Drazba holubov na SDT - H. Kuypers

Daniel Krajcik (15.11.2009, 10:00)
Davam do pozornosti drazbu H. Kuypersa na strankach www.hansverschueren.com. Prva cast drazby konci 18.11. 2009, druha cast 21.11.2009. STRUCNA REPORTAZ: Hendry Kuypers - Maasmechelen (B) Víťaz: 1.národna Marseille, 2. medzinárodna Perpignan, ... Kolekcia dialkovych holubov Pán Hendry Kuypers je riaditeľom jednej z najvýznamnejších spoločností na svete, ktora sa zaobera spracovanim jatocnych kurciat. Dnes ma táto spoločnosť týždennú kapacitu 900.000 kurčiat, ktoré su dodavane do veľkých supermarketov. Popri velkemu pracovnemu zaneprazdneniu (jeho firma zamestnava viac ako 500 zamestnancov) ma Hendry este velku rodinu: chapajucu manzelku a 4 deti. A este k tomu, je to velmi dobry chovatel. Centrom jeho zaujmu su vsak vyhradne iba dlhe trate. To je dôvod, prečo za rozhodol zakupit najlepsie holuby na holubniku bratov Van Doorn. V roku 1993 kúpil celé hniezdo neskorych mladat z tohto velmi uspesneho dialkoveho holubnika, kory je vylucne zalozeny na najlepsich holuboch od Kuypers Brothers, Jan Theelen a Staf Dusarduyn. O nieco neskor zakupil Hendry viacero holubov priamo u Kuypers Brothers a Jana Theelen, rovnako od bratov Hagens , od Wijnands & Son (syn svetozameho "Olano" - 1. národna Marseille ... od Wijnands pochadza aj jeden z rodicov medzinarodneho vitaza z Barcelony 2007) ... a Crétien Vanoppen, ktory mal na svojom holubniku to najlepsie z holubnika bratov Kuypers a "Oud Doffertje" (Albert Simons). Zakladny chovny holub Zakladnym chovnym holubom c. 1 je "Goede Kweker 978" NL-90-4131978, original holub od Van Doorn, ktorý bol vyliahnuty v roku 1993, ale ma staru obrucku. Tento "978" sa stal otcom mnohých víťazov, ako 2. medzinárodnej Perpignan-víťaz 2002, rovnako ako 3. Provincnej Bordeaux (obe ceny boli dosiadnute na vlastnom holubniku). Vnuk "Goede Kweker 978" ziskal: 33. narodnu cenu z Barcelony, 34. narodnu z Marseille ... a 1. narodnu z MARSEILLE! V rodokmeni "978", mozeme opat vidiet na strane otcovej i matkinej ten isty zlaty par od bratov Van Doorn. 1.národny z Marseille-víťaz je syn 133/97, ktorý je otcom z B00-5117714, víťaz 10. provinc. z Perpignan 2004 (pozri rodokmeň) Zlaty chovny "Goede Kweker 978", vychoval viacero vitazov s roznymi holubicami. Jedna z holubic sparena s "Goede Kweker 978" bola NL93-4086962, dcéra 3. a 5. holuba medzinarodne z Barcelony od bratov Van Doorn. Z "Goede Kweker 978", a tejto holubice, Hendry Kuypers vychoval jeho 2. medzinárodného holuba z Perpignan. Z tejto holubice "962" vychoval Hendry niekoľkých špičkových holubov, napríklad 715/00 - 7. provincna a 145. národna San Sebastian, 10. provincna Perpignan 2004, 31. provincna Brive 2004, 21. provincna Bordeaux, 171. národna Barcelona, atď . Tento 715/00 zaletel 4 x Barcelonu a potom bol zaradeny do chovu. V rodokmeni 715/00, spatne nájdeme najlepšie holuby bratov Kuypers, Staf Dusarduyna a Jana Theelen (pozri rodokmeň). Tak 715/00 a 2. medzinárodny holub z Perpignan majú rovnakú matku, holubicu "962"! Hniezdna sestra 2. medzinárodneho holuba z Perpignan je B01-5076025, ktorá je matkou 1. národného holuba z Marseille, tzv "Sandera". Plati tu teda zname - "jablko nepadá ďaleko od stromu" ... Zaujímavá anekdota Hendry: "V apríli 1998 som sa so svojou rodinou presťahoval z Holandska do Belgicka, oba miesta boli od seba vzdialene asi 50 km. Najskor, este predtym ako sme postavili holubnik, sme vybudovali holubnik. Holuby boli tiez prestahovane. V novom holubniku som ich na 1 tyzden zatvoril do budnikov spolu s holubicami. Po tyzdni som ich vypustil. Samozrejme, pretekari odleteli do svojho stareho holubnika v Holandsku. Tyzden som nechal vletyna holubniku zatvorene. Ked sa prvy holub sam od seba vratil na nove miesto, bol to uzasny pocit. Po usadeni som ich nasadil na 300 km pretek, samozrejme, vratili sa spat do Holandska. Nikdy sa nevzdavam – ako v podnikani tak i v zivote, preto som to nevzdal ani tentokrat. V tom istom roku som 9 z tychto holubov nakosoval do Barcelony a ziskali 4 ceny. Prvy konstatovany bol na 306. mieste v narodnych vysledkoch, celkovo sa mi 6 holubov vratilo. Jeden z nich bol aj holub 662/96 .. ktory nakoniec vyhral 1. provincnu z Pau (20.narodna) o 2 roky neskor. Po vitazstve z Pau (dostal meno „Pau“) som ho posadil do chovu a bol z neho vynikajuci chovny holub. Prave on je otcom 416/03, kt. ziskal 123. narodnu z Montelimar a 63. narodnu ceny z Marseille. Dalsie holuby, ktore som tiez prestahoval boli tiez uspesne aj na novom mieste. Rok na to som nasadil 4 ks do Perpignan a ziskal som 3 ceny, pocunuc 93. narodnou. V roku 2000, tieto iste holuby ziskali 20. a 51. cenu na národnej urovni. "Pau" splodil syna, ktory v roku 2001 ziskal 33. Narodnu cenu z Barcelony.“ Tento pribeh je dokazom, ze holuby Hendry Kuypersa vykazuju skutocne vysoky stupen inteligencie a vytrvalosti. Ked Hendry Kuypers vyhral 1. narodnu z Marseliile, umiestnil vsetkych 9 nasadenych holubov. Konstatovane boli nasledovne: 19.40 (1. Národna) - 20,34 - 06,18 (ráno) - 06,38 - 06,49 - 07,03 - 08,13 - 10,14 - 10,39 ... Na preteku z Narbonne zacal s 18. Holubom na narodnej urovni (8 umiestnenych holubov z 10 nasadenych): 19,58 - 20,32 - 21,20 - 21,23 (v tme) - 06.20 (ráno) - 06,54 - 07,25 a 07,31 . V rodokmenoch 21 holubic, ktore su ponuknute v aukcii na www.hansverschueren.com najdete vsetkych spominanych vitazov. Fanusikovia dlhych trati ... mate sancu ! Vazeni chovatelia, v pripade, ze budete uspesni, holuby budu dovezene na SK v januari 2010.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené