Difteria/kiahne

Štefan Jaška (13.07.2021, 20:43)
Akú máte prosím skúsenosť s očkovaním Diftovacom? Dakujem za seriózne odpovede!
ROMAN NAHALKA-Romannasport (14.07.2021, 06:01)
Veľmi dobrú, samozrejme previesť očkovanie nie už nakazených holubov, prvej som očkoval vytrhnutim pierok, je však jednoduchšie previesť očkovanie v oblasti šije, obdobne ako u Pharmavac. Sú holubnika, kde vôbec neockuju, vraj sú s tým nie problémy. Tento vyrus avšak rotuje po chovoch aj v skrytej forme, aj v priebehu sezóny, v minulosti sme v OZ mali veľké problémy, takže, kto neockoval, výkon holubov prudko dole, holuby sa mali problém vrátiť domov, nie myslieť, že sa niečo umiestni vo výsledkoch
Miroslav Vidhold (14.07.2021, 07:05)
Je potrebne očkovať proti diftérii mladé holuby...
Jozef Korec ml. (14.07.2021, 09:34)
Za celé obdobie holubarenia (16 rokov) som ešte difteriu nikdy nevakcinoval, takže môj názor. Vyskytne sa nie každý rok, ale nemal som ešte ťažkú formu ako to spomínajú niektorí chovatelia.
Štefan Jaška (14.07.2021, 14:04)
Dakujem !
Matej Gergelčík (14.07.2021, 15:34)
Ak raz zacnete, tak s tym uz neskoncite... Myslim vakcinaciu... Nikdy som nevakcinoval a ani nemal nejaku tazsiu formu... Stare PH vpohode bez... U par mladych sa ukaze po sezone, nie kazdy rok... Tie izolujem a aj to po case prejde...
Oto Gano (14.07.2021, 22:11)
Nikdy som diftériu nevakcínoval ani tento rok nebudem.po preteku mláďat napíšem výsledok.Toľko vakcín za rok by nezvládol ani slon.Paramixo,salmonela,diftéria,parazity ,odčervenie ,dýchačky,antibiotiká ,trichomonáda,probiotiká ,kokcidia,vitamíny ,oleje,ocot,elektrolyt,soľ,alkohol,bielkoviny,zelenina,proteín.už ani nepokračujem.Je to ako s deťmi v škole.Žiadna imunita deň v škole týždeň maródka. Môj názor ,nenegujem iný pohľad .



Buček Eduard (16.07.2021, 09:59)
Naposledy keď sme sedeli s De Weerdom v Makove Podhaľanskom, ma zaujímalo očkovanie proti difterií v Belg.
Odpoveď : očkujeme aj staré holuby, každý druhý rok. Trochu sme mali pod "čepcom" ale to som si zapamätal.
Čil buď múdry .
Môj názor treba zaočkovať aspoň mladé, Inak môže Difteria vypuknúť a máte po sezóne.
Jozef Karabaš (21.07.2021, 19:05)
karabáš Jozef
Naposledy som očkoval pred 40 rokmi v tom čase som choval orientálne kotrmeliaky , po šľachtení východoslovenské kotrmeliaky. Očkoval som spôsobom ako bolo tu spomenuté vytrhnutím pierka a potrel miesto očkovacou latkou. V tom čase okrem poštových holubou chovám východoslovenské kotrmeliaky a košické kotrmeliaky. Difteriu neočkujem lebo u mojich holubou už niekoľko rokov to ochorene holuby nemali. Holuby napájam Acidomidom a dva krát v týždni Trichocoxanom. Netvrdím, že je to preto, ale mám stým dobré skúsenosti a naviac moje holuby nemali adenovirus / chorobu mladých./
Vladimír Kotvan (21.07.2021, 21:26)
Šťastný to človek čo pred 40 timi rokmi očkoval holubi.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené