Rozumná odpoveď...???

Jozef Korec ml. (13.07.2021, 18:46)
Dobrý deň. Hľadám odpoveď na včerajšiu situáciu. V sobotu OZ NR letela znovu dvojzavod a všetky holuby boli na závode. Vypustil som 19 ks o 18.10 h, vyčistil som holubnik za 10 min. a okolo domu kružilo 6 ks. Povedal som si ako výborne trénujú 2 dni po závode, ale po 35 min bolo stále len 6 ks., po hodine 6 a po vyše 2 hodinách 8. Keďže ubehlo viac ako 24 hodín a z 19 chýba 9, tak hľadám odpoveď.
Luhový Miroslav (13.07.2021, 19:19)
Mne sa stalo niečo podobne minuly rok,ale s mladými.Vypustil som večer po preteku mladé a po útoku sokola ich 18 ks zmizlo.6 ich prišlo večer potme o 20.30 ,ďaĺších 6 okolo obeda na druhy deň a 6 vobec neprišlo.Jedno z nich bolo potom hlásené v Kežmarku a druhé tento rok na jar v SNV.Vzdialenost cca 170 km.
Július Krško (13.07.2021, 19:52)
Aj mne sa to stalo teraz v nedeľu. Okolo jedenástej som postil mladé, lebo ráno nemôžem kvôli maďarským holubom idúce z preteku. Večer pri zatváraní som zistil že chýba 12 kusov. Dva prišli v pondelok pred večerom a dne 7 ks. Takže tri chýbajú stále. A asi aj budú. Tie navrátivšie sú tak zmordované ako by boli absolvovali pretek na 500km v protivetre.
Štefan Nochta (13.07.2021, 20:22)
Julo toto sa aj mne stalo teraz v nedeľu s mladými. Vypustil som o 6.00 hod, večer som zistil, že mi 20 ks chýba. Do dnes večera sa podoťahovalo 12 ks, ešte 8 ks mi niekde "mapuje" terén.
Radimír Sadlek (13.07.2021, 20:45)
Toto sa stalo aj mne toto je práca sokola rok od roka je to horšie a také straty mladych ako mám tohto roka som ešte nezazil
Jozef Korec ml. (13.07.2021, 20:48)
Hovoríme o starých zavodnikoch napr :,, 16-1638" 3 krát CV a teraz je total špic v kategóriach, napr. Austria,, 117" tento rok 3 krát prvá na holubniku (2 krát 1.cena OZ) atď. U mláďat to pochopím, posledné roky je to skoro samozrejmosť, ale tie staré sa ťažko rozdychavajú.
Július Vida (14.07.2021, 09:47)
Jožko. Ešte v minulosti som mal možnosť na vlastné oči vidieť u kamráta v Novákoch ako mu mladý sokol naháňal holuby skoro pol hodinu. Neustále ich naháňal po celej doline až sa mu podarilo ich celkom rozprášiť. Či chytil niečo neviem, viem len to, že to bola katastrofa.
Ja už asi 3 roky sledujem sokola ako chodí na hostinu E. Holecovi po celý rok. Tak možno včera objavil tvoj holubník, ale celkom som si istý, že to bola robota sokola. Inak včera celý deň u mňa lovila samica jstraba lesného a odnieslo to jedno mláďa.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené