Budúcnosť chovateľov o 5 rokov

Igor Barbírik (07.01.2010, 14:44)
Važený páni chovatelia po včerajšej oblastnej konferencie som sa zamyslel nad vekom chovatelov a ako to s nami bude o 5 až 10 rokov.Zhruba 75 % chovatelov má 55 až 70 rokov a mladých chovatelov nepribuda . Myslim že o pár rokov budeme mat problem aj z 5 oblasti urobyt jednu, miesto toho aby zme to riešili sa iba prizeráme ako sa nám zvyšuju náklady a drobia OZ,miesto toho aby zme sa spajali.Pozrime sa na prepravu našich holubov kabiny a koše máme nejednotné čo spvosobuje problem pri večšom počte holubov miesto jedneho auta musia ist aj 3.Mali by zme sa spajat riešit spoločnu prepravu,spoločné štarty viacerých OZ aby zme znižovali naklady na prepravu a nenechali sa drobyt niektorymi chovatelmi .Mali by zme vytvarat podmienky mladym chovatelom do 18 rokov aby mohly povedme lietat z 7 až 10 holubov zdarma a pomahat im aby mali aj nejaké uspechy a motyvaciu,a zýskaly takto mladych ludi .Ale myslim že toto su chybi nas všetkych a v dost velkej miere aj prezidyja.popremyšlame ako riešit problémy bez emoucii.V novej sezone vám všetkym prajem všetko dobré vela uspechov a radosti z chovu holubov.
Štefan Blaženec (07.01.2010, 21:55)
Pan Barbirik som rad ze sa tu vedie diskusia aj na tuto temu a som velmi zvedavy ake tu padnu navrhy ale mna ako mladeho chovatela zaujma ako sa vlastne vyriesila situacia ohladom manipulovania startov ake padly tresty a podobne.....a poviem vam ze nieje lahke pre mladeho chovatela zacat s chovom postovych holubov.......peniaze, cas a podobne....a hlavne najst niekoho kto vam poradi.....nastastie ja som mal v tomto stastie a preto sa chcem podakovat kazdemu kto my pomohol v chove a chcel by som este povedat .........ze koho holuby bavia ten si najde tich 30 eur na letove na sezonuu ......proste vas to musi chytit.....ja by som povedal ze problem je medializacia...postovych holubov....proste ked niekomu poviem ze chovam PH tak sa na mna pozeraju ze v akom zijem storoci.....
Gabriel Bargel (08.01.2010, 07:16)
Pán Blaženec aj ja sa pýtam v akom storoči žijete.Zobudtesa je rok 2010.
Igor Barbírik (08.01.2010, 08:22)
Páni my tu máme večši problem ubytok chovatelov v priebehu par rokov 5 a toto treba riešit a nie gdo dostane aky trest.Ja som sa nad tym zamyslel ked zaznela poznámka gdo tym chovatelom naloži koše ved su to sami dochodcovia a zistil som že 70 až 80% su dvochodcovia alebo vo veku nad 50 rokov,a to sa týka nas všetkých či náš šport bude ešte egzistovat a ako.
Milan Lenárth (08.01.2010, 09:24)
Pán Barbírik to, že členska základňa starne je jasné a päť rokov nás bude 3000 o 10 rokov 1500, ale to neznamená, že chov upadne , ale bude nás menej, úbytok členov spôsobuje viac faktorov , na dedinách sa toľko nechová a nepestuje ako za socializmu, ľudia chodia za prácou a aj keby chceli holubáriť nemajú na to čas nepracujú 8,5 hodiny ako voľakedy , ale naháňajú sa za zárobkom a drú 10- 13 hodín denne a keď prídu domov na holuby už nemajú chuť a nielen na holubov , ale na všetko ostatné. Čo sa týka mládeže aj keď ich to chytí, tak do určitého veku poviem od 7 rokov do 19 niektorých dlhšie, ale potom príde iná láska a on zmení koníčka, veď ak sa pozrieme spätne dozadu ani mi sme neboli iní, Chov holubov je v podstate odsúdený nato, že chytí ho to za mladi a ak bude mať v zrelšom veku, ak detí vyrastú možnosti a prostriedky tak sa k tomu vráti u nás v OZ sa za posledných 5 rokov pribudlo asi 8 takých chovateľov, ktorí majú nad 55 rokov a to preto, že až teraz nato majú čas a prostriedky, mladší bohužial iba jeden. Verte tomu, že inak to nebude, aj v mojom krúžku mám troch mladých , ktorých niečo učím a snažím sa ich primäť ku koníčku, ale koľkí vydržia a ako dlho to veru neviem.V ďalšom období sa bude určite niečo meniť , ale to prinesie doba a vývoj v spoločnosti, štruktúra oblastí sa možno zmení na ZO a regióny, alebo niečo iné, ale to ešte chvíľu potrvá. V nových stanovách nato priestor je regióny boli do stanov zahrnuté preto, aby sme za 5 rokov nemuseli prijímať opäť nové Stanovy a niečo znova vylepšovať.
Štefan Blaženec (08.01.2010, 11:29)
Pan Bagrel asi ste ma nepochopili ale to nevadi............
Branislav Barčin (08.01.2010, 14:13)
Chcel by som len poznamenat ze tento problem trapi nielen chovatelov holubov ale v podstate vsetkych chovatelov, nech uz chovaju sliepky, zajace, kanariky, ryby a hocico ine. Jedinou vynimkou su z mojho pohladu teraristi, kde je mladych chovatelov snad aj vacsina. Osobne vidim najvacsi problem v propagacii postovych holubov, keby som sa o holubov nezaujimal - v zivote by som sa napriklad nedozvedel ze napriklad v tychto dnoch sa kona celostatna vystava a keby som sa aj dozvedel a skusil tam ist a zaplatil vstupne, tak by som odchadzal asi dost sklamany - videl by som tam totiz len kopu rovnakych holubov v klietkach, pri nich nejake papiere s nic nehovoriacimi udajmi.... Myslim si ze uloha propagacie by nemala byt len na papiery ale mala by sa vykonavat aj skutocne, velmi sa mi paci myslienka skolskych holubnikov, ale je ich bohuzial stale malo. V mediach sa o holuboch nedozviem tiez nic a ak tak len velmi malo, chovatelia sa navonok nijak neprezentuju, rovnako ako nie su prezentovane a propagovane oblastne vystavy. Na druhej strane si myslim, ze by sa musel najst niekto velmi obetavy aby toto smerovanie dokazal zvratit, aj ked si myslim ze ludi vseobecne postove holuby zaujimaju - ako priklad uvediem este ked som na strednej skole robil odbornu pracu o postovych holubov, tak v krajskom kole bola jedna z tych o ktoru sa ludia najviac zaujimali a mal som velmi vela otazok - smerovanych najma na to ako sa holub dokaze dostat domov a aj na to ako by sa holuby dali chovat aj v meste...
Július Krško (08.01.2010, 19:17)
Pán Barbírik, to ste ako myslel,že keď je úbytok chovateľov tak jednotlivci si môžu robiť čo chcú?
Igor Barbírik (08.01.2010, 20:24)
Pan Krško vobec nie stymi sa lachšie vyrovnáme
Igor Barbírik (08.01.2010, 20:35)
Pan Barčin kedysi sme na zakladnej škole mali chovatelsky kružok chovali tam od anduliek až po kraliky a bolo to dobre myslim že aj v dnešnej dobe bi sa to uplatnilo len k tomu treba ludi čo to s detmi vedia a malej miere aj sponzorov.
Branislav Barčin (12.01.2010, 08:56)
Zopar chovatelskych kruzkov existuje aj teraz - prehlad mam ale len o Bratislave. Kazdopadne, co sa chovu tyka skor je to orientovane na mensie druhy - o nejakych kralikoch nemoze byt ani rec. Problemom na jednej strane su ludia, ktory by to viedli a na strane druhej - takmer uplny nezaujem rodicov a deti o taketo kruzky, so nas privadza v podstate spat k prvotnej otazke...
Rudolf Málik (12.01.2010, 11:29)
Neda sa mi nereagovat. Aj ja patrim k tým mladším a takisto ako aj pana Blaženca aj mna zaujíma vyriešenie podvodov a teda aj postihov. Lebo tento koníček neni len o 30 eurach ak to chcem robiť poriadne je to dost finančne aj časovo nákladné. Ak sa mam uberat tymto smerom. Neni to len o ziskaní mládeže ale aj o udržaní mladšich chovatelov.Prečo sa výsledky kontrolnej komisie naspät nezverejnili na stránke? Máme sa z toho poučiť a nie to zabudnúť.Chce sa hodiť zase pod stôl?Ved stránka je na informovanie chovateľskej verejnosti kontrolná komisia zistila nedostatky zverejniť ale treba aj zverejniť ake boli postihy a prečé boli také .Bola na túto tému veľká diskusia a to je asi všetko. A ked aj získame mladých chovateľov po dlhšom sledovani problémov sa budú na toto pýtať tak ako aj ja. Sú schválené propozície na MS, prečo sa neschvália postihy za podvody? Ved takéto problémy tu nie sú len tento rok Mi môžme získať mladých chovateľov ale ak sa neurobí s podvodmi tvrdý škrt tak ho aj stratíme ...
Štefan Blaženec (12.01.2010, 11:53)
Pan Malik.....presne toto som mal na mysli........ako vzdy sa u nas toho vela povedalo a nic nevyriesilo......
Rudolf Málik (12.01.2010, 12:17)
Ešte k postihom za podvody musia byť exemplárne!!!!To znamená doživotný zákaz pretekania zo súradníc holubníka inak to nemá žiadny účinok Lebo každý kto podvadzal sa byl do hrude že on má všetko v poriadku a toto niesú chovatelia za ,ktorými bude ľuto . Ľuto mi bude za tými ,ktorý kôli takýmto prestali holubáriť. Ešte k mladým viď Mišo Kováč mladá krv bol v prezídiu prečo ho uvolnili? Ano odišiel sám.Ale nezverejnili prečo odišiel. Je to vari tabu napísať dôvod odchodu ,veď im musel povedať prečo? Ale bude sa písať že treba niečo zmeniť ...
Rudolf Málik (12.01.2010, 13:10)
Ešte k propagácii. možno som nezaregistroval v médiach ,ale letelo sa o auto v testovačke. príspevky v našich televíziách počas hlavných správ bývajú o kačičkách atd ,ale toto by odvysielala určite každá televízia nielen krátky spot. Nielen o výhrach sa dá niečo natočiť. Príklad som z OZ Prievidza letíme Prahu. Holuby dokážu doleteť za 3 hodiny autom nemožná vec . Toto zaujme potencionálneho chovatela. Nie aký má koeficient ,rodokmeň. Ešte k tej minuloročnej testovačke bola zase velká diskusia o príjmoch a výdavkoch a vyhodnotenie či bola stratová alebo zisková. Ako obyčajne hlavne,že to vie prezídium . A pre obyčajných znovu TICHO PS: Ak sa neviete dostať k reportérom ,ktorý toto točia. Paľo Čertík z TV JOJ býva vo vedľajšej dedine dokážem získať jeho číslo ale on ho má určite aj na internete
Milan Klačan (12.01.2010, 23:00)
...koeficienty a rodokmene to je biznis!
Milan Blahovský (12.01.2010, 23:33)
Rudo v propagácii skutočne zaostávame a to nás vedie do istej izolácie v styku s verejnosťou, ak sa niekto dozvie o PH tak to iba vďaka vtáčej chrípke či krádeži. Ešte, že sú svetlé výnimky ako povedzme posledná účasť p.Mokrého, Pateru či kedysi Vidholda v TV. Je to žiaľ úboho málo.
Daniel Krajcik (13.01.2010, 01:01)
Pridavam sa k tejto plodnej diskusii. Podla mojho nazoru na pokles clenskej zakladne vplyva mnoho faktorov, ktore uz boli spomenute v predoslych prispevkoch. Z mojho pohladu su najvaznejsie tieto 2: *** Nezaujem deti : Pravidelne sa na stretnutiach mladych chovatelov stretavame sa s detmi, ktore navstevuju skolske holubniky. Napriklad v Snine je skolsky holubnik umiestneny priamo na skolskom dvore. Deti okolo neho prejdu niekolkokrat denne. Ked som sa pytal, ze ci sa do holubnika pridu obcas pozriet aj ostatne deti (ktore nie su v chovatelskom kruzku) tak ma sokovali odpovedou, ze VOBEC NIE! Jednoducho- fatalny nezaujem mladej generacie o chovatelstvo, zvierata ... holuby. *** Nedostatocna medializacia postovych holubov : Ako sa dostat do medii ? Ako presvedcit redaktorov printovych medii, TV, rozhlasu ? Moje skusenosti hovoria, ze veeeeelmi tazko ... V septembri som presviedcal mojho znameho, redaktora jednej komercnej TV, aby prisiel na finale do TS v Nitre ... s tym, ze som mu dostatocne zaujimavo veci okolo TS podal. Sedeli sme kedysi v jednej kancelarii, takze vie, ze postove holuby su fascinujuca zalezitost. On, samozrejme, nemohol rozhodnut a o 2 dni mi volal s odpovedou: „Prisiel by som, len to sefstvo neschvalilo. Posunul som to na region. centralu do NR, ale nepovazuju to za dostatocne zaujimave.“ Odpoved od znamej, ktora robi pre inu komercnu TV, ... vyber z nasho decembroveho chatu: “22:54 Daniel: mam na teba 1 profesion. otazku ... 9.1. mame celostatnu vystavu. Ako dostat tento oznam do TASR a co najvacsej publicity ? 22:55 XXX: zaplat si to pozvite tam niekoho cool zabite tam niekoho pokuste sa zabit niekoho, ale zachrante ho na poslednu chvilu Daniel: :)” Samozrejme, troche pritiahnute za vlasy, ale je to tak … TV zaujimaju najma senzacie … a nie 600 “rovnakych” holubov. Situacia je lahsia pri regionalnych tyzdennikoch. Preto by povinnostou organizatora vystavy na urovni OZ a vyssej nemalo byt len zorganizovat vystavu OZ, ale ju aj propagovat v mediach, propagovat jej vysledky, holuby, chovatelov i samotne chovatelstvo. Poslat pozvanku do redakcie casto nie je velka vyhra (jednoducho daju prednost inym akciam) … ale schodnejsia cesta je napisat clanok a poslat im ho hotovy. V tomto pripade je uspech na 80% isty. Za posledne roky to takto osobne robim pri vystave OZ Topolcany (vid. web OZ TO). Rudo, s P. Certikom som spolupracoval ked robil do Crepin dokument o zlatom olympionikovi. Preco ste ho nezavolali na poslednu spojenu oblastnu vystavu do Oslian ? Hm ? Je skutocne pravdou, ze pokial sa nedostaneme do medii, potial nas verejnost vazne vnimat nebude, bude nas povazovat za cudakov, tazko zozenieme sponzorov … a co je najdolezitejsie – nebudeme mat ani novych chovatelov. Zo skusenosti viem, ze nestaci rozposlat pozvanky na akcie typu vystava, finalovy pretek, narodny pretek, atd.. Pri zvoleni do prezidia som inicioval myslienku komisie pre externu propagaciu. V dotazniku, ktory sme vyplnali pred volbami do prezidia bola otazka “Akú prácu by som chcel robiť v novozvolenom orgáne:“ Zrejme si pamatate moju odpoved: „PR a marketing zvazu - tieto aktivity sú veľmi potrebné a zatiaľ len minimálne rozvinuté“. Nie preto, ze by ma to extra bavilo, ale je mi jasne, ze tieto aktivity su mimoriadne dolezite. Bohuzial, nie vsetci tymto zalezitostiam pripisuju vyznam. :( [%sig%]
Branislav Barčin (13.01.2010, 08:28)
Pekne si to napisal Dano. Ja len doplnim malu poznamku, momentalne sa venujem akvaristike a s propagaciou mame rovnaky problem. Na druhej strane, ked sme sa chceli dostat do televizie, vzdy sa to dalo. Ked sme napriklad pred nami poriadanou vystavou boli v telerane - zobrali sme tam aj nazivo nejake rybky a snazili sa o tom putavo rozpravat - bola z toho rekordna navstevnost. A pritom stacilo len zavolat do Markizy a nebol problem. To iste lokalne televizie, maju zaujem o taketo prispevky. Osobne nesledujem velmi televiziu, ale vacsinou v kazdej televizii je nejaky program ktory sa venuje volnemu casu popripade priamo zvieratam a podobne, do takychto sa treba skusit dostat a porozpravat nieco - musi to byt ale zaujimave - nie stale o tom ake su PH casovo narocny a drahy konicek - to ludi iba odradi... Potom napriklad tlac - Novy cas dokaze uverejnit velico. Ano je to bulvar najhrubsieho zrna ale na druhej strane ho cita najviac ludi a to je dolezite! Priznam sa ze netusim ako je na tom zvaz s financiami, ale v dnesnej dobe ak chce uputat verejnost, zvysit navstevnost a tym aj zisky, tak musi investovat do propagacie a marketingu. Castou chybou ale je, ked sa na to angazuje nejaky chovatel - cest vynimkam - ale vacsinou nevie zhodnotit co je zaujimave pre bezneho cloveka a tak aj ked sa snazi, nevie urobit dostatocnu propagaciu. Cesta podla mna je angazovat nezavislu agenturu, ktora s holubmi nema nic spolocne, ma triezvy pohlad a vie ako zaujat verejnost.
Zdeňek Adamík (13.01.2010, 09:12)
Já to říkám pořád: "Staré psy novým kouskům nenaučíš"! A to zejména ty se starým myšlením (v tomto případě i bez ohledu na věk). A čas smrtelně rychle běží přátelé! (a to v mnoha případech doslova).
Rudolf Málik (13.01.2010, 10:14)
Danko ale to neni o výstavách, tie verejnost nez aujíma, laici nechápu základný princíp pretekania . Väčšina si mislí ,že mi holuby posielame niekde. Tak treba zaplatit reportáž ovšem ak na to su prostriedky.Ale ja neviem kde mam hladat hospodárenie zväzu. Zväz ma do pokladne príjem, výdavky asi neviem kde hladat vyučtovanie zväzu za kalendárny rok, ale toto musí byť viditelne zverejnené na tejto stránke. Pokladník u nás v ZO zverejní na schôdzi finančnú správu./ príjmy,výdavky,zostatok/To znamená vieme ako sme na tom a čo si môžme dovoliť. Mna ako "mladeho" chovatela toto zaujíma ako sa naklada so spoločnými prostriedkami. to neznamená ,že nechcem platiť dám aj viacej ale chcem vediet na čo prispievam Ale zverejnenie financii,"vyhubenie" podvodníkov musí byt samozrejmostou. Bez tohto je zbytočné hladat nových chovateľov. Toto ma odrádza od chovu holubov,ale som asi jediný
Daniel Krajcik (13.01.2010, 11:32)
Rudo, ak chceme zmenit vnimanie a postoj verejnosti k postovym holubom, tak je to aj o vystavach. Je jasne, ze shot vo vecernych spravach ma najvacsie pokrytie ... ale zacnime od tych menej narocnych akcii. Pozvime laicku verejnost na nase vystavy. Ked sme robili vystavu u nas v Nemciciach, tak vsetci domaci (muzi, zeny, deti, ... ) mali vstup zdarma. Vyhlasili sme sutaz o "najkrajsieho holuba vystavy", ktoreho vyberali laici. Ako nas tato laicka verejnost vnima ? Ako totalnych blaznov, ktori sa stretavaju kazdu sobotu ... a vacsinou s velkym "hurkajom". Podme to zmenit, ukazme im, ze to co robime ma vyznam.
Rudolf Málik (13.01.2010, 23:00)
Dano toto ja akceptujem ale pre mna je toto momentálne druhoradá vec. Tu treba v prvom rade podvodníkovi nedať druhú šancu a tvrdo ísť po nich ako po škodnej. Zverejnovať stav zväzových financií t.j. bola výstava ako dopadla,testovačka tak isto. Nový člen musí mať dôveru že ho nikto neoklame a vie kde sa jeho peniaze požívajú. Ak toto nebude samozrejmosťou tak propagácia a veci okolo.Je to zbytočne využitý čas aj peniaze Keď som ja začínal tak ma ani nenapadlo ,že niekto môže podvádzať. Hodiny sa plombujú je tam komisia atd. Presveč ma že dnes nikto vedome nepovádza.
Jozef Cuboň (14.01.2010, 07:59)
P. Málik, v nedávnej minulostí sme na inom mieste, pod názvom Očista SZ viacerí tvrdo kritizovali konkrétne podozrenia z prepisovania časov a miesta vypúšťania a ďalšie nedostatky zistené v protokoloch o vypušťaní. Naivne sme verili, že sa konečne niečo zlomí a vinníci budú dôsledne potrestaní, s tým, že v budúcnosti sa týmto pochybeniam vyvarujeme. Problém bohužiaľ ostal, s riešením sa nepohlo, zdá sa mi, že nikto z kompetentných ani nemá záujem sa s tým vysporiadať. Týmto sa problémy len nabaľujú, ako snehová guľa a príde čas, keď to už nebude možné tlačiť pred sebou a tento zhubný nádor bude treba radikálne odstrániť. Osobne si prajem, aby ten čas prišiel čím skôr, ale neverím tomu. Z toho, že k nejakej náprave v tomto smere dôjde som už ja vytriezvel. Dobre sa číta, ako by sme podvodníkom nemali dávať šancu. My im jú dávame neustále, veď takmer každoročne sa dozvedáme rôzné informácie o závažných nedostatkoch, ak nie o podvodoch niektorých špičkových chovateľov. Nedávno sme sa dozvedeli, že stredoeuropská výstava bola strátová. Neverím, že takáto výstava mohla byť stratová, ak by si každý z organizátorov bol riadne plnil svoje povinností - od vyberačov vstupného, poplatkov za klietky, reklamy, predajné stánky a pod. To sú len niektoré námety na zamyslenie a uvažovanie o tom, aká bude budúcnosť chovateľov o 5 rokov. Osobne si myslím, že členská základňa sa podstatne zmenší, pre mnoho chovateľov to prestáva byť zaujímavé aj po finančnej stránke. Neustále totiž stúpajú náklady na sezónu, niektoré opodstatnene, niektoré menej opodstatnene. Vidíme okolo seba, že členská základňa stárne, prevládajú dôchodcovia, ktorí síce majú viac času venovať sa holubom, ale aj viac problémov s rozpočtom. Pritiahnúť mladého chovateľa do ZO sa aspoň u nás rovná zázraku. Keď k tomu pripočítame znechutenia niektorých členov aj pre vyššie uvedené neriešené problémy, ktorí vážne uvažujú o ukončení chovania PH, vychádza mi záver, že o pár rokov budú vážne problémy v niektorých ZO udržať členskú základňu.
Rudolf Málik (14.01.2010, 10:42)
Z prezídia by sa možno aj vyjadrili viacerý na týchto diskusných príspevkoch , ale ako to vidím ja boja sa napísať nie povedať ak by to napísali už by to nemohli zobrať späť ale oni si povedia nech si píšu ostatný mne je to fuk. Mám svoj názor vyjadrím ho a skonfrontujem ho s nie kým to je celé. Ešte k tým zmenám času štartu a súradniciam. ved to je taký podvod! A nič sa nedeje. Všetko je v poriadku. Tu sa rýchlo zabudlo,že je potrestaný obyčajný chovateľ ,ktorý zato tak isto nemôže.Potrestáme organizáciu ale ten kto to prepísal alebo dal príkaz sa stratil v dave.Je to ohľadom olympiády aby boli čo najlepšie koeficienty? Nad takýmito koeficientami sa svet bude smiat ako je to v posledných olympiádach stále. Ak to je inak opravte ma. Toto je môj názor Už ma nebaví ani písať ,ale toto čo som písal mi ležalo na srdci a mrzí ma že ak to pôjde takto dalej /klamstvá a netransparentnosť/až sa dožijem dôchodku nebudem mať s kým pretekať Zdar
Milan Klačan (14.01.2010, 11:05)
Podvody, klamstvá, stratové výstavy a iné akcie organizované SZ, čo tu spomínate je v súčasnosti na Slovensku bežná vec! Mám priateľa čo sa venuje chovu drobných zvierat , tam je to podobné. Pozrite sa čo sa deje v politike: podvody, krádeže, rodinkárstvo, tunelovanie,neprehladné tendre,korupcia... Netreba ani ísť ďaleko: starostovia, primátori , atd. Tak sa nečudujme, je to všade okolo nás. Jednoducho povedané je to "v rámci demokratického vývoja" a my to musíme " absolvovať ". Do roku 1989 platilo heslo, že kto nekradne okráda vlastnú rodinu a toto asi v tých ľudoch ostalo. Pravdepodobne až generačnou výmenou sa to zmení. Ja osobne dúfam alebo lepšie povedané verím , že to svetlo na konci tunela uvidíme my "pešiaci" čoskoro! Treba vydržať! Sezóna sa blíži a preto prajem v šetkým zdravie, šťastie, pohodu doma aj v NS a hlavne LETU ZDAR!!!
Dušan Konečný (11.02.2012, 15:23)
Budúcnosť chovu poštových holubov očami Andreia Dejana (www.pigeonmania.com) [%sig%]
Igor Barbírik (12.02.2012, 08:34)
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.pigeonmania.com/&ei=dGE3T8KGIsvRsga1nLS2DA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dwww.pigeonmania.com)%26hl%3Dsk%26rlz%3D1T4SKPT_skSK451SK451%26prmd%3Dimvns
Jozef Daníšek (12.02.2012, 11:10)
Pozdravujem všetkých diskutujúcich. Na tému starnutia a až skoro prestarnutia našej členskej základne som na tomto našom fóre viac krát diskutoval.Aj o podvodoch som písal,dokonca o doživotných trestoch.A nakoniec doživotne potrestaný skonči vo výbore OZ.Preto sa k tomu nebudem vracať,pretože je to podľa mňa mlátenie prázdnej slamy a doslova výsmechom zo strany kompetentných. Chcem sa dotknúť trošíčku "nedostatočnej propagácie"chovateľov poštových holubov.V minulom roku som bol oslovený Slov.televíziou či by som sa nepodieľal na propagácii chovateľov poštových holubov na Slovensku. Chcem na začiatok predoslať, že som nebol oslovený ako majster,alebo špičkový chovateľ,ale ako obyčajný radový člen našej chovateľskej verejnosti.Túto ponuku som prijal a skutočne koncom októbra prišiel štáb filmárov i s príjemnou moderátorkou a televízny príspevok sa za mojej účasti natočil.Odvysielal sa začiatkom novembra minulého roku v tel.relácii ZVERINEC.Dokonca pred vysielaním niekoľko dni bežali v televízii i upútavky a bolo to i v tel.programe.Celý príspevok trval asi 10 min. Možno by sa dal nájsť cez internet v archíve Slov.televízie Na základe našej dnešnej diskusie so oslovil preto šéfa publicistiky Slov.televízie Mgr. Ivana Kočnera a v telefonickom rozhovore mi potvrdil že je naklonený k projektu propagácie nášho koníčka znova v našej televízii už tým viac,že sme usporiadateľmi Olympiády chovateľov poštových holubov,ktorá má celosvetový záber. Je preto na kompetentných aby sa na neho s dôverou obrátili a i ja som ochotný byť v tom nápomocný.Ostávam s pozdravom
Igor Barbírik (12.02.2012, 11:49)
Mohol by niekto napísat či je ten link ked ho otvorí už preložený v tej hatlanine čo preloži translator?
Ing.Stanislav Matuška (12.02.2012, 17:40)
Přiznám se, že jsem nepřečetl všechny předchozí vstupy úplně poctivě. Podle mne však máte na Slovensku přece jen nižší a tudíž optimističtější věkový průměr, než je tomu v České republice. Usuzuji tak však jen na základě vizuálních pozorování účastníků Vašich a našich celostátních výstav. V časopise Letu Zdar 2/2012, který obdržíte příští týden, jsem uveřejnil detailní rozbor belgické členské základny za roky 2000 - 2011 a čísla to jsou více než šokující. A mladí chovatelé? Vloni pouhých 141 mládežníků, což je na Belgii, zemi s takovou holubářskou tradicí, kladná nula.
František Šimko (13.02.2012, 23:09)
Ak by ste vedeli o nejakom chlapcovi čo ma holuby oslovte ho : poď do nášho spolku , dostaneš 10 krúžkov zadarmo , môžeš si doniesť na ktorýkoľvek pretek holuba tiež zadarmo , lebo ešte nemáš príjem , členské dáš symbolické 1 euro... To už sme mali robiť za pomoci zväzu už pred 20-timi rokami !
Jozef Daníšek (14.02.2012, 00:43)
Pozdravujem.Plne s Vami súhlasím pán Šimko.Ako moja stara mama hovorila"Není nad rozum keď sa vydarí". Žiaľ honba za mamonou prerástla zdravý rozum.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené