kde končia naše holuby

Peter Grék (18.12.2010, 22:13)
Asi 2 mesiace som pozoroval ako chodí nocovať na náš spoločný balkón na 12.poschodí mladý kapratý samček s orig. poľským krúžkom . Myslel som si že ak sa ochladí pôjde domov, nestalo sa tak a aj teraz v tých najväčších mrazoch tam stále prespáva. Keďže som si myslel že už asi melie z posledného včera v noci po príchode z posudzovania v OZ Trenčín som ho chytil. A neverili by ste, aké bolo moje prekvapenie, pretože ten holub bol v super forme, parádne osvalený, s hladkou kožou na prsiach. Po tejto skúsenosti mi je jasné že aj zhíčkaný poštový holub dokáže prežiť aj dlhodobé odlúčenie od chovateľa bez vážnejšej ujmy. Na jar sa mi pravidelne vracajú stratené holuby, vždy som si ale myslel že zimu prežili u niekoho, po tejto skúsenosti viem že to dokážu aj sami. [%sig%]
Daniel Krajcik (20.12.2010, 17:18)
Pridavam dalsiu variantu odpovede na otazku "kde koncia nase holuby" ... mozno ich zozrali pelikany:) http://www.mojevideo.sk/video/13d1/pelikan_zozral_holuba.html
Ján Palguta (20.12.2010, 19:05)
http://www.mojevideo.sk/video/86d/nema_rada_holuby.html
Ondrej Fajmon (21.12.2010, 09:21)
Nechovatel od Brna nalezl venku ve sněhu poštovního holuba: SK-10-01304-334, napište prosím kdo znáte kontakt na majitele. Email: DavidHaviger@seznam.cz
Ľubomír Janda (09.03.2011, 16:42)
Zdravím všetkých kolegov chovateľov! Keďže pomaly prichádza čas návratov oneskorencov z predchádzajúcich sezón, dovolil som si túto tému aktivovať! Chcem vás priatelia požiadať, v prípade že sa táto milá udalosť vyskytne na vašich holubníkoch, prípadne vo vašom okolí (mám na mysli kolegov, ktorí nemajú prístup do DF), informujte o tom stručným príspevkom! Ja osobne by som rád poznal vek takého hrdinu (holuba) a bližšie okolnosti posledného nasadenia (vzdialenosť, mesiac, rok)! Dúfam, že na pôvodnú otázku tejto témy: „kde končia naše holuby ?“ si budeme môcť s odstupom čas odpovedať: „Aj doma!!!“ Ľ.J.
Dušan Petro-Monocký (09.03.2011, 17:51)
Zdravim,chcem tu uviest co sa tyka tych oneskorencov,minuly rok sa mi vratil holub po 9 rokoch,no bohuzial uz neplodny,nejaky dobracisko z neho choval za ten cas a potom uz ked z neho nic nebolo tak ho pustil,bohuzial aj toto sa stava,s pozdravom Dusan...:)
Vladimír Sudor (09.03.2011, 23:22)
Najsmutnejšie na tom je to,že naše špičkové holuby končia na holubníkoch pár km od svojho materského holubníka."Vojdu"väčšinou s prvými doletenými holubami v domnení,že sú už doma a až keď skočia" do holubníka zistia ,že to nie je ich materský holubník.Žiaľ dozvedáme sa o tom až po niekoľkých rokoch keď na výstavách mierne podgurážení"tiež priatelia"sa začnú priznávať,tento holub je po tvojom ,tamten po Gaškovom a tento po Valíčkovom................... No čo už ,aj takéto je holubárenie.:o((( [%sig%]
Zdeňek Adamík (10.03.2011, 07:42)
Ano, část špičkových holubů končí na takovýchto holubnících a takto se to dovíš nebo se dovíš že někdo shání rodokmen či alespoň původ Tvého jistého holuba a přitom po něm nikdy žádné holoubě nedostal.
Vlastimír Pomajdík (10.03.2011, 18:43)
Ano aj take je holubarenie, malo by prinasat pre protaginistov potesenie , relax , spolocenske zazitky ale v mnohych pripadoch prinasa opak.Pred 3 dnami sa mi vratil holub SK 05 O2301 4, ktoreho som nasadil na pretek v rku 2009 do Chomtova.Pan Adamik , pytal som sa ho, preco sa vratil tak neskoro. Nepytaj sa lebo som nemohol, ale podarilo sa mi prelstit tiez chovatela a som doma pretoze ta mam radPri vsetkej ucte k rozhodujucej vacsine nasich chovatelov je medzi nami nemalo txch co si zakladaju na pochytanych holuboch a verejne to proklamuju. Takze, jepravda ze aj vynikajuci holub sa dostane do zajatia niekedy aj velmi dlheho.S tymto pocinom neurobime nic.Je to zalezitost vyspelosti chovatelov a ich moralky.
Peter Matalík (10.03.2011, 19:12)
Len taká perlička.M.Blahovskemu sa vrátilo mláďa z finalového preteku v JAR 7.3.2011.Rozmýšľam ,ako prežilo,či bolo u nejakého chovateľa,alebo mohlo prežiť v prírode.
Július Krško (13.03.2011, 13:24)
Pre Ľubomíra Jandu, dnes sa mi vrátila holubička z preteku Říčany, konaný 25.9.2010. Na pretek bolo nasadených 2104 holubov, percentá boli naplnené na druhý deň o 14:37:35. To znamená, že za 31 hodín a 20 min. prišlo domov len 421 holubov. Touto cestou sa chcem zároveň poďakovať neznámemu chovateľovi za prezimovanie holubice.
Ľubomír Janda (14.03.2011, 21:14)
Pán Krško, aj keď oneskorene, veľmi pekne ďakujem! Váš príspevok má vysokú informačnú hodnotu! Prajem veľa aj takýchto úspechov! Ľ.J.
Ján Vígľaš (20.03.2011, 18:21)
Pán Janda, 6.3. sa mi vrátil holub roč. 2010, ktorí sa stratil 4.9.2010 z preteku Vyškov, ale nakoľko cez zimu holubník mladých mám prázdny a prekrytý, aby mi do voliery nenafúkal sneh, nevedel vojsť k starým holubom. Poznal som ho a aj som videl prečítať číslo, odišiel som sa pozrieť odkiaľ sa stratil, lebo som si nepamätal a keď som vyšiel vonku bol preč a ani sa už do večera nevrátil. Na prekvapenie 15.3. sa objavil znovu a tentokrát už vošiel do holubníka k starým holubom. Mal ešte aj čip, takže ho nemal v moci žiadny "predátor".
Ľubomír Janda (20.03.2011, 22:23)
Pán Viglaš, tiež milý príbeh! Gratulujem!!! S prvým jarným dňom zrejme prichádza príjemnejšie a stabilnejšie počasie, takže dúfam, že sa môžeme tešiť na ďalších hrdinov!!! Ľ.J.
Július Krško (17.04.2011, 19:32)
Dnes sme absolvovali druhý cvičný pretek zo Smoleníc a na moje veľké prekvapenie z dvadsiatich nasadených holubov sa vrátilo dvadsaťjeden! Vravím si, že toto je možné len na Slovensku. Pri dôkladnejšej kontrole som zistil, že ten prebytočný je opozdilec z 25.9.2010 pretek Říčany.
Ľubomír Janda (17.04.2011, 20:01)
Pán Krško gratulujem! Ak sa nemýlim z toho preteku už druhý oneskorenec! Zlaté Říčany!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Zdeňek Adamík (18.04.2011, 06:47)
A může třeba úspěšně vychovávat odolnější trichomonády.
Ľubomír Janda (21.04.2011, 22:47)
Prajem všetkým príjemné prežitie sviatkov jari! Po období pre mňa takmer absolútnej zaneprázdnenosti, prichádza obdobie pokoja, relaxu a aj preto nastal čas na zopár reakcií na niektoré príspevky prezentované na tomto diskusnom fóre! K téme „kde končia naše holuby“ chcem opäť vyjadriť obdiv každému holubovi, ktorý je schopný sa vrátiť na rodný holubník! A to aj po roku!!! A aj keď možno má „veterinárna inkvizícia“ svoje predstavy o forme a výške „trestu“ pre takýchto oneskorencov ...! Ja som na základe praktických skúseností rozhodne proti!!! Pre mňa má takýto holub oveľa väčšiu „cenu“, aj keď je často neopodstatnene a nekompetentne nazývaný „slimákom“, ako „rýchlik“ ktorý sa odpojí od kŕdľa až nad svojim „sputnikom“! A možno na tejto „taktike“ je založená celá jeho závodná kariéra!!! Jednoducho každý z nás je na tomto svete z iného dôvodu! Tak je to aj s našimi holubmi! Teda s tými „slimákmi“ a „rýchlikmi“!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Zdeňek Adamík (22.04.2011, 08:56)
Pane Janda, neznám Vaše výsledky a abych pravdu řekl po tom co sleduji Vaše diskuzní příspěvky mne zase až tak nezajímají. Jen tak na okraj: neútočte jakoby na city těch, kteří rádi takové úvahy poslouchají nebo čtou. Pokud má pro Vás holoubě přiletěné na jaře větší cenu jak "ako „rýchlik“ ktorý sa odpojí od kŕdľa až nad svojim „sputnikom"!, tak to o čemsi vypovídá. Vypovídá to o tom, že jste génius, který ví naprosto přesně jak vítěz závodu střední tratě v konkurenci 3500 a víc soupeřů svého vítězství zcela lehce dosáhl a jak naopak jarní doletěnec to všem ukázal... Děkuji pěkně, pokud to myslíte vážně co jste výše napsal, tak osazenstvo Vašeho holubníku bude patrně připomínat Zoologickou zahradu nebo Stanici pro záchranu zvířat. "Úspěšnost" těchto oneskorenců podle toho co kde při diskuzích s chovateli slyším je tak možná 1:20, tzn. zůstává nám 19 darmožroutů, kteřií nám na holubník přinesou všechno možné co kde buďto na kostele, sýpce nebo i v málo kontrolovaném a hygienicky vedeném holubníku chytnou. Riziko je tedy větší než možný přínos. Mi moc oneskorenců nepřiletuje, protože, možná na rozdíl od Vás mám ztráty holoubat minimální. Za celou dobu co teprve 47 let holubařím jsem na jaře přilétnuvších holoubat nechal maximálně pět kusů, ale to ne proto, že bych si jich "vážil" nýbrž proto, protože mě nějakým způsobem oslovili (pokud Vám to něco říká). A z těch byli tři či čtyři skutečně poštovní. Vám asi nic nepomůže, nicméně se o jedno přesto pokusím: vrhněte se více do práce, méně teoretizování, ukažte to ostatním vlastní prací, vlastními výsledky a možná Vás, i ostatní, pak budou více brát. Mimochodem: sezona již i pro Vás začala. Pozn.: pro mne hned druhý den po skončení té předchozí.
Milan Blahovský (22.04.2011, 19:49)
Dobry den, dna 19.4.2011 medzi 9.00 hod - 10.00 hod pustali holuby pri Trnave v takych podmienkach ako vidite na fotkach ktore Vam v prilohe posielam. Bolo zranenych min 30 holubov. Prosim Vas dajte na stranku fotky, aby videli aj ostatni chovatelia, preco sa nevratia holuby domov. - takže ak chcete vidieť ako to prebiehalo pozrite sa na http://postoveholuby.euweb.cz možno tam spoznáte vaše auto...... Štartom zdar !
Zdeňek Adamík (25.04.2011, 15:21)
Ciao, dnes ošetřen a vypuštěn SK 10-02001-792 MK H s modrým čipem se samolepkou č. 51. (Tricho + multivit). Snad už je i doma. AZ.
Štefan Nochta (25.04.2011, 15:45)
Milan, vďaka za info. Je to vozidlo OZ Komárno.
Eduard Buček (25.04.2011, 15:49)
Milan veď tie drôty skoro nevidno.............. Ako ich mohli vidieť . šofer,sprievodca,štartér ? Chudáci chovatelia čo majú takých" zodpovedných" prepravcov. Asi to nebude auto z SK, CZ keď ho nespoznávajú chovatelia.
Ľubomír Janda (25.04.2011, 17:33)
Keďže som dňa 21.04.2011 poprial na DF všetkým príjemné prežitie sviatkov jari a nechcel som sa tejto úprimnosti spreneveriť, reagujem na príspevok p. Adamíka zo dňa 22.04.2011 až teraz! Pán Adamík, priznávam, môj príspevok o „slimákoch“, a „rýchlikoch“ som nemyslel až tak, ako mohol niektorým čitateľom s chronickým sklonom k cenzúre vyznieť! Ale podľa môjho názoru bol opodstatnenou reakciou na Váš postreh: „A může třeba úspěšně vychovávat odolnější trichomonády.“ Tento „duchaplný“ príspevok mi opäť pripomenul primitívne pohľady laickej verejnosti z uhla ktorých sú poštové holuby charakterizované ako „lietajúce krysy“, „zdroje nákazy“, „roznášači chorôb“ atď, atď! Ale vrátim sa k téme „slimákov“, a „rýchlikov“, ktorú ste tu kedysi zaviedol Vy a podľa môjho názoru v dosť konfrontačnom duchu! Ja sa netajím tým, že som na strane maratóncov, teda podľa Vás „slimákov“ a tento postoj vo mne vôbec nevyvoláva potrebu útočiť na šprintérov a ich chovateľov! Dúfam, že som to dostatočne vyjadril v závere môjho predchádzajúceho príspevku: „Jednoducho každý z nás je na tomto svete z iného dôvodu! Tak je to aj s našimi holubmi! Teda s tými „slimákmi“ a „rýchlikmi“!!!“ Súdiac z Vašej reakcie – nič ste nepochopil! Skočil ste po tom príspevku ako po červenom súkne! Ak ste si stotožnil niektoré svoje „rýchliky“ s popisovanou dejovou líniou, vybavte si to prosím s nimi! Ono ale na tých „oneskorencoch“ skutočne niečo bude! Ja som sa stretol u priateľov chovateľov s dvomi holubmi, ktorým závodná kariéra začala takýmto spôsobom a končili účasťou na národnej výstave, dokonca jeden z nich reprezentoval na olympiáde! Veď dokonca sám vo svojom príspevku uvádzate že Vám veľa „oneskorencov“ nepriletuje, straty máte minimálne, ale vďaka svojim „mimoriadnym schopnostiam“ ste z 5 ks tejto skupiny, identifikoval 3 – 4 ks „skutečně poštovních“! Zároveň úspešnosť ostatných oneskorencov odhadujete na 1:20! Predpokladám, vzhľadom na kvalitu Vášho chovu, že Vaša úspešnosť bude určite priaznivejšia!!! Ale nepredpokladám, že pokiaľ ostatným chovateľom priletujú „oneskorenci“, vhodní „třeba úspěšně vychovávat odolnější trichomonády“, že tie Vaše sa pri prílete legitimujú veterinárnymi pasmi!!! K niektorým otázkam, ktoré ste tu „taktne“ naznačil uvádzam, že nevidím dôvod tu riešiť úroveň výsledkov mojich holubov a kvalitu mojej „zoologickej záhrady“. Toto sú kategórie, ktoré logicky nemajú vplyv na váhu argumentov v téme „kde končia naše holuby“! Toto je téma o príbehoch jednotlivých holubov! Keď Vám nič nehovorí, tak ju ignorujte! Ale predsa len! S výsledkami mojich holubov v ostatných sezónach som spokojný rovnako ako s pôvodom môjho osadenstva! Samozrejme vždy je čo vylepšovať! Ako aj úroveň tohto DF!!! Vrátim Vám zdvorilosť, a aj ja sa v stručnosti vyjadrím ku kvalite Vašich diskusných príspevkom! Prevažne konfliktné, poznačené nekonečnou snahou vyniknúť! A registrujem aj niekoľko trápnych kotrmelcov a jedno celkom slušné salto, ktoré bolo veľmi operatívne vymazané, bez sankcie! Mám dojem, že niekto z „miestnych“ dostal za niečo podobné „červenú kartu“, ale Vy sa nemusíte obávať, Vy ste „zahraničný hosť“! Pokojne si uľavte! Tie vaše rady mi zneli príliš „budovateľsky“, preto Vám ich obratom vraciam: „Vám asi nic nepomůže, nicméně se o jedno přesto pokusím: vrhněte se více do práce, méně teoretizování, ukažte to ostatním vlastní prací, vlastními výsledky a možná Vás, i ostatní, pak budou více brát.“ Ale z môjho pohľadu ešte niečo pridám! Zbavte sa už konečne toho otrepaného „klišé“, že sezóna začína „pro mne hned druhý den po skončení té předchozí“! A hlavne nerobte „to“ pre druhých aby Vás „brali“, skúste „to“ robiť pre seba, aby „to“ tešilo aj Vás! Potom Vás ani nebude trápiť skutočnosť, že Vám na DF SZCHPH klesajú preferencie!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Zdeňek Adamík (25.04.2011, 21:30)
Ano, přesně takovouto odpověď jsem čekal, což jsem už před několika dny sdělil i jednomu mému slovenskému příteli, když jsem konstatoval, že jak Vás z diskuzních for znám, tak bych si klidně mohl odpovědět i sám. Nezklamal jste.... Více k tomu nemám co dodat.
Ľubomír Janda (25.04.2011, 22:34)
Ale ja áno! Teší ma, že ste po svojom „zdvorilom“ príspevku na moju reakciu nedočkavo čakal „už před několika dny“! To svedčí o zámere s ktorým bol spracovaný!!! Nebuďte opäť prehnane „skromný“!!! Naopak! Ja si myslím, že „přesně takovouto odpověď“ ste čakal ešte skôr, ako vôbec téma „kde končia naše holuby“ na DF vznikla!!! A prečo tu vlastne diskutujete, keď kontry na Vaše reakcie vopred poznáte? Alebo rovno píšte aj kto ako zareaguje! Alebo radšej nie! Tých Vašich dedukcii bez argumentov, bolo dosť už len v tejto téme!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Zdeňek Adamík (26.04.2011, 08:01)
Vážený pane, zřejmě Vám není dostatečně znám význam slova "argument", jinak byste zde nemohl uvést, s odpuštěním, takovou hloupost. K tomu jen na okraj pro Vaše duševní obohacení: občas je také třeba přihlížet k odlišnostem, či povaze argumentace v různých druzích, úrovních, odbornostech apod. a pod tímto úhlem pohledu hodnotit, zda se jedná o věcný argument či nikoliv. Pozn.: před chvílí jsem čirou náhodou zahlédl mého psa (fenku), jak se snaží, a to stále dokola, chytat za svůj ocas... Hezký den.
Ľubomír Janda (26.04.2011, 12:16)
Ja stále tvrdím že Vašich dedukcii bez argumentov, ak sa vám to bude lepšie chápať tak bez dôkazov, bolo v tejto téme už naozaj dosť!!! Keďže Vaše príspevky začínajú byť bezduché, tak skúsim aspoň pre Vaše „obohatenie“, význam slova „argument“ – dôvod tvrdenia, dôkaz, dôkazový prostriedok, výrok uvádzaný na odôvodnenie nejakého tvrdenia, ...! Ja som to „opajcol“ zo slovníkov cudzích slov! Kde ste tú úvahu skopíroval Vy??? Letu zdar ! Ľ.J. P.S.: Tá fena sa ešte točí???
Zdeňek Adamík (26.04.2011, 15:16)
Nepotřebuji nic kopírovat. Můj IQ potenciál mi bohatě postačuje. Vám ne?
Pavel Ostrolucký (26.04.2011, 15:44)
Zděnek - radšej ho nechaj jemu to asi dobre točí...!!! A mám taký dojem, že nemá ani chvost. Havká a vlastne ani nevie čo chce. Téma bola trochu iná - možno sa ešte trochu vzpamätá !
Ľubomír Janda (27.04.2011, 08:36)
Tak toto boli veľké myšlienky! Tá s IQ potenciálom dokonca aj zábavná! A „točeno-havkané“ mali tiež svoju hĺbku! Gratulujem!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Július Krško (23.07.2011, 17:55)
Je to zaujímavé, už tretí holub sa mi vrátil záhadne-oneskorene z preteku Říčany konaný 25.09.2010, po desiatých mesiacoch. Prosím chovateľa u koho sa táto holubička nachádzala nech sa ozve, určite si odchoval mladé holuby, pošlem mu rodokmeň.
Július Krško (23.07.2011, 17:56)
PS: 2010 01802 344
Milan Blahovský (26.07.2011, 09:42)
Dobrý den, dnes 25.7.2011 jsem nalezl na silnici č 118 pod obcí Zduchovice okres Příbram,mrtvého holuba,zřejmě sražen autem.má kroužek s číslem SK 09 0805 633 S pozdravem Pavel Korecký [mailto:korecky-pavel@volny.cz]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené