ZAMERAVANIE TRASY

Jozef Karabaš (02.07.2021, 12:38)
Karabáš Jozef, Bystrická 108, 04011 Košice

VEC: Zameriavanie trasy z bodu A do bodu B.


Verím, že tento problém na Slovensku majú chovatelia vo viacerých oblastiach. Tí ktorí navrhli tento spôsob zameriavania tras, zabudli, že sme hornatá krajina a verím, že mi dáte za pravdu, že holby kopce neprelietavajú ale ich obchádzajú. Tento problém v Košickej oblasti majú štyri lokality. Zamerané km. u týchto lokalít sú oproti iným lokalitám rozdielne natoľko, že vo výsledkoch sa to prejavuje v neprospech chovateľa. Pokúsil som sa navrhnúť, že ak Poľsko, tak poďme lietať viac na sever, smer Varšava. V roku 2020 sme to navrhli na konferencií, žiaľ pri hlasovaní sme prehrali o jeden hlas. Ďalší návrh bol, aby nám pridali k nameraným km. 15 km., ktorými si holuby predlžujú trasu, žiaľ je to nemožné lebo na celom svete sa zameriavajú km. jednotne a ja hovorím, že na celom svete v niektorých štátoch je trest smrtí a v našom štáte test smrtí nie je. Ja tvrdím, že všetko sa dá len nesmie byť závisť, neprajnosť a sebeckosť. Navrhli sme lietať Slovensko, Moravu a Česko a prečo sa to nedá?, tak tu sú výhovorky: Ja pre niekoľkých chovateľov predsa nevytratím holuby, to prehlásil chovateľ na úrovni a od neho by som to nečakal ja tvrdím, ak je to poštový holub a nie pšar, tak ten priletí keď bude vypustený s materinej ......... ďalšia výhovorka, aby nemenovaný chovateľ bol majster je to chovateľ z jednej nevýhodnej lokality v Košickej oblastí. Bol tri krát za sebou majster a to je pre niektorých neprajníkov dôvod k zamietnutím návrhu. A by sme dokázali neférovosť pretekov v našej oblastí, bol kolegom vypracovaný sumár 5 pretekov do teraz absolvovaných v roku 2021.
Porovnanie: Bidovce s Malou Idou.
Bidovce: nasadené 2293 holubov, umiestnené 671 = cca 30%
Malá Ida: nasadené 1091 holubov, umiestnené 57 = cca 5%
Počet doletu prvých holubov:
1, Byczyce Gorne.................. Bidovce- 1, Malá Ida -215
2, Brzesko............................... --//-- 1, --//-- 136


3, Brzesko 2..............................Bidovce – 7, Malá Ida – 273
4, Proszowice............................ --//-- - 1 --//-- - 104
5, Jedzejow............................... --//-- - 1 --//-- - 199

Porovnanie pri nasadení rovnakého počtu holubov.
Bidovce: Nasadené 1000 hol. – umiestnené - 293
Malá Ida: Nasadené 1000 hol. - umiestnené - 52
Pri rovnakom počte nasadených holubov Bidovce umiestňujú 6 krát viac holubov ako Malá Ida. A to je hlavný dôvod prečo sme boli prehlasovaní. Holuby vracajúce z preteku, letia po trase hlavných neprajníkov ktorým Poľsko vyhovuje tak ako sú navrhnuté vypúšťacie miesta. A na záver môjho článku verím , že budete so mnou súhlasiť, že preteky PH patria k športu, žiaľ našom štáte neférovému a tí ktorí by ho mohli urobiť férovým na to kšľu. A už celkom na záver, sú ešte dva možností ako dosiahnuť prípustne podmienky. A to nájsť v oblastí taký bod od ktorého by boli čo najmenšie rozdiely v km. alebo zjednotiť km. pre všetkých ktorí pretekajú.




Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené