Sokol-Rankovske skaly a straty PH

Miroslav Gemery (30.10.2021, 13:46)
Vazeni kolegovia.Po informacii ktoru sme dostali v priebehu tohto tyzdna od nemenovaneho zdroja sme sa dnes skoro rano rozhodli menovanu lokalitu vyhladat.Po obhliadke skaly a presnej lokalizacii hniezda uz nebolo tazke najst pravu pricinu strat nasich holubov.Nie radary,nie 4 a 5 G siete a ani nie elektricke vedenia hraju hlavnu ulohu pri strate postovych holubov. Kruzky slovenskych chovatelov budu zverejnene na stranke-Zaletene holuby. Okrem SK kruzkov najdene aj kruzky RO-9 ks HUNG-5 ks PL-6 ks CZ-3 ks CRO-1 ks a 14 ks cipov.
ROMAN NAHALKA-Romannasport (30.10.2021, 17:34)
To je len kvapka v mori, keby sme vedeli všetky miesta, tak sa prinajmenšom zbláznime. Co už, kto sa bude pretekaniu venovať, bude s tými stratami žiť. Tvrdým výcvikom si na predátorov zvyknú. V meste sa teraz preletuju dva krdle holubov o počte 600,700ks,polovica je isto poštových. Nezainteresovani si myslia, no tie holuby načo sú a aké sú premnozene........
Peter Turek (30.10.2021, 18:20)
Páni Gemeryovci,vzhľadom na problémy ktoré vám okolnosti priniesli,je obdivuhodné,že sa téme venujete a poukazujete na skutkový stav.Nie iba konštatovaním,ale priamym dokazovaním,zverejňovaním čisiel rodových krúžkov,zlikvidovaných ušĺachtilých poštových holubov.A čo ostatní?Konštatujú,pohundrú a v závetrí čakajú,že niekto za nich niečo vyrieši.A ak nie?Aj tak to raz skončí...To je zrkadlo dnešnej generácie a dnešnej doby všeobecne.Kde je oficiálne zastúpenie,vedenie SZCHPH,kde je FCI?Márny boj,pretože snaha EÚ,že zákony EÚ sú nadradené zakonom jednotlivých členských štátov,dostala zelenú?Konštatovať,že treba niečo robiť nestačí.Čo znamená-tvrdým výcvikom si na predátorov zvyknú?Že keď ho nechytí,ako mladého,tak ho chytí ako ročného,alebo neskôr pri návrate z Nemecka,keď sa vyčerpaný potrebuje z rieky napiť?Pán Nahalka,v ktorom meste máte také bohaté kŕdle a ak áno,aké je to riešenie pre chovateľov dedín povedzme východného slovenska,kde je v obci jeden,dvaja organizovaní chovatelia a predátori sa živia takmer výlučne ich holubami?
Ivan Nemec (31.10.2021, 10:54)
Mali by sme sa tiez zamysliet, ake holuby chovame. Tie krdle okolo sypok, polnohospodarskych druzstiev, pribudajuce pocty v mestach. To je aj nasa vizitka. Hlasene holuby, ak nejake su, zo vsetkych stran od miesta vypustania. System nachovat mnozstva a potom vacsinu stratit. Niektori su potom aj radi a ked im holuba nahlasite, nemaju on zaujem. Myslim si ze nielen sokol, ale aj nasa lahostajnost. A dovolim si tvrdit, ze hlavna chyba je v nas.
Peter Tokoš (31.10.2021, 11:10)
Velmi dobre napisane p.Nemec o holuby,ktore sa stratia nema skoro nikto zaujem.Každym rokom som hlasil osobne holubu ,ktory u mna zostaly.Minimalny zaujem o ne večinu bola odpoveť nechajte si ho,alebo...........Takže asi tak nejako si važime svoje holuby.A holuby v mestach na sypkach tam ich je neurekom.
Peter Turek (31.10.2021, 17:23)
Páni Nemec a Tokoš -takže nakoniec je všetko v poriadku.Otočiť tému tak,aby bola od témy a karavána ide ďalej...
Peter Tokoš (01.11.2021, 12:43)
Pan Turek to tu nikto nenapisal ,že je všetko vporiadku.Len my poradte čo mam robiť každy rok z holubma,ktory u mna zostanu,tak 20-30 kusu ročne.vždy sa snažim spojiť z majitelem tel. a za posledne roky mali zaujem o holuba možno traja..
Peter Turek (01.11.2021, 13:05)
Je to od témy.A že je hodne zalétlých holubov?Je to pravda,na jednej schôdzi som túto otázku nadhodil p. Dudzíkovi,odpoveď bola-neriešiteľný problém.Je to skutočne tak.Ak o holuba nemá nikto záujem,čo s ním.Zmena vlastníka,vydaním náhradného preukazu o vlastníctve,nie je možná,bez súhlasu pôvodného vlastníka.Môže sa totiž jednať o skutočne vzácneho holuba.Pojem zalétlý,je veľmi širokým pojmom.Zažívame to všetci.My,ktorí bývame za Tatrami,pri pohľade zo západu,tak pri severnom vetre zafúkne značnú časť poľských holubov na slovenskú stranu,tie sa už cez Tatry na poľskú do večera nepresunú a ak vypustíte povedzme mláďatá k večeru na prelet,tak ich máte neraz 3-5 kusov na holubníku.Väčšina s tel.tak zavoláte,ozve sa vám chovateľ z 240 km,poďakuje,avšak povie-predsa 240 km pre mladého nepôjdem.Je to proste tak.Tel.čísla pre mnohých znamenajú,že je to skôr informácia,kde až môže holub zaletieť,než že by mal o neho záujem.Ja to riešim tak,že mám bratranca v Trenčíne,nabalím do krabice a on ich na druhý deň vypustí.Neraz,bez toho aby u mňa čo i len deň lietal,je za pár hodín naspäť.Tak riešte,kto má múdry návrh,i ja ho rád prijmem.
Jozef Jakubcak (01.11.2021, 13:22)
Toto je cela slov.diskusia...ak sa v oznamoch nepredavaju bezcenne holuby tak sa tu slachtia holuby ktore si maju zvyknut na sokoly a jastraby...pekna blbost!!!!
Rudolf Čmarada (01.11.2021, 14:10)
Pán Jakubcak máte pravdu a lepšie ste to už ani vystihnúť nemohol.Toho pána čo písal o tvrdom výcviku proti predátorom by som poprosil aby dal návod.Som si istý, že všetci mu budeme veľmi vďační.Len dúfam, že to nebude žiadny hoax.Zostavam s pozdravom.
Miroslav Gemery (12.04.2022, 09:13)
Tu si mozte pozriet video ako koncia nase holuby na hniezdach sokola stahovaveho.
https://www.youtube.com/watch?v=Y-f4C9c4yXs
https://www.youtube.com/watch?v=Sf-sbza2rrg
https://www.youtube.com/watch?v=RgEbPIY1xBQ

https://i.postimg.cc/0jK863H2/Holuby.jpg
Ľubomír Jasovský (13.04.2022, 07:19)
Pavol Dlugoš (13.04.2022, 15:49)
Naše holuby nekružia kolo sypkach ale letia vyčerpané z pretekov tak sú ľahká korisť pre tých čo nemajú už ani v lese čo uloviť lebo všetko pozrali

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené