PRESTUPY

Jozef Karabaš (15.04.2021, 12:40)
Asi pred mesiacom som si prečítal článok od pána Janoviča o problémoch s prestupom do inej oblasti alebo klubu. Taký problém mali moji priatelia s klubu Malá Ida, keď prestupovali s oblasti Gemer do oblasti Košíc Čo sa dialo pokaľ súhlas dostali nebudem opisovať, lebo by to bolo zdĺhavé. V smerniciach sa píše v
Jozef Karabaš (15.04.2021, 14:36)
Ospravedlňujem sa za nedokončený článok. Píšem po prvý krát do diskusie a omylom som stlačil na klávesnici čo som nemal. Skúsim pokračovať v tomto príspevku. V stanovách sa píše v paragrafe 4 odstavec 3, člen sa prijíma na základe písomnej prihlášky. Ja osobne som žiadnu prihlášku nevidel a ani nepodpisoval. V paragraf 8 hovorí o prestupe členov a v článku 5 sa píše, že žiadna organizačná zložka SZCHPH, funkcionári , členovia nesmú za akýchkoľvek dôvodov vyvíjať na člena nátlak k prestupu do inej ZO alebo OZCHPH. a však v článku 6 sa píše ,že v prípade ak člen ukončí v jednej OZCHPH členstvo, v nasledujúcich štyroch rokoch nesmie zo súradníc , parcely a adresy holubníka v inej ZO ,OZCHPH pretekať s poštovými holubmi. To je na hlavu postavené a právne to neobstojí. Pokiaľ člen nemá so OZCHPH zmluvu v ktorej sa zaväzuje byť jej členom do uvedeného termínu, nie je dôvod mu zabrániť prejsť do inej OZCHPH. Ak uvedený termín v zmluve z akých kôl vek dôvodov mu neuplynul, nastanú sankcie.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené