Horúci víkend

František Dohňanský (21.07.2022, 20:05)
Pozdravujem priatelia holubári, prosím kompetentných o názor na preteky tento víkend, keď predpoveď hovorí o 33 až 35 o Celzia. Máme letieť pretek Weimar 550 km, je to priechodné???
Luhový Miroslav (21.07.2022, 20:28)
Fery,neviem kde si nabral tie teploty,maximalne teploty v CZ dosiahnu 31 st v okoli Brna a v Trencine maximalna teplota okolo 30 st.Tak nerobme zbytočne paniku.
Peter Záhorský (21.07.2022, 20:37)
OZ Levice a Podunajský región letí pretek Meerane (502 - 577 km) a podľa predpovede počasia na nedeľu je možné pretek riadne odletieť.
V nedeľu - 24.07.2022, tak ako píše p. Luhový teploty do 30 - 31 st. C s podporou SZ vetra o rýchlosti 10 - 25 km/h.
Takže žiadnu paniku.
Záhorský
František Dohňanský (21.07.2022, 20:54)
Pozdravujem, ja nerobím paniku, iba sa pýtam zodpovedných chovateľov na ich názor. Samozrejme sa rozhodne každý ako uzná za vhodné. Dobrý let.
Milan Blahovský (22.07.2022, 07:04)
Mňa by trápilo koho myslel Fero tým - "kompetentný" ? Prezídium ? Výbor OZ ? Regionálnu radu ? Či samotných chovateľov ?
Mnohí mi tiež volali ( nie z východu ) , že čo s tým chceme robiť, prečo neurobíme zase rozhodnutie ( doporučenie ???) . Sledujem počasie od začiatku týždňa ( bez toho ste iba slepým držiteľom poštových holubov ) a na prekvapenie je predpoveď stabilná - uvidíme čo prinesie realita. Prechod frontu v sobotu cez Česko, Poľsko, časť Slovenska - za ním západné až SZ prúdenie. Pokles extrémných teplôt o pár stupňov - na 27 - 32 st. Tie telofnáty boli v časoch kedy skutočne teplomery tlačili ortuť až k 35 stupňom a istá nervozita vznikala.
Odpovedám im teda - riaďte sa platným PP kde je uvedené - ak SHMU vydá výstrahu pred teplotami na 35 st.C ...bude to tak - naplňte závery bodu PP , ak nie a zdá sa vám to ťažké - podajte návrh na zníženie hranice na 30 st.C ( čo bude asi víkend ) a nech členovia VZ rozhodnú či áno alebo nie. Asi by sme tretinu pretekov skracovali....
Skôr vidím problém v nedostatočnej ( záznamom nepotvrdenej ) opatere o prepravované holuby. Vodiči predsa by mali byť vyškolení ako sa majú správať pri takejto situácii. Lenže ak organizátor postaví zvozový plán tak, že nemajú čas ani na osobnú hygienickú potrebu, tak sa potom nedivme, že je stav aký je a neistota chovateľov sa iba stupňuje.
Záver - dajte si zber tak aby vodiči mali priestor na dvojité napájanie a dajte im to za povinnosť zdokumentovať videozáznamom, ktorý zverejnite svojim členom. ( Sú ešte OZ kde sa to nerobí a potom sa nedívim tým telefonátom). Počas letu domov už majú holuby isté možnosti sa dostať k vode, ak sa to už v aute nestalo.Takto sa buduje vzájomná dôvera a odstráňuje sa neistota čo sa deje s holubami počas prepravy. Sú totiž aj chovatelia, ktorí si svoje holuby vážia a nedajú si ich týrať. Blíži sa záver sezóny , tak si to nepokazme. Nebola až tak zlá...
Ladislav Pavliček (22.07.2022, 10:19)
Každý holubár vie či nasadí alebo sa uspokojí.Pre niekoho sú body -prinesú eurače....
Barbirik Igor (22.07.2022, 12:46)
Zdravím Vás veľmi sa mi páčia dva príspevky pána Blahovskeho jeden sa týka prepravy holubov na dlhé trate zber v piatok a dnešný
Ďalej sa mi páči dnešné zhodnotenie pánov Luhoveho a Záborského
Niektorí chovatelia sa tu snažia vytvárať paniku o počasí miesto toho aby si to pozreli na rôznych vebových stránkach pocasie
Tým chovateľom odporúčam vebovu stránku OZ Trnava
Je síce pravda že nie vždy tá predpoveď vide v to môžeme len dúfať
Na nedeľu je v CZ predpovedane počasie v doobednajsich hodinách do 27 stupňov až okolo obeda od Brna okolo 30 stupňov
František Fabian (22.07.2022, 18:46)
Pan Dohňansky Vy ste len chceli nazor na nedeĺu a Ty najmudrejši sa ozvali že robite paniku ale musite im verit oni su topka na slovensku

Barbirik Igor (22.07.2022, 19:46)
Pán Fabián zvážte svoje vyjadrenia pokiaľ si vás ako tak vážim
František Fabian (22.07.2022, 20:03)
Pan Barbirik nepchajte sa im do zadku už je ich tam dosť
Barbirik Igor (22.07.2022, 20:08)
Pán Fabián vy ste niekedy videli aby som sa ja niekomu pchal do zadku ?!
Barbirik Igor (22.07.2022, 20:11)
Jednoducho beriem realitu
Barbirik Igor (22.07.2022, 20:16)
Pán Fabián môžeme tu založiť novú tému o nasadzani holubov na dlhé trate
Budem veľmi zvedavý na vaše odborné názory
František Fabian (22.07.2022, 20:19)
Tu si nemôže povedať svoj nazor chovaťel ktory ma aj iny pohľat na situaciuu ohľadom preteku cez vykend inak mu odoberu pristupove heslo .To sa nestalo ani pred vyše 30timi rokmi
Barbirik Igor (22.07.2022, 20:27)
Pán Fabián chcem vedieť kto vám odobral prístupové heslo
František Fabian (22.07.2022, 20:38)
Zatiaľ nikto pan Barbirik heslo už mam asi rok ale pišem prvy krat ale ked mal niekto iny pohľad na danu situaciu už bol nepohodlny na diskusnom fore
František Fabian (22.07.2022, 20:42)
Možeme si zavolať a porozpravať sa osobne ak mate zaujem
Luhový Miroslav (22.07.2022, 21:26)
P.Fabian,p.Dohnansky vyzval kompetentnych o nazor a kedze som v startovacej komisii Regionu Považie ,tak som sa vyjadril.A bolo pisane 33 az 35 st a kazdy kto sleduje pocasie tak vie ,ze tie teploty budu uplne ine a preto som pisal to co som napisal.Pre tych co to nesleduju to bola poplasna sprava.Necitim sa ako najmudrejsi,ale zjavne pocasie sledujem viac ako Vy.
Luhový Miroslav (22.07.2022, 21:32)
Este aby som nezabudol,otazka znela na pretwk Weimar,to ake bude pocasie bude na juznom Slovensku nesledujem tam su mozne samozrejme vyssie teploty,ale to uz maju v kompetencii ini.
František Fabian (22.07.2022, 21:58)
Pan Luhovy P. Dohnansky len chcel nazor od možna skusenejšich chovateľoch a neurobil paniku že napisal o dva stupne viac ako Vy je to
podľa Vas veľky rozdiel


František Dohňanský (23.07.2022, 06:53)
Pani, napísali sem svoj názor kompetentný, Luhový, Blahovský, Záhorský za čo im ďakujem. Za pár hodín nasádzame na Weimar a každý sa rozhodne sám. Prosím o ukončenie tejto témy. S pozdravom Dohňanský praje dobrý prílet holubov z 500 viek.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené