Analýza

Rudolf Čmarada (17.07.2022, 12:33)
Dovoľte mi urobiť malú analýzu dvoch maratónskych pretekov.Brusel 1 všetci holuby prenocovali vonku, takže mali ďalšie 4 dní na to, aby sa úspešne vrátili. Ako to dopadlo je vidieť vo výsledkoch. Práve dnes ukončený Brusel 2, z prvých 5 tých doleteny sú dvaja z najdlhšími km a to je1052 km čas doletu 18,04. Chcem tým povedať, že je škoda, že sa tohto závodu nezúčastnili kolegovia z Oravy a z Východu určite by aj ich holuby zvládli tých 50 resp.150 km naviac a možno by sme mali víťaza aj z týchto dvoch lokalít, pretože podmienky boli priam ideálne.No ,ale čo už možno Vám to vide nabudúce.Teraz niečo pre ortodoxných vyznávačov západného sveta, ktorí sa tu snažia navodiť atmosféru, aké ťažké podmienky majú ich holuby oproti našim a že jediné správne sú obedňajšie štarty.Bol by som rád,keby sa aspoň niektorí z Vás vyjadrili. Všetkým Vám prajem úspešne dolety z NP.Zostavam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Miroslav Vidhold (17.07.2022, 13:52)
Maratón preteky nie sú "trhací kalendár"...a po vojne je každý generál.Preteky s priemernou dĺžkou nad 950 km sa púšťajú zásadne tak,aby dolet žiadneho holuba nebol prvý deň,pretože by to pokazilo preteky a znevýhodnilo tých na najdlhšìch vzdialenostiach.Pokial sa na trase ráta so silným zadným vetrom,štart je zámerne posunutý na neskôr,aby holub nikomu nedoletel.Je potrebné pochopiť "princíp" maratónskych tratí a pretekania na nich.Nie je to o tom,že holub doletí prvý deň pri rannom štarte,ale že ide o rovnosť všetkých na štarte.Všetci to dopredu vedia a preto tak masovo fungujú...Týka sa to hlavne preteku z Barcelony,čo v podstate je aj Brussel pre SK...
Rudolf Čmarada (17.07.2022, 18:25)
Pán Vidhold nedá mi, aby som nezareagoval na Váš príspevok,v ktorom sa nachádzajú určité ,povedzme nezrovnalosti.Vo Vašom článku píšete o rovnosti pre všetkých, pýtam sa prečo tí, ktorých tak obdivujete ,ani toto nedodržiavajú? Začnem s tými obedňajšimi startmy, ktorých ste Vy veľký zástanca. Barcelona rok 21 štart 6,45. Dolet Francúzsko 1 deň 10 holubov.Ako prvý doletel holub, ktorý mal najväčšiu vzdialenosť a to1043 km. 10 doleteny najkratšia vzdialenosť a to 894 km. Toto sú fakty o preteku, alebo to chcete spochybniť? Barcelona rok 22 štart 8,00. Pýtam sa kde sú tie obedňajšie štarty? Ďakujem za vysvetlenie, alebo aj nevysvetlenie.
Peter Matalík (17.07.2022, 23:01)
Nekomentujem hlúposť.
Luhový Miroslav (18.07.2022, 07:20)
p.Čmarada,Miro Vidhold nepísal o obedňajších štartoch,ale písal o tom,aby sa štart previedol tak,aby prvý deň nepriletel žiadny/samozrejme vždy može niečo prekvapiť/holub.Takto to odradzuje východniarov a ani sa im nedivím.
Barbirik Igor (18.07.2022, 08:44)
Pán luhovy ja si dovolím v tomto oponovať kedysi sme lietali Brusel aj Ostende z ranným štartom okolo 6:00 a vyhrávali práve východniari
A čo sa týka Barcelony ak sa ju nepodarí odštartovať do 10:00 prekladá sa na ďalší deň
Ivan Oravec (18.07.2022, 08:58)
https://mypigeons.benzing.live/slovakia/sk/results/view/by-fancier/r-22-t-354-oostende/

štart: 10,30
Barbirik Igor (18.07.2022, 09:23)
Pán Oravec píšem o 90 tých rokoch kedy sme leteli tieto preteky ako národné
A vy píšete o MDKS
Ivan Oravec (18.07.2022, 11:53)


pamätám si len že moja holubica doletela 2 den 12,40 ...

a zatial som nenašiel výsledky Oostende kde sa zúčastnili chovatelia z východu.


pouzi :Firefox
Daniel Tomáš (19.07.2022, 13:20)
Analýza. Pred tridsiatimi rokmi sme počúvali Slobodnú Európu. A tam sa spievalo, že analýza dokázala ho*** Neviem koľko bude ešte príspevkov k tejto téme,ale podľa všetkého to tak dopadne ako v tej pesničke.
Rudolf Čmarada (30.07.2022, 17:23)
Dovoľte mi urobiť malú analýzu pred rozhodujúcim pretekom Brusel 3. Ešte predtým chcem upozorniť tých chovateľov ktorí nemajú radi analýzy,nech tento môj príspevok ignorujú. Dávam to do pozornosti najmä pre chovateľov, ktorí nelietajú maratónske preteky,ale majú svojich favoritov, ktorým držia palce a doprajú im zvíťaziť. Takže poďme na to. Najväčšie šance na víťazstvo o GM má zatiaľ 9 chov.so 4 mi kooficientami. Za nimi je veľmi silná skupina 7 mich chov.s 3 mi kooficientami.Nesmieme však zabúdať ani na skupinu 13 tých chovateľov., ktorí majú 2 kooficienty, pretože aj z týchto za určitých okolností môže byť generálny víťaz.Samozrejme, že aj súťaž Eso za rok a Eso za dva roky má vysokú kvalitu a všetko sa rozhodne posledným pretekom.Vsetkym Vám prajem pekné dolety aj keď viem, že zajtra večer to bude o veľkom adrenalíne,tak pre majiteľov holubov,ako aj pre tých, ktorí fandia svojim favoritom.Zostavam s pozdravom Čmarada Rudolf.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené