Odporúčanie prezídia SZCHPH - počasie - víkend 19./20.6.2021

Daniel Krajčík (18.06.2021, 09:31)
Vzhľadom na aktuálnu predpoveď počasia na najbližší víkend (horúčavy + protivietor) vydáva prezídium SZCHPH odporúčanie pre relevantné oblastné združenia organizovať najbližší víkend preteky s max. vzdialenosťou 400 km.
Július Krško (18.06.2021, 20:28)
Ale toto mali vydať ešte v stredu, aby mohli zareagovať oblastné združenia.
ROMAN NAHALKA-Romannasport (19.06.2021, 04:11)
Odporúčanie na mieste, je ešte veľa zahraničných pretekov, a niektoré OZ už nemajú čo nasadiť. Pri takom preteku si rovno môžme prirátať 150km a viac. Teplota v tieni 33,na slnku 45au50,takže holuby trapte sa, mi si budeme v tieni popíjať. Ja by som to neodporúčal, ale nariadil SZCHPH.
Oto Gano (22.06.2021, 16:09)
A máme tu ďalší horúci týždeň . Po ťažkom závode sa nedá v tejto horúčave ani trénovať a závod Demmin 850km. Vážne rozmýšľam či nasadím holuby . Sú to predsa živé zvieratá.
Milan Blahovský (22.06.2021, 16:23)
Pán Gaňo, pripadá mi to ako šírenie poplašnej správy. Môj pohľad na nedeľňajší NP Demmin je rýchlosť prvých 1250 m/min ( +- 30 m/min) ...Urobíme ( prepravca) všetko preto čo sa týka ošetrenia a štartu, aby môj tip vyšiel.
Takto pred týždňom by váš komentár mal opodstatnenie, žiaľ nebol tu.
Oto Gano (22.06.2021, 16:56)
Nebolo to šírenie poplašnej správy ,skôr zamyslenie sa nad podmienkami pre holuby. Ja som bol aj za nedeľňajší pretek za skrátenie na 400 km. Je 17 44 hod. teplota 32 stup.
Dúfam,že Váš tip vyjde a hlavne aby neboli veľké straty.
Milan Blahovský (22.06.2021, 17:25)
Jasne, nehnať sa slepo za bodmi či koeficientami na úkor strát esových holubov. Súčasne počasie je pre závodníkov vražedné a je to jedno či sú to vtáci alebo ľudia. Stále opakujem to isté - v rukách to majú organizátori pretekov a ich práca v prospech väčšiny členov , nie iba pre tých čo im tlieskajú. Preprava a ošetrenie holubov v týchto letných dňoch je základom k zdarnému priebehu pretekov. Samozrejme za prijateľných poveternostných podmienok. Hazard patrí do Las Vegas či do Monte Carla...
ROMAN NAHALKA-Romannasport (23.06.2021, 06:13)
Áno, čo sa týka teploty vyzerá to rovnako na obidva preteky GRUNBERG DEMINN, ale čo sa jedná o poveternostné podmienky, trochu viac sa budú musieť potrápiť pretekary z GRUNBERGU, ak sa niečo nezmení. Úspešne dolety prajem, a hlavne bez strát.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené