MDKS a SEMK - zmena času nasadzovania!

Ján Bučo (13.07.2009, 09:08)
MIlí priatelia, členovia MDKS a SEMK, Vzhľadom k nedostatočnému počtu holubov oznamujeme členom MDKS a SEMK zmenu časov nasadzovania na preteky Kiel. Zber prebehne v stredu 15.7.2009 o približne dve hodiny skôr oproti pôvodnému plánu nasledovne: Spišské Podhradie - 8,00 hod, Liptovský Mikuláš - 10,30 hod, Rosina - 13,30 hod, Veľké Bierovce - 15,30 hod, Ivanka pri Nitre - 18,00 hod. Dôvodom je finálny zvoz do maďarského Gyoru. Naše holuby sa povezú s maďarskými. Vďaka za pochopenie. Ján Bučo predseda MDKS
Ján Bučo (13.07.2009, 09:57)
A ešte chcem podotknúť, že aktivácia holubov do jednotlivých súťaží v rámci pretekov Kiel bude napriek nízkemu počtu holubov možná. Ale na základe rozhodnutia výboru MDKS budú výhry vyplatené vo výške 50% z celkovej sumy. Výhry z pretekov Aachen, Brandenburg a Liége tým nie sú nijako dotknuté a budú vyplatené v plnej výške. Letu Zdar! Jano Bučo
Štefan Nochta (18.07.2009, 17:09)
Názorná ukážka, ako zlikvidovať dobré holuby: KIEL- štart o 12.00 hod. dňa 17.7.2009 doposiaľ jeden holub na Slovensku a jeden holub v Maďarsku sú doma z celkového počtu 1450. Toto nepotrebuje komentár. [%sig%]
Štefan Nochta (18.07.2009, 17:12)
Opravujem-až 3 ks holubov sú na Slovensku.
Igor Barbírik (18.07.2009, 20:14)
Pan Nochta toto je pravda kvality dnešnych poštovych holubov kedysi nebol internet aby sme vedeli ake bude počasie a holuby museli letiet je sice pravda že počasie je na burky krutejšie ale kvalitne a dobre pripravene holuby by to mali zvladnut [%sig%]
Marek Hnilicka (18.07.2009, 20:33)
No co by jste chtěli, aby holuby uměli prorazit tím co se ted děje v Čechách??? Severní Čechy pod vodou - přívalový deště, neustálý déšť po celém uzemí Čech. Snad bude zítra líp. Okolo holubníku mi chodějí 4ks závodníků, nažrali se z misky, napili - za celý den na dešti dost, ale dovnitř nevlezli. Večer je zvednu alespoň na střechu, aby je kočky nelapli. Příště by to chtělo víc citu při startu. Jak pan Matalík píše DDT se nenachovaji za rok a z čeho se chtějí nachovat když závodníci někde bloudí po Evropě? Marek
Štefan Nochta (18.07.2009, 21:08)
Pán Barbírik, dúfam, že tomu neveríte ani sám, čo ste napísal. Rád by som videl Vaše holuby v prudkých lejakoch so silným protivetrom a v krupobití, ktoré zráža holuby k zemi a láme krídla. To sa asi Vašich holubov netýka....
Zdeňek Adamík (19.07.2009, 06:29)
No to já by jsem raději než holuby (těch by mi bylo líto), viděl pana Barbírika, jak si v takovém počasí zaběhne třeba 10 km (jedna setina z toho co při DT čeká holuby) a fit oopět zasedne do sucha k PC ze kterého píše tyto názory. Ono se to ze sucha a tepla u PC dobře kecá (píše). Nám to stačilo včera jenom při nasazování na závod, kdy jsm promokli doma a znovu v nasazovacím středisku při vykládání prázdných boxů a nakládce boxů s holuby. Donáškové koše suším v rozloženém stavu v garáži a ještě dnes jsou vlhké. Slunce nesvítí je zataženo, od západu se znovu valí voda, takže se ven nedají usušit a pak vydesinfikovat.
Marek Hnilicka (19.07.2009, 16:42)
KOLIK HOLUBŮ DOŠLO? DNES V NEDĚLI? DĚKUJI
Milan Blahovský (19.07.2009, 18:51)
Doletel aj do školského holubníka dnes 16.30.58, takže spokojnosť.
Marek Hnilicka (19.07.2009, 21:18)
MILANE TAK TO BLAHOPŘEJI
Ján Bučo (20.07.2009, 15:20)
Milí priatelia, Nedá mi nevyjadriť sa k postrehom, ktoré tu padli. K tomuto momentu, teda cca o 15,00 v pondelok mám nahlásených cca 60 holubov. Niektorí chovatelia už svoje holuby nehlásili a preto sa domnievam, že preteky sú už ukončené. Je to len môj subjektívny názor a preto odporúčam s otváraním hodín ešte chvíľu vyčkať. K samotnému štartu. Osobne som bol prítomný pri odovzdávaní holubov v Maďarsku a pýtal som sa p. Beláka či by nebolo lepšie odštartovať holuby až v sobotu alebo v nedeľu. Povedal, že ak to v piatok počasie dovolí, holuby sa vypustia. Od rána som v piatok komunikoval s p. Mákom, ktorý následne telefonoval s maďarskou stranou. Holuby sme chceli vypustiť o 10,00 najneskôr. Pri vetre aký panoval v to ráno by aj tak nič nedoletelo. Bohužiaľ boli sme tak trochu vazalmi a keď na maďarskej strane padlo rozhodnutie na 12,00 museli sme sa prispôsobiť. Nijako sa nevyzúvam zo zodpovednosti, ale myslím že i keby sme so štartom nesúhlasili, naše holuby by napriek tomu vyštartovali podľa pokynu maďarskej strany. To ma privádza k záveru, že v budúcom roku by bolo najlepším riešením pristúpiť k prepracovaniu pretekového plánu s prihliadnutím na podnety našich členov. Samozrejme radi zachováme medzinárodnú spoluprácu s maďarskými kolegami, ktorí už dlhé roky lietajú maratón klub v dnešnej podobe, ale do plánu si musíme vložiť aj preteky, ktoré vzhľadom k rozlohe Slovenska viac vyhovujú aj chovateľom na väčších vzdialenostiach. Inak sa totiž dolietava holubom po rovine a inak keď musia letieť priamo medzi hory. Podľa môjho názoru, inak výborná spolupráca so SEMK ostane zachovaná v plnej miere. Stredoeurópska federácia navrhla dva termíny internacionálnych pretekov so štartom medzi 11,00 - 15,00 hod. a to 3.7.2010 Oostende a 31.7.2010 Brusel. Je to skvelá myšlienka. Uvidíme aké podmienky budú predložené Slovenským zväzom a v prípade oslovenia radi prispejeme ku spoluorganizácii. Ďalšou myšlienkou, ktorou sa zaoberám je organizácia jednodňových dlhých tratí na základe tohtoročnej VCS. Ale to je ešte veľmi ďaleko. Je to takmer presne rok čo som prvý krát uverejnil na internete myšlienku založenia MDKS. Odvtedy sa toho veľa udialo. Osobne si myslím, (aj keď vlastne mne samému to neprislúcha hodnotiť) že projekt MDKS nebol nastavený zle a na každom stretnutí s chovateľmi pred sezónou sme sa rozprávali, že jediné čo môže celé preteky pokaziť je zlé počasie. Toto sa bohužiaľ do bodky naplnilo a extrémne výkyvy počasia v tomto roku položili na kolená nejedného chovateľa s maratónskymi holubmi ale i chovateľov súťažiacich v rámci jednotlivých OZ. Veľmi ma mrzí, že spomínaný Kiel nakoniec dopadol tak ako dopadol, ale verím, že napriek tomu nám zachováte svoju priazeň a vydržíte s nami. Ak totiž už po prvom roku stratíme Vašu dôveru, veľmi ťažko by sme Vás mohli presvedčiť o tom, že si svojich členov vážime a snažíme sa odviesť čo najlepšiu prácu pre dobré meno klubu a pre dlhotraťové holuby ako také. Letu Zdar! Ján Bučo - predseda MDKS janbuco@gmail.com 0907847774 www.longdistance.wz.cz
Štefan Nochta (21.07.2009, 20:22)
Už veľmi sa tlačí do popredia prijatie zákona na ochranu poštového holuba, ako to v niektorom svojom príspevku spomenul p. Blahovský. A o toto sa snažia aj maďarskí chovatelia. Je už neúnosné a doslova pohroma takýchto štartov a zodpovedné osoby za katastrofálne štarty treba navždy odstaviť od holubárčenia a dať im šancu prejaviť sa na kačacích alebo husacích farmách. Je mi z toho všetkého nanič.
Stanislav Ježo (21.07.2009, 21:22)
jojojoj sak chovatelia PH urobili s nich padavky ,,keby naši davny predkovia ktorý boli odkazani na holubiu poštu čakali na ideálne počasie,, správne prudienie vetra ,,nenarušene mag. pole zeme a ine pričiny a javy tak by tu postu od nich nikdy nedostali,,,a prečo ???? ved by ho nikdy nevypustili ,, čo to je za holub ktorý sa nažerie pri sliepkach šrotu zo žihľavou a hneď ma riedku stolicu napije vody z potoka prevráti oči a nebodaj zmokne a už je po nom ,, ok...nič v zlom len tak na odlakčenie sezóny Vašej holubarskej Prajem úspešne dolety ,, ,,,, LETU ZDAR,,,,,,,,,,,,,
Zdeňek Adamík (21.07.2009, 21:56)
Kdyby se tito vzpomínaní naši dávní předkové teď probudili a nadechli se našeho ovzduší, plného prachu, radioaktivity, a kdoví čeho ještě. Tak je asi do hodiny po nich.
Ján Bučo (22.07.2009, 11:12)
Milý pán Nochta, Spomínate tu zákon o ochrane poštového holuba. Ten by sa nám naozaj zišiel lebo aj mnohé OZ robia kroky proti poštovému holubiarstvu. Holuby sa často vozia síce v moderných autách, ale po ceste nemajú čas byť ani nakŕmené a ani napojené. Ale to tu nepatrí. Ako som povedal, štartovanie pri takýchto tratiach nie je jednoduché a aj preto sa tieto trate volajú extrémne. Zákon, o ktorom tu však hovoríte by nemal ošetrovať len štarty a opateru, ale i limity na nasadzovanie holubov podľa veku na takéto preteky. Chápem totiž, že niektoré linky sú tvrdé a pretekajú výborne od mlada avšak nasadzovať dvojročné holubx trikrát v roku, každé dva týždne na 1000 km chce odvahu. Sám som s Vami o tom v telefóne hovoril ešte vo štvrtok. Keď tu spomínate maďarských chovateľov a to, že i oni po takomto zákone prahnú, uvedomte si prosím, že to boli práve oni kto odmával štart tak ako odmával. No a v neposlednom rade, nemyslím, že Kiel dopadol až tak katastrofálne. Ja osobne mám doma 3 z 5 holubov, môj sused p. Puček má 3 z 5 a zdá sa že precentá budú ukončené už v nedeľu popoludní. Ak si niekto myslí, že v maratónoch sa rok čo rok holuby zosypú do hodiny či dvoch ako tomu bolo po posledné roky, mýli sa. I toto je tvár maratónu. Uvedomte si, že keď horolezci lezú na 8000 m vrch, tiež sa im často postaví počasie do cesty a nevylezú ho. Myslíte, že potom už liezť prestanú? Pochybujem. Prosím Vás preto aby ste sa v budúcnosti zdržali invektív. Snažíme sa vždy previesť štart čo najkvalitnejšie v závislosti od situácie, ktorá panuje na mieste. Ak máte pre budúci rok iné návrhy, sme otvorení každému podnetu. Letu Zdar! Ján Bučo - predseda MDKS
Ing.Milan Šušlík (27.07.2009, 20:56)
Dobrý deň holubiari a znalci extrémných pretekov, o malú chvíľu končí preteková sezóna starých holubov a potom o chvíľku mladých. Sezóna bola a je veľmi náročná, vrtkavá a nervózna. O týždeň-dva začneme hodnotiť a pripravovať tú lepšiu - budúcu. Členovia TKDT sa stretnú pri guláši a tam v kruhu tých, ktorí sa zúčastnili spomínaných pretekov ako športovci, organizátori, účastnici a snáď aj víťazi a porazení, skritizuje a navrhneme si sami sebe ako pôjdeme do tej budúcej sezóny posilnení a ešte v lepšom a väčšom priateľskom kruhu. Letu a holubiarstvu zdar - poredseda TKDT

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené