Akcia Tauris

Lubomír Jasovský (03.03.2009, 21:45)
http://www.postovniholub.cz/sluzby/Reklama%20Tauris.htm
Peter Velič (04.03.2009, 07:43)
Aký má význam blokácia čipu keď v úvodzovkach chovateľ ked je kódovaný dá dole čip holubovi a aj tak urobi škodu chovateľovi.
Milan Blahovský (04.03.2009, 07:51)
Škodu skutočne spôsobí, ale aspoň z nej nebude mať nič pre svoje prípadne obohatenie sa. Ledaže by bol šťastný vykonaním škody inému a to už je potom diagnóza. Mám pocit, že to je u zlodejov či škodcov prvoradé.
Marek Gajdoš (04.03.2009, 11:52)
Problém može nastať ak sa pokazí samotný prístroj EKS a dojde k jeho výmene za iný. Som zvedavý či Tauris zdarma vymení všetky zakódované čipy...
Alexander Balogh (04.03.2009, 16:00)
Zdravím všetkých chovatelov,nehnevajte sa,ale musím už reagovat na tuto diskusiu čipy,lebo sa to opakuje kolom dokola!!!!!Neviem,ale mám taký pocit,akokeby niektorý chovatelia hladali len čipy!!!!!A nezaujíma ich hlásenie svojich holubov!!!Vážený,je čip drahší ako holub??Prečo nikto nehlásil gumičky,kým neboli čipy????Zaujímavé.ale mne sa to zdá už pomaly trapné!!Ked sa niekdo rozhodne pre elaktronický systém,tak necg berie na vedomie aj to,že sa možu stracat holuby aj s čipmi,ako nedávno s gumičkami a vtedy nerobili takéto cirkusi okolo toho.Letu Zdar!!
Vladimí­r Smieško (04.03.2009, 16:41)
Pán Balogh, prepáčte, rešpektujem váš náhľad na vec, ale možno ste si nevšimli, že tu a teraz sa rieši problém čipov a nie holubov. Skúste sa pozrieť na to takto len tak pre porovnanie merita veci: gumička cca 3-4 centy / 1 Sk / -jednorázové použitie, čip cca 2 EURÁ / 60 Sk /- prakticky neobmedzené použitie t.j. len v cene je čip asi 60 násobok. Možno to bude lepšie vidno na tomto príklade: 100 gumičiek - 100 Sk.........100 čipov - 6 OOO Sk alebo 10x príde holub bez gumičky - 10 korún.... 10x bez čipu - 600 korún. To sú dosť zaujímavé čísla aj pre solventných nehovoriec o tom, že ešte treba nový čip holubovi priradiť, čo je tiež ďalšia starosť. Tí ľudia asi vedia, prečo ich to zaujíma. Myslím, že rozmýšľať nad tým je dobrá investícia. Čo poviete.
Lubomír Jasovský (22.04.2009, 09:15)
Nový program pre TauRIS dokáže zapísať všetky krúžky, uvádzam príklad v akom tvare sú napísane na kontrolnom liste vrátane pomlčiek... SK-08-03303-1234E SK-08-KDTVR-1234H SK-08-55M-1234H HU-44-M-123456E lubo.jasovsky@gmail.com
Milan Blahovský (23.04.2009, 10:20)
Takže ďalší z dôovodov prečo nemeniť zabehnuté označenie klubov na rodových obrúčkach. Chýbajúce nuly resp. písanie znakov sa dajú poriešiť softwérovo ( okrem TIPES Profesional, kde je potrebná hardwérova zmena). Snáď by bolo potrebné ošetriť ešte označenie E u holubíc. Je to prevzaté z českého označenia holubice...
Lubomír Jasovský (23.04.2009, 12:45)
Ahoj Milan ,aj na tom sa pracuje.
Igor Barbírik (23.04.2009, 21:11)
pozdravujem vsetkych chvatelov reagujem na vase prispevky ohladom cipov pred par dnami som sa informoval u oriatela v holandsku kolko stoja u nich cipi bricon 3OOO vcera som dostal list a v nom stalo ze tieto mozu byt realizovane len prostrednuictvom holandskej NPO organizacie stoja 1,45 eura plus postovne ale su evidovane ale pocet ktory si objedna je evidovani a nemoze cip pouzit ini chovatel odpada tim blokacia cipu lebo pri vihodnoteni bi sa prislo na to ze ma cudzie cipi a este kebi sme mali cipi cez zvez boli bi lacnejsie a zarobil bi aj zvez treba sa nad tim zamysliet

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené