Návrh

Jozef Michalica (28.06.2022, 08:57)
Vzhľadom na to, že ceny krmív a dopravy stúpaju a tažko ich ovlyvníme. Mali by sme sa zamerať na to čo ovlyvniť možeme.
Navrhujem, aby si, ak sú oblasti na štarte minimálne dve , odštartovali a potvrdili štart navzájom medzi sebou bežne a nie iba vo výnimičných prípadoch ako uvádzajú smernice.
Týmto by sa ušetrilo približne 200,00 eur ročne pre každé OZ CHPH.
Ak máte dalšie návrhy na úspory , budem rád ak ich pridáte.
Luhový Miroslav (28.06.2022, 10:50)
Nemyslim si,že zrovna toto by bol správny krok.Predsa len štarter je chovatel PH a rozumie problematike štartu.V našej OZ sú náklady na štarty cca 0.3% z réžie oblasti pretože letíme všetky preteky spolu s Bytčou a tým pádom nás to stojí polovicu a to cca 60 €.
Jozef Michalica (28.06.2022, 16:53)
Pan Luhový, ďakujem za váš názor .
Samozrejme komu tento stav vyhovuje , môže si ho ponechať. Naše OZ CHPH by to zvládla aj bez týchto výdajov. A upozorňujem , že maďarské a poĺské autá , už dlhodobejšie tieto služby štartéra nevyužívajú.
ROMAN NAHALKA-Romannasport (29.06.2022, 09:02)
Áno, a je to chyba, ze o tom nevieme. Preto chodia holuby z niektorých pretekov také "rozhádzané", keď nám vypustia spolu s našou OZ 5000 rumunských holubov za rohom. Viem, majú sa oddeliť, ale asi to pre niektoré holuby nieje jednoduché.
Barbirik Igor (29.06.2022, 09:16)
Všetci vieme prečo sa zaviedol systém štartérov a myslím si že nikto z nás by nechcel aby sa to znovu zopakovalo že šoféri jeden druhému potvrdia papiere niekde na pumpe alebo odpočívadle a holuby miesto (Prahy) vypustia v Hustopeče
A to že Maďarsko a Rumunsko neoznámi dátum na štart holubov je chyba nášho zväzu v Nemecku by si to nedovolil nikto
Jozef Michalica (29.06.2022, 10:27)
Dnes sa uz doba posunula tak dopredu ze ked urobite fotku telefonom tak vam urci miesto kde bola urobena
Barbirik Igor (29.06.2022, 15:41)
Dnes sa ta doba posunula že vám tú fotku síce urby ale len čas tam je vidieť ,nie miesto a súradnice sú na tej fotke není
Barbirik Igor (29.06.2022, 15:42)
A pri 50 chovateľov to robí asi 4 eur na chovateľa.......
Barbirik Igor (29.06.2022, 15:48)
Ale možnosť by sa našla v dopis vozidla Ale ani to by nemuselo byť dobre a preto súhlasím s pánom Luhovym
Marek Hnilička (29.06.2022, 17:38)
Dne 26.6. letěli chovatelé z Madarska Chomutov, Pokud vím na 2.7. mají naplánovanou Prahu. Jak mě psal pan Nochta - používají GPS a nepotřebují startéra. Startér ví nejlíp jak se chová počasí na startu než řidič s GPS v autě. Pak se stane že vám pustí kamion za zahradou a můžete mít po holoubatech. Když dokážou chovatelé z Čech a Slovenska nahlásit na Německý svaz kdy a kde budou vypouštět, ikdyž to není narokovatelné , ale je to slušnost. Nevidím důvod, aby to tak dělali Rumuni a Maďaři.
Jozef Michalica (29.06.2022, 20:36)
Nové telefóny pri fotení zaznamenajú čas, dátum aj polohu, kde a kedy bola fotografia urobená. Ďaľšia vymoženosť tejto doby je gogle mapy, tie umožňujú zdielať polohu. Môžeme si to skúšobne urobiť.
Stefan Nochta (29.06.2022, 21:30)
Ale no Marku, pobavil si ma. Ja som Ti napísal :"GPS+videozáznam".....To že vodič auta so sprievodcom nevidia, že aké je počasie, to vie iba štartér......hahaha, no to som teda nevedel. Človek sa učí celý život.......Každý človek predsa vie, že cez víkend sa konajú preteky a kto si v tom čase pustí mláďatá, tak môže počítať s tým, že mu hejno niečo zoberie. Ináč maďari na fcb oznamujú 3 dni dopredu pre chovateľov, že kedy sa robí košovanie na ten-ktorý pretek a koho to zaujíma, ten o tom vie. Ale problém bude zrejme niekde inde, že Marku....
Barbirik Igor (30.06.2022, 09:24)
Štefan to dúfam nemyslíš vážne s tým košovanim
To akože máme chodiť na maďarské stránky a učiť sa madarsky aby sme tomu rozumeli ?
Nemyslíš by tie štarty mali byť nahlásené na szchph tak ako my keď musíme nahlásiť štarty v nemecku
Stefan Nochta (30.06.2022, 09:57)
Ja neviem, či sa musia nahlásiť štarty v Nemecku, lebo aj maďari lietajú odtiaľ a neviem potvrdiť, či sú preteky dopredu nahlasované, ani mi to neprináleží ako nejaká povinnosť a nemontujem sa do toho. Ja keď chcem vedieť, ako ktorý štát kde letí, dám si tú stránku a zistím to, aj keď neovládam ten jazyk. No nepozerám ako štartujú niektoré štáty, lebo ma to nezaujíma. Ale tu je problém niekde inde a nie o štartoch.......mladé Ti zoberie aj hejno oblastných pretekov, ak ich máš pustené v čase preteku, teda cez víkend - a maďari lietajú preteky iba cez víkend!!
Stefan Nochta (30.06.2022, 10:43)
Igor, a máš to aj na fcb, aby si sa nemusel učiť po maďarsky....
Jozef Michalica (30.06.2022, 10:47)
Chlapi som rád, že riešime naše problémy, ale pôvodný návrh je, aby som nemusel platiť , za to čo si viem spraviť sám, miesto štartov je nemenné a spomeňte si v minulosti na krachové preteky, ktoré boli aj za účasti štartéra. Zostáva vyriesiť, potvrdenie že tam vozidlo bolo.
Pažitný Jozef (30.06.2022, 20:09)

Myslím, že každý návrh na úsporu je dobrý na diskusiu, a možno sa nejaký osvedčí. Predstavme si. Som vodič, ktorý nemá k holubom vzťah. Na štarte je hustá hmla a ja sa ponáhľam v nedeľu k rodine. Nebýť štartéra už som na polceste domov a holuby ešte krúžia v mieste štartu..
Jozef Michalica (30.06.2022, 20:44)
Veď hádam sa robi foto a video zo štartu, na ktorom je vidieť oblohu, slnko a mraky, alebo sa mýlim?
Ján Smolen (30.06.2022, 20:53)
Presné tak pán Jozef Michalica.Rumuni všetko vysilaju na živo,kŕmenie,napájanie po čas dopraví. na mesto štartu všetko na živo,a výcvikar doma všetko vidí.aj auto z holubami kde sa nachádza.
Jozef Michalica (30.06.2022, 21:12)
Pán Smolen, o niečo takéto sa snažím aj ja. Posunúť to do takejto úrovne. Veď aj nám toto doba už umožnila.
Martin Švec (02.07.2022, 11:14)
Super napad foto video z miesta štartu počasie po ceste domov foto presne vieme ako kde sa nachadza auto ake su podmienky pre let našich holubov
Boris Šmondrk (03.07.2022, 11:38)
Neviem ako druhé OZ, ale naša TT OZ lepšieho prepravcu si nevie ani predstavit ako je Jožko Michalica....celkový prístup...aj to že informuje každu chvilku kade prechadzaju....pri doraze na miesto štartu...napájanie a podobne.....myslim že aj toto je vcelku dobrý napad.....pri dnešnej situacii.....každé euro dobré.....

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené