Zjazdové obdobie (V. Pomajdík - SNV)

Javorček Pavol (07.03.2022, 09:29)
Zjazdy nášho zväzu boli vždy príležitosťou zhodnotiť prácu za určité obdobie ale hlavným zámerom vždy bolo ako prácu zlepšovať a posúvať sa dopredu. Prešlo veľa rokov keď sme na prvom zjazde rokovali už samostatne čím sa naplnila túžba chovateľov poštových holubov na slovensku. Dnes sa pripravuje už jedenáste rokovanie ktoré som presvedčený ,že bude úspešné a predovšetkým konštruktívne v jeho dokumentoch. Ako jeden z pamätníkov od vzniku nášho zväzu môžem zodpovedne povedať ,že Slovensko za tých 45-50 rokov v tejto záujmovej činnosti sa úspešnou prácou dostalo na zaujímavé jedestáli na ktoré môžeme byť hrdí. Za touto úspešnosťou sa právom považuje rozvážnosť, odborná zdatnosť ľudí ktorí doniesli za našu činnosť zodpovednosť. Spomínam si na rokovania vrcholových orgánov v začiatkoch pod vedením pána Debnára neskôr pána Kupču a naposledy pána Kureka a Dudzika. To boli a sú naši predsedovia a prezidenti zo silnou podporou členskej základne. Pod ich vedením pracovalo mnoho oddaných členov funkcionárov, vynikajúcich chovateľov, ktorí svojimi športovými výsledkami a angažovanosťou v práci posúvali náš zväz do povedomia v celoslovenskom a celosvetovom dianí. Patrí sa i dnes všetkým priekopníkom a súčasníkom poďakovať za ich prácu . V súčasnosti naše orgány a ich funkcionári pracujú na príprave jedenásteho zjazdu nášho zväzu. Nie Je to ľahká práca v dnešnom zložitom období ale treba veriť ,že príprava i samotné rokovanie zjazdu budú úspešné. Prijaté dokumenty budú jasnou vizitkou úsilia a prejavy sa to v spokojnosti členskej základni. Samozrejme ,že nebude absolútna spokojnosť ale taký je už život. Vždy som bol optimista keď sa prevalilo i v našej činnosti zložité obdobie. Dnes som viac skeptický či sa vôbec dá niečo urobiť pre zmiernenie medziľudského napätia v našich radoch. Pokiaľ sa nenájde odvaha a snaha nás všetkých naša budúcnosť je veľmi povážlivá. Je na mladších chovateľov aby pamätali na budúce roky rozvoja a nie stagnácie. Starší a predovšetkým skúsený by mali úsilie mladých podporovať a zapájať ich do činnosti na všetkých stupňoch našej organizačnej štruktúry. V našich radoch je dobrý odborný a organizačný potenciál pre úspešnú prácu. Môj skromný príspevok pre úspešné rokovanie a prijaté úlohy na jedenástom zjazde nech slúžia pre spokojnosť všetkých a predovšetkým priestor pre morálku odborné i organizačné schopné aktivity ktoré sú medzi nami a tieto vlastnosti sa už aj preukázali. Sme rôzni v celej sociálnej podobe čo ale nebráni tomu aby sme v našej činnosti práci a rozhodovaní nenašli zmysel pre spokojnosť vzájomné pochopenie a predovšetkým úctu jeden k druhému. Radosť a hrdosť z dosiahnutých výsledkov nech budú meradlom čestného konania. Blížiaci sa náš jedenásty zjazd nech vo svojich záveroch to všetko potvrdí pre ďalšie roky. Zjazd nech sa stane i spoločenskou prípravou k blížiacemu stému výročiu chovateľstva poštových holubov na slovensku. Naša história ale i súčasná podoba nás k tomu zaväzujú.

Vlastimír Pomajdík
Spišská Nová Ves

Príspevok vložený na požiadanie p. Pomajdíka.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené