Diskusia

Tibor Balogh (17.10.2009, 10:31)
Neviem jak že nikto 2 dni nediskutuje alebo je zablokované diskusné forum ??
Milan Blahovský (17.10.2009, 13:42)
Asi sa zablokovali diskutéri ....
Zdenko Žofaj (17.10.2009, 13:51)
Každý sa už asi pripravuje fyzicky a duševne na nadchádzajúce mimoriadne konferencie. o((((((
Tibor Balogh (17.10.2009, 19:56)
Mate úplnú pravdu.....
Július Mlátko (17.10.2009, 21:30)
Ja by som skôr povedal, že väčšina chovateľov čaká na výsledok a závery kontroly pretekovej dokumentácie a protokolov o štarte, ktorú včera kontrolovali členovia KRK a výcviková komisia.Jej závery môžu byť celkom zaujímavé. Lenže ich nálezy a výsledky bude ešte odsúhlasovať prezídium.A to sa mi vidí ako zbytočné,lebo podľa mňa výsledky kontrol hore menovaných komisií sú vierohodné a podložené konkrétnou zaslanou dokumentáciou v termínoch vopred určených SZ CHPH. Pripadá mi to,ako keby NKÚ SR prešetril nejakú kauzu a vláda SR bude rozhodovať či to uzná alebo nie. Závery týchto komisií by maly byť autonómne bez zasahovania alebo rozhodovania iných.Dôsledky a závery musia byť závazné a rešpektované aj prezídiom SZ. Toto je len moja myšlienka...Mohlo by to takto fungovať,lebo v minulosti sa stalo,že niektoré oblasti ,,dodeklarovávali,,preteky až po kontrole dokumentácie a to by sa nemalo stávať! Dokumenty ktoré sú poslané v termínoch na SZ,sú riadne podpísané a potvrdené,takže je to riadny úradný dokument ktorý nemožno meniť kedy sa komu zapáči. [%sig%]
Milan Lenárth (17.10.2009, 21:50)
Julo, určite máš pravdu, závery komisie by už vôbec nemalo schvalovať prezídium , prezídium by sa malo zo závermi iba zoznámiť a aby sa nemohlo nič meniť, čo komisia prijala , hneď po ukončení by mal byť spísaný záver a zavesený na našu internetovú stránku , tak by bola zabezpečená informovanosť členskej základne, toto všetko a mnoho ďalších vecí by malo byť zapracované v interných dokumentoch SZCHPH.
Július Mlátko (17.10.2009, 22:31)
Prikladám výňatok zo Stanov SZ CHPH zo dňa 1.5.2005 § 14 Ústredná kontrolná komisia ----------------------------------------------- 1. Za svoju prácu zodpovedá výlučne zjazdu Zväzu. 2. Dbá a kontroluje dodržiavanie všetkých právnych predpisov, uznesení a nariadení Valného zhromaždenia Zväzu u všetkých orgánov Zväzu. 3. O svojej činnosti a zisteniach podáva správu s návrhom na opatrenia zjazdu a valnému zhromaždeniu. 4. Pri zistení prípadu porušenia právnych predpisov, platných nariadení alebo uznesení v súlade s týmito stanovami, disciplinárnym poriadkom alebo inými predpismi navrhuje sankcie tomu orgánu Zväzu do kompetencie, ktorého riešenie daného prípadu prináleží. 5. V prípade, že niektorý orgán Zväzu prijal uznesenie, nariadenie alebo rozhodnutie v rozpore s právnymi predpismi Zväzu, ústredná kontrolná komisia takéto uznesenie, nariadenie alebo rozhodnutie zruší a celý prípad vráti tomuto orgánu na nové konanie. 6. Voči rozhodnutiu Ústrednej kontrolnej komisie možno podať do 30 dní od doby doručenia rozhodnutia písomné odvolanie so zdôvodnením cez prezidenta Zväzu Valnému zhro- maždeniu Zväzu. 7. Ústredná kontrolná komisia metodicky riadi kontrolné komisie OZ CHPH. 8. Ústredná kontrolná komisia je volený orgán a má 5 členov, vrátane predsedu. 9. Predseda ani člen kontrolnej komisie nemôže byť členom Prezídia ani Valného zhromaždenia Zväzu, ani byť zvolený za prezidenta Zväzu. 10. Na čele Ústrednej kontrolnej komisie je volený predseda. 11. Ústredná kontrolná komisia za svoju činnosť zodpovedá zjazdu SZ CHPH. 12. Predseda ÚKK podľa potreby zvoláva a riadi rokovanie ÚKK. Minimálne však zvoláva ÚKK jedenkrát ročne. 13. ÚKK je uznášania schopná, pokiaľ sa na jej zasadnutí zúčastní nadpolovičná väčšina všetkých členov. 14. Uznesenie je prijaté, pokiaľ zaň hlasovala nadpolovičná väčšina všetkých členov. 15. Zo zasadnutia ÚKK sa vždy vyhotoví písomný záznam. 16. Pokiaľ predseda ÚKK požiada prezídium o účasť na zasadnutí prezídia, prezident musí túto požiadavku akceptovať. Predseda ÚKK na zasadnutí prezídia má poradný hlas. 17. Predsedovi a členom ÚKK za svoju prácu patrí odmena. Výšku schvaľuje na návrh predsedu ÚKK Prezídium Zväzu. 18. Vykonáva kontrolu chovateľskej, pretekovej a výstavníckej činnosti. [%sig%]
Milan Blahovský (17.10.2009, 23:01)
Kontrola pretekovej dokumentácie v zložení : p.Cvaško, p.Mojzeš - členovia KK, p.Seliga,p.Kováč a ja. Kde boli ostatní ?
Pracovné povinosti... z východu sa tam trepeme, domov sa vraciame nad ránom a napokon naše závery či zistenia budú predmetom kritiky na naše hlavy. A to nie prvýkrát.
Má to nejaký efekt a zmysel, ak si niektorí funkcionári OZ plnia tak ako sme videli ? Niečo som už naznačil v DF na českom webe. Podklady z kontroly si vzal k sebe p.Seliga a ten pripraví správu pre prezídium a pokiaľ by to bolo na mne tak aj pre verejnosť nech sa tam mnohí nájdu a nech si s nimi urobia poriadok doma.
Július Mlátko (17.10.2009, 23:38)
Milan,doteraz som sa nedočítal v diskusií žiadnej kritiky na Vaše hlavy. A verím že ste kontrolu urobili dôsledne a zodpovedne. Určite sa nebudem mýliť keď poviem aj za iných,že Vy ktorí ste robili túto kontrolu máte neľahkú úlohu a veľkú zodpovednosť pred chovateľskou verejnosťou u nás ako aj v zahraničí Ostatný ako píšeš sa radšej ,,ospravedlnili,,aby náhodou neniesli svoju kožu na trh-,,keby niečo,,.Len mi nie je jasné prečo to musí ešte schvaľovať prezídium,veď stanovy jasne hovoria, komu sa to predkladá,kde a kedy.Len aby sa nestalo, že budú niektorí sami o sebe rozhodovať.To už by bola silná káva. [%sig%]
Milan Lenárth (18.10.2009, 01:17)
Milan,po tvojom zverejnení , kto vy konával kontrolu dokumentácie som zostal nemilo prekvapený a to hlavne z toho ,že z KK tam boli iba dvaja a ostatní sa ospravedlnili.Myslím si , že skontrolovať všetky oblasti je na päť ľudí veľa práce,mrzí ma ,že ostatní funkcionári k tomu tak pristúpili, ale asi vedeli prečo.
Tibor Balogh (18.10.2009, 08:18)
Pán Smieško uplne svami súhlasím, lebo povedzme prepr. vozík je naloženy,zablombovany a pre nejaku poruchu auto meška tak všetci tam maju čakat, 7-10 alebo 15 chovatelov ? Podla mňa by stačilo veduci nas. strediska (vycvikar ) lebo on zodpoveda za nasadzovanie plus dvaja členovia a to by malo stačit.
Jozef Kasan (18.10.2009, 11:53)
Milan, Ja verím, že keď sa niekto ospravedlnil, mal na to aj dôvod. Konkrétne D.Kasan je v zahraničí /Taliansko/ a bol za svedka synovcovi, ktorý sa ženil. To mal napísať na diskusiu, aby sa všetkým ospravedlnil, že nebude pri kontrole? Milan ale Ty si napísal iba, kde boli všetci ostatní a do zlého svetla si postavil aj jeho hoci si myslím, že je dosť aktívny a svadba sa nedá preložiť. Podobne to mohlo byť aj z ďalšími, nehovorím že všetci mali vážny dôvod. [%sig%]
Milan Blahovský (18.10.2009, 12:11)
No jasne, ja som ten najhorší. Ja som tým myslel kde sú tu všetci, ktorí tak bažia po kontrole resp. tých čo by mohli tam byť, teda nejakú pretekovú komisiu, ktorú nemáme schválenú a teda de facto nefunguje. Na zjazde sa na to nemyslelo a nedotiahlo sa to. Každý len hľadá vinníkov a do zrkadla sa nepozrie. Aj ja som sa mohol ospravedlniť, cestoval som so zápalom priedušiek a bol som a stále som na antibiotikách. Myslíš, že by to ostatní pochopili ? Funkcionár má byť osoba telom aj dušou, nie iba menom.
Jozef Kasan (18.10.2009, 12:36)
Milan, Tak teraz si to napísal správne. Ja som iba cítil za povinnosť ho obhájiť, nakoľko sa nemôže sám, keďže je v zahraničí inak by určite na tej kontrole bol. Ja si vážim každého čestného funkcionára, ktorí pre tento šport niečo robí a že to funkcionári majú čoraz ťažšie je jasné. Neprajníkov, kritikov ktorí nič nerobia len rozbíjajú oblasti a kluby je všade dosť. [%sig%]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené