Je to možné?

Ľubomír Drgáň (18.05.2007, 23:00)
Návod pre určitých chovateľov ako spraviť z 8 holuba prvého ,12 druhého a zo 4 tretieho. A ten prvý dostane 10 miesto,""úžasné"". Výbor OZ Tvrdošín schválil ,že výsledky preteku zo dňa 6.5 2007. bude počítať podľa doletov a nie podľa rýchlosti. Túto možnosť na výpočet absolútnych časov umožnuje pretekový poriadok slovenského zvazu. S týmto nezmyslom slovenský zvaz narobil zlú krv medzi chovateľmi. Je to do neba volajúca nespravodlivosť ako pre poštové holuby tak aj pre chovateľa co majú dlhšiu vzdialenosť. Rád by som poznal názor aj iných chovateľov na tento problém a chcel by som vedieť či k takému riešeniu pristupuju aj iné ZO. Taktiež by som rád poznal názor slovenského zvazu či tento závod može byť deklarovaný do majtrovstiev slovenska? Ako je potom zabezpečená rovnosť ak jedná OZ počíta podľa času a druhá podľa rýchlosti. Pozrite si výsledky závodu Prostejov 1 zo dňa 6.5 2007,OZ Tvrdošín,teraz a potom po zmene. Každý Váš názor na túto diskusiu pomože ZO Tvrdošín a druhým organizáciam či rozhodli funkcionári správne alebo nie. Funkcionár by mal zastavať názor svojích členov a nie svoj vlastný,v rámci svojho prospechu. Možem povedať že som chovateľ,choval som zajace papágaje a všetko možné,mám rad zvieratá a otázka prečo som začal chovať poštové holuby bola jednoznačná,zviťazi ten najlepší ::čas a rýchlosť sa neda oklamať:: Aspoň som si myslel.
Ladislav Krela (19.05.2007, 09:48)
Lubo, na tieto a podobne problemy som reagoval v mojom prispevku ,,vypustanie holubov,, a stretol som sa znepochopenim.Upozornoval som nato ze nieje mozne menit a upravovat pravidla pocas rozbehnutej sutaze ako komu vyhovuje a na koniec som sa stal tercom osobnych atakov!
Peter Dulák (19.05.2007, 10:51)
Som výcvikárom OZ-Bardejov a môj osobný názor na túto tému je asi taký:Pretekový poriadok umožňuje zostaviť poradie doletených holubov aj z absolutných časov,ale myslím si,že táto možnosť už dávno mala byť vylúčená ,ako možnosť zostavenia výsledkov.Pri takýchto tzv.skrachovaných závodov je pre holuba veľakrát aj zopár km pri dolete priam heroický výkon ich prekonať, a tak by mu mala byť ponechaná šanca výpočtu rýchlosti.Niekedy mám pocit,že takéto variácie sú ponechané na čiste špekulatívne dôvody,komu to ako kedy vyhovuje a nevyhovuje a je len na výboroch OZ,ako sa rozhodnú... LETU ZDAR !
Milan Blahovský (19.05.2007, 10:56)
Laci, pochopenia si sa nedočkal určite preto, lebo si vyslovil názor, že treba holuby pustiť hlava nehlava aj keby nemal priletieť domov ani jeden, napokon aj výraz "fajčiť handry" možno nebol najšťastnejší. Štart holubov a zmena podmienok majstrovstiev to je asi trocha rozdielne. Chybou OZ Tvrdošín, je že si nedeklarovali spôsob vyhodnotenia preteku pri poklese rýchlosti pod 750m/min. napr. na Oblastnej konferencii pred rozbehnutou sezónou a nie počas nej. V takom prípade o ďalšej organizácii pretekov rozhoduje organizátor preteku a v období medzi konferenciami je to oblastný výbor, ktorý rozhodol ako rozhodol. Len aby sme nezačali o chvíľu vyhodnocovať preteky podľa sily vetra, stavu porušenia geom.poľa Zeme atď. Každý pohľad na vyhodnotenie preteku je subjektívny a z pohľadu postihnutého asi nespravodlivý. Napriek tomu si myslím, že nech sa pretek zoraďuje podľa rýchlosti hoci to bude 50 m/min. Už samotná rýchlosť ukazuje náročnosť preteku a tvrdiť, že ten kto konštatuje o 1 sekundu skôr na vzdialenosti napr.100 km kratšej, je lepší je trocha spochybniteľné. Zase pohľad víťazov - predsa pri tak nízkej rýchlosti nemáme šancu na slušné umiestnenie holubov na kratších vzdialenostiach - je tiež názorom. Či je správny ten alebo ten o tom nech sa zamyslia ďalší, pri takých štartoch a vývoji počasia ako to bolo 5. a 6.5. ich to každopádne čaká. Neprajem im to ale.
Ladislav Zubaj (19.05.2007, 12:02)
Milan nedá mi aby som ti neodpovedal na tvoj povrchný komentár.Všetky tieto problémy vznikajú a vždy vznikali zlými rozhodnutiami kompetentných t.j. valná hromada a prezídium.Rozdelím to do bodov: 1, Ty a prezídium a neviem ešte kto ďaľší ste navrhli MS tak ako ste navrhli 6/5 5/4, 3/2 atď. Pri diskusii v prezídiu pred schválením tohoto majstrovstva ste boli upozornení p. Valíčkom, že to nieje ok pretože každý skúsený funkcionár vie , že oblasti majú problémy zo spoľahlivosťou dopravných prostriedkov, s počasím na našom území a hlavne hornatosťou nášho územia. Na toto upozornenie ste reagovali, že každý má mať spoľahlivé auto a v prípade zlého počasia musí čakať na zlepšenie. 2, Kedže v tomto majstrovstve je možný iba jeden náhradný pretek a tí, ktorí boli na 100km vzdialenosti mali obrovskú dilemu či holuby stiahnuť alebo čakať do obeda a potom pustiť. Kedže na školení bolo povedané, že žiadna iná možnosť nie je a náhradné riešenie nie je (čo určil SZ CHPH) a pre nás je to záväzné tak p. Krela a isto aj ďaľší v OZ boli postavený pred úlohu, radšej ťažko na 100-vke ako neskôr na 400-vke. Tú jednu jedinú možnosť sme si nechali na neskoršie a verím, že aj tí daľší ktorí pustili holuby. 3, Celú zimu chovatelia tárajú, že im ide v prvom rade o holúbky a potom o rôzne majstrovstvá, ale neskôr ked nemajú možnosť naplniť majstrovstvá tak obviňujú a hromy-blesky spúšťajú na funkcionárov. Nakoniec by som chcel upozorniť, že ak raz ste takéto pravidlá dali dopredu tak ich nemôžete v žiadnom prípade meniť a tí, ktorí nevypustitli majú vyčerpanú možnosť náhradného preteku. V opačnom prípade je celé majstrovstvo slovenska zlé a ty ako človek ktorý to navrhol musíš priznať, že to bolo zlé rozhodnutie a p. Valíček mal pravdu a nie jednou zápisnicou všetko zmeniť a potom sa vyhovárať ako Vám ide o holúbky. Myslím si , že p. Krelovi išlo presne o toto a nebol pochopený. Nakoniec každý to mal ťažké a aj ty v tvojej OZ a verím , že ste sa rozhodovali práve kôli tomuto. Tie ostatné hádky v rôznych OZ, to sú už len špekulácie, kombinácie ako si pomôcť. Ak chcete aby bol poriadok rešpektujte vlastné rozhodnutia a počas sezóny už nič nemôžete ani SZ-CHPH meniť.
Ladislav Krela (19.05.2007, 19:07)
Dakujem, pan Zubaj,konecne sa niekto nasiel a pochopil moj prispepovok! Aj ja mam svoje holubky velmi rad !,a chovam ich preto aby zavodili.a vzdy budem tvrdo obhajovat aby sa dodrziavali vopred stanovene propozicie!,vopred zdoraznujem nema nikto pravo menit pravidla ,ktore boli vopred urcene! Este sme ani nezacali a uz su tu prve spekulacie!Milan Blahovsky som funkcionar nasej OZ ,a rozhodujem o starte este som sa nestretol stym aby boli vsetci spokojni!, ked im nezaletia holuby tak nadavaju preco boli pustene vtedy a nie vtedy atd... vsetci to poznate!Neviem,kde si to vycital ,ze som zastancom vypustania hlava nehlava v mojich prispevkoch velky omyl,len som reagoval nadanu situaciu,lebo naseOZ Ma postaveny pretekovy plan,ze ak sa chceme zucastnit MS Tak bohuzial inu moznost nemame,a my sa chceme zucastnit MS!Vsetkym funkcionarom ,ktori rozhoduju o starte prajem vsetko najlepsie a nedajte sa z nechutit spekulantom! Drzim palce !
Milan Blahovský (19.05.2007, 20:10)
Prajem ti aby všetci mali pochopenie pre tvoje kroky či to už budú šťastné alebo nie. Nie vždy sa všetko podarí tak aby boli všetci spokojní a s tým musíš rátať, hlavne ako funkcionár. Tí ktorí nemajú s riadením nič spoločné budú iba kritizovať a filozofovať ako by to urobili keby... A ty Laci Z. ako si prišiel na to, že môj príspevok je povrchný ??? To si myslíš, že sa tu budem rozpisovať ako spisovateľ ? Niekedy stačí pár vetami povedať viac ako jedným článkom. Nemám obavy z toho či je MS správne alebo nie. Je také aké je a určite nie každému sa podarí ho splniť a kto to splní klobúk dole. Nie také MS kde o víťazovi môže rozhodnúť ekonomická sila OZ ( množstvo pretekov, ktoré zoorganizujú bohaté OZ a výber koeficientov z nich). Pozri sa na plány jednotlivých OZ. Sú takmer identické svojím zložením a v tom vidím pozitívum. Nikoho nik neblokuje počtom letených tratí, ale do súťaže sa použije rovnaký počet či to v Martine, Sp.N.Vsi či Bratislave. Zamerajte sa všetci na vlastné preteky a nehľadajte problém tam kde nie je. Tu stačí aby sa niekto zapojil do diskusie a už ho chytajú za slovíčka....
Ladislav Zubaj (19.05.2007, 22:18)
Jednou vetou Milan, v mojom príspevku som myslel keď pravidlá boli dopredu určené, nemôžu sa meniť a po boji nemôže niekto lobovať za to aby boli zmenené podmienky, tí čo nevypustili holuby už nemajú náhradný pretek a nemôžu ho preložiť na iný dátum. Rozhodnutie prezídia o možnosti tejto zmeny robí s MS iba obýčajný cirkus a špekulácie.
Ladislav Krela (21.05.2007, 09:12)
Milan, uz som si povedal,ze nebudem reagovat na prispevky v nasom fore presne preto ako si to pomenoval,ale este posledny krat. Milan,suhlasim sTebou na 100percent.a neda sa nesuhlasit ani s Lacom Z.Presa vsetkym nam ide asi oto iste aby bol uz konecne poriadok,aby sa minimalizoval priestor pre spekulantov a spekulacie.
Marcel Meško (24.05.2007, 08:38)
Dostali sa mi do rúk výsledky zo závodu Prostejov. Neveril som vlastným očiam, že môže existovať taký podraz. Holuby boli vypustené o 11:00 hodine zo vzdialenosti takmer 180 km. Podľa rýchlosti prvé holuby boli konštatované: 1. holub 14.58.08 a môj 2. holub 14.58.21 zo vzdialenosťou 177,406 km. A holub zo Zakamenného chovateľa Štepančíka bol konštatovaný 14.58.04 vzdialenosť 157,646 km. Rozdiel v km 19,740 km. Ja mám vzdialenosť dlhšiu o 19,740 km. Vo výsledkovej listine je holub pána Štepančíka pred mojim. Kam sa podela športová stránka, nad tým sa musí rozum zastaviť. Údajne v piatok 18. 05. 2007 zasadal oblastný výbor odsúhlasil takú zmenu. Žiadam predsedu OZ alebo tajomníka aby zverejnil zápisnicu zo zasadnutia kto ako hlasoval nech vie celá chovateľská verejnosť ako sa dá manipulovať z výsledkami podľa najnovšieho poradia preteku si nájdu mená komu na tom záležalo. Na záver je to hanba a podraz voči slušným a poctivým chovateľom. Letu zdar
Lukáš Fidrik (24.05.2007, 10:48)
Pán Meško máte pravdu , že to nie je celkom športové. Ale v pretekovom poriadku je napísané : "Ak klesne rýchlosť pod 750 m/min može sa pretek vyhodnotiť buď podľa rýchlosti alebo podľa času doletu." Je to taká zvláštna veta nad ktorou by sa možno mali zamyslieť aj funkcionári SZ CHPH. Podmienky by mali byť jasne stanovené a nie mať na výber 2 možnosti. Chyba bola , ako to uviedol p.Blahovský v tom , že my sme si to v zime neurčili , čo v prípade ak klesne rýchlosť pod 750 m/min. Treba sa nad zamýšľať pred pret.sezónou-na oblastných konferenciách a nie 4 dni po preteku.Ja sám som prišiel o 99 bodov - namiesto 9 som umiestnil 5 . Ale musím sa s tým zmieriť , pretože väčšina rozhodla , že "spravodlivejšie" je to podľa času doletu. Letu zdar

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené