KONCEPT ,,vzor" 2010

Ján Melichárek (02.02.2010, 10:46)
ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 11. novembra 2009 2. Prezident – Ing. Juraj Kurek zdôvodnil, prečo s viceprezidentom Zväzu podľa § 12, odsek 23 Stanov SZ CHPH pozastavil účinnosť rozhodnutia prezídia SZ CHPH z 23. – 24. 10. 2009 o vyradení niektorých pretekov OZ CHPH v sezóne 2009. Poukázal na to, že rozhodnutie bolo vydané z dôvodu, že v posúdení pretekovej činnosti boli zistené nové skutočnosti a k zisteným drobným technickým a administratívnym nedostatkom treba zaujať postoj, ktorý bezdôvodne nepoškodí veľkú časť členskej základne Zväzu, ktorá za nedostatky nemôže................................ ,,Ó Pane daj mi silu!" ale p.Prezident veď vy ste TO nepochopili v tomto roku máme žažívať to isté....
Ján Melichárek (02.02.2010, 11:45)
Autor: Milan Blahovský (---.demax.sk) Dátum: 18.10.09 18:17 Bojíme sa povedať DOSŤ !!! Čo ak by to raz postihlo aj nás ?, položí si takúto otázku nejeden funkcionár pri rozhodovaní a radšej ticho mlčí a toleruje priestupok či to vo vlastnom OZ alebo u konkurencie. Ideálne to nebolo ani pri tohotoročnej kontrole dokumentácie a možno budem pritvrdý ako vyslovím názor, že by som dal vyradiť výsledky jednotlivých holubov a OZ z národných súťaží. Teda nielen MS ale aj CV. Poviem vám rovno, radšej sa nezúčastniť na najbližšie obdobie olympiády ako tolerovať to čo sa doteraz tolerovalo. A pokiaľ by sa na CV objavili holuby s nižšími, ale čistými koeficientami tak si určite zaslúžia väčší obdiv ako tie , ktoré tam sú zásluhou prižmurovania oboch očí nad nedôslednou prácou príslušných funkcionárov. To čo som roky počúval ako nám je treba každého chovateľa a preto musíme si odpúšťať, dávať možnosti na polepšenie sa. Poviem vám teda ako to vidím ja. Bránime sa možnej kontroly zo strany susedov a preto hľadáme dôvody ako to neurobiť. Vyhovárame sa za skreslené dolety holubov, za možné straty, za možnú nedohodu pri rozhodnutí o štarte a ešte neviem čo. Všetko sú to ale iba naivné pohľady, ktoré sa skrývajú za bežným chovateľom, ktorý je rád, že má možnosť sa zúčastniť preteku, ktorý sa poteší aj s oneskoreného doletu holuba a ktorý nešpiní konkurenciu ak mu náhodou jeho holub nedoletí prvý v preteku. Nie náhodou som použil pre svoj príspevok tento názov, ale skutočne mám pocit, že sú iba dve možnosti: 1. Urobiť jednu silnú čiaru a očistiť SZ od všetky nedostatkov, ktoré vyplávali za posledné obdobia a ísť do nového pozjazdového obdobia s čistým a jasným štítom. Odpoveď na tieto slová by si mal dať každý chovateľ, každý funkcionár a jednoducho každý komu ešte na chovateľstve poštových holubov záleží. ....p.Blahovský mimochodom výborný príspevok ... TO len Senica netušila ,čo všetko robí vedenie za naším chrbátom
Rudolf Málik (02.02.2010, 13:30)
Uznesenie z 11.11.2009 I. Prezídium SZ CHPH autoremedúrou ruší vlastné rozhodnutia zo zasadnutia Prezídia SZ CHPH zo dňa 23. – 24. 10. 2009: Tých bodov bolo asi 6 čo zrušili 5. Uznesenie II., odsek 6 - Vypracovať stanovisko k priebehu riešenia a záverom OZ Senica, ktoré sa zverejní na webovej stránke SZ. Pod tlakom verejnosti mali 2 členovia prezídia vypracovať stanovisko to sa schválilo 23-24.10. 2009 potom 11.11.2009 to zrušili Prezídium zavrelo huby chovateľom jedným uznesením a potom sa im vysmialo druhým uznesením aby im ukázalo kto je tu pánom dali do záznamníka holuby p. Chytila( viem každý si mohol zaplatiť) Prečé vyhlásili AUTOREMEDÚRU? Preto že p. Chytil je v prezídiu? Lúto mi je poctivých chovateľov, ktorý budú mať holuby na olympiáde u nás. Ale dávam si otázku prečo každý chce mať lepšie podmienky ako konkurent v OZ za to sa bude vadiť do krvi. Zato aby boli prehrešky tvrdo postihované tým pádom do budúcna vyhubené tých čo sa to netýka je im to jedno? Skôr si myslím ,že preto sú ticho čo keď toto sa stane u nás potom poukážu ved aj Senica mala chyby a nepotrestali nikoho exemplárne. Len tak naoko Má výrok "poctivý chovateľ" ešte tento význam? Ak sa hovorí "kto mlčí ten svečí" Radšej mať menšie koeficienty na 1-2 olympiádach a ukázat "svetu" že sa tu netrpia prehrešky a podvody a potom sa môžeme chváliť bez hamby na olympiádach koeficientami Viem ,že nato niekto doplatí ale stále sa vyhovárať na tých komu sa krivdí je cesta späť a prezídium sa ukázalo že toto je ich cesta DO KRUHU
Ján Melichárek (02.02.2010, 16:00)
Re: Očista SZ Autor: Pavel Ostrolucký (212.55.229.---) Dátum: 01.12.09 15:01 Na MZ - SZCHPH sa schválili stanovy a PP, no veľká sláva to nebude, lebo i keď sa niečo pohlo k lepšiemu, schválilo sa to bez predchádzajúcej úpravy a návrhov s ešte väčšími chybami ako boli doteraz - čo sa úkáže následne ako bumerang. Čo sa týka MS o tom nebolo z radov prezídia ochota rokovať. Menšie OZ môžu čakať, že budú znova diskriminované ešte pred vyhlásením súťaže v podobe nesplniteľných limotov. Konštatovanie EKS ostalo po starom - z radov špičkových chovateľov nie je ochota víjsť v ústrety chovateľom s klasickými hodinami, potrebujú hodinárov len nato, aby im robili percentá ! Ďalej sa odklepli dva národné preteky - bez udania logiky. Prvý : GOTHA - nikomu nezáleží na tom, že jedna tretina chovateľov si pretek podľa podmienok FCI - nemá do čoho počítať. Druhý: OOSTENDE - najnáročnejší pretek na prepravu /najnákladnejší/, pritom nám stačia podmienky na splnenie limotov u SUPER DLHÝCH TRATÍ - nad 700 km / hlavná vec je tá, že vyhovieme POLIAKOM a MAĎAROM, / RUMUNOM / nakoľko sa má tiež poriadať za ich účasti. To že 50 % Slovenska tento pretek nevyhovuje nikoho kompetentného vôbec netrápi.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené