" Vzorova " Pozvánka predsedu OZ SB p.Gencura na Konferenciu.

Slavomír Klein (22.01.2024, 11:42)
Frantisek Gencurvčera 19:57
Oblastná konferencia sa uskutoční dňa 28.1.2024 (nedeľa) v Brezovici-reštaurácii zo začiatkom o 14:00 hod. Delegáti podľa kľúča: ZO-Brezovica 2, ZO-Lesík 1, ZO-Torysa 2, ZO-Lipany 2, ZO-Ľubotín 1, ZO-St. Ľubovňa 1, ZO-Sabinov 2-z hlasom poradným. Všetci delegáti sa preukážu zápisnicou z výročných schôdzi.
Slavomír Klein (24.01.2024, 21:13)
" Demokracia" Predsedovi OZ Sabinov nevyhovovali počty delegátov na konferenciu OZ Sabinov , ktoré boli riadne schválené na minuloročnej konferencií OZ Sabinov. Tak si to zmenil,ako to vyhovuje jemu, takže označenie Diktátor ho na sto percent vystihuje. Frantisek Gencur19:55
Podľa Stanov SZ -Volebný poriadok článok 2 bod.11, Výbor OZ CHPH Sabinov na svojom zasadnutí schváľuje zmenu kľuča určeného pre delegátov na zasadnutie konferencie nasledovne. Pre každú ZO schválený 2 delegati !
Martin Mizerak (24.01.2024, 21:46)
Ladislav Garamsegy (25.01.2024, 07:07)
ok
Ladislav Garamsegy (25.01.2024, 10:07)
Neviem, kto a v mojom mene reagoval k tejto diskusii, ale ja určite NIE!!!
Radoslav Chromjak (25.01.2024, 16:42)
Som veľmi zvedavý ako to celé dopadne!len by som chcel poprosiť či už jednu a či druhú stranu o možnosť mať právo sa zúčastniť na DF.! vrátiť mi právo diskutovať
Martin Mizerak (25.01.2024, 17:06)
Rado právo diskutovať na DF maju iba určity ľudia,a keď máš iný názor aj tak tvoj príspevok bude vymazaní.Tak to u nás chodí.
Radoslav Chromjak (25.01.2024, 17:13)
Chcem poprosiť všetkých chovateľov aby mi nepísali cez messenger ale tu
Milan Blahovský (25.01.2024, 18:19)
..., ZO-Sabinov 2-z hlasom poradným - táto časť pozvánky sa mi zdá v rozpore s právom člena SZ.

Napíše mi niekto dôvod, ktorý mení právo delegáta OK ? Nejako to neviem nájsť v žiadnom z dokumentov SZ.
Teda isté veci s tým spojené si môžme nájsť v Stanovách SZ, § 6 Právo člena SZ, bod 5: Zúčastňovať sa členských schôdzí s právom rozhodujúceho hlasu. Predpokladám, že sa členskou schôdzou považuje aj Oblastná konferencia (OK) v tomto bode.
Jediný, kto má právo hlasu poradného by mohol byť člen KK OZ , resp .nedelegát OK ( napr. člen výboru OZ,ktorý nebol delegovaný na OK VČS svojej ZO )
Naše zasadnutia sú ( resp. mali byť ) v dobrom aj zlom, teda nemusíme všetci mať rovnaký názor na riadenie OZ a o tom práve by malo rozhodovať demokratické hlasovanie na takej akcii ako je Oblastná konferencia OZ.
Neberte to, ako že idem niekoho školiť, ale niekedy mám pocit, že sa veci šijú horúcou ihlou a niekedy sa zneužíva neznalosť Základných dokumentov v riadení našej činnosti.
Jozef Gallovic (25.01.2024, 22:50)
Dobrý večer, v krátkosti by som oboznámil chovateľsku verejnosť, čo sa odohráva v OZ Sabinov. Do roku 2022 OZ Sabinov 5 rokov lietalo zo smeru Poľsko. Bol to sen dlhodobý lietať v regióne Šariš. Ing. Jendrichovskemu sa to podarilo dojednať s regiónom Šariš, ktory OZ Sabinov odmietal na spoločných pretekoch. OZ Sabinov v regióne dosahoval veľmi dobrých výsledkov, lenže niektorých chovateľov to neuspokojovalo preto v roku 2022 sa urobilo referendum ze sa začne lietať v roku 2023 zo smeru Česka republika. Hoci pokiaľ sme prešli do Poľska sme lietali smer ČR. Lenže chovatelia pocas 5 rokov vymenili chovy holubov za rýchlejšie holuby a pomalšie sa povyradovali. Na konferencii v roku 2023 predložený pretekovy plán predsedom OZ Sabinov letieť stredom Česka bol odsúhlasený s veľkou kritikou , ale nič nepomohlo, pretože trate ktore sme absolvovali pocas covidu tak sme vo vypuštacich miestach vytratili veľa holubov a znova sme išli na tie vypúšťacie miesta. Vznikla situácia , ze pri pretekoch starých holubov OZ Sabinov vytratila cca 3000 ks holubov ani sezóna sa nepolietala. Vysledky holubov katastrofálne, stratili sa najkvalitnejšie holuby. U chovateľov sa vytratilo približne 80 % holubov. Začalo sa cvičiť mlade holuby ročník 2023 a znova bol výborom OZ Sabinov predložený PP tak ako leteli stare holuby. ZO Sabinov chovatelia sa rozhodli nezúčastniť pretekov mladych z dovodu predpokladu straty mladych holubov , keď sa tam postrácali stare skúsene holuby. Chovatelia ZO Sabinov si preleteli holuby súkromným prepravcom na poľskej strane takmer bez strát. Po zvážení ze chovatelia ZO Sabinov nechceli letieť v budúcnosti Česky smer , rozhodli si podať žiadosť o prestup do OZ Bardejov pripadne do OZ Presov , ktori lietajú poľsky smer. Mne z neznámych dôvodov nas neprijali a naše žiadosti boli zamietnuté. OZ Sabinov s mladými holubami odleteli par pretekov a vytratilo s chovateľom 2500 holubov. Len sa potvrdilo, ze stredom letieť Česku republiku je hotová samovražda. Dňa 21.01.2023 si vybor OZ Sabinov p. František Genčur predvolal na jednanie všetkych lietajúcich chovateľov ZO Sabinov na pohovor. Z pohovoru zišlo zo strany p. Františka Genčura, ze sme sa dopustili kopec disciplinárnych priestupkov voči OZ Sabinov a jeho rozhodnutie bolo ze členovia ZO Sabinov uz niesu členmi OZ Sabinov a sme len členovia SZCHPH ,na 4 roky zakazuje ZOSabinov navrhovať pretekovy plán na nove sezóny a delegáti za ZO Sabinov na konferencii maju len poradný hlas. Takéto správanie predsedu OZ Sabinov bolo svojvoľne porušovanie stanov SZCHPH. Chovatelia ZO Sabinov vstali a odišli z jednania a ďalšie body porušenia si uz nevypočuli. Som presvedčený ze chovatelia OZ Sabinov si uvedomili bezhlave schválenie pretekoveho plánu v roku 2023 na konferencii , ktore v tu dobu ako jeden smer predložil p František Genčur a nechcu si zopakovať straty co mali v pretekoch 2023. Som presvedčený ze sa situácia vyrieši lebo ZO Sabinov, ZO Lipany , ZO Torysa, a ZO Brezovica j dostatok skúsených fundovaných chovateľov v dlhoročnými skúsenosťami a uz nepripustia nezmysly ktore navrhuje vybor OZ Sabinov na celé s Františkom Genčurom s jeho nesprávnym navrhnutým pretekovom plánom na rok 2024. Je mi ľúto ze musim tu pisať tento príspevok ale ma k tomu donútil pán Gancur lebo mi odobral prístupové heslo na DF Sabinov, tam by si to prečítala možna 100 chovateľov. Teraz si to prečíta na DF SZCHPH možna aj 2000 chovateľov. Najhoršíe čo môže vzniknúť ak vedenie úmyselne zneužíva stanovy SZ vyložene zastrašiť chovateľov a mat pre seba prospech. Prajem konferencii OZ Sabinov vyriešenie problémov nech je znava kvalitná a prosperujúcu OZ Sabinov. Stačí malo na rozbitie OZ Sabinov, ak budu v roku 2024 take straty chovatelia poukoncuju svoje chovy. Kladiem si otazku čoho sa vlastne dopustili chovatelia, akého priestupku ze si legálne podľa stanov dali žiadosť a prestup do iného OZ. Myslím ze oprávnene lebo sa zmenil smer pretekov co im nevyhovoval co j vážnym krokom celého OZ Sabinov. Ďakujem za pozornosť JG
Martin Macej (26.01.2024, 10:42)
Neda mi dačo napisať k tomuto príspevku.

Vychod to mal vždy tažšie než západné oblasti. To, čo napísal pán Gallovič to len dokazuje, tak prečo to robiť ešte ťažším nerozumiem.
Nerozumiem chovatelom ktorí hádžu tomu holubovi problemy naviac ked i tak to už má tu na východe velmi ťažké.
Hodím sem príklady z vybraných OZ východného Slovenska. Pôjde o počty holubov +- A chovatelov na začiatku a na konci pretekovej sezony, aj smer z ktorého letia - bral som do úvahy poslednú oblastnú 300vku, predsa len dlhe trate nelieta každý v OZ.

Začnem smer Polsko
OZ PO - 2700 holubov na začiatku - 1100 na poslednú 300vku, začalo 80 ludi, vydržalo 51
OZ BJ - 2700 holubov na začiatku - 1400 na poslednú 300vku, začalo 71 ludi, vydržalo 54
OZ MI - 1600 holubov na začiatku - 600 na poslednú 300vku, začalo 35 ludi, vydržalo 22
OZ SPIŠ - 3200 holubov na začiatku - 900 na poslednú 300vku, začalo 60 ludi, vydržalo 37
-sice už 2. pretek dali len 2100 holubov 55 chovatelov/možno mali prvy pretek výbuch, ale už tu vidno, že to maju špišiaci ťažké, bývať blízko Tatier

Teraz smer západ
OZ PP - 2100 holubov na začiatku - 450 na poslednú 300vku, začalo 59 ludi vydržalo 31
OZ SNV - 2900 holubov na začiatku - 450 na poslednú 300vku, začalo 60 ludi vydržalo 27
OZ KK - 2100 holubov na začiatku - 644 na poslednú 300vku, začalo 51 ludi vydržalo 27
OZ SB - 3500 holubov na začiatku - 750 na poslednú 300vku, začalo 74 ludi vydržalo 41

Poprad, Kežmarok zrejme nemaju inu možnosť ako lietať západným smerom.

Z toho vychádza že priemerne 1/2 polovica chovatelov nedolieta do poslednej 300vky zo západného smeru, 1/3 chovatelov nedolieta zo smeru polského. Množstvo nasadených holubov je omnoho menšie na posledne preteky pre oblasti lietajuce západ v pomere ku počtom s ktorým začali.
Uvážte či chcete lietať s holubami, alebo ich tratiť a neukončovať sezonu. Jednoznačne na tom prelete medzi Tatrami dačo bude ked to takto jednoducho vychádza východniarom matematicky. Určite je v tom stratených aj množstvo výborných holubov, ktorým možno chýbal len jeden pretek na nejaku výstavnú kategoriu, je v tom množstvo práce a financií, podla mna zahodených.
Milan Blahovský (26.01.2024, 10:58)
Veľmi trefná štatistika Martin. Možno k tým číslam by som doplnil, ktoré OZ zvládlo celý plán ( teda či dolietali...) Naše OZ malo po neskutočne priaznivých štartoch v minulosti, extrémnu smolu na počasie v prvom preteku a minimálne pätina holubov nám padla. Napriek tomu sme sa otriasli ( verím, že aj poučili ) a dolietali sme v pohode. Minuloročná sezóna bola jedna z tých ťažších ( najmä máj - protivietor a chlad) a aj to prispelo možno k napätiu v OZ SB. Téma však rieši kandidátku na OK a nie naše videnia pretekov. Jednoducho o smerovaní OZ rozhoduje OK a jej delegáti, ktorí napriek tomu, že si podali žiadosť o prestup neprestali byť členmi OZ, pretože ich žiadne iné OZ neprijalo. Žiadosť o prestup nemôže byť disciplinárnym priestupkom ( predpokladám, teda, že žiadne disciplinárne konanie neprebehlo voči žiadateľom o prestup za iné činy).
Niekto by možno povedal, nehas čo ťa nepáli, ale zrejme jedine verejnou diskusiou je možné nájsť cestu k vyriešeniu problémov v chovateľskom prostredí. Osobne som čakal, že to bude riešiť predseda komisie starostlivosti o členskú základňu. Tej to asi prináleží viac ako nám. Možno až neskôr, dúfam, že už nebude neskoro...
Peter VAVREK (26.01.2024, 13:57)
Téma je iná ....ale dovolím si napísať o čo prišlo OZ CHPH Sabinov zmenou smeru z PL na CZ .... štatistiky nepustia a výsledky sú zverejnené na stránke mypigeons, kde je možné si ich nahliadnuť .To ako sa rozhodli v OZ CHPH SB mne neprináleží hodnotiť, ani si to nedovolím len porovnám úspechy v KDTVR Šariš a v regióne Tatry....to hádam môžem...ako štatista ....súťaž o majstra regiónu KDTVR Šariš v rokoch 2019-2022 kde OZ CHPH Sabinov a ich úspešný chovatelia dosiahli takéto umiestnenia 2019 - Majster Regiónu p.Huňady P+J 2020 -2.miesto v regióne Drusa V+P 2021- 3.miesto regióne Vrábeľ A+M 2022 2.miesto v regióne Klein S.V jednotlivých športových kategóriach FCI holuby chovateľov OZ SB na popredných miestach a detto na jednotlivých pretekov DT a SDT .....tieto ich výsledky dovolím si povedať v kútiku duše im závideli okolité OZ..... lebo súťaž bola kvalitatívne na vyššej úrovni ..... zmenou smeru na CZ si evidentne uškodili ukazujú to výsledky a hore spomenutá aj štatistika koľko holubov sa vytratilo smer CZ a smer PL....,Aby bolo jasné mne je úplne jedno, kde OZ CHPH Sabinov v roku 2024 a v budúcnosti bude smerovať svoj pretekový plán..len je na zváženie o čo prišlo OZ CHPH SB v regióne KDTVR .....moja osobná vízia je spojiť celý východ SK na DT a SDT ibaže nie je ochota nájsť kompromis niektorých OZ k spoločnej dohode..... čas ukáže....že skôr či neskôr budeme musieť začať spolupracovať na celom východe Slovenska..... lebo realita nás už doháňa... ekonomika úpadok chovatelov členská základňa a aj nezáujem....s pozdravom Letu zdar
Jaroslav Benka (26.01.2024, 14:36)
Čo sa tam džubece veď to nikde nevedie. Každý majster nemôže biť. Ak by sa tak správali ostatné krajiny tak nikam nedôjdu. Len sa pozrite ako dopadla Olympiada pre Slovensko - veď to je žalostné pre toľko OZ na Slovensku čo spravuje SZ - to už nikto neletí. ? Poliaci urobili veľmoc v holubárstve a u nás OZ sa žerú medzi sebou.
Ľubomír Hovančík (26.01.2024, 22:58)
Slavo Klein zverejnil postup predsedu OZCHPH Sabinov. A hneď tu máme studenú vojnu.

Predseda športovej komisie sa vyjadril k Stanovám SZ, ale Stanovy nie sú Biblia a dajú sa zmeniť. Len v zápale toho nášho športu akosi niet času venovať sa návrhom na zmenu skostnatených Stanov. Pričom ani písmenka „OK“ nie sú v Stanovách SZ zadefinovane ako označenie Oblastnej konferencie.
Milan, kto kedy podal podnet na VZ alebo z prezídia na prepracovanie, školenie popr. preskúšanie zo Stanov SZ? Sebazdokonaľovanie, kto už má na to čas?
Pán Gallovič asi nemohol zaspať a cítil potrebu verejnosti čiastočne objasniť situáciu, ktorá sa odohráva v OZCHPH Sabinov.
Za dobu, ktorú chovám holuby sme si vždy vyriešili doma ten guláš nejakým spôsobom. ZO Sabinov už niekoľko krát od nás odišla či odchádzala, boli aj pokusy jednotlivcov a nakoniec ten istý kolotoč.
Ale čo ma podráždilo bolo posúdenie p.Maceja. Neviem o žiadnom chovateľovi, ktorý závodil a dlhé roky choval PH na západe a prišiel na východ a povedal, že tu je to ťažšie ako na západe.
No a čo sa týka štatistiky to si vieme urobiť aj my pán Macej. Opisovať čísla z výsledkov dokáže aj môj 10-ročný syn. Nie som ani aktívny ani pasívny športovec ako napr. futbal, tenis hokej..... Ale povedzte mi prečo Vlhova a celý lyžiarsky „Svet“ išli na zjazdovku do Jasnej? Prečo tam spadli ostatne súťažiace a prečo neskončili v takom počte ako sa začalo súťažiť? Veď to bola zjazdovka iba na Slovensku. Tak buďte tak láskavý a nepíšte tu ako sťažujeme podmienky holubom.
Netuším ako dlho Ste aktívnym chovateľom, evidujem Vás od roku 2020, ale začínate mi pripomínať „jedného chrústika“. Pozrite sa pred vlastný prah, ako dopadlo OZCHPH MI???? Koľko mate chovateľov a holubov.
Som jeden z mala, ktorý videl všetkých členov, ktorí rozdelili lepšie povedané rozbili KDTVR. Dodnes z nich figurujú vo Výboroch OZ.... Výsledok hráme sa na vlastnom piesočku.
Nečudujme sa že po niekoľkých príspevkoch téma naberie celkom iný smer. Milan to napísal pekne a toto nikto neberie do úvahy?
„Minuloročná sezóna bola jedna z tých ťažších ( najmä máj - protivietor a chlad) a aj to prispelo možno k napätiu v OZ SB. Téma však rieši kandidátku na OK a nie naše videnia pretekov.“
Pán Vavrek:
Neviem presne v ktorom roku sme lietali ako Región Spiš a 7 CHPH z OZ Sabinov bolo v desiatke.
Úprimne Vám držím palce vo Vašej vízii spojenia celého východu. K tomu nás doženie iba staroba, starí odchádzajú mladých niet a keď veeeeľmi málo,, nás okolo 50 je niekoľko zopár a či nám to vydrží neviem a keď vydrží za akú cenu.
Úspech sa neodpúšťa! Vždy bude niekto niekomu prekážať.
Pre tých, ktorí by si chceli pokecať, alebo mi chceli niečo povedať, pripadne vynadať tu je moje t.č.0907366051
Peter VAVREK (26.01.2024, 23:29)
p.Hovančík vízia môže byť....je to aspoň nádej pre dobro chovateľov spojiť sa na napr.SDT ....ale realizácia je komplikovaná , väčšina chovateľov na na stretnutí napr. výstave a iných chovateľských aktivitách povie treba sa spájať...ak vznikne návrh podnet funkcionári OZ to ......nepodporia pýtam sa prečo ? pre vlastné záujmy pre iné záujmy..... neviem.... čakáme na čo?Čudujeme sa že v PL chovateľa to vedia robiť a my na SK ..nie ? lebo lebo sme iná natura.....asi ....

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené