Unavené holuby.

Pavol Bachár (02.06.2009, 13:03)
Veľmi často ma kontaktujú ľudia, väčšinou nechovatelia, že sa u nich nachádzajú unavené holuby až som prekvapený akú starosť majú o ne, aké krmivo im majú dať, aké vitamíny ako ich zregenerovať, kedy pustiť, kde hlásiť. Určite ste si to všimli aj ostatní chovatelia napr. na disk. fóre p.Matušku. Spomeniem tento týždeň: Volala mi pani zo Smoleníc, pri predajni papienictva niekoľko dní kŕmia rkúskeho poštového holuba, volali aj veterinárovi, ako mu majú pomôcť, veľká ochota. Dnes o 6.00 hod mi pán Hrdý tel.0907 792 883 volal z pekárne Handlová ošetrujú holuba zo Spišskej Novej Vsi (asi p.Lesnický) 08-02301-1007, pýtal informácie ako postupovať. Prosím majiteľa nech sa mu ozve. Touto cestou ďakujem všetkým, či už chovateľom, alebo týmto úžastným ľudom, ktorí sa dokážu postarať o naše poštové holuby, dokážu im predložiť vodu a krmivo, dokážu hladať pre naše holuby pomoc. Mnohí chovatelia si môžu z nich zobrať príklad. Za všetkých chovateľov a holubov ďakuje Pavol Bachár, Brunovce [%sig%]
Milan Blahovský (02.06.2009, 14:02)
Pavol a to ani nehovorím čo volá skrz môjho mena na tejto stránke nechovateľov. Je zaujímavé ako sa oni chcú postarať o unaveného holuba na rozdiel od našich chovateľov. Ty už vedia ako s ním( do voliéry, stiahnuť číp, zlikvidovať holuba a ďalšie praktiky) Ešte , že sú aj nechovatelia a tak niektoré dostanú šancu na návrat.
Eduard Buček (02.06.2009, 14:58)
Mne v sobotu Robo Črep doniesol zo Zuberca holuba že mu vošiel do predajne. No za odmenu sme si dali u mńa po tri 52 Slivovice tak sľúbil že bude chodiť častejšie s holubami. Je to holub z Polska . Ja som sa v zápäti postaral o nahlašku no a zajtra si prídu 200 km po holuba. Treba dať vedieť aj nechovateľom čo to je pošt. holub a ľudia sa postarajú. Veďť nás v Tvrdošíne poznajú skoro všetci. Ja dávam hravať aj na plesoch pre holubárov od Šelingera Dúm holubu tak že o nás vedia. A keť sme niekde na akcií tak skoro vždy povedia že hrajú pre nás. Dajte o sebe vedieť.
Milan Blahovský (03.06.2009, 20:10)
Dobrý den na Slovensko, mám nepříjemnou holubářskou zprávu: u Kutné Hory nalezen mrtvý poštovní holub SK – 07 – 0999 – 3543 modrý pruhový. Jestli to bude možné, oznamte tuto zprávu jeho majiteli. Děkuji a zdravím. Mirek Ptáček. P.S. Viac info o tomto holubovi mi mohol mať pán Milan Letko , Dlhé Pole 1055 , 013 32
Ivan Nemec (04.06.2009, 14:30)
S nami holubiarmi je to tak, ze o svoje sa vieme postarat (niektori) o spolocne uz moc nie (cest vynimkam) a cudzie, niektori ich az moc chcu a uz ich nepustia a ini ich tvrdo odozenu (aj tu su vynimky). Ti ktori nemaju holuby sa o ne postaraju ako o kazde zviera, co sa dozvedame na tychto strankach, ale su aj taki a je ich dost co ich, ak maju prilezitost, rovno zastrelia a maju z toho pozitok. Taki sme my "ludia".
Eduard Buček (05.06.2009, 11:21)
Chovateľ z Poľska si bol po holuba a bol velmi rád, nakoľko holub tohto roku mal už 2 prvé miesta,no a bol by skončil dosť zle, keby neboli nechovatelia neinformovaný. Tak sa postarajme o unavené holuby, lebo teraz po nedeli je ích dosť veľa. Nerobte to čo by sa vám nepačilo v opačnom garde,lebo bumerang sa vracia. Prajem dobrý dolet.
Milan Blahovský (05.06.2009, 18:56)
Dobrý den, pane Blahovský. Obracím se na Vás ohledně holubů. Jmenuji se Jarmila Katauerová a bydlím v na vodním díle Šance, které se nachází na Moravě, v Moravskoslezských Beskydech, zhruba 10 km od hraničního přechodu Konečná, na Slovensko. Vždy se u nás zdrží holubi, když si potřebují odpočinout, postaráme se o ně, než odletí. Avšak již 14 dní tady máme tři holuby. Myslela jsem si, že si odpočinou a poletí dále, ale ikdyž je pěkné počasí, stále se zde zdržují. Mají na každé nožce kroužek (modrý a zelený), značku SK a mám dojem, že se mi podařilo přečíst č. 895.Jsou krásní, máme je rádi,líbí se jim tady, protože je zde velká vodní plocha (335 ha), ale bojím se o ně, protože je zde hodně jestřábů a káňat a byla bych neráda, kdyby se jim něco stalo. Postaráme se o ně co do stravy a vitamínů, ale nejsme chovatelé , ani nevím, jestli trefí domů (jsou mladí). Chtěla jsem Vás touto cestou poprosit, jestli byste mi nepomohl najít majitele, aby věděl, že se zdržují zde. Moc Vám děkuji za odpověď. Dobrý den, pane Blahovský, děkuji, že jste se nám ozval. Jsme chovatelé psů, takže nám osud jakéhokoliv živého tvora není lhostejný. Chvíli to trvalo, než se nám podařilo získat tyto údaje: 1. - tmavší holub, kroužek na levé noze 895 08 02901 2.- světlejší holub,taktéž kroužek na levé noze 997 08 01401. K návratu se nemají. Krásně krouží nad hladinou. Někdy na dopoledne odletí, ale večer jsou zase na okně. Dostávají slunečnici. Mám jim obstarat nějaké vitamíny? Ale potřebovala bych poradit jaké. Prosím Vás, když by se Vám podařilo najít majitele, bylo by to lepší. Doma je doma, myslím si, že to platí nejen u lidí, ale i u zvířat. Moc děkuji, přeji pěkný den a budu čekat na odpověď. Dobrý den, pane Blahovský, nejsem si jistá, jestli jste dostal mail s našimi telefonními čísly, ale protože se nikdo neozývá, ani pan Meško, tak raději tato čísla posílám ještě jednou. Čísla telefonů: pevná linka 558 682 191 , mobily: 606 712 482 732 808 553. Co se týká mobilů jsme na nich dostupni pořád, na pevné lince nemusíme vždy být přítomni. Holoubci jsou stále zde. Děkuji předem za zprávu. Pěkný den . Katauerová
Milan Blahovský (10.06.2009, 06:59)
Važený holubar, dňa 06.06.2009 t.j. sobotu sme na našej záhrade v Bratislave Východnej stanici – Rendez našli mrtveho poštoveho holuba, ktorý mal indetif.modrý krúžok s nasledovnými údajmi : 427 – zvisle 60 – 0103- zvisle SK. S pozdravom. J.Kuchar, 0902785081
Milan Blahovský (16.06.2009, 21:53)
WITAM MAM TU W POLSCE ODWAS GOŁĘBIA I HCIAŁBYM SIE DOWIEZDIEC OTKOGO POHODZI DO POTROCIŁ GO SAMOHUT IMA USZKODZONE SKSZYDŁO SK.05.03007.128 PROSZE O ODPOWIEC POZDRAWIAM Kontakt : jakizal2@o2.pl
Pavol Bachár (01.07.2009, 17:50)
V pondelok dňa 29.6.2009 som u mňa na plote našiel holuba SK 06-02504-525 s čipom z OZ Prešov dajte vedieť chovateľskej dvojici Ňachaj-Huľa. holub bol totálne výčerpaný, chytil som ho bez problémov priamo na plote, najavil známky ostražitosti a pozorovala ho cudzia mačka. Jedná sa o holuba, ktorý tento rok bol 6 x v 20%, z toho 2 x nad 500km. Dúfam, že ho dám do poriadku a odletí domov resp. naložím s ním ako povie majiteľ. Postarajme sa o takýchto holubov, o našich sa možno tiež niekto postará. S pozdravom LETU ZDAR Pavol Bachár

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené