BRICON - Speedy - CHYBA v PROGRAME ???

Ľubomír Jasovský (25.04.2022, 22:29)
Dobrý večer ,

dostala sa mi do rúk čipová zostava BRICON - Speedy ,kde je nahratý jeden holub dva krát a má dva rôzne čipy.
Ako je to možné ??

SK-21-0000-257 - 7A7BD616
SK-21-0000-257 - 7A6A7947

Ďakujem za odpoveď .
Milan Blahovský (26.04.2022, 06:32)
Keby bol číp priradený cez PC, určite by sa tomu dalo predísť, ale ...Stačí, že namiesto nuly je tam napísané O ( veľké o ) a ani si to chovateľ nevšimne a je to nový holub... Preto som v minulosti bojoval proti ručnému vkladaniu čísel holubov a priradzovaniu čípov v tomto systéme. Márne...
Michal Majdák (04.05.2022, 21:25)
Škoda, že sa to musí robiť na starých počítačoch . Či nemám dobré informácie .Prosím opravte ma . Ďakujem.
Milan Blahovský (06.05.2022, 11:18)
MIchal , Bricon zaspal dobu a skutočne softvérové vybavenia či aktualizácie starších modelov pre naše kraje ( OSTBLOCK) sú zabudnuté. Snáď sa ľady pohnú, keď už toho obchodného zástupcu máte na Slovensku ( dúfajme, že nie iba na predaj čípov...)
Tibor Balogh (07.05.2022, 06:51)
Ked je zly cip a nahadzuje sa novy v hodinach holuba treba vymazat a napísat znovu !!!!
Ľubomír Jasovský (14.06.2022, 20:38)
Dobry večer ,

Chyba programu by sa mala vyriesit !!!

Dnes som v systeme Bricon Spedy zistil ,że holub uplne rovnakého čisla sa dá nasadiť 2 krat aj dvakrat ho system konśtatoval !!!! Jediny rozdiel bol v čisle čipu !!!

Ako to riešiť ?
Milan Blahovský (15.06.2022, 05:57)
Potrestať komisiu, ktorá takéhoto holuba nasadila do EKS a rovnako aj tých čo ho pripustili na pretek a bude raz a navždy pokoj. Samozrejme poriešiť aj chovateľa, ak má v tom prsty. Všetok bordel začína doma a nech sú vinní tí, čo chcú poriadok, že ???
Ľubomír Jasovský (15.06.2022, 06:59)
Dobre rano ,

Toto je podla mna chyba vyrobcu , ktory taky program vytvoril a chybu v nom neodstranil.

Ľubomír Jasovský (15.06.2022, 09:27)
Dobrý deň ,

dnes som mal ,už kopec telefonátov a bolo mi povedané ,že to je možné iba v tom prípade ak tam niekto nahrá namiesto "0" písmeno "O". Beriem , ale vo vytlačenom liste som rozdiel ,ani pod lupov nenašiel . Skúsil som nahrať holuba v systéme TAURIS a rozdiel medzi "0" a "O" je jasne viditeľný.

S pozdravom Jasovský

Ján Zajac (15.06.2022, 09:49)
Ako sa dá nasadiť jeden holub dvakrát???? Komisia spí ??? Ako môže nas.komisia jedného holuba koštovaťˇ dva krát.
Musí tam bytˇ rozdiel inač Speedy vypíše chybu "holub je už priradený".

Môže mi niekto poradiť kde nájdem na nasadzovacom liste u systému TAURIS číslo hodín a kód závodu.

Ďakujem Jano
Ľubomír Jasovský (15.06.2022, 12:53)
Ahoj Janko ,

Kod zavodu pise na listine dole. Cislo hodin na listine nenajdes. Nachadza sa bud na hodinach na zadnej casti , alebo u typu Tauris XL Tauris World zasvieti na par sekund na displeji.

ĎAKUJEM Ľubo
Daniel Krajčík (15.06.2022, 13:08)
Položené otázky trochu opravím, keďže nas. komisia nemá šancu si povedzme pri 30. holubovi pamätať či "identický holub" bol už nasadený povedzme ako piaty v poradí ...

Pýtam sa teda - existujú 2 holuby, ktoré by mali rovnaké číslo rodovej obrúčky?
Ak áno, tak hľadajme problém tam a nie tam kde problém nie je.
V každom ďalšom prípade je to totiž otázka mizernej práce nasadzovacej komisie a nie chyba EKS.
Ľubomír Jasovský (15.06.2022, 14:27)
Konštatovacia listina Tauris:
Kod zavodu
Kontr.čislo:1218-05725-B222
https://www.postoveholuby.sk/storage/documents/tauris-vzor-protokol-nasadzovanie.pdf
Miloš Boron (15.06.2022, 20:04)
V programe twerega sa holub jedného čísla nedá načipovať vypíše vám chybu. Ak napíšu a načipujú holuba manuálne dvakrát za to má zodpovedať majiteľ hodín ,keďže s nimi manipuloval a vytlačil zostavu priradenia čipov. Viac k tomu niet čo dodať. Úvaha je buď na komisií, ktorá podpíše protokol o priradení čipov .

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené