Čo spravilo POĽSKO na východe!

František Genčur (26.01.2024, 18:41)
ROZBITÉ OBLASTI:
OZ-Michalovce
OZ-Košice
OZ-SP.N.VES
OZ-Kežmarok
Snaď v každom jednom člen prezidia, nech sa pači páni mate novú temu.Keď sa mýlim nech ma niekto poopraví.
Peter VAVREK (26.01.2024, 20:21)
V každom jednom OZ na východe sa nájdu ľudia a záujemcovia ZO cky za smer CZ ...ale ak väčšia časť ZO v OZ je za smer na PL tak musia sa stým ZO zmieriť a prispôsobiť sa väčšine..aj na úkor ich nespokojnosti bohužiaľ každej ZO sa nedá vyhovieť.... a sú súčasťou OZ .Zmena na PL prišla v roku 2012 po dohode vznikol KDTVR Šariš 4 OZ (PO,BJ,KE,MI) ktorý išiel na PL dôvody sú známe...straty poštových holubov, pohoria,a asi najväčší problém Vysoké Tatry...a natiahnuté km v smere doletu...z CZ ,a týchto dôvodov bolo viacero..... Dnes môžme porovnávať skúsenosti už máme z CZ a aj PL. Pozitívum je, že z PL sa menej strácajú holuby...a toto je fakt preukázateľný . Treba nájsť riešenie.... do budúcna ? návrh ? rozdeliť OZ ? Zánik OZ ? od PP až po MI ....lebo v každom OZ je ZO ktorá ktorá niečo hľadá chce CZ smer alebo PL smer vytvoriť nejaké NS .OZ nemajú do budúcna dlhú životnosť ,keďže chovateľov ubúda a na funkčnosť OZ nesplnia podmienky....už aj teraz v tomto období sú OZ na zánik na Východnom Slovensku... majstri OZ zaniknú a budeme súťažiť len podľa podmienok FCI žiadne MS ....len taká cestá vedie k tejto situácii CZ a PL pravdepodobne... je to výzva, aby niečo také nové vzniklo na Východe Slovenska ,kto búde vedieť niečo také zorganizovať.... takéto preteky....? Pod hlavičkou OZ to určite sa nebude dať organizovať...len vznikom nejakej novej organizácie alebo klubu....a takto vzniknú priaznivci CZ smer a priaznivci PL smer..... je to riešenie? Pýtam sa? ..... názor nech si spraví každý sám
Marián Petrus (26.01.2024, 21:18)
Dve silné OZ jedna smer PL a druha Česko
František Genčur (26.01.2024, 21:50)
V Tvojích príspevkoch Peter je každému jasné, že kopeš za Poľsko. Ake ťahy sa robia poza chrbát výborom OZ radovými členmi,ktorý ani nemajú mandát vyjednávať , Ti tu nemusím rozpisovať. U nás je je to pravý opak s tými ZO. Treba tu napísať aj tú druhú stranu mince o totalných výbuchoch ,ako napríklad Sosnicowice mlph a to nie len vo vašej OZ. Kto chce si pozrie všetky OZ na SK a už je to na ňom ,aký záver spravý,lebo čísla jak píšeš hovoria za seba. V Stanovách je ešte vždy bordel § 8 o prestupoch a keď toto má biť cesta k spájaniu, tak ďakujem pekne ! Čakajme na jeseň ,veď budú mať príklad.To ,že na Poľsku niet dravcov je iba mýtus, keď chcem opiť niekoho sladkým rožkom a už nehovorím koľko holubov tam konči vo volierách. Dnes borci pre prvé ceny a koef. idú cez mrtrvoly. ,,JA SOM OLYMPIONIK A TY GADŽO´´
Peter VAVREK (26.01.2024, 22:29)
Áno Fero ja som za PL... nemám problém to priznať,ale nech si každý vyberie čo chce kde chce a ako chce fungovať ďalej....a máš pravdu ,že výbuchy pretekov boli a aj budú z PL a aj CZ mám v pamäti napr Byczynu 300 km trať Píla 500 km trať a aj mladé ph Tarnow100 km je ich viacej takýchto pretekov ....ale tie holuby sa nejako vedeli stiahnuť za pár dní...
Cestá k spájaniu OZ ....? DT a SDT búde nutná... ostané trate ? Božská moc.
Budúcnosť nech si vyberie každý akú chce a kde chce CZ alebo PL.... vytvoriť Pretekový plán otvorené preteky z CZ a PL organizátor pretekov z Čiech napríklad SB,SNV organizátori pretekov z PL BJ,PO,Spiš .... nápadov a návrhov je len realizácia je zatiaľ....? ? ?
Slavomír Labanc (26.01.2024, 22:49)
Čo spravilo Poľsko na východe?
OZ MI rok 2020 prvý závod 74 chovateľov...
...rok 2021 prvý závod 37chovaťeľov..
...a dôvod?
...lebo "My" rozhodujeme a "My" žiadnu zmenu nedopustíme
a bude po "našom"
Kto ide proti "nám"...zlikvidujeme...
Slavomír Labanc (26.01.2024, 23:05)
...no a najlepšie (najhoršie) je to,že sme v OZ ostali
už len "My"...
Peter Dulák (27.01.2024, 07:53)
Pozorne som si prečítal všetky príspevky chovateľov na tému smer lietania Čechy a Poľsko.Pokúsim sa vyjadriť svoj názor na túto tému,ako predseda OZ Bardejov a účastník väčšiny zasadnutí KDTVR. Ako p.Vavrek spomenul,v roku 2012 sa dohodlo na zmene smeru lietania na tzv.Poľsko,dôvodov bolo viac,ale dobrým úmyslom bolo skrátiť doletové km v rámci OZ a regiónu.Ako s každou zmenou,aj s touto prišli zákonite plusy,aj mínusy.Z môjho pohľadu sa vytvorili časti území,kde jednoducho sa začali výrazne zviditeľňovať chovatelia a ich výsledky,oproti ostatným častiam a nebolo to len kvalitou chovateľov a ich holubov,ale jednoducho lepším geografickým položením,vzhľadom na členitosť pohorí na východnom Slovensku. Dôvodom boli silné SZ a severné vetry hlavne na území Poľska,ktoré ako vieme,pár km za hranicou už v podstate neexistujú pásma lesov,ale roviny,ktoré tomuto predurčujú.Stane sa jednoducho to,že hlavná časť tzv."pelotónu" sa pri prvej doline,maximálne druhej,medzi Vysokými Tatrami a Magurou dostane na Slovensko,pri rýchlosti od 1400 až po 1800 m/min a postupne sadajú na holubníky,od Sabinova,po východné časti Slovenska nakoniec.Takýchto pretekov v každej sezóne je minimálne polovica a boli roky,kedy až 70%.Čiže,nikto snáď nepochybuje o tom,že regulérnosť takýchto pretekov je alarmujúco nízka.Samozrejme začína nespokojnosť chovateľov,ktorí sa nemajú šancu zapojiť do výsledkov na popredných miestach,z takýchto pretekov.Holuby,ktoré nám niekedy dosahovali veľmi dobré výsledky z Čiech.kde rýchlosť dosahovala priemerne 1200 m/min., sme postupne vyradili z chovou,pretože sa stali nepotrebnými,pretože takéto vetry v chrbte jednoducho nezvládajú a neumiestňovali.Vychovali sme si za tie roky úplne iné typy holubov,ktoré obľubujú takéto "fúkanie" do zadku,pardón za výraz.Ja ich volám "motýle".Vytratila sa z nich chuť bojovať,zvládať náročné preteky a aj pre ich inú fyzickú stavu tela.Ak teda príde pretek s protivetrom,zrazu plačeme,že máme straty a hľadáme dôvody v počasí,v štarte a jednoducho tam,kde nie sú.A teraz prišiel čas,kedy jednoducho niektoré OZ sa to pokúsili zmeniť a vrátiť sa k smeru z Čiech a dosiahnuť väčšiu regulernosť,lenže zákonite prišla odpoveď a popadali holuby,pretože na to nemajú z dôvodov,ktoré som spomenul a minulý rok bol ešte o to netypický,že fúkalo veľa severovýchodných vetrov,čo im ešte sťažilo,túto zmenu a museli z týchto smerov skutočne bojovať.Je na každej OZ,ako bude pokračovať,či sa budeme tešiť z "motýľov",alebo nám budú robiť radosť skutoční bojovníci,nechcem znevážiť ani jednu skupinu týchto holubov,kategórie vyhrávajú aj také,aj také,rozdiel je ale potom už v predajnej cene na medzinárodnej úrovni.Sú všelijaké možnosti,ako už boli spomenuté,aby sa založili kluby,ktoré budú pretekať aj..aj a každý by si mohol vybrať,ale dovtedy je jedno riešenie a to je kompromis a akceptácia pretekov OZ v rámci KDTVR,nech si každý navrhne "to svoje",v prepočte na počet spoločných pretekov a ostatní to budú rešpektovať,podobne,ako ich návrhy.A čo sa týka pretekového plánu v OZ a pretekov,ktoré si absolvujú len v rámci OZ,tak postupovať podobne.Dá sa to,len treba chcieť.My sme takýto kompromis skúsili na pretekoch mladých a výsledok bol veľmi pozitívny,uvidíme,ako sa nám podarí vytvoriť pretekový plán na tento rok pre staré holuby a ako dopadneme,ale vidím v tom budúcnosť.Asi toľko v skratke,téma je obšírna a aj určite sa týka iných aspektov,ale snáď toľko na zamyslenie môjho názoru.Letu zdar.
Peter VAVREK (27.01.2024, 08:13)
Fero ešte doplním k tým nahaňačom koeficientov
Holub v ktorejkoľvek kategórií od A až po G dosiahne výsledky z Čiech alebo z PL sú tie koeficienty na výstave rovnaké ?No sú... ktorí holub je teraz cennejší z CZ alebo PL.....? Holub zo smeru PL je menej cenný ako ten ktorý bol na CZ ?......svoju hodnotu má každý aj tu aj tu .... hovorí sa
Holuby z CZ su tvrdšie lebo majú prekážky.... pohoria idú popod Tatry
Holuby z PL sú vetromdohnane lebo idú okolo Tatier ...rovinatý terén ....
Na to sa pozerá ? keď dosiahnete úspech koeficient ? Neviem ešte som sa stým nestretol...ale asi áno a to je také klasické Slovenské načo im budeme zľahčovať keď môžeme im to sťažiť.....
Ja nikoho nebudem prosiť presviedčať kde sa chce smerovať nech každý zváži čo je pre neho výhodné....a tam sa nasmeruje
Naozaj k tomuto to smeruje ,že priaznivci CZ a PL budú nútený vytvoriť novú organizáciu aby bol pokoj a spokojnosť.
S pozdravom
Slavomír Labanc (27.01.2024, 09:15)
Presne tak pán Dulák.
90% v roku fúka severný vietor.
A to vyhovuje skupinke chovatelov ,ktorý robia všetko
preto,aby sa to nezmenilo.
Rovnaké podmienky pre všetkých ich nezaujímajú.

Michal Majdák (27.01.2024, 11:52)
Môj osobný názor. Porovnajte straty v testovačkach, ktoré lietajú na všetky svetové strany. Predsa nemôže závod v OZ na 350 km trvať 5 minut. Príde 500km a polovica chovateľov skonči. Nevyhovuje nám smer,vietor, slnko a ani medziľudské vzťahy. To sme sa dopracovali.
Radoslav Chromjak (27.01.2024, 19:11)
Porovnávať straty v testovačkach? Dobrý nápad ,ale nech sa aj tak súťaži.existuju chovatelia čo robia ankety po telefóne kto je za zrušenie pretekov mladých ph a to je jedno či sa letí z Pl . či CZ Anketári bojkotuju vždy keď sa im nedarí a za každého počasia.mnohy chcú peniaze späť.ale čo potom ty chovatelia čo chcú súťažiť ďalej?potom nech sú prelety a preteky pre tých čo chcú ozaj súťažiť.

Martin Macej (27.01.2024, 20:03)
Existuje jedna najcitanejsia kniha na svete a v nej vela múdrosti.
Ku rozpadom uvediem priklad z nej. Kazdy pozna krala Šalamuna, že za jeho čias bolo izraelske kralovstvo jedno z najbohatšich v danej lokalite a že to bol veľmi múdry človek, ku ktoremu chodili po rady aj najvyšší z iných kráľovstiev...
Po jeho smrti sa izrael rozpadol na izraelske a judske kráĺovstvo a ani jedno z nich už nikdy nedosiahlo blahobytu ako za jeho čias, praveže postupne upadali...
Možno to ma suvis s tým ako sa rozpadla OZ Michalovce s ukončenim kariery Jožka Titka, chceli tam byť majstrovia hneď traja. Jeden z Poľska, druhy z juhozapadu a treti zo zapadu.
Možno to ma suvis aj s OZ Sabinov. Pan Matalik už nie je vo forme ako za mlada, chyba mu elan a ctižiadostivosť ku podavaniu špičkovych vysledkov a už nema tu silu ako kedysi ked veeela chovatelov aj vdaka nemu vyborne lietalo najmä dlhe a superdlhe trate.
Nevieme sa dohodnuť. Mame vysledky,tabulky,historiu a kde je mudrost? Takymto štylom nemame buducnosť. Nikto nebude počuvat lepšie navrhy lebo hned je za tym podozrenie že ide o jednostrannu vyhodu.
Kurnik keby mal volebne pravo holub tak tak trepne po stole na konferencii že ho polame! Čo ste sa zblaznili že mnou idete zakrmovať dravce po lesoch od Ašu až po Čiernu? Ste slepi že ich je tam neporovnatelne viac ako v minulosti, ked ste vy ešte boli mladí a silní? Či neviete že si počkaju na vodiace hejno a pekne rozprašia prave najrychlejšich z nas? So zmenou chemie v polnohospodarstve a ochranou od unie maju teraz viac hniezd a viac hladnych krkov a to maju byt vykrmene nami?....
Aj tam je okrem ineho v ťahu hromadnosť doletov a vysledkom su aj nižšie rychlosti.

Podme do toho. My ked pustime skoro rano dakde na morave tak si vydychnu holuby žilinčanov, oravakov ružomberčanov lebo hniezda budu plne potravy od prajnych vychodniarov, kym tam dorazia ich holuby. Zapad a stred nam ticho poďakuje, tak aby sme to nepočuli a potlapkaju nas po pleci, dobre (chutne) tvrde holuby tam na vychode mate.
Ano aj ja kopem za rozumny smer kopem za zjednotenie oblasti, spoločnych regionov, kopem za pravo prežitia tych najrychlejšich holubov, nie najšťastnejších ktori to prežili a vratili sa domov.
Toto je diskusia, mam svoj nazor, kazdy ma mat svoj nazor, nie opakovať po niekom inom, alebo veriť bludom ktorych širenie je ludskou vášnou odkedy mame dar slova.
Šimko František (27.01.2024, 20:41)
Pekne to napisal Martin , kym pretekal Titko ktoremu bolo jedno ci sa leteli Čechy , ci Polsko , ci juh Slovenska , ci sme mali preteky s OZ KE - juh alebo s BJ čo bol sever Titkove holuby to nezaujimalo oni si leteli svoje nedali sa strhavat a on bol rok co rok majster OZ asi 12 x aj holuby na olympiadach a ked sa sutazilo v ramci 4 OZ region aj to vedel vyhrat. Nikoho dajak nenapadalo velmi menit preteky kazdy vedel ze Titkovi to je jedno. No Titko skoncil , neviem ci to mozem za neho napisat ale Jožko nebol proti Polsku ale keby boli Cechy tiež by sa zariadil ....
Michal Vrabeľ (27.01.2024, 21:08)
Pán Chromjak vaše príspevky nemajú ani hlavu ani pätu. Zvážte budúce komentovanie v rôznych DF.
Radoslav Chromjak (27.01.2024, 21:15)
Pán Vrábel skúste trochu rozvinúť vašu kritiku.
Slavomír Labanc (27.01.2024, 22:51)
Fero,tu ani nejde o menenie pretekov,ale o to ako sa to robí...
povýšenecky,arogantne,neľudsky,len aby som mal výhodu "ja"
Slavomír Labanc (27.01.2024, 23:02)
Fero,....pamätám si ako by to bolo včera,ako sa vyjadril novozvolený
predseda...citujem "dokedy som tu "ja",ta še budze litac toto co ja povim"!!!
A toto sú slová nezávisleho ,nesranného predsedu,ktorý "nerobí" nič vo svoj prospech
....no veď to aj vidíme .
A keď ma okolo seba tých "správnych" ľudí,tak sa
ani nieje čomu čudovať,že to tak dopadlo...
Jozef Gallovic (28.01.2024, 09:49)
Dobrý deň , prispejem do diskusie mojim prispevkom. Podľa mojich skúsenosti každá OZ pri zmene smeru čo urobila OZ Sabinov, by si mali chovatelia danej OZ veľmi dobre premyslieť. Keď OZ Sabinov prestalo lietať z českého smeru a prešla OZ SB na Poľsko povodne holuby sa za krátku dobu vytratili. Za 5 rokov sa vyprofilovali nove holuby , znova typy holubov ktore zodpovedali danému terénu v Poľsku. Najhoršie je v OZ ak vedenie OZ nespolupracuje s jednotlivými ZO a riadi mocenský. Napríklad OZ Sabinov zmenilo smer z Poľska na Česku republiku z dovodu, ze holuby letiace z Poľska išli pomerne “ všetky “ nad pozemok. ing. Jaroslava Mojzeša, potom nad Slavomíra Kliena a až potom do celej OZ Sabinov. V roku 2023 sme leteli uz z ceskej strany a znova tie holuby aj z Ceskej strany najsamprv zaleteli po väčšine do Ing. Mojzeša a postupne aj ostatným. Táto situácia sa nepáčila znova väčšine a neviem čo vymyslia na Konferencii v OZ Sabinov pre rok 2024. S pozdravom JG
Marián Petrus (28.01.2024, 12:21)
Dobrý príspevok pan Gallovic
Aj v OZ MI. Kto lietal dobre smer Česko Letel dobre aj smer Poľsko.Kto hundral hunre aj teraz.A kto nelietal tak aj keby sa letelo neviem skade lietať/umiestňovať nebude.
Stačí sa pozriet u nás vyskedky posledných troch rokov lietania smer Česko a prvých troch smer Poľsko.Nikto nevyskočil a nikto nespadol na hubu. Prvý problém po dvoch rokoch bol že sú plné holubniky a treba selektovat sekerkou.
A k tým borcom čo sa oddelili a založili takzvanú skupinu Zemplín.
Prvým rokom Svit,Mikuláš,Ružomberok,Bytča a bodka=koniec sezóny
Druhý rok sa už dostali aj na Čechy
Pŕerov plytko nad 300km a tretím rokom až 1x na Olomouc čo je už "až "350km
A teraz otázka kto koho likviduje?
Nie náhodou oni sami seba?
Dušan Gezun (28.01.2024, 13:00)
Opäť len nejaký štatisticky príspevok, ktorý si vie každý nájsť na internete a nikto z nás čo sme tam lietali sa to nesnaží ani zakryť. Kto tomu aspoň troska rozumie holubareniu netreba to ani rozpisovať(financie, počet chovateľov a podobne). Tu aspoň vidno , že sme nemali žiadneho mecenáša ako to spomínal v niektorých príspevkoch jeden chovateľ. Ale dokázal som tam umiestňovať holuby pravidelne. Keď som si pozrel staré výsledky spred 20 rokov, tak tam boli prvé ceny v rôznych kluboch. A teraz???? A teraz čakám od majstrov, ktorí hovorili , že je problém niekde inde a že máme slabé holuby nech sa vyjadria. A podľa niektorych z ťažkého smeru SR a ČR (sťažené podmienky podľa niektorých)tie slabé holuby dokázali bodovať z ľahkého Poľska nie????
Peter Dudžák (29.01.2024, 15:51)
Príspevok zámerne píšem až po konferencii OZ Sabinov. Táto emotívna téma vznikla niekoľko dní pred rokovaním delegátov a teraz keď je už po, myslím že môj názor nebude mať žiadny vplyv na dianie v OZ. Hneď prvý príspevok poukazuje na deštrukciu dovtedy stabilných
OZ. Žiaľ faktom ostáva že keď sa vplyvní funkcionári rozhodnú tvrdohlavo presadzovať svoje osobné záujmy či už športové alebo obchodné na úkor väčšiny, nikdy to nedopadne dobre. Problém je v tom že títo ľudia si dokážu svoje konanie presvedčivo zdôvodniť. Používajú všeobecné argumenty ako napr:/holúbkom to musíme uľahčiť, znížime straty, sú tam pohoria, dokonca Tatry, natiahnuté kilometre, premnožené dravce atď./ Kolega predseda OZ Bardejov výstižne a presne pomenoval vo svojom príspevku rozdiely medzi lietaním z Polska a Čiech. Ľahšie Polsko a ťažšie Čechy s čím sa dá len súhlasiť. Holuby ktoré lietajú alebo lietali ľahšiu trasu majú evidentne väčšie problémy v porovnaní s konkurenciou lietajúcou z Čiech. Napríklad: v reg.Tatry po príchode OZ Sabinov boli obavy že budeme ťahať za kratší koniec, ale opak bol pravdou. Holuby ktoré predtým lietali ľahšiu trasu boli slabou konkurenciou. Druhý príklad: Spoločný Národný pretek Hamm, dve OZ vedľa seba, tí čo lietajú z Čiech otvárali hodiny na druhý deň, tím čo lietajú ľahšiu trasu to trvalo týždeň. Tu zrejme platí: Ťažko na cvičisku ľahko na bojisku, v druhom prípade: Ľahko na cvičisku ťažko na bojisku. A tu zrejme treba hľadať odpoveď na otázku prečo malilinké Slovensko nemôže lietať spoločné a skutočne NÁRODNÉ preteky. Keby sa ukázalo že král je nahý, malo by to veľmi nepriaznivý vplyv na záujmy vplyvných osôb, z východu, hlavne tých obchodných. Nechcem nikomu vstupovať do svedomia ale predpokladám že ešte dosť ľudí si pamätá na časy keď celý východ lietal západný smer a určite si pamätajú na elitné dlhotraťové východniarske holuby, ktoré dokázali vyhrávať i tie najťažšie preteky v silnej konkurencii. Kde sú tie holuby? Poštový holub bol pôvodne vyšlachtený na to aby správy prinášal za každých okolností a tak by mu nemali prekážať ani ťažšie závody. Zbaviť sa tvrdých, húževnatých i keď pomalších holubov sa dá ľahko a rýchlo ale znovu sa k ním dopracovať je už problém. Tu sme sa dostali k otázke správnej selekcie. Je to na samostatnú tému. V krátkosti však spomeniem napríklad : Holuby vypúšťame alebo sa aspoň snažíme za ideálnych podmienok, no občas sa stane že sa holuby dostanú do protivetra či dažďa a problém je na svete. Hľadá sa viník ktorý môže za to že mi chýba napr. 40 percent závodníkov. Sám seba sa pýtam kde je chyba? Však mali rovnakú starostlivosť. Prečo to jedni zvládli a druhí nie? U väčšiny chovateľov sa nájde pára ktorá dáva nadpriemerné potomstvo ktoré sa tratí minimálne, naopak vyskytujú sa páry z ktorých sa mladé tratia takmer všetky. Holuby sa tratiť neprestanú ale manipulovať s argumentom že odtiaľ alebo odtiaľ sa holuby tratia viac je scestné. Je len na nás aký systém selekcie si zvolíme. Väčšina z nás si pravdepodobne prešla obdobím nakupovania drahých posíl až prišli na to že si treba vážiť svoje holuby a že za plotom nie je tráva zelenšia. Na záver môjho príspevku Vám ktorí ste sa dostali až sem ďakujem za trpezlivosť a do blížiacej sa sezóny Vám želám dobrú kondíciu, pohodu a lepšie výsledky ako vlani.
Jozef Karabaš (29.01.2024, 17:05)
Pán Genčur, žiaľ je to tak ako píšete. Stačilo si zvoliť do výboru neprajníkov, sebcov a zavičlivcov. Žiaľ to sa stalo v Košickej oblasti, kde som jej členom. Prečítal som si príspevky, no nenašiel som v žiadnom kde by bol spomenutý dôvod prečo aj tie lepšie jedince neumiestňujú. Dôvodov je viac a jeden z nich je veľké rozpetie v km. medzi holubníkmi. No určitosťou viem, že holubovi nemôžte prikázať kadiaľ má lietať, tém má viac rozumu ako ten čo trať zameriaval. Holub si zvoli preňho prijateľnejšiu cestu domov aj kedˇ je dlhšia. Kedˇ som už pred rokmi kritizoval tento spôsob zameriavania bolo mi povedané, takým spôsobom zameriavajú trasy na celom svete, no na celom svete v niektorých štátov je zavedený zákon trestu smrti a v našom štáte taký zákon nepoznáme. môj návrh pre toto riešenie je nájsť v oblastí taký bod od ktorého vzdˇalenosí budú čo najmenšie alebo namerané km. by platili pre všetkých súťažiacich. V našej oblastí sú 9,14,15 a 16 nás km. rozdiely.
Peter VAVREK (29.01.2024, 21:19)
Pozdravujem Vás p.Dudžák dovolil som si skopírovať časť vášho príspevku ,kde porovnávate dolet z NP Hamm,, nemyslím si že je to pravda ale,ok každý má svoj pohľad a to Vám neberiem .... dolety chovateľov z tej ľahšej skupiny čo patria k PL boli excelentné viď.p.Ing.Fiľarský,p.Ištván M.p.Hojsák...a iný....Spoločný Národný pretek Hamm, dve OZ vedľa seba, tí čo lietajú z Čiech otvárali hodiny na druhý deň, tím čo lietajú ľahšiu trasu to trvalo týždeň. Tu zrejme platí: Ťažko na cvičisku ľahko na bojisku, v druhom prípade: Ľahko na cvičisku ťažko na bojisku. A tu zrejme treba hľadať odpoveď na otázku prečo malilinké Slovensko nemôže lietať spoločné a skutočne NÁRODNÉ preteky. Keby sa ukázalo že král je nahý, malo by to veľmi nepriaznivý vplyv na záujmy vplyvných osôb, z východu, hlavne tých obchodných. Nechcem nikomu vstupovať do svedomia ale predpokladám že ešte dosť ľudí si pamätá na časy keď celý východ lietal západný smer a určite si pamätajú na elitné dlhotraťové východniarske holuby, ktoré dokázali vyhrávať i tie najťažšie preteky v silnej konkurencii. Kde sú tie holuby? p.Dudžak hodili ste rukavicu ...ako sa povie.... môžme sa dohodnúť a kľudne porovnať sa na SDT Reg.Tatry VZ Reg.Šariš Vy máte v pláne 2 x SDT a My 3x SDT nájdime spoločnú reč spoluprácu a poďme tie trate spoločne veď sú to NP Demmin a Wismar....a ešte bonus Demmin 2.... veď vaše sú odolnejšie tvrdšie tak máte možnosť to ukázať a dokázať.... berme to ako výzvu fair play ok s pozdravom
Víťazoslav Korenko (29.01.2024, 21:58)
Dobrý večer pán Vavrek. A čo tak s tých 3 pretekov aby bol jeden západným smerom? Keď už fair play tak aspoň jeden smerom ako letí región Tatry. Len taká úvaha. S pozdravom Viťo Korenko
Peter Dudžák (29.01.2024, 22:04)
Pán Vavrek nie som až tak vplyvná osoba a myslím že ani Vy nie ,na to aby sme po sebe mohli hádzať rukavice. Keď ste videli nejaký plán regiónu Tatry tak Vás môžem ubezpečiť že je to pracovný návrh. Výbor regiónu bude zasadať po uskutočnení konferencií v jednotlivých OZ. Bude to niekedy začiatkom marca kde bude schválený definitívny plán pretekov regiónu Tatry, takže teraz sa neviem vyjadriť k tomu koľko pretekov a odkiaľ budeme letieť o tom rozhodnú zástupcovia jednotlivých Oblastných združení na spomenutom zasadnutí. Na záver Vás môžem ubezpečiť že som zástancom pretekov s čo najväčším počtom chovateľov a nasadených holubov a navyše rešpektujem väčšinovú dohodu. Pán Vavrek pokiaľ by ste chceli vedieť ďalšie podrobnosti zavolajte mi je to oveľa rýchlejšie. Ostávam s pozdravom.
Peter VAVREK (29.01.2024, 22:30)
Ok ..... platí po konferenciách môžme sa kontaktovať...podám info kompetentným...v regióne
A čo tak západnému preteku ? súhlasím dá sa jediné ako samostatný pretek pre celý východ SK...inak asi to nebude možné...síce Hamm bol zo západu ale príprava bola na iný pretek....
Termíny NP 2024 už sú dané a pretek Gotha pre Región Šariš už neprichádza do úvahy tento rok....ale ostané trate Wismar a Demmin 2 sú reálne na dohodu...
Jaroslav Klonga (29.01.2024, 23:49)
Dobrý večer pán Vavrek,
Na poslednom zasadnutí regiónu Tatry bol predbežne schválený pretek Wismar, čo sa ale udeje po konferenciách a či ten návrh prejde je vo hviezdach. Ako napísal Viťo, pokiaľ sa chcete rovnať medzi týmito dvoma regiónmi, bolo by fajn nájsť spoločnú reč a dohodnúť aspoň jednu trať západným smerom aj keby mala byť len pre celý východ. Verte mi, že pokiaľ by sa tak udialo, príklad - Demmin, wismar a niečo zo západu, je reálne že TATRY by s Vami odleteli všetky SDT a to sa nebavíme o Gothe.
S pozdravom Klonga
Peter VAVREK (30.01.2024, 08:03)
p.Klonga podal som informácu na KDTVR Šariš do skupiny FB nech sa každý vyjadrí dal som aj návrh na pretek aj západnejšie napríklad Wolsburg....km prijateľné pre všetky OZ aby splnili podmienku nad 700 km ....pretek Gotha LM ste pod 700 km pouvažujte aj Vy v regióne o tomto návrhu ok s pozdravom
Peter VAVREK (31.01.2024, 20:07)
Napíšem príspevok pre zástupcov v Regiónu Tatry k spoločnej spolupráci na SDT z Regiónom Šariš. Termíny NP Demmin 23.6 a Wismar 7.7. sú pevne schválené SZ . R.Tatry máte v pláne pretek Gotha 30.6. pravdepodobne sa ho zúčastniť plánujete takto Vám vychádza týždeň čo týždeň 3 x za sebou SDT trať silno pochybujem že by to Vaše holuby zvládli možno sa mýlim ale je to nepravdepodobne (bociany to zvládnu holuby asi ťažko)t.j.na odľahčenie teraz k realite ak by ste zmenili plán podľa KDTVR Šariš k tomu Vás samozrejme nechcem nútiť....Demmin Wismar zmenili by sme tretie Nemecko v poradí na Wolfsburg ktorý je pre Vás prijateľný aj km pre LM 700 + km a aj smerom k západu neviem či je to pre Vás prijateľna ponúka ale môžte ju zvážiť a prejednať na Regióne....Ak sa nájde zhoda pomôžeme si navzájom po každej stránke či už ekonomicky dopad na preteky ale aj po športovej stránke ak by bol záujem po konferenciách OZ môžme zrealizovať stretnutie regiónov Tatry a Šariš

s pozdravom Letu zdar
Milan Blahovský (01.02.2024, 10:24)
Na doplnenie k ponuke KDTVR ŠARIŠ doplňam, že prepravcom bude OZ Spiš, ktoré pracuje na navýšení kapacity prepravného auta na 140 košov ( zo 112 ) s centrálnym napájaním všetkých košov za prijateľnú sumu v prípade a úhrade objednávky kapacity cca 1700 ks na každý pretek (prípadne 5000 ks na všetky preteky spolu). NS by bolo zrejme v každom OZ, ktoré si nahlási minimálne 150 holubov na pretek.
Ján Mihok (01.02.2024, 10:32)
Pán Klonga kto vás poveril takouto úvahou? Je to zavádzanie a manipulácia chovateľov celého OZ LM. Odporúčame vám sa obrátiť na chovateľov, ktorý boli účastníkmi spojenia v minulostí OZ Poprad cca 170 až 200 chovateľov zloženie časť LM, PP,KK z OZ Prešov . OZ Prešov mal cca.300 chovateľov v zložení BJ,SB,PO aký bol dopad po troch odletených pretekov v tomto zložení? ZO Porúbka, ZO Hybe,ZO Svit prestali nasadzovať lebo nebolo čo. Letelo sa zo severu Čiech Časlav, Chrudim, Kolín atď. veríme že starší Chovatelia vo vašej ZO Okolične vám túto problematiku vysvetlia. S pozdravom Chovatelia ZO Hybe
Jaroslav Klonga (01.02.2024, 11:01)
Pán Mihok, kto tu spomínal OZ LM ? Písal som za Región TATRY, ktorého som stále funkcionár, takže neviem o akom zavádzaní a manipulovaní chovateľov OZ LM to tu píšete. A poprosím Vás, píšte za seba, nie za chovateľov ZO Hybe, ktorý sú so všetkým podstatným oboznámený, s ktorými komunikujem danú situáciu a myslím si, že o nej veľmi dobre viete aj vy. Máte možnosť sa k všetkému vyjadriť na konferencii, na ktorú ste delegovaný tak Vás poprosím aby ste tu nezavádzali Vy. S pozdravom ....

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené