Vlastimír Pomajdík - ÚVAHA

Javorček Pavol (26.08.2021, 12:29)
Základná organizácia chovateľov poštových holubov v Spišskej Novej Vsi sa blíži k 100. výročiu svojho vzniku. Bol to spolok, ktorý položil základy rozvoja na Východnom Slovensku. O tom, aké to bolo pôsobenie z historického hľadiska sa už veľa napísalo. Zo silného Spišského spolku dnes už pôsobí starenka, ktorá sa obáva svojej budúcnosti. Už v tomto roku to vyzeralo tak, že po odchode 4 členov (medziľudské vzťahy) nenaplní daný limit 10 členov a zaniknú. Nestalo sa tak, ba práve naopak ZO v Spišskej Novej Vsi udávala kurz pri nasadzovaní holubov a bola najlepšou hlavne v najťažších pretekoch z Wismaru. Prežili sme ťažkú pretekovú sezónu s poštovými stratami i kvalitných jedincov. Mne osobne sa podarilo vyburcovať všetkých našich členov k odhodlanosti a dnes môžem povedať , že sa dostavili aj úspechy. Teda babička-prababička nielenže prežila svoje pôsobenie, ale bola aj príkladom pre ponímanie nášho koníčka. Patrí uznanie všetkým naším členom a verím že optimizmus ich neopustí ani v budúcich rokoch. Vekový priemer našej 14 člennej organizácie je 67 rokov a je to varovný signál predovšetkým pre pokojnú činnosť a priateľské vzťahy. Aby som sa ako najstarší člen našej ZO trošku pochválil, začal som túto sezónu s 24 závodníkmi. Absolvoval som všetky preteky podľa plánu a tento ťažký boj prekonalo 12 bojovníkov ktorí ma dnes každodenne potešujú a ďakujem im za 750 bodov v majstrovstve OZ-SNV. Nikto z nás nie je prorokom, a preto nemožno jednoznačne viniť za ťažký priebeh sezóny a straty funkcionárov pretože aj oni trpeli z pocitu ťažkých strát. Kto riadi- vedie robí aj chyby a je to ľudský faktor. Nechajme negatívne prejavy bokom a robme všetko tak, aby bola spokojnosť. Ja vždy denne čakám na mojích 4 obľúbencov ,že sa vrátia a to ma ako deda a pradeda napĺňa optimizmom. Veď moje holuby víťazili vo veľkej cene Slovenska v ťažkých pretekoch z Rozstocku , Schwerina, Gothy. Sú to moje " esá" a statočne bojovali s veľmi dobrou konkurenciou. Teraz sa pozornosť chovateľov sústreďuje na nácviky a preteky mláďat. Mladé holuby, to je čiastočne lotéria a upozorňuje na opatrnosť a precíznu starostlivosť. Verím ,že všetko bude nahrávať v prospech ich zdravia a schopnosti k radosti chovateľov a záver športového roka 2021 bude úspešný. Láska k poštovému holubovi nech nás napĺňa svedomitou prácou a dobrým kamarátskym vzťahom. To je zmyslom nášho záujmu.
Vlastimír Pomajdík

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené