Krúžky v r.2010

František Kreml (29.12.2010, 10:15)
Vážený priatelia chcem sa podeliť o dosť závažnú vec a to sú krúžky na poštové holuby.Neviem kto dáva podklady na výrobu krúžkov výrobcovi,no ten musí mať super zrak,lebo tohto ročné sú najhoršie aké doteraz boli vyrobené. Dáte my za pravdu tý skôr narodený, lebo tých mladých je málo a prečítať číslo klubu je problém možno nielen pre mňa. U Českých krúžkov je to perfektné,čitateľné. Ďalej pretekové gumičky,sú tenké ako cigaretový papier,ledva sa udržia na krúžku.....za čo platíme, za nekvalitu ? Náde sa taký, kto dá, na to fundovanú odpoveď ???
Pavol Javorček (29.12.2010, 13:48)
Dobrý deň, Podklady na výrobu rodových krúžkov zadáva výrobcovi sekretariát SZ CHPH. Pre rok 2011 sa objednali krúžky s veľkými číslicami pri číslovaní klubov a poradových čísliel holubov a s malými číslicami priečne cez krúžok - rok 2011. sekretár SZ CHPH - Javorček Pavol [%sig%]
Vladislav Havel (29.12.2010, 17:24)
Na konferencii OZ Senica delegáti vzniesli pripomienky k vysokej cene rodovej obrúčky stanovenej SZ CHPH ako i k samotnému číslovaniu. Ak by bola cena stanovená pred objednávkou vela chovateľov by sa rozhodolo inak, či zabezpečení si z iného štátu alebo nižšie počty. Pri číslovaní rodovej obrúčky bolo doporučené vypustiť z rodovej obrúčky číslovanie klubov. [%sig%]
Igor Barbírik (29.12.2010, 20:34)
Pan havel neuviedly ste cenu ktorú ste prejednávaly !!??? bolo by dobré uviest Aj aku cenu budete platit za koš?
František Kreml (29.12.2010, 21:51)
Pavol ďakujem za informáciu. Pán Havel, vypúšťať z krúžku značenie klubu, to má aký zmysel ? Daľší nezmysel je používať názov rodové obrúčky, kto holubov obrúčkuje? Čo tak rodové krúžky.
František Kreml (29.12.2010, 22:26)
V Česku platia za krúžok 3 koruny a za gumičku 0,70 halierov, Slováci platia za krúžok v prepočte 7,50 a za gumičku 1,20, nad týmto sa niekto zamýšla alebo zarába. Szchph to kde nakupujete tak lacno a dobre.
Ing.Zdeněk Horák (30.12.2010, 07:18)
Vlado Havle, vysokou cenu stanovuje prezidium a buď klidný i u nás již navrhli na program schůze prezidia při CV Hluk 2011, zvýšení ceny rodových kroužků na 6,- Kč. Ing. Novotný to na schůzi Moravy zdůvoňoval potřebou financí na zajištění připravované "Spartakiády" na úrovni. No doufám, že tento návrh neprojde, neboť by to bylo drancování peněženek chovatelů důchodců, kteří se dnes rozhodují zda pokračovat v tak drahém koníčku, ze kterého dnes těží jen hrstka podnikavců a funkcionářů. To již je lepší si nakoupit rodové kroužky v zahraničí za 35,- Kč i s čipem.
Zdeňek Adamík (30.12.2010, 08:54)
Je to jednoduché, pokud to pořádání Evropské výstavy, na které se mne mimochodem nikdo neptal, zdali ho požaduji, schvaluji apod.; a pokud jsem se ostatních chovatelů se kterými jsem ve styku, a není jich málo, tázal tak jich také ne, tak zrušíme objednávky na kroužky a pořídíme je jinde. No a výstavy, na kterou Svaz nemá údajně peníze, se osobně nezúčastním, a zda-li se někdo připojí, to nechávám samozřejmě na něm.
Zdeněk Dohnal (30.12.2010, 10:47)
Pane Adamík, nerad píši o problémech Českých chovatelů na Slovenské stránky, ale když už se rozproudila debata ohledně cen rodových kroužků, tak Konference Českého sdružení rozhodla o tom, že rodové kroužky mohou stát maximálně 4.50 Kč a závodní gumičky 1,00 kč a ze zisku / tedy rozdíl mezi nákupem a prodejem / bude 75% pro ČS CHPH a pouze 25% pro Prezidium ČMS CHPH. Zároveň České sdružení se usneslo zamítnout návrh na pořádání Evropské výstavy PH v roce 2014, pokud na to Svaz nemá peníze. Stačí si přečíst zápis z konference ze dne 04.12.2010 na stránkách CHPH. ZD
Ing.Zdeněk Horák (30.12.2010, 12:07)
Pane Dohnal, jenže České sdružení nerozhoduje o těchto věcech, ale PREZIDIUM, které je řízeno židenickým ÚV. Ten rozhodl tak, jak rozhodl a v Hluku si 6,- Kč za kus nechají svými věrnými už jen odhlasovat. Chcete se vsadit? Nemáme totiž v našem svazu žádnou demokracii, ale totalitu ve které hlas obyčejného člena nemá žádnou, ale pražádnou váhu ( jen platit). Cena 3,- Kč je tak již dost vysoká pro spoustu chovatelů a jak tak s nimi diskutuji, celkovou roční sumu za kroužky nepřekročí. Budou to včetně mě (né že bych na to neměl, ale z principu, ať se předvádějí a obdarovávají za svoje) ojednávat polovinu kroužků. V důsledku to povede k zániku našeho krásného sportu. Tak asi tak pánové.
Zdeňek Adamík (30.12.2010, 13:47)
Pane Dohnal ano toto všechno je mi velmi dobře známo. Celá ta záležitost se záměrem pořádat SEV byla řešena nešťastně. Pokud snad někdo někdo něco slíbil, tak na to neměl mandát. Takovéto obrovské vydání finančních prostředků a jistou možnou míru rizika výsledné ztráty mi musí DOPŘEDU odsouhlasit, zejména když je několik let času Celostátní konference, a ta k tomu musí získat nějaké informace a to třeba formou dotatzníkové akce s jedinou otázkou? Chceme dle přiloženého ROZPOČTU pořádat takovouto akci milovaní členové? Jinak vám přeji šťastnou ruku při hlasování v průběhu Celostátní konference.
Zdeněk Dohnal (30.12.2010, 15:00)
Pane Adamík, nevím jestli je Vám to známo, ale podle vyjádření tajemníka ČMS CHPH p.Polívky se Celostátní konference zúčastní pouze předsedové OS a starý ŘV obou sdružení, tedy ČS a MSS, pokud narážíte na to, že jsem byl zvolen do nového ŘV Českého sdružení a měl hlasovat podle usnesení konference ČS CHPH . Takže bohužel, já tu šťastnou ruku při hlasování mít nemohu. S pozdravem ZD.
Igor Barbírik (30.12.2010, 17:11)
Pan Havel vôbec som nechcel a ani nemám zaujem rýpat do vašej OZ .chcel som vediet akú cenu platite za krúžky a za koše asi som mal otázku formulovat inač .Preto sa ospravedlnujem tým čo to chápaly ako rýpanie. Nevedel som koko stojí krúžok ani že išiel na 25 centov o 1,50 SK drahšie jako vlani.Chcel som kolko platite za prepravu z ktorou mame problemy všeci. Ale už ma informoval pan Duchoslav že platíte 30 centov za km čo si myslím že je velmi dobrá cena. ešte raz sa ospravedlnujem tým čo to chápaly ináč.
Igor Barbírik (30.12.2010, 17:19)
Pan Havel vôbec som nechcel a ani nemám zaujem rýpat do vašej OZ .chcel som vediet akú cenu platite za krúžky a za koše asi som mal otázku formulovat inač .Preto sa ospravedlnujem tým čo to chápaly ako rýpanie. Nevedel som koko stojí krúžok ani že išiel na 25 centov o 1,50 SK drahšie jako vlani.Chcel som kolko platite za prepravu z ktorou mame problemy všeci. Ale už ma informoval pan Duchoslav že platíte 30 centov za km čo si myslím že je velmi dobrá cena. ešte raz sa ospravedlnujem tým čo to chápaly ináč. [%sig%]
Igor Barbírik (30.12.2010, 17:43)
Chcem opravyt tých 30 centov ja to zle pochopil že keby zme vedely zohnat prepravu za 30 centov. Myslím že by bolo dobre keby sa vyjadrily z viacerých OZ kolko a začo chovatelia musia platit a jaký spôsob prepravy by bol pre nás najlepší.
Igor Barbírik (30.12.2010, 18:20)
Premýšlam nad tým že jak je to možné že takéto zvýšenie cien sa dostane k radovemu chovatelovy až ked treba platit dvyhne sa cena krúzkov a gumyčiek a chovatel sa to dozvie až potom. Nigdo neinformoval chovatelov o dvovode ktore viedlo k takemuto kroku zvez
Igor Barbírik (30.12.2010, 20:06)
Ja neviem nikoho vás nezaujíma začo platíte a načo sa vynakladajú tieto financie ? Mne to stále vrta v hlave ked zoberem že máme 33 OZ povedzme len po 70 členov = 2310 členov 4 evra členske --------- 9240 evro plus zvýšenie za krúžky o 1.50 sk je dalšich 33 OZ x7O x 75 krúžkov=173250 kus x 1.50 =259875 : 30,126´=8626 eur je 17866 eur 538231,116 sk a to je orintačne len členske a navyšena cena za kružky gde su ešte gumički a rozdiel nakupnej ceny ktoru nevieme ale myslím že celová suma po odpočitani nakadov by sa mohla pohybovat okolo 1000000 sk ročne čo není až tak málo a nikoho z vás to nezaujíma preč nám stále zvyšujú ceny ?
Zdenko Žofaj (30.12.2010, 20:25)
Tie finančné diery po CV treba niečim zaplatať, tak asi preto Nám stále zvyšujú ceny !?
Igor Barbírik (30.12.2010, 20:42)
Dal som si tu namahu a spočítal som chovatelov roku v 2010 je 4273 členov a ja som to vypočital asi len z polovice to znamena že len za členke je 17090 euro bol som prekvapený že mame až tolko členov myslel som že okolo 3000 -------
Igor Barbírik (30.12.2010, 21:02)
Zdenko zatial som nepočul žeby nejaká CV výstava bola stratova ked aj nemala nejaký večši zisk ale stratova určite nebola
Miroslav Ďurana (30.12.2010, 21:02)
Igor tých vecí by človek nepochopil viacej. Videl si už niekedy správu o pokladni SZCHPH. To rozumej príjem a výdaj -v jednoduchom účtovníctve. Ja radšej nad tým nerozmýšlam ,aby ma to holubiarenie neprestalo baviť .Asi by to nepochopila ani moja učtovníčka a nechcem to pochopiť ani ja.
Vladimír Kostroš (30.12.2010, 21:24)
Igor keď sme už pri tých eurách,mňa by zas zaujímalo koľko sú náklady za výlety po zahraničí a aký konkrétny prínos mala každá pre Slovensko.Tým že radový zas priplatíme,môžu sa aj zo dve v2011 pridať!či?
Igor Barbírik (30.12.2010, 21:43)
Vieš Mrko mna to zaujíma veka večina členov holuby len tak na pokraji svojich možnosti pretože ceny su už take vysoke že nevedia utiahnut .Dvyhly sa ceny krmyva skrátka všetkého ešte ktomu krúžky ,gumičky o 2O holierov neviem či nie aj viac ja mám system.Mne sa zdá že tu budú chvat holuby len bohatý. AJ ja mám v zime problémy z robotov a ked není robota není ani príjem a na holuby treba peniaze a nie málo .
Zdenko Žofaj (30.12.2010, 21:48)
Igor preto si nikdy nepočul o stratovej CV, lebo si nikdy nevidel, ako píše priateľ M. Ďurana, výdaj a prijem = VÝSLEDNÁ SUMA, tak možno by si sa chytil za hlavu, prečo je taký výsledok ............. Napr. v roku 2008, SEV spojená s CV, bola stratová, keď napr. Predajný stánok chov. potrieb stál predajcu údajne 9.000.- až 15.000.- SK a to nespomínam ostatné prijmi ....... Ale však podľa zákona č. 211/2000 Z. z., o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení zákonov v znení zákona č 747/2004 Z. z., a zákona č. 628/2005 Z. z., ktorý nadobudol účinnosť dňom 02.01. 2006 /zákon o slobode informácií/ ... sa to dá zistiť, kedy Ti musí SZ CHPH v rozsahu stanovenom, v osem dňovej lehote ODPOVEDAŤ, odo dňa podania žiadosti, lenže Ja tiež nad tým nerozmýšľam, ako píše priateľ M.Ď., aby sa mi to holubárenie nesprotivilo a neprestalo ma baviť .........
Igor Barbírik (30.12.2010, 22:12)
Ale ked sa nebudeme o to zaujimat jako sa v podstate spravuje majetok nás všetkých tak to bude stále horšie.Mna netrapia veci ktoré sú potrné. Do Bruselu na zasadanie niekto musí chodit aj sekretára potrebujeme keby mal plat aj 1000 eur niegdo to robyt musí ! Ale je tam dostatočný príjem tak nevydím dvovod na zvyšovanie cien.A aby sa likvydovaly chovatelia na minymalný mzdách a dôchodkoch ktorý s tým žijú cely život.A Rátaju každu korunu.
Miroslav Ďurana (30.12.2010, 22:29)
Zdenko Ty si to úplne postrehol.Tu sa jedná o to ,že dva plus jeden sú tri a nie jeden.
Zdenko Žofaj (30.12.2010, 22:31)
To je jasné, že to musí niekto robiť a samozrejme, že keď niečo robíme aby sme aj s toho niečo mali a za prevedenú prácu aj boli odmeňovaný, ale čo ma trápi, že s Našimi finančnými prostriedkami sa správne negazduje. Ak by mal niekto investovať s vlastného vrecká, tak by si v dlani X-krát obrátil CENT, pokiaľ ho niekde investuje ..........Tak asi tak, keď to s môjho nejde, tak nech aj čreva trhá .........
Peter Kristiňák (30.12.2010, 22:51)
Vážení páni diskutujúci na túto tému, na SZCHPH sa po každom roku vypracuváva správa o hospodárení za ten ktorý rok,táto sa pravidelne zverejňuje na jarnom zasadaní VZ,na ktorom má káždé OZ svojho delegáta.Ten by mal túto správu šíriť ďalej na nižšie zložky SZCHPH.Preto odporúčam obrátiť sa s otázkami na túto tému na vašich delegátov.Ak vám to nebudú vedieť zodpovedať,treba nad tým porozmýšľať,čo na tých zasadaniach vlastne robia. SZCHPH nemá čo tajiť pred svojimi členmi a postupuje presne podľa schválených pravidiel. Za celé moje pôsobenie t.j.4 roky ,ani jeden delegát žiadneho OZ nemal žiadnu otázku na vysvetlenie tej ,ktorej položky hospodárenia SZCHPH. Preto nechápem,čo to vlastne za bludy tu vypisujete. Prajem príjemného Silvestra a šťastný vstup do nového roka.
Zdenko Žofaj (30.12.2010, 23:29)
Pán Kristiňák, keď vo vašom článku píšete, že nemáte čo tajiť pred členmi SZ CHPH, tak prečo ste za celé 4 roky nezverejnili ani jednú správu o hospodárení SZ CHPH v každom roku na web, keď má každý člen SZ CHPH, slobodný prístup k k informáciám, čoho ste sa báli ???.... To nám tu chcete nahovoriť, že SEV a CV boli ziskové a že sa vždy SZ ,finančné prostriedky investovali správne, že sa vždy šetrilo na každom investovanom cente a čo píšem-e v týchto horeuvedených článkoch, tak si každý stojí za svojím slovom a nevypisuje, podľa Vás bludy ........
Vladimír Kostroš (30.12.2010, 23:32)
Prečo sa po zasadaní nedá na web.??????Kým budem pátrať po nejakej otázke cez delegáta tak sa dozviem odpoveď asi na sv.dyndyho!! Oto asi ide,čo?
Igor Barbírik (31.12.2010, 00:10)
Peter ja stebou uplne súhlasim že nato máme delegátov ktorý by nás maly informovat o zasadaniach a konferencií na SZCHPH čo sa nedeje. Píšem tu otom že niegdo dal bezdvovodne navýšt a schválit cenu delegátom ktorý to schvályly bez toho aby informovaly najprv člehskú základnu nepísal som o hospodáreni len o bezdvovodnom navýšení ceny krúžkov a gumyčiek preto že si myslím že 1000 000 sk je postačujúci na chod SZCHPH.Tak my prepáč ak sú toto bludy.Tiež ti prajem dobrú Silvestrovskú zábavu a vela zdravia a úspechov v novom roku.
Igor Barbírik (31.12.2010, 09:27)
Dobra ráno touto dyskusiov som nechcel rozpútat nejakú žabomyšiu vojnu medzi SZCHPH a členmy.Chcel so poukázat jaká dôležitá je komunykácia zvez a radový členovia.Ani by nebolo dobre aby správy o hospodárení vysely verejne na vebe na tieto veci máme naozaj delegátov ktorý nám majú podávat informácie. Niekedy stačí len tak málo oboznámit členov o čo ide ,že potrbujeme peniaze na dôstojný priebeh olympiády a podbne preto že sme není zárobková organyzácia. Mrzí ma ze sa to dotklo aj členov ktorých si velmi hlboko vážim pre ich obetavú prácu gde venulú všetok svoj volný čas a ešte aj dovolenky pre nás všetkých. Ludí ako je Daniel K,Milan B ,Javorček,Kurek a podobne.Týmto sa jim chcem omluvyt .Pretože oni naozaj nemajú tolko času aby komunykovaly aj z každým členom. Aj teraz prúdi príprava CV sú sviatky a oni tam venujú svoj volný čas. Napríklad Milan už viac dní nahána zodpovedných za výstavne karty a práve o tomto to je o prístupe a zodpovednosti chovatelov ktorý sa podujaly vykonávat zástupcov členov. Práve o tomto to všetko je .Aj preto sa ešte raz ospravedlnujem všetkým chovatelom ktorý majú takýto zodpovedný prítsup. želám všetkým super Silvestra a nový rok
Miroslav Ďurana (31.12.2010, 10:29)
Igor Tebe človek úplne nerozumie.Veď Ty ani sám nevieš čo chceš.Najprv si tu vypisoval,ako sa nakladá s peniazmi nás všetkých a potom sa tu ospravedlňuješ ako nejaký služobníček.Tak ako napísal Zdeno,keď sa dokáže zverejniť na internete zápisnica zo zasadnutia, tak neni problém v krátkosti zhrnúť aj financie nás všetkých.Prečo ja mám behať za delegátom a ťahať nejaké informácie.Pán Kristiňák mal ste zmluvu ako sekretár tak to vyplývalo z Vašej funkcie o tom informovať na týchto stránkach.Váš diskusný príspevok beriem ako aroganciu,že tu vypisujeme bludy. My nepotrebujeme,aby tu vypisovalo celé prezídium , na to je sekretár,ktorého chápem aj ako hovorcu SZCHPH.Aj Milan Bláhovský Nevyvoláva na každého vycvikára OZ ale napíše to verejne a vôbec nemá z toho žiadne obavy.
Igor Barbírik (31.12.2010, 12:14)
Miro ja som sa ospravedlnil ludom ktorý pre nás niečo robia a venuju svoje volno a dovolenky pre nás.Zme síce zaujmova organyzácia ktorá asi nepodlieha zdaneniu ale aj tak práve preto by nebolo dobre aby to bolo vycapene na nete.Je pravdov že máme delegátov ktorý o všetkom vedia len nás neinformujú .A tým padom zlyháva všetka komunykacia medzy zvezom a chovatelmy.Maš pravdu dal som číslo ktoré si myslím že by za normálnych okolnosti mohlo byt postačujúce plus nejakých 200 ešte plus. Miro my sme robyly CV v Šuranoch tak viem kolko s tým bolo roboty vodne aj vnoci .Sam teraz vydíš na príklade Milana že sa snaži aj počas sviatkov a naši kompetentný S......u nato už to mohol mat hotové a vklude sa zabávat z rodinov a priatelmy Preto im nazávydme že idú do Bruselu a na Olympiadu a vždy musia ist vicerý pretože zas stým je kopec papierovani a roboty okolo toho a nie všetci ovladame svetove jazyky.A Sojím si za svojím velký podiel na tomto zlyhaní majú delegáti.Preto neberme chut tým par ludom čo pre nás niečo robia.Milan písal o očiste a vydíš čo sa deje ked niekto povie svoj nazor a hlavne zo spodu už sa mu nevie príst na meno nuž čo taký je dnešný svet. Mirko berme to tak že zme sy navyne troška aj samy
Vladimír Kostroš (31.12.2010, 12:17)
Plne súhlasím s pánom Ďuranom a na Igora sa nehnevajte asi ho zasiahol koncoročný ošiaľ lásky! po novom ho to hádam prejde. Všetko naj všetkým do nového 2011.
Vladimír Kostroš (31.12.2010, 13:03)
Igor keď som písal predchádzajúci článok ten tvoj tam ešte nebol a preto mi nedá a musím reagovať,preto že je jasné že nikoho nezaujíma koľko bude stáť cesta do Bruselu keď je to v prospech všetkých,ale ma zaujíma koľko sa ročne vynaloží na návštevy špičkových chovateľov a ich účel,pretože sa tu chce zdražovať a ja vidím za určitými akurát tak prínosy do vlastných volier,tak čo je na tom že sa chcem presvedčiť že to tak nieje, pretože to nezaujíma len mňa ale aj niektorých čo písať sa asi hambia a o delegátovi ani nevedia čo to je ,ale že musia viac platiť tak sa prebrali a cez sviatky zas otravujú mňa !!
Július Mlátko (31.12.2010, 13:36)
No nechcel som vôbec reagovať na tieto príspevky ale vyprovokoval ma príspevok p. Kostroša. Vlado pokiaľ by bol Váš zástupca ZO Topoľčany na oblastnú konferenciu prišiel a chcel by nahliadnúť do ročnej správy SZ CHPH za rok 2009 a ich hospodárenie tak JA ako delegát za OZ Topoľčany by som Ti ju bez problémov dal prečítať a teraz by si na Silvestra nemusel naháňať ,,čarodejnice,, a nemusely by otravovať TEBA !!! Tak ako bola predložená výročná správa za r. 2009, Ťa môžem ubezpečiť,že taká tu ešte nebola. DKP materiál,pôžičky,splátky,dlžoby a komplet všetko.Takže Tebe ako aj ostatným ,,zaklínačom,, môžem len odporučiť aby si na konferenciách OZ žiadali predloženie tejto ročnej správy. Ale základným pravidlom je - Treba sa zúčastniť konferencie a nie očierňovať bez relevantných informácií. Prajem pekný Silvester a šťastný nový rok. Mlatko július [%sig%]
Daniel Krajcik (31.12.2010, 13:48)
Vlado K., vysvetli prosim vetu "ale ma zaujíma koľko sa ročne vynaloží na návštevy špičkových chovateľov a ich účel" a konkretizuj! Ak sa ti nepaci, ze obcas vycestujem so svojimi priatelmi k spickovym chovatelom do zahranicia, tak ti odkazujem, aby si sa s tym zmieril. Tato moja aktivita je FINANCOVANA VYLUCNE Z MOJHO VRECKA! SZCHPH ani ziadna jeho organizacna zlozka na to neprispieva ani jednym eurocentom!
Jozef Daníšek (31.12.2010, 13:53)
Pozdravujem.Ja sa plne stotožňujem s príspevkom pána Žofaja. Slov.zvaz by to mal mať za povinnosť,že hospodárenie sa zverejni buď na webe,alebo v časopise.Už viac ako 25 rokov odoberám časopis "Die Brieftaube".Tam je úplnou samozrejmosťou že v prvom čísle nového roku sa zverejni hospodárenie ich svazu do posledného centu,za predchádzajúce obdobie starého roku. A to pekne položka po položke.Úplne do najmenších detailov.Nenadarmo sa hovorí,že poriadok v peniazoch robí priateľov.Ale u nás všetko tajíme ,ako poriadni tajomníci. Alebo,že by sa v mútnych vodách,ľahšie plávalo???
Vladimír Kostroš (31.12.2010, 14:14)
Dano ale ja nie som jasnovidec pokiaľ spravu nečítam kto de bol a koľko minul. Ohľadom teba ma skôr zaujíma akou prípravou sa dá dosiahnuť z 250km hodinu aj trištvrte náskok prvého holuba v oblasťi pred druhým.Treba to dať asi zapísať do Ginesovky.Gratulujem.
Ľudovít Jančok (31.12.2010, 14:16)
Zdravím Všetkých. Jas som celý môj aktývny život prežil vo funkciách všetkých stupňov. Stálo ma to možno jedno auto. Ale nechcem tým povedať že ma to mrzí. Vtedy nebol internet ani mobil a žili sme a fungovali ako teraz , možno ešte lepšie, lebo sme nemysleli na výhody pre seba ani na komerciu. Kontakt musel byť osobný, a to bola výhoda, v tom že do očí sa ináč rozpráva ako do telefonu , alebo na email. Myslím že povinnosti voči SZCHPH sa nezmenili vôbec, lebo súŤaže dú zhruba stejné. Dajme si otázku, prečo to teraz viazne. Sú viaceré odpoveďe. Do funkcií sa da jú zvoliť ľudia ktorí si myslia že si pomôžu, akým koľvek spôsobom, a keď to nevyjde tak na to se......, alebo sa do funkcie dostanú ľudia peto, že nemá kto. Taký funkcionári ani netušia čo ich čaká, a preto to takto vyzerá. Bolo by načase, aby tie umelo udržiavané celky ZO, OZ, a iné, boli odkázané sa konečne zlúčiť a fungovať ako sa má. Ak som trafil, a niekoho urazil tak ma to vôbec nemrzí, a tí poctiví mi prepáčia. Radšej 5O ozajstných, ako IOO nadrobených. Zdravim , Ľudvik.
Vladimír Kostroš (31.12.2010, 14:24)
Julo ohľadom teba, kto koho očierňuje!! Povec jedno meno koho som spomenul! Ty budeš asi skus šať moju trpezlivosť .čo?
Daniel Krajcik (31.12.2010, 15:15)
Vlado, ad jasnovidec - vsetky sluzobne cesty schvaluje prezidium SZCHPH. Tieto zalezitosti byvaju uvedene v zapisnici P SZCHPH. Kontrolu uctov. dokladov a ich vecnu kontrolu vykonava UKK (paragraf 14, Stanovy SZCHPH). ad priprava holuba – skutocne neviem.
Július Mlátko (31.12.2010, 15:18)
Vlado nevidím dôvod prečo sa rozčuľuješ,stačí keď si prečítaš hore uvedených diskutujúcich,nemyslel som Tvoju osobu ale všeobecne,ak si to nepochopil.Lebo aj p.ing.Kristinák vysvetloval situáciu, nikto na to nereflektoval a ani to asi nebral v úvahu. [%sig%]
Vladimír Kostroš (31.12.2010, 15:54)
OFF!!!!!!!
Milan Blahovský (31.12.2010, 16:40)
VK, poslal som ti mail, ale vracia ho späť....
Zdeňek Adamík (31.12.2010, 18:05)
Ahojte, vrací se skoro všechno i od Tebe Milane, všichni máte narvané schránky! Dělejte s tím něco! Děkuji.
Milan Blahovský (31.12.2010, 18:39)
- to muselo byť Zdenku tými kartami, ktoré tak prúdili do schránky:o((((((((((( pozdrav mi došiel , pekného Silvestra, keby si nemal čo robiť tak ti pošlem pár OZ na zoradenie :o)))))))))))))
Zdeňek Adamík (31.12.2010, 18:57)
Pošli, já s nimi udělám krátký proces:o))))), popíjím červené suché, sem tam zobnu chlebíček a chatuji s kamarády.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené