NP-FLENSBURG 2021

Miroslav Gemery (06.12.2020, 10:22)
Jediny spravodlivy narodny pretek pre vsetkych chovatelov na Slovensku je vypustacie miesto Flensburg.Samozrejme s poobednym startom cca.14:00 alebo po dohode.Uvadzam rozpatie: SE-880 km BA-920 km BB-980 km PO-1040 km MI-1060 km Rozdiel v km je cca-180km a vsetci sme v kategorii"E"-maraton. Pretek Gotha rozpatie v km: SE-520 km MI-800 km Rozdiel v km je cca-280km a niektory su v kat."C"niektory v kat."E" Pretek Flensburg by bol sviatkom vsetkych cholatelov na Slovensku a bolo by ho vhodne zaradit do pretekovych planov vsetkych OZ ako skutocny narodny pretek v kategorii MARATON!!!
Jan Vasil (06.12.2020, 11:46)
Suhlasim stim
Vladimír Michalčík (06.12.2020, 12:44)
Pan Gemery ,ak je to tak ,ako pisete ,mala by kazda OZ a SZCHPH otom uvazovat
Peter VAVREK (06.12.2020, 12:52)
Podpora od vedenia SZ na takýto NP neviem neviem či by bola reálna , skôr nie ako áno bohužiaľ , ľudia záujem majú zúčastniť sa takéhoto preteku ale..... návrh prezídia na rok 2021 je 9 NP (západ stred východ po 3 preteky) aj s plnením podmienok NP ,6 OZ min. účasť na preteku nad 700 km inak nebudete vyhodnotený v súťaži MSSDT pre koho sa vytvárajú podmienky a kvôli čomu ? Aby zase zbytočné vznikali nezhody medzi chovateľmi že jedni musia to a druhý splniť to a to hlas ľudu je pravdepodobne ukradnutý zase v roku 2020 podmienky NP splnila iba časť SK ostatné 2/3 boli diskriminované západ a východ to iste bolo aj rok predtým toto bolo spravodlivé? asi nie poradie MSSDT bolo by iné...... zase sa len vytvárajú špekulácie ......pre koho ? pre určitú skupinu ľudí alebo pre koho pýtam sa ? výnimočných chovateľov? Ak chceme vytvárať podmienky nejaké tak také aby ich mal možnosť plniť každýjeden chovateľ čo sa zúčastňuje takýchto pretekov inak je to ozaj diskriminačné Národný pretek ma mať svoju prestíž ten by mal byť jeden pre celé Slovensko napr.Kiel Hamburg Kolín n/R t.j. aký nájsť takýto pretek pre SK je since fiction Poľsko Rumunsko Holandsko Belgicko Nemecko to vedia spraviť a majú tradíciu závideniahodnu u nás na SK hľadáme čo aby ten a tento mal rozpätie km take také neviete náhodou v čom to je ? Slovenská povaha žeby,vytvorte kompetentný na SZ anketu a registrovaný členovia na diskusii nech vyjadria svoj názor na takýto celoslovenský NP pretek počet hlasujúcich a miesto preteku také aby bolo vhodné rozpätie km pre celé Slovensko
Ľubomír Hovančík (06.12.2020, 14:22)
Mám pocit, že už to tu. Čo? Zimné obdobie, u nás v našom kraji sa hovorí o „Zimušných majstroch“.
Reálny fakt je ten a píšem to z vlastnej skúsenosti. Boli časy že sme lietali trate 800+a nikomu to neprekážalo. Starí, mladí chovatelia si trúfali nasadiť holuby za minimálne náklady a všetci čakali s adrenalínom, rešpektom ako aj s nádejou na víťazstvo. Postupom času prišli do módy koeficienty, komercia.... Výsledok toho všetkého je dnes tu. Keď som chcel nasadiť PH na preteky MDKS tak som musel cestovať s Matalíkom do Rosinej 230 km tam a päť. Veľmi nákladné a náročné na čas, no napriek tomu sme obsadili 2 a 3 miesto ako Generálni majstri. Ako člen VZ som sa neraz stretol s názormi, že kto chce lietať DT nech si vytvoria doslovne vlastný klub s týmto zameraním. K tomu ešte FCI (už spomínané hlasovanie) z 800 na 700. Tak rok čo rok počúvame o programoch do 600 km. A my tu chceme mať vlastnú“ Slovenskú Barcelonu“. Vyhrať by chcel každý, ale bola okolo 500 km. Verím tomu, že ak by som sa začal hrabať vo výsledkoch, tak od východu po západ by som našiel víťazov z ešte väčších vzdialenosti. Stretol som sa aj s tým, že NP Neubrandenburg 7.7.2018 vyhral môj holub a o pár mesiacov som počul aký NP, keď tam boli len oblasti z bývalého KDTVR. Problémom je nikto nechce byť, tak ako funkcionári OZ, Prezídia zodpovední za rázne rozhodnutie. Budeme letieť 3 NP(napr. spomínané Flensburg, Hammburg, Kiel, Kolin nR.) ako motiváciu vyčleníme na ocenenie 3000 Eur z rozpočtu. Preteky sa budú počítať do všetkých možných súťaži. Možno aj s podmienkou účasti aspoň jedného pre zaradenie do MS. V súčasnej dobe máme v evidencii 4304 členov matematicky, ak každý jeden člen, nasadil iba jedného holuba, tak nám výsledok ukáže zaujímavé čísla. Nejaké percento by možno kleslo, pre mŕtve duše ale aj tak. A možno časom budú tie čísla ešte zaujímavejšie. VČS ZO, konferencie OZ to prerokujú, schvália, členovia VZ predložia výsledky konferencii( nebudú hájiť svoje zaujmi, s ktorých by len oni profitovali). Aby nikto nehľadal dôvod, prečo to neurobiť, ale hľadal spôsob ako to urobiť. V jednote je sila.
Peter VAVREK (06.12.2020, 15:51)
Majstri nemajstri zimušný letušný to jedno aký možno pre niekoho ako bolo už ráz napísané krátenie zimných večerov áno zimné obdobie už je a práve je to tento čas aby sa vychytali muchy a chybičky z návrhu prezídia k NP na rok 2021, už to bolo viackrát v minulosti na stretnutí VZ že člen VZ dal návrh na úpravu podmienok a NP pretekov len nedostane podpory od hlavných predstaviteľov zväzu k spoločnej dohode pre celé Slovensko dokedy sa budeme hrať na svojom piesočku ? Pri hocijakých chovateľských stretnutí podujati väčšina chovateľov zdieľa názor vytvoriť NP pre všetkých na Slovensku z min.rozpätim podporu takéhoto preteku od člena prezídia so západu SK nedostanete kvôli čomu pre ..... aké dôvody jeho vlastné alebo iné ostatný na Slovensku nie sme členovia stred východ hm ak háji svoje záujmy vo zväze takýto člen prezídia nemá tam čo robiť ...Rok čo rok nás v tomto športe ubúda čím ďalej tým viac tento rok bol rok pravdy ako OZ na SK na tom reálne sú na budúci lepšie to tiež nebude ak bude tak nech sme jednotný všetci na Sk vzor máme Poľsko Rumunsko
Rudolf Čmarada (06.12.2020, 21:47)
Súhlasím s pánom Vavrekom,ale je otázne,či to podporí aj Zväz a to je rozhodujúce.Nestacia len návrhy od zástupcov OZ na VZ, pretože mnohí z nich obhajujú len svoje záujmy, lebo vedia si to veľmi dobre spočítať, že by mohli stratiť svoj imidž a tým aj svoj biznis. Len si všimnite, koľko tých tzv.spickovych chovateľov podporí aj tento dobrý nápad. A keď aj tak holuby aj tak nenasadi Pani o tom to je..
Buček Eduard (07.12.2020, 18:22)
Pred 4 rokmi to bolo dobre rozbehnuté. Sedeli sme na viacerých stretnutiach v NT. Mnohí si pamätajú môj výrok " pozrite sa aká sme veková kategória ,ak to teraz nespravíme tak sa nikdy nestretneme na veľkom národnom závode s veľkým N. " No zamietlo sa to pod koberec. /podotýkam že nie výbor SZ. ten to odsúhlasil a vydal nariadenie. / Zápisnica existuje .

A mal som pravdu.
Prešli 4 roky a nič sa nepohlo a ani myslím sa už nepohne, lebo mnohí sú z toho sklamaný a nechce sa im už mlátiť prázdnu slamu.
Tu treba direktívne nariadiť ako za socializmu ,ale to sa nedá ,lebo je demokracia a niektorý sú veľký "DEMOKRATI"
Rád budem ak sa mýlim .
Bohuš Hojsak (07.12.2020, 18:30)
Jednoznačne súhlasím s návrhom p.Gemeryho
Peter Matalík (07.12.2020, 18:58)
Edo.Ja som to už raz spomínal.Holanský systém,kde to rozhodli od zeleného stola/ministerstvo poľnohospodárstva/ ,nie však holubári!Mylne si poniektorí vysvetľujú slovo demokracia.Chovateľov zadelili do jednotlivých regónov s rozpetím aj 100 km.Chovatelia sa musia prispôsobiť.Ak nemám podmienky v niektorých katg.tak závodím v dostupných.Podobne je to aj s Národným pretekom.Mám dojem ,že v OZ aj na SZ si čelní funkcionári haja svoje osobné záujmy!Gotha nie je Národný pretek 500-800 km.Národný pretek musí začinať nad 800 km,Mi -1000km,so štartom podľa prúdenia vetra,ranný resp. poobedňajší štart.Viem,že tento príspevok sa mnohým nebude páčiť,ale inú cestu nevidím.
Pavol Zimka (07.12.2020, 20:12)
Demokracia je ked traja rozhodujú a z toho dvaja sú hladný vlci a jeden zajac asi tak to je aj v našom SZCHPH.
Peter VAVREK (07.12.2020, 20:17)
Bol by problém pre sekretára sz výtvoriť anketu k 1 NP nad 800 km pre celé Slovensko vyjadriť sa môžu členovia zväzu alebo zaregistrovaný na diskusii bol by aspoň ako taký prehľad či je záujem o takýto pretek na Slovensku od holubárskej verejnosti ak by nie tak potom nech sa každý zariadi podľa svojich možností za pokus to stojí
Daniel Tomáš (07.12.2020, 21:03)
Pán Buček, nerozumiem vášmu výroku '"no zamietlo sa to pod koberec"./podotýkam, že nie je výbor SZ. ten to odsúhlasil a vydal nariadenie/ Zápisnica existuje.'
Keď to odsúhlasil SZ, tak kto to zamietol pod koberec? Je v našom športe ešte nejaký vyšší orgán ako je SZ?
Ďakujem za odpoveď a vysvetlenie.
Rudolf Čmarada (07.12.2020, 22:15)
Dovoľte mi zareagovať na príspevok p.Matalika, ktorý len nezáväzne podporil to, čo som už ja v tejto diskusii napísal ohľadom presadzovaní svojich záujmov niektorých funkcionárov na rôznych úrovniach. K tomu národnému preteku asi toľko, že to bude veľmi ťažké presadiť. Samozrejme, že podporujeme ranný štart a Pán Matalik to veľmi dobre vysvetlil prečo .Stačí slabý vietor do chrbta a holuby to dokážu zvládnuť.Zazili sme poobedne štarty za bývalého predsedu MDKS, ktorý bol ovlivnovani maďarským predsedom. Tie závody dopadli niekedy katastrofálne. Holuby leteli v noci a viete si predstaviť, aké nástrahy ich na tej ceste čakali. Mnohych to úplne odradilo,pretože tam stratili ozaj výborné holuby. Som presvedčení, že s ranným štartom sa nič nepokazí.
Buček Eduard (08.12.2020, 07:10)
p.Daniel Tomáš nejdem sa už k tejto téme tu na fóre vyjadrovať už to tu bolo raz napísane. Ak chcete zavolajte 0905 832454
Ján Bučo (08.12.2020, 09:31)
Pozdravujem priatelia,
Ak si dobre spomínate, podobné témy (jedna z nich založená mnou) tu už boli minimálne tri. Ak bude vôľa, neverím tomu, že by bol problém urobiť namiesto Grunbergu, Gothy, Hille a Neubrandenburgu napríklad: Flensburg, Hamm, Kolín nad Rýnom.
Lenže problém je v tom, že silní hráči, ktorí držia v rukách dopravné prostriedky a regióny toto nechcú lebo by bolo čoskoro po biznise. Nemusíme si nič nahovárať. Holubiarstvo už dávno nie je záľuba pre tých, ktorí chcú s holubmi prekonávať ich limity čo sa týka orientácie, vytrvalosti alebo túžby po domove a tým aj schopnosti odtrhnúť sa od kŕdľa a bojovať za vlastné. Doba je taká, že potrebujeme všetko urobiť rýchlo. Rýchlo nachovať, rýchlo otestovať, do 10 minúty aby bolo všetko doma a ide sa. Nečudujem sa ,doba je taká. Chovateľ si chce pozrieť holuby prilietajúce z pretekov, ale povedzme chce ísť aj s rodinou niekam na výlet aby sa stihol ešte vrátiť k otváraniu hodín.
Ale naspäť k veci: Keby SZ zrušil v OZ a regiónoch "národné preteky", vyhlásil 4 - 5 termínov na tie, o ktorých píšem vyššie a dal OZ voľnú ruku, šlo by to. Lenže toto všetko už sa tu niekoľkokrát písalo a nič sa nezmenilo. A asi sa ani nezmení. Lebo ak nepríde oficiálna iniciatíva v poradí ZO, OZ atď,, nebude z toho nič. Obávam sa, že táto téma je síce krásna a určite by pomohla aj MDKS pri organizovaní pretekov, ale cez konzervatívne myslenie v našich radoch táto novinka neprejde.
Nehovorím teraz za MDKS, ale ja osobne ponúkam pomoc pri prípadnom organizovaní takýchto podujatí. Tam máme možnosť vyhrať sa nielen s výsledkami po jednotlivých regiónoch či kilometrážach, ale preteky by sa dali spestriť ešte inými zaujímavými súťažami (derby ročných, derby dvojročných, súťaže o prvého nominovaného holuba na KL a podobne).
Letu Zdar!
Jano Bučo
Rudolf Čmarada (08.12.2020, 18:28)
CHcem sa poďakovať p.Bucovi,že ako jeden z mála sa pripojil do diskusie a pomenoval problémy tak,ako to vidí aj on a nemá obavu pouzať o čom to dnes je. Myslím si, že aj on má veľký podiel na tom,ako dnes vyzerá MDKS. Objektyvnejsie preteky na Slovensku nepoznam. Jednoduché,ale na100 percent ucelne. Keby sa to takto robilo vo všetkých OZ nikto by nikoho nepodozrieval a tým by sa predchádzalo aj k narušovanie medziľudských vzťahov. Touto cestou sme sa vybrali a myslím si, že táto cesta je správna. Tým, ktorým sa to nepáčilo radšej skončili asi viacerí z Vás vedia prečo. Ostávam s pozdravom.
Ján Bučo (08.12.2020, 20:19)
Ďakujem Rudko. Len je škoda, že to zrejme nepadne na úrodnú pôdu a ide len o jednu z mnohých zimných debát, ktorá s prvým jarným dňom zapadne prachom. Je zaujímavé, že sa nebojíme ísť o prachy do testovaciek, ale to čakanie doma si nechceme spríjemniť. Sám si pamätám, a určite sa to deje aj teraz, že si chovatelia urobia súťaže medzí sebou, povedzme o rundu pri otváraní hodín, a nechceme sa postaviť proti sebe v celoslovenskom meradle. Pritom, keď ide o niečo, čakanie má úplne inú príchuť. Nehanim ani tých čo majú radi šprinty. Tiež majú svoje kúzlo. Ale zo 4 podniky, ktoré by boli naozaj celoslovenské, to by bolo terno!
Bohužiaľ, už aj Morava,kde som si myslel, že Oostende a Eindhoven budú naveky, tento rok Oostende zrušila.
Občas mám pocit akoby Slovácii boli otrokmi olympijských podmienok. Každá oblasť letí všetko aj keď ide až na krv.
Pozrime na členskú základňu a skúsme sa zamyslieť. Ale to už zas len fantazirujem. Veď načo myslieť na ostatných keď sme nedávno kúpili auto na prepravu holubov. Radšej urobíme v rámci jedného okresu ešte jedno OZ.
Letu Zdar!
Jano
Peter VAVREK (08.12.2020, 20:58)
Každý jeden člen VZ dostal poštu od SZ resp.prezidia návrh rozpočtu návrh zjazdu 2021 návrh NP členovia VZ SZCHP majú možnosť pripomienkovať návrhy prezídia k NP na rok 2021 máte možnosť nájsť členovia VZ taký model k spokojnosti chovateľom na SK aj upraviť podmienky MSSDT k NP aby chovatelia na SK boli na rovnakej štartovacej čiare ak chceme na Slovensku NP alebo VCS ktorá by mala mať svoju prestíž tak musí to byť pretek nad 800 km pre celé Slovensko musí sa nájsť potrebná väčšina členov VZ k schváleniu takéhoto preteku ,tak ako písal Edo že výbor sz súhlasíl a podporil tento pretek ale to bolo v minulosti momentálne vyzerá to tak že záujem od SZ prezídia nie je ....možno sa mýlim.... tak rozhodnutie ostava na členov VZ zástupcov OZ , Prezídium navrhnite takýto spoločný pretek pre celé Slovensko taký aby bol km rozpätie minimálne potom budeme vedieť konkrétne kto to zametie pod koberec a kto stým nebude súhlasiť,2x 700 -820km trate podľa podmienok FCI to si regióny poriešiť vedia sami ale NP pre celé Slovensko toto musí schváliť VZ väčšinou a nie prezídium ,SZ potom len bude organizátor toho preteku ak by sa schválil po dlhých rokoch by to bol holubársky sviatok ktorý si prajú praje väčšina členov SZ špekulácie a nezhody nech idú bokom a nech sa nájde spoločná spolupráca na SK
Július Marton (09.12.2020, 14:17)
Pekný deň prajem. Diskusia by sa mala upriamiť na výročné členské schôdze ktoré budú prebiehať v ZO. Problém by sa mal zaradiť do programu členskej schôdze a nech rozhodnú členovia ZO. Zároveň sa budú nominovať členovia na konferenciu OZ. Treba zvážiť koho tam pošlete či hluchého, slepého alebo nevidomého. Môj názor ,mali by tam byť nominovaný čestný a poctivý členovia, kt. nebudú presadzovať svoje záujmy ,ale záujmy členskej základne ,kt. ich tam nominovala. Záleží aj na konferencii OZ koho bude nominovať na VZ , kt. až pominie kríza sa zrejme uskutoční. Je pekné ,že žijeme v demokracii ,ale nemáme demokratov . Zvyknem hovoriť, že pravda je len jedna ,ale názorov na ňu môže byť viacej, preto treba hľadať kompromis. Mne osobne sa nepáčia vety silný hráči môžu všetko ,je to hlúposť. Môžu len toľko čo im umožnia zväzové dokumenty a zákony tejto republiky. Nič viac ,nič menej. Stanovy a dokumenty zväzu musia dodržiavať všetci členovia SZCHPH počnúc ZO - OZ - SZCHPH. Výnimky neplatia v tomto sme si rovní či je to člen ZO ,alebo člen OZ,alebo člen prezídia. OZ výbory sú taktiež radový členovia kt. sú nominovaný na 4 roky do výboru. Po skončení ich mandátu sa stávajú členmi materských ZO. Výbor OZ by mal slúžiť celej členskej základni ktorá spáda do OZ a nie hrať sa na pánov bohov. To je len môj osobný názor ako si predstavujem bezproblémovú existenciu chovateľskej základne. ( Každý člen má právo sa rozhodnúť podľa finančných prostriedkov, voľného času atď.) Nátlak na jeho osobu je neakceptovateľný .
Prajem pekný deň :Marton Julo
Miroslav Gemery (13.12.2020, 10:37)
Propozicie NP-FLENSBURG 2021.Nakolko nepozname nazor (zaujem) inych OZ Slovenska predkladame predbezny navrh NP pre vychod Slovenska.1.Rozpatie pre cele Slovensko:cca-180km.Min.km-SE-880 max.km-MI-1060.Vypoctari zadaju presne suradnice.2.Pri preteku bude platit pretekovy poriadok SZ CHPH.3.Seriu si kazda OZ schvali sama.Poplatok za 1 kus PH je cca-1.5 euro pri nasadeny 2000-ks.4.Pretek by sa konal vzdy v posledny julovy piatok s poobednym startom cca-14:00.V pripade zleho pocasia sa pretek posunie na dalsi den.5.Preprava bude zabezpecena podla poctu nasadenych holubov.Zber zacne v utorok (streda)z vychodu-OZ-MI a smerom na zapad.Kazda OZ by mala jedno nasadzovacie stredisko.Harmonogram zberu sa upresni.6.Nahlaska na pretek-pred pretekovou sezonou si kazdy chovatel urci pocet nasadenych ph sam.7.Platba za ph bude zahrnuta do pretekovej nahlasky tak ako doteraz.8.dolety hlasit na zvazovu stranku do 30 minut.Idealnym riesenim by bolo aby sa tohto NP- FLENSBURG zucastnili vsetky OZ na Slovensku.S pozdravom Peter a Miroslav Gemery.Tel.0905 107 686.
Martin Dzurák (13.12.2020, 11:52)
Dobrý deň, na začiatok by som chcel povedať, že pretek FLENSBURG a je teraz jedno aký by mal štatút, nie je možné uskutočniť.
1. nie je to oficiálne vypúšťacie miesto, /nestačí len pozrieť výpočet vzd. na našej hlavnej stránke, ale oficiálne vypúšťacie miesta/
2. z vyše 30. OZ na Slovensku si trúfam povedať, že možno1.-2. si to dajú do majstrovstva OZ, takže žiadne série nebudú, lebo pretek ak by bol, bude tak max. ako voľný pretek, podobne ako bol posledné roky Brusel.
3. posledný júlový týždeň, áno chovatelia tam budú dávať holuby max. na stratenie, možné prekvapenie a tým
možné zimovanie, lebo nik nebude riskovať možnú stratu holuba, ktorí má možno dobré umiestnenie v kat. C, E, teraz už aj kat. I a zároveň, takýto pretek sa bude umiestňovať v lepšom prípade 2-3.dni a to sa práve rozhoduje o poradí v majstrovstvách OZ a to nebude nik čakať na otváranie hodín čo i len deň navyše.
4. Toto všetko je bohužial realita, ktorú poznám z organizovania posledných pretekov Brusel
5. A to samotný zber, ani nehovorím, tak to je na ďalšiu nekonečnú debatu.
6. Ešte poviem,že u nás si chovatelia veľmi dobre pamätajú posledný podobný pretek, z pred pár rokov, pustený na obed Wismar, kde pršalo a štartovacia komisia si spravila po svojom.
a posledný dovetok, na štarte nebude viac ako 1000. holubov, takže ani ekonomicky to nijak nevýde.
Neberte to prosím ako kritiku, ale ako dobre mienené rady, sktorými je teba počítať.
Miroslav Gemery (13.12.2020, 12:22)
Pan Dzurak ak podla Vas nieje Flensburg vypustacim miestom je problem aby ho tam SZ CHPH zaradil?Podla mna nie lebo je na zozname vypustacich miest v Nemecku.Pri pozreti na vysledky OZ Trencin Vasa ucast na pretekoch nad 500 km je minimalma a pri pretekoch nad 700 km ste nasadili 4 ks aj to na posledny pretek.Hladajme sposob ako sa to urobit da a nie dovod preco to nejde.
Martin Dzurák (13.12.2020, 12:43)
Problém je v tom že Slovenský Zväz nemá žiadny dosah na vypúšťacie miesta v iných štátoch, takže problém to je platné sú len tie, ktoré zverejní tá ktorá krajina. Nateraz Flensburg nie je oficiálne štartovacie miesto.
predvlani sme riešili podobný problém na Západnom Slovensku na superdlhých tratiach, v rámci regiónov a ja som prešiel a kontroloval všetky štartovacie miesta v Nemecku, tak, aby bol minimálny kilometrový rozdiel a našliel som dve Bunde a Hille, ktoré sme aj leteli aj tento rok. Takže viem o čom hovorím, vidím že ste si pozreli moje výsledky v tomto roku, ktorí bol ovplyvnený mojim zdravotným stavom ale pozrite si výsledky trebaz o rok skôr, doteraz som sa zučastnil všetkých pretekov na dlhých tratiach, ktoré sa na Sk konali, vrátane všetkých Bruselov, Ostende, Stenbergenov, Atény sme dokonca leteli, takže ja nemám problém nasadiť, ale musíme sa prispôsobit akt. stavu a situácií.
Miroslav Gemery (13.12.2020, 13:41)
Pan Dzurak pre Vasu informaciu.Preteky Hille aj Bunde-Senica cca 710km a Michalovce cca 1020km-rozpatie 300 km.A esta mi neda pripomenut ze trate do 750km su v Belgicku aj v Holandsku pod nazvom-jednodnove dlhe trate.Takze ak sa nemylim tak takmer ziadna OZ na Slovensku preteky na superdlhe trate ani nema.Verim ze sa pretek FLENSBURG podari zorganizovat aj za ucasti Vas a vasich kolegov z oblasti Trencin ale aj inych OZ Slovenska.
Rudolf Čmarada (13.12.2020, 15:30)
CHcem reagovať na článok p. Gemeryho, ktorý veľmi trefne popísal ako sa dá bez väčších problémov uskutočniť takýto pretek, ktorý skutočne na Slovensku chýba a hovorí sa o ňom už veľmi dlho.Treba len uviesť podmienky a termíny,ktoré treba dodržať. To znamená za nahlásené holuby do termínu zaplatiť a potom je už jedno, či chovateľ nasadí, alebo nenasadi svoje holuby. Píšem to preto, lebo posledný takýto pretek , ktorý mal na starosť člen prezídia p, Pazúr sa potykal s týmito problémami čo sa týka nahlasok a platieb.Viem o čom píšem, pretože som ja aj moji kolegovia z našej ZO malov troškou pomohli Pán Gemery súhlasím s tým ako ste tu písal o organizovaní takéhoto preteku, až na to poobedne vypúšťanie. Už som o tom, aké máme skúsenosti ktorí sme to zažili písal.Verte mi,že stačí slabý vietor do chrbta, tak ako to písal aj p.Matalik a holuby, ktoré na to majú to aj zvládnu.Alebo opačne tak ako to napísal vo svojom príspevku p.Danisek 300 km konštatovanie tri dni.To už záleží na ľuďoch, ktorí sú za to zodpovední, to je aj odpoveď na pripomienku p.Dzuraka ktorý tu spomenul pretek Wismar, ktorý bol pustany na obed.
Peter Matalík (13.12.2020, 19:48)
Štart holubov na cca 800 km treba zvážiť, poradiť sa ,sledovať vývoj. počasia a potom nie je problém s doletom.Samozrejme doprava ošetrenie holubov v neposlednom rade hraje dôležitú úlohu.Túto sezónu perfektne zvládlo OZ Spiš,ktoré pripravilo skutočne holubom komfortné podmienky a 700-stovky sme odleteli s minimálnymi stratami.Ja osobne 100% dolet.Chcem však uviesť príklad z preteku Schwerin /prepravca OZ Sabinov/Výchd.región rozpätie 755-910 km.Ranný štart neschodný -dážď.Komisia na čele s M.Blahovským sledovali počasie ,hľadali možnosti.Nakoniec padol ortieľ,štart o 15 oo hodine!!!Pri štarte veľká oblačnosť ,po daždi,slabý JZ vietor.Víťazná holubica J.Jacka doletela 2.deň 6,41 hod pri 820 km!Posledný holub v 20% doletel 2.deň 11,22 hol pri 910 km!Pretek môžem smelo konštatovať bol vydarený ,ako som už spomínal aj vďaka M.Blahovskemu a štartovacej komisii.Spokojní boli chovatelia na 755 aj na 910 km.Pretek bol spravodlivý napr. druhý v poradí bol holub na 900 km.Z toho čo som napísal si treba zobrať ponaučenie. Ak by bol štart napr. o 10 oo hod.,bol by predpoklad,že holuby na 750 km doletia v prvý deň.Bolo to veľmi dobré rozhodnutie.
Peter VAVREK (13.12.2020, 20:10)
p.Gemery SDT podľa FCI je od 700 km kategória E a ak chceme dosiahnuť spoločný pretek pre celé Slovensko napr.VCS alebo NP tak minimálne km môžu byť od 700 km a na takýchto najkratších km sú OZ Pezinok na západe a Čadca na severe ostatné sú od 750-1000 km v rámci celého Slovenska napr.pretek Hille alebo Nienburg Hamburg všetko je o dohode dopravu na takýto pretek si riešia regióny po dohode a organizáciu štartu sz no ďalej musí to schváliť VZ ak to neschváli môžte snívať ďalej takúto odpoveď dostanete od .......a Váš návrh na Flensburg NP som za ale tento už patrí do kategórie maratón a tam je záujem slabý viď Brusel
Šimko František (13.12.2020, 20:32)
Ak som dobre pochopil SZ chce povoliť 9 NP . Veď to v minulosti bol pomaly závodný plan menšej oblasti, ja by som bol za jeden národný pretek , v ten deň by sa neletelo nič čo by sa dalo použiť napr. do MS. Každý by mal teda k dispozícii celý holubník. V Polsku sa dvojzávody veľmi nelietajú a nevidím žeby na olympiadach sa to prejavovalo , kolega bol tu za hranicami u polského holubára , leteli DT cca 750 km , skoro mu spadla sánka keď mu povedal že nasadil cca 50 ks , lebo tam niet dvojpreteky . Čo z toho ak máme aj 20 pretekov ked ku koncu ide ani nie 1000 holubov , to už aké tam získate koeficienty .
Rudolf Čmarada (14.12.2020, 17:50)
Pozdravujem Vás pán Šimko .Zaujala má Vaša posledná veta vo Vašom príspevku citujem,, ku koncu ide ani nie 1000 holubov, to už sú aké kooficienty.U nás v OZ sme mali tiež chovateľa, ktorý chcel len kooficienty pod 1 a dopadlo to tak oko dopadlo.Myslim, že širokú chov.verejnost by zaujímalo ako sa to robí,keď sa chovateľovi podarí, že mu napr, mláďatko urobí 3 prvé ceny a výsledný súčet je napr,1,65. V našom OZ nemáme ani jedného holuba, čo by dokázal vyhrať aspoň 2 preteky v športovom pásme a nie to vo V S a už vôbec nie v OZ. Máme tak slabé holuby,alebo to nevieme robiť?Odpovede typu vypnutý systém,tomu už asi nikto neverí. Ďakujem nie len za seba,ale aj za širokú chov.verejnost.
Rudolf Čmarada (15.12.2020, 16:26)
Včera o 17,50 hod.som reagoval na článok,v ktorom som opísal situáciu v našom OZ čo sa týka kooficientov a zároveň som položil otázku , či máme tak slabé holuby,alebo to nevieme robiť.Bol som presvedčený, že sa aspoň niekto vyjadrí.Som si istý, že pár chovateľov by vedelo odpovedať, ale svoje tajomstvo si asi nechávajú len pre seba. Alebo je to všetko inak? Ďakujem za hociaku odpoveď.
Milan Blahovský (15.12.2020, 16:39)
Rudo, zrejme sa diskutéri nechcú miešať do témy NP a novú tému ohľadom nejakých koeficientov si nevytvoril.Zase ste kamsi odbehli...
Rudolf Čmarada (15.12.2020, 17:31)
Milan asi máš pravdu, ale je to len na škodu, pretože niektoré príspevky k NP boli veľmi správne.Myslis,že keď otvorím novú tému,tak sa k tomu aj niekto vyjadrí? Ja si myslím, že nie. Od včera prešlo dosť času na hociaku odpoveď.Je to asi tak ,ja viem , ale nepoviem.
Ľubomír Janda (15.12.2020, 22:55)
Otázka, prečo sa vlastne „diskutéri nechcú miešať do témy NP“ je určite na mieste! Odpoveď sa možno nachádza napr. v téme „Kritéria MS DT - 2018-2022 (nezrovnalosti, žiadosť o presnejší výklad)“ - na DF do 14. 12. 2017 do 02. 01. 2018, alebo aj v téme „Zrušenie ŠP (športových pásiem) na VZ SZ CHPH (25. 11. 2017)“ - na DF od 02. 01. 2018 do 16. 01. 2018, príp. v ďalších podobných témach, z ktorých každý podnetný návrh, či pripomienka boli pre naše „osvietené grófstvo“ len mlátením prázdnej slamy!
Peter VAVREK (16.12.2020, 07:55)
p.Janda nechcú sa miešať do diskusie lebo to čo sa schválilo pred rokmi sa zmiešalo tak že od toho dávajú poniektorí ruky preč ...... možno že ,,osvietene grófstvo" už pochopilo že podmienkami MSSDT poškodili 1/3 ak nie viacej chovateľov na Slovensku stalo sa....ideme ďalej a je čas to napraviť na správnu mieru, týmto by som aj chcel vyzvať delegátov OZ do VZ aby zvážili a prehodnotili na výročných schôdzach konferencii pozn. ak to vôbec situácia dovolí( vývoj pandémie Covid 19) podmienky MSSDT ktoré navrhuje prezídium SZ na rok 2021 upraviť tak aby mali možnosť sa zúčastniť a byť vyhodnoteny v NP všetci chovatelia na Slovensku za platných podmienok FCI, ďalej zúčastniť sa jedného NP v rámci celého Slovenska nad 700 km napr Nienburg Hille poprípade taká trať kde najkratšie OZ na SK by malo 700 km účasťou celého Slovenska l určiť tento pretek ako VCS memoriál alebo NP t.j. podnet na takýto návrh sa chystá je len na členoch VZ či to podporia ak nie nedostane podpory tak sa budeme zase hrať každý región na svojom piesočku ....a budeme mlátiť slamu ďalej pokiaľ ešte nejaká bude....s pozdravom Letu zdar
Rudolf Čmarada (16.12.2020, 16:18)
CHcem nadviazať na príspevok p.Jandu a trochu osviežiť pamäť tým delegátom, ktorí sa zúčastnili VZ v novembri 2017. Ja ako jediný delegát som dal návrh, aby sa mohli vytvoriť športové pásma naprieč celého OZ a nie len z VS, pretože niektoré ZO boli diskriminované. Pred tým ako došlo k hlasovaniu sa prihlásil delegát OZ Senica dlhoročný funkcionár prezídia a podal návrh na zrušenie SP.Hlasovanim boli SP zrušené na 14 dní. Potom si poniektorí uvedomili kam ich vlastné delegát OZ Senica naviedol a čo s tým chcel dosiahnuť. Aj keď nebol môj návrh akceptovaný bol som rád,že sa to vrátilo do pôvodného stavu a ten delegát pochopil, že nie všetci sú hlúpi a on je ten najmúdrejší. Verím,ak bude VZ, že sa o dôležitých veciach bude rozhodovať v prospech chovateľskej väčšiny,ktorí to robíme ako koníčka a nie pre pár jednotlivcov ktorí majú úplne iné záujmy.
Ľubomír Janda (16.12.2020, 17:00)
Niekedy mám zo Zväzovej normotvorby pocit, že pravidlá sa skôr prijímajú „pre niekoho“, alebo „proti niekomu“ a želaný prospech pre všetkých sa z času na čas dostaví len ako vedľajší produkt. Potom sa pokojne môže stať, ako skonštatoval pán Vavrek, že „ ... podmienkami MSSDT poškodili 1/3 ak nie viacej chovateľov na Slovensku ... “. Letmý pohľad na výsledkovú listinu tejto kategórie MS dáva tušiť, že niečo skutočne nebude v poriadku a že „vstúpiť“ asi nemohli všetci.

K týmto anomáliám obyčajne dochádza, keď sú strategické úlohy vytýčené vrcholným Zväzovým orgánom, teda v rámci zastupiteľskej demokracie nami všetkými, plnené nedôsledne, resp. nie sú plnené vôbec. K popisovanej situácii podľa môjho názoru došlo vo vzťahu k úlohám uloženým X. Zjazdom SZ CHPH 25. 03. 2017 Valnému zhromaždeniu v bode 4. - „Na najbližšom zasadnutí prijať stabilnú smernicu súťaže MS na štyri roky - 2018 až 2021.“ a v bode 6. - „Prijať stabilnú smernicu na organizáciu národných pretekov na roky 2018 až 2021 a samostatnej celoslovenskej súťaže pre účastníkov NP.“

Zjavne sa malo jednať o dve autonómne súťaže, vykazujúce v určenom období istú stabilitu. Výsledkom plnenia týchto jednoznačných a zrozumiteľných úloh pre oblasť MS SDT a NP je ale akási ich mutácia, v Propozíciách MS pre roky 2019 - 2022 (pozn.: nad časový rámec splnomocnenia), označovaná ako „Majstrovstvo superdlhých tratí z národných pretekoch a VCS“. Keďže sa ním vyhodnocujú koeficienty získané na tratiach kategórie Šport E vo vopred deklarovaných národných pretekoch, VCS zrejme zvýhodňuje časť chovateľov dosahujúcich stanovenú vzdialenosť. A aby okrem už spomínanej rovnosti bolo zadosťučinené aj Zjazdom požadovanej stabilite, vlastne v priebehu nemenného obdobia, sa podmienky MS SDT „vylepšili“ limitom nasadených holubov, určujúcim platnosť, či neplatnosť pretekov. No a toto „Prianie sa stalo otcom myšlienky a myšlienka sa stala matkou činu“, ktorý vyvolal už v úvode konštatovaný nelichotivý stav.
Milan Blahovský (16.12.2020, 17:41)
Takže povedzme si rovno, že niečo také ako "NP Flensburg" je skôr utópia ako možnosť...Za niečo reálnejšie vidím zhodu na aspoň 1 národnom preteku , kde všetci budú mať nad 700 km ( podobne ako VCS kde majú všetci nad 500 km) - vytvoriť vyhodnotenie v 3 pásmach ako je to vo VCS ( do 800 km - do 900 km - nad 900 km ) , dohodnúť sa na spoločnom termíne - napr. uprostred plánov pre 700 km preteky regionov - teda ako druhý v poradí - ak by som vychádzal z termínu posledného ročníka tak to môže byť v termíne 4.7. resp. 11.7. - podľa termínu VCS Gotha.
Prečo v terminoch mnou navrhnutých ?

a) v týchto víkendoch sú ešte dosť dlhé dni na možnosť doletov holubov v prijateľných podmienkach aj na tie najvzdialenejšie holubníky.
b) miesto Hille je severnejšie ako je napr.Koblenz, ktorý pravdepodobne bude ktosi ešte navrhovať a tým pádom je možnosť štartu holubov v čase okolo 6,30 hod.
c) holuby sú v dobrej pozícii čo sa týka pŕchnutia na rozdiel od konco-júlového termínu
d) pred týmto spoločným pretekom by každý "region" vedel odletieť svoj pretek nad 700 km ako "rozletový" - napr.Neubrandenburg-Gotha-Grunberg či Koblenz

Čo to obnáša ?

1. Pochopenie "východu" pre požiadavku ranného štartu v tomto preteku
2. Pochopenie "regionu Sever" pre tento spoločný pretek celého SK
3. Zladenie termínov "západu" pre svoj pretekový plán na tratiach nad 700 km, k čomu mali v minulom roku regiony na západe dosť ďaleko.

Odpusťte si také komentáre ako "osvietené gróstvo", tu sa nik nehrá na niekoho dôležitého, ak sa niekto nedokázal prispôsobiť podmienkam MS , tak to bolo skôr z dôvodu neschopnosti komunikovať ako z dôvodu nárokov podmienok. Nie je nič jednoduchšie ako zlikvidovať dlhotraťové holuby z rôznych dôvodov ako sú nekvalitne ošetrené holuby pri preprave, ako sú nepodarené štarty "za každú cenu" len aby si ktosi dokázal že má tvrdšie holuby, a potom nariekať, že nie sme schopní nasadiť ani teraz podmieňovaných 150 ks za OZ od 20 chovateľov daného OZ a spoločného štartu min.6 OZ na jednom mieste. Snáď by ste nechceli aby pretek, kde sa zúčastnia 4 OZ a nasadia 850 holubov bol označovaný za národný ????
Prezídium SZ ako organizátor NP a podmienok MS vždy vychádzal z požiadaviek regionov a vyhol sa rozhodnutiam od stola, ktoré by striktne definovali miesta a termíny NP. Ak si niekto praje direktívne rozhodnutie, tak nech si nájde podporu u členov VZ a schváli takéto rozhodnutie.
Nie som členom VZ a nemám dosah na miesta či termíny NP, takže nečakajte odomňa nejakú širokú diskusiu na veci, ktoré riadi ktosi iný.
Milan Blahovský (16.12.2020, 18:35)
Ešte pre info rozpätie km pre celé Slovensko : 710 - 1029 km ( min. Vašíček M. -max. Ing.Tichvoň J.)
Peter VAVREK (16.12.2020, 19:30)
p.Blahovský potrebujeme na Sk 9 NP podmienky k SDT môžme plniť aj podľa FCI, štatút NP pre SK môže mať iba jeden pretek a to za účasti celého Slovenska alebo štatút VCS to je môj osobný názor v minulosti sme žiadali zmeny ale nedostalo sa pochopenie ako na VZ tak aj v prezídiu a zastúpenie v prezídiu mame dostatočne ibaže.... podpory žiadnej ...... nemá význam to rozoberať , ostatne čo ste napísali plné s Vami súhlasím niečo také som chcel navrhnúť na stretnutí zástupcov OZ regiónu a aj navrhnem po čiastočnej konzultácii z predstaviteľmi OZ bol by schodný pretek Nienburg ale možný je aj pretek Hille všetko záleží na dohode a dúfam a prajeme si aby to dobre dopadlo ako pre nás tak aj pre Slovensko
Milan Blahovský (16.12.2020, 19:47)
Prezídium nebude meniť podmienky MS, ktoré sú pre kategoriu nad 700 km pomenované ako MS z NP a VCS ( Gotha pre reg.Tatry), teda ostane potrebný počet možnosti použitia 3 pretekov, z ktorých sa vyberú 2 koef. pre holuba z nich.
Počet NP by sa týmto znížil na 7 - 2 x napr. Koblenz pre západ, 2 x napr.Grunberg pre Sever, 2 x napr. Neubrandenburg a 1 x spoločný Hille pre celé SK rozdelené pre vyhodnotenie v 3 pásmach.
Ak ste v minulosti neboli pochopení, tak iba skrz toho, že nebola dohoda v rámci regionov a do prezídia nebol predložený konkrétny návrh. To čo sa preberá napr. v DF nie je možé považovať za oficiálny list, či žiadosť. O Nienburgu sa nebavme, kedže tam nie je už štartér a nemecký zväz ho teda vyradil zo zoznamu štartovacích miest.
Nechýbal som takmer na žiadnom prezídiu takže viem o čom hovorím...
Marián Fibich ml. (16.12.2020, 19:49)
Dobrý večer,

pôvodne som nechcel do tejto diskusie nič písať, ale chcem dať za pravdu Milanovi. Nieže sa nevieme dohodnúť v rámci regiónu, ale aj v rámci oblasti je to ťažké niečo vymyslieť a nie ešte celé Slovensko. Pár dní dozadu som dostal z istého mailu inšpiráciu a začal som hľadať miesto na SDT pre náš región, stačilo mi na to pár minút. Môj otec, keď som bol ešte krpec letel Schwerin (teda jeho holuby), asi to bolo kvôli tomu že to bolo NDR a vtedy sme boli ešte východný blok a bolo to tam bez problémov čo sa týka dopravy. Tak som si to miesto dal na výpočet vzdialeností pre SVK a zistil som že len pár oblastiam, ZO chýbajú kilometre do 700 - vky. Hľadal som míesto veľmi blízko a objavil som Lubeck 50 km SZ od Schwerinu a rozpätie na SVK od nejakých 710 do 900 km ani celých 200 km. Holuby cez Nemecko letia po ČR po rovine a cesta tam je po dialnici, je to asi najvýchodnejšie miesto pre celé SVK, kde nám všetkým vychádza SDT, tým pádom sa holuby dajú vypustit možno aj o 6:00 a keď je v lete teplo, letieť zo severu / SZ nemusí byť nevýhoda. Rozpätie z Koblenzu medzi chovatelmi na SVK je okolo 350 km to je veľký rozdiel. Navyšše väčšina OZ letí SZ alebo aj Sever toto je presne to isté.
Prajem pekný večer.
Milan Blahovský (16.12.2020, 20:16)
Marián, je milé, že mi dáš za pravdu, ale mne ide o to aby sme tu pravdu vedeli premeniť aj do reality pre spokojnosť väčšiny ( všetkým nikdy nevyhovieš ). Aj pretek Lübeck je priechodný pre východ - stred - či západ z pohľadu km asi tak pre východ iba raz vzhľadom na to že je to pre nás v rozpätí 826 - 974 km a letieť to v jednom roku 3 x, tak to je poriadne sústo, na to asi 90 % východniarov reálne ešte nemá, Možno tak o pár rokov.
Ale nájsť cestu v jednom spoločnom, kde by sme vedeli "prežiť" v preteku hodnému prívlastok - maratón - pre východ by sme asi vedeli.
Stále však opakujem to isté - bude pochopenie pre takýto pretek aj v ďalších kútoch Slovenska ????
Peter Matalík (16.12.2020, 20:32)
Dobrý nápad.Mali sme schôdzu v nedeľu ZO Brezovica a tento návrh sa odhlasoval.Schwerin .resp.Lubeck ako druhá DT/Neubrademburg,Lubeck,Demin/.Toto predložíme na konf.OZ.Ak sa to schváli na konferencii, tak vyslaný delegát za OZ Sabinov,bude prezentovať tento návrh /Lubeck/ aj na VZ.
Marián Fibich ml. (16.12.2020, 20:33)
Aj jeden takýto pretek by bol úspech, SDT sú na úpadku na SVK všeobecne, vidím to u nás v Nitre ako klesajú počty holubov a chovateľov na SDT, keď som ja začal nasádzať holuby na SDT bolo nás 2x toľko a aj holubov ako tento rok a to hovorím o troch rokoch dozadu. Ja osobne nechovám dlhotraťové holuby a snažím sa zúčastniť a tento rok to rozhodlo o mojom úspechu v Nitre ale mal som straty a veľké to priznám. Myslím však že skúsené holuby 3-4 ročné, ktoré odlietia ako ročiaci Gothu, alebo Halle, (ja to mám okolo 600 km) zvládnu aj 800 km keď sú dobre pripravené. Tak ako to dokázala moja 1303, je v jednom oddeleni s ostatnými čo idú na strednú trať, trénuje rovnako len pred dlhou traťou dostane do misky viac krmiva a to je všetko.
Peter VAVREK (16.12.2020, 21:00)
O to nám ide p.Fibich aby bol aspoň jeden a bol to sviatok pre chovateľov verím že dohodu nájdeme a vznikne z toho tradícia taká ako v zahraničí Poliaci Nemci a iný v Európe
Buček Eduard (16.12.2020, 21:45)
Veľmi sa mi páči ako to plánujú chovatelia čo chcú niečo pre Slovensko . Aj toto sa mi páči - verím že dohodu nájdeme a vznikne z toho tradícia taká ako v zahraničí Poliaci Nemci a iný v Európe
Ale nie tradícia na Slovensku ,lebo mi sme iný ako oni. / Nehĺadáme ako sa dá ,ale ako sa nedá a na konferencií bude "lebo to, alebo ono ".

Rudolf Čmarada (16.12.2020, 22:52)
Pán Gemery dal návrh na spravodlivý pretek pre celé Slovensko a to Flensburg rozpätie 180 km . Myslím, že už lepšie sa vybrať nedá.Maros Fibich zase Lubeck rozpätie necelých 200 km čo je tiež veľmi dobré. Takže už máme dve vypúšťacie miesta, ktoré by skutočne vyhovovali celému Slovensku.Milan myslím si, že Ty máš dosť vysoký mandát, aby si sa k tejto téme aj vyjadroval, pretože pretekova sezóna je na tvojich pleciach.Ty ale potrebuješ podporu najmä od svojich kolegov z prezídia a keď Ťa nepodporia nech Ti nehadzu polená pod nohy a starajú sa o to o čo majú.To je nielen môj názor.Ja by som bol zvedavý, ktorý z nich by si to s Tebou vymenil,asi žiadny.Pre Maroša Fibicha áno dostal sa aj ku mne nejaký návrh , ktorý je ale zlý od začiatku až do konca.Ten čo to predkladal asi vôbec nepozná aké sú olym.podmienky pre kat.C aE. Takže čistá fuserina.Samozrejme myšlienka dobrá, ale treba to prepracovať,potom to možno podporia aj tie tri OZ, ktoré sú týmto návrhom diskriminované.Zostavam s pozdravom.
Ľubomír Janda (16.12.2020, 23:03)
Pán Blahovský, tu nejde o to, či sa niekto dokázal, alebo nedokázal prispôsobiť podmienkam MS. Problém je v tom, že súťaže MS SDT a NP nie sú v súlade so závermi Zjazdu, alebo ak chcete presnejšie, sú s nimi v rozpore a preto chyba je na strane dokumentu, ktorým boli spracované, resp. vo vedomí toho, kto im na silu „vtlačil“ súčasnú podobu.

Tiež Vás môžem ubezpečiť, že nikto nechce aby pretek, kde sa zúčastnia 4 OZ a nasadia 850 holubov bol označovaný za národný. Bol by to rovnaký nezmysel ako súčasné označovanie regionálnych pretekov za národné, určite by bolo zaujímavé zistiť, kto s tým začal a potreboval si takto masírovať EGO, ale zjavne členská základňa nechápe prečo sa pretekom s týmito parametrami nemôžu plniť podmienky MS, keď pre FCI bohato postačujú.

Pokiaľ sa takéto otázky v téme vyskytnú, očakával by som od Vás, že z pozície funkcie, ktorú vo vedení SZ CHPH zastávate, sa v rámci vstupu na DF nebudete vyhýbať odpovediam na ne, ale objasníte napr. aj dôvody, pre ktoré bola do už aj tak zdeformovaného MS SDT prijatá podmienka 2000 nasadených holubov a prečo aj cez oficiálnu iniciatívu na jej zrušenie naďalej trvá, pretože bez náležitého zdôvodnenia, sa bude toto obmedzenie, hnevajte sa, alebo nehnevajte, stále javiť len ako administratívna likvidácia konkurencie.

P.S.: A čo sa týka „osvieteného grófstva“, ... , netreba sa ku všetkému hlásiť!
Peter Kmec (17.12.2020, 08:28)
Z toho všetkého mi vyplýva ,že na východe nič nie je.Rozpätie z Flensburgu je 256 km ,Lubeck -260 km.Netreba zabúdať, že aj na východe máme maratónske holuby,Michalovce +Košice šesť holubov do prvej dvadsiatky best world pigeons maraton.Čo sa týka preteku Flensburg, OZ Michalovce -1120 km pri protivetre by k nám prvý deň nemuseli ani holuby doletieť.Treba nájsť kompromis,ale musia trošku empatií prejaviť aj na západe a strede SK.Ideálny by bol pretek Lubeck.všetky OZ spĺňajú podmienky E-kategórie a zbytočne sa nenaťahujú km.Keby sa to uskutočnilo bolo by to super.Prakticky súhlasím z návrhom p.Matalíka ohľadom pretekov KDTVR-Šariš.
Rudolf Čmarada (17.12.2020, 09:43)
Pán Kmec ja som v téme Na zamyslenie písal v ktorých OZ sa nachádzajú holuby, ktoré splnili podmienky pre maratón. Len pripomeniem že, Michalovce 9 a Košice 6 zo 101 ,ktoré to dokázali.Nesuhlasim s tým, že na východe nič nieje, je tam toho toľko koľko na západe alebo v strede Slovenska a možno aj viac. Verím, že dobrá vec sa už konečne podarí.Pan Kmec netreba sa báť, pretože pri protivetre holuby nezvládnu ani 800 ku.Drzim palce a ostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (17.12.2020, 12:29)
Takže poďme pekne po poriadku pán Janda. Je mi nad slnko jasné, že vám moja osoba leží v žalúdku či nedáva spať už niekoľko rokov ( resp. dlhšie obdobie ) a radi sa prostredníctvom mňa vyvršujete nad nedostatkami, ktoré sa tu a tam objavia v rozhodnutiach funkcionárov prezídia. Však jasne Blahovský to je taký Matovič v SZ, ktorý sa musí vyjadriť všade a ku všetkému, ak nie tak je zbabelec.
Ja musím ( resp. po mne chcú niektorí chovatelia ) odpovedať aj na otázky typu "čo trápi NP chovateľa, ktorí nie je aktívny počas posledných rokov ? " - zrejme vás za posledné obdobie v žiadnom poradí OZ Pov.Bystrica nenašli.
Téma je NP Flensburg a vy tu idete rozoberať, podmienky MS, úlohy zjazdu a pod. veci. , zaťahujete ma do svojich hier. Obľubujete vzájomnú konfrontáciu s funkcionármi prezídia ( dominujem zrejme opäť ja ) a takto si vyplňujete svoje bezsenné nočné hodiny. No čo už , každý asi ich trávime inak.
Stále mi nie je jasné, či skutočne nepoznáte realitu na Slovensku, alebo sa iba tak tvárite a myslíte si, že tu existuje stav chovateľského idealizmu ? Svojim vyjadrovaním patríte do skupiny "profesionálov" čo sa týka komentovania a hodnotenia príspevkov a sú chvíle kedy ich rád čítam, teda tie , ktoré kamsi chovateľskú verejnosť posunú a nie zakopú.
Ako dlhoročný funkcionár OZ poznám situáciu aj dole a viem ako sa ťažko presadzujú možné aj vaše dobré myšlienky. Bol som pri nejednom rokovaní a spoločnom preteku na rôznej dlžke a často nebyť enormnej ekonomickej záťaže organizácie SDT , niektorí funkcionári ( či chovatelia v daných OZ ) by boli schopní organizovať samostatne aj preteky nad 700 km, len aby sa nemuseli porovnávať s konkurenciou, resp. si naplnili vrecká pre možnosti zisku z dopravy. Viem ako sa ťažko rodia spolupráce , ako pri nich naťahujú holubári priamky cez pohoria, ako argumnetujú zmenami smeru, ako sa desia poľskej nížiny či prúdenia zo západu alebo JZ, ako dookola opakujú svoje argumenty ako to nejde a nie ako sa to dá. Častokrát sa aj pri týchto pretekoch nad 700 km spustia hádky okolo času štartu holubov, okolo dlžky preteku, okolo termínov pretekov a pod. Ale vy si tu prispievatelia myslíte, že sa všetko dá urobiť spoza monitora počítača. Stačí napísať bude to vtedy a vtedy , z tohoto miesta a koniec...To je možno možné kdesi v Severnej Kórei , tam ešte majú "diktátora". Tu sa snažíme hľadať kompromisy a riešenia , ktoré budú vyhovovať väčšiny - všetkým je ten idealizmus....
Počet holubov potrebných pre uznanie štatútu NP - 2000 ks - nebol z mojej hlavy, ale otvorene poviem, že som ho podporil. Prečo ? Pretože som veril, že funkcionári namiesto toho aby urobili kroky k spojeniu plánov nad 700 km , tak robili kroky ako konkurenciu odpísať,prípadne si dokazovali vo svojich OZ, že to dokážu aj bez susedov, samozrejme, že svoje zlyhanie v konečnom dôsledku otočili proti rozhodnutiu prezídia o počtoch holuboch potrebných pre uznanie štatútu NP.
Asi najvypuklejším postojom k vážnosti NP a ich náväznosti na MS SDT bola neochota pristúpiť na termínovník pretekov HILLE v minulej sezóne. Nie je potom divu , že podmienku 2000 NH nesplnila ani jedna skupina účastníkov týchto pretekov, než už bola v súlade s termínom alebo nie.
Ak tu niekto likviduje konkurenciu, tak sú to v prvom rade samotní chovatelia a ich zástupcovia pri spoločných jednaniach na úrovni regionov. Posledný návrh z prezídia pre akú takú vážnosť pretekov nad 700 km, je potreba či nutnosť min.počtu chovateľov 20 a nasadených holubov 150 ( podm.FCI pre E ) a minimálne 6 takýchto OZ spojených v jednom preteku pre uznanie štatútu NP. Samozrejme, že je opäť napadaný v duchu nesplniteľných čísel....Tak sa nedivte, že je tu otázka či aj pretek, kde je prítomných napr. 70 chovateľov , 4 OZ , ktorí nasadia 850 holubov má cveng národného preteku ????
Ak by sa schválil model MS SDT nad 700 km iba v rámci podmienok FCI , tak vám tu garantujem, že sa Slovensko nikdy nespojí na národnom preteku typu Lübeck či Hille a môžte ma presviedčať koľko chcete a tvrdiť si , že za všetko môže prezídium či Blahovský...
Peter VAVREK (17.12.2020, 13:21)
Ak máme tie podmienky MS iba taký doplnok p.Blahovský tak doplňte do podmienok MS SDT povinnú účasť všetkých OZ na jednom NP spoločnom v rámci celého Slovenska rozpätie km minimálne Lübeck alebo Hille napríklad inak OZ ktoré sa nezúčastní nebude vyhodnotené v súťaži MS SDT je to diktátura ale inakšie sa to vyriešiť asi nedá ....a to čo ste opísali okolo dohody a prepravy niet čo dodať úplná pravda bohužiaľ .... takto to funguje na SK ,ja sa snažím snažíme v regióne nájsť schodnú cestu pre všetkých rovnakú nikto nehľadá výhody pre toho a toho chceme presadiť myslím si jeden pretek kde sa môže zúčastniť každý chovateľ na Slovensku nič viac nič menej mne o biznis nejde, dúfam ,že predstastavitelia OZ na Slovensku zvážia takúto šancu zúčastniť sa spoločného NP
Milan Blahovský (17.12.2020, 13:39)
Nútiť niekoho do povinnej účasti na preteku nik nemôže, motivovať však môže. Ani podmienky MS neboli pre niekoho zaujímavé či podstatné aby svojich chovateľov v OZ nediskriminoval v ich plnení. Lepšie sa však niekomu hovorí či píše, že podmienky boli postavené tak,aby niekoho diskriminovali...Predsa ak vieme čo máme splniť či dodržať aby sme sa vopred nevyradili zo súťaže, tak urobíme niečo preto aby sme do toho išli a nie vopred povieme, že nás to nezaujíma, že to je iba pre vyvolených , že je to diskriminačné a pod. a všetku vinu z nezdaru hodíme na toho druhého.
Pán Čmarada je členom OZ Trnava a nemá problém s pretekom so SZ, pán Fibich je členom z OZ Nitra a rovnako problém nemá. Pán Kmec je z OZ Michalovce a problém nemajú. Kto ho teda má ??? Je mi jasné, že na pár diskutéroch sa to nedá zakladať ale verím, že ich okolie či priatelia s nimi súhlasia. Uvidíme na pripomienky k NP od členov VZ a bol by som rád, ak by to boli pripomienky členov, ktorých zastupujú a nie ich súkromné. Tak ako to urobili v ZO Brezovica - na členskej schôdzi sa vyjadrili k pretekom, posunuli to na výbor OZ a ten má svojho zástupcu vo VZ tak ten to predloží prezídiu a my uzáver urobíme. Nech nikto nemá strach z toho, že členovia prezídia rozhodnú ako im pasuje. Ak máte chuť to posunúť súbežne s prezídiom aj členom Športovej komisie tak to urobte. Môj email je známy. Doteraz som dostal nejaké pripomienky k práci iba prostredníctvom tejto diskusie a skôr to bolo vecou osobnou toho kto diskutoval, ako vyjadrením organizačnej zložky. A logika mi vraví, že by mali byť podnety zdola a riešenie sa nájde aj hore.
Jozef Daníšek (17.12.2020, 17:00)
Pozdravujem! K tejto diskusii by sme mali použiť staré slovenské príslovie " Keď sa chce ,cesta sa nájde" Len koľko chovateľov a funkcionárov bude tu cestu hľadať.Či nebudú hľadať iba tie zarúbané chodníky.Uvidíme!!!
Rudolf Čmarada (17.12.2020, 17:01)
Milan nemôžem s Tebou súhlasiť v tomto, čo si napísal, že si není členom VZ a nemáš dosah na miesta či termíny NP. Práve opak je pravdou, tak ako som písal máš najvyšší mandát na to ,aby si sa k tejto téme vyjadroval aj navrhoval vyplýva to predsa z tvojej funkcie v prezídiu. Nemôže predsa o takýchto návrhoch rozhodovať napr.predseda komisie pre štandard.Toto je Tvoja parketa a nikoho iného. V každom športe musia platiť určite pravidlá a limity a kto ich nedodrží nemôže čakať výsledky.Poskodi ,len sám seba a hnevať sa môže tiež ,len sám na seba.Uz som sa vyjadril na DF o tom, oko sme to vyriešili v MDKS. Tí, ktorým sa to nepáčilo skončili a je pokoj.Cestni chovatelia s tým nemajú problém a ti druhí no s Pánom Bohom šťastnú cestu.
Milan Blahovský (17.12.2020, 17:11)
Pre upresnenie Rudo, som členom prezídia ešte ako volený člen OZ SNV, áno do roku 2020 som bol členom VZ za OZ SNV spolu s Vladom Vernarským. Po odchode do OZ Spiš, bol za člena VZ za OZ Spiš nominovaný p.Dal.Duľa a ja som ostal členom prezídia, bez hlasu rozhodujúceho pri zasadnutí VZ. Síce toto ešte v roku 2020 nezasadalo, ale obežník s otázkami k zjazdu bol zaslaný p.Duľovi.
Moje kompetencie sú už iba ako člen prezídia a predseda Športovej komisie, takže asi tak. Osobne sa nemám problém vyjadriť ani k štandardu či Stanovám , svojprávnosť mi ešte nik neodobral.
Peter VAVREK (17.12.2020, 17:44)
Tato diskusná téma NP sa vyskytuje každý rok poukazujú sa nedostatky a a tie nedostatky ostatnú nevypovedané zaniknú lebo...... podotýkam nechcem nikoho uraziť z prezídia píšem to tak ako to vidím ja vidíme my ostatný chovatelia v prezídiu ste 9 členovia a každý jeden má svoju predstavu predstavy ako majú NP vyzerať ak by ste boli jednotný presadili by ste aj spoločný pretek pre celé Slovensko ibaže každý si tam ťahá svoju pomyslenu káru nekritizujem iba konštatujem a tento názor zdieľa dosť členov SZ a nebudem to rozpisovať ..... Tak konečne spravte spravme také rozhodnutie k NP aby chovatelia mali holubársky sviatok v NP spoločný
Rudolf Čmarada (17.12.2020, 18:03)
Milan myslím, že tá Tvoja odpoveď je písaná hnevom, ale neviem prečo.Ja som Ťa v mojich príspevkoch nikdy neurazil to potvrdia všetci čitatelia DF.Prave naopak poukázal som na Tvoje kompetencie a na tom nebudem nič meniť.Chapem Tá,že sa Ty ťažko niečo presadzuje keď nemáš podporu od tých, ktorí by Ťa podporiť mali.Vermi, že viem o čom píšem funkcionárom už 49 rokov a prešiel som si už všeličím.Mame spoločný cieľ a verím,že to aj dobre dopadne s pozdravom Rudo.
Milan Blahovský (17.12.2020, 18:11)
Možno , že moje otvorené vyjadrenia, kedy si nekladiem servítku pred ústa a nehľadám sladké slová, vyzerajú tak, ale určite nie som nahnevaný ak odpovedám k veci a tak si ma aj oslovil - citujem "Milan nemôžem s Tebou súhlasiť v tomto, čo si napísal, že si není členom VZ..."naopak som milo prekvapený , že aj chovateľ z tejto časti Slovenska nemá výhrady k návrhu chovateľov z východu Slovenska...
Ľubomír Janda (18.12.2020, 23:45)
Pán Blahovský, téma „NP-FLENSBURG 2021“ utíchla, preto mi nemôžete mať za zlé, keď zareagujem na príspevok, ktorý ste mi adresovali. V tejto súvislosti Vás ale musím upozorniť, že podmienky MS do tejto témy vniesol ten pán, čo konštatoval, že „poškodili 1/3 ak nie viacej chovateľov na Slovensku“ a dúfam, že keď som ho takto spomenul, nebude mať z toho problémy. Ja som sa len snažil identifikovať príčiny tohto stavu a vzhľadom na Vašu reakciu som asi nebol ďaleko od pravdy.

Reagovali ste teda spôsobom sebe vlastným, t. j. podstatu veci utopiť v rozsiahlom texte plnom všeličoho iného, ale hlavne invektív na moju osobu. Napríklad, že nemôžem spávať, že sa na Vás vyvršujem pre nedostatky iných funkcionárov, že Vás zaťahujem do svojich hier, príp. že musíte odpovedať „niektorým chovateľom“, na čo ma ako neaktívneho chovateľa trápia NP, z čoho je Vám ale ihneď jasné, že zrejme ma za posledné obdobie v žiadnom poradí OZ Považská Bystrica nenašli atď., aj keď určite sám dobre viete, že OZ nevyhodnocujem. Jednoducho úplne od veci, no keď končia rozumné argumenty, resp. neboli nikdy po ruke, deje sa aj toto.

„Takže poďme pekne po poriadku“, totižto takto ste tú trápnu spŕšku uviedli. Ja spávam veľmi dobre, to že z času na čas prispejem v DF v neskorých večerných a skorých nočných hodinách je len preto, že mi to zamestnanie nedovoľuje cez pracovnú dobu a zvyšok dňa mám rovnako plný. Ale ak som tým spôsobil zopár bezsenných nocí Vám, pretože ten popis prežívania tém bol pomere autentický, úprimne ma to mrzí. Ste predsedom športovej komisie, preto aj tvárou všetkého čo sa v tejto oblasti udeje. Keďže sa jedná o funkciu samosprávy, v tomto prípade záujmovej, jej výkon nutne podlieha verejnej kontrole a pokiaľ nekomunikujete chovateľskej verejnosti dôvody prečo sa deje to, či ono, iba oznámite direktívu, potom sa nečudujte kritike, možno aj neoprávnenej. K zaťahovaniu do hier. Nemyslím, že ste osobnosť, ktorá sa do hier zatiahnuť dá, Vy ich skôr režírujete. Ako aj tou historkou o „niektorých chovateľoch“. Keď ich v budúcnosti ešte stretnete, čo ale nepredpokladám, tak im prosím odkážte, že v zmysle Stanov som nepochybne chovateľom aktívnym, že v tejto téme som sa vyjadroval skôr k podmienkam MS SDT, že o NP záujem mám, ale o tie skutočné, nad 850 km, ktoré by som rád videl aj v pretekovom pláne MDKS a že doposiaľ každý kto vie zapnúť PC ma v príslušnom poradí našiel.

Ale aby tento príspevok nebol len o nás pán Blahovský. Zhodou okolností som tento týždeň analyzoval výkony holubov Dr. Brockampa z čias ich najväčšej slávy a všimol som si, že v tak chovateľsky vyspelej krajine akou Nemecko bezpochyby je, sa vyskytujú NP aj s účasťou 1578, 1452, či 1238 holubov. No ale ak Váš svet tak veľmi stojí na 2000-ových NP, tak ako vo „Švejkovi“ stálo Rakúsko-Uhorsko na klystíroch doktora Greensteina, tak ich máte mať. Len nevidím racionálny dôvod na to, aby v spoločenskej organizácii založenej na súťažení, sa neustále objavovali „vynálezy“, ktoré prístup k súťaži obmedzujú, resp. ho znemožňujú. Teraz mám na mysli nemožnosť plnenia podmienok MS SDT na pretekoch regulárnych pre FCI, no určite sa nájdu aj iné špeciality. A že sa toto deje v organizácii z vysokým vekovým priemerom, ktorej počet členov podľa oznámení na DF každým mesiacom klesá, je o to stupídnejšie.

Pán Blahovský, záverom si dovolím ešte jeden postreh. Obvinili ste ma, že obľubujem „vzájomnú konfrontáciu s funkcionármi prezídia“. Ubezpečujem Vás, že vôbec! Okrem Vás to bol ešte jeden pán, rovnako to k ničomu prelomovému neviedlo, aspoň teda oficiálne, ale to by bolo na inú tému. Z komunikácie s Vami mám ale vždy pocit, že keď vyjadrím legitímny názor, ktorý Vám „nesedí“, v tomto prípade určite absolútnej väčšiny členskej základne, reagujete v rámci generálnej prevencie na výstrahu všetkým ostatným už vyššie uvedeným spôsobom a musím uznať, že je to metóda veľmi účinná. Veď následne ten diskutujúci čo pôvodne kritizoval diskriminačné podmienky MS SDT a ktorý v podstate mňa vtiahol do diskusie, Vám začal tzv. pochlebovať a neskôr ubezpečil, že nechce nikoho z prezídia uraziť a že nekritizuje, no a ten druhý zneistel a celkom bezdôvodne sa Vám ospravedlňoval aj keď naozaj nemal za čo. Nuž v takej atmosfére zisťujte čo vlastne členská základňa chce. Uznávam, máte to naozaj ťažké!
Milan Blahovský (19.12.2020, 08:50)
Tiež vám prajem Šťastné a Veselé vianočné sviatky !
Peter VAVREK (19.12.2020, 12:23)
p.Janda nemám obavy aby som mal problém napísal som pravdu a pevné za ňou si aj stojím a tu pravdu nevie niekto stráviť lebo realita je taká ako už bolo spomenuté v príspevkoch pochlebil som len v tom že je ťažké niekoho presviedčať a mám prezídium kritizovať ? každý si spraví úsudok sám veď nie sme slepý samí vidíme že sa oni tam nevedia dohodnúť a hadzaju si polená pod nohy a takto sa fungovať určite nedá a potom my máme z dola hľadať cestu k spolupráci ...... ktorú zamietnu ......vedel by som ďalej rozoberať podmienky MSSDT a NP a hlavne VCS ktorá je v podmienkach MS SDT že nie sú spravodlivé a nespĺňajú to čo by mali..... atď atď atď neviete náhodou kto pre koho hľadá výhody ? zNP ?
Milan Blahovský (19.12.2020, 12:48)
Memoriál J.Kureka - VCS Gotha či ako to chcete je platná iba pre tých chovateľov, čo z nej majú viac ako 700 km, takže nepleťte hrušky a jablká. Preto je z tohoto preteku aj pásmo nad 700 km, to že si niekto nasadí a úspešne letí tento pretek aj s ročnými holubami, to je druhoradé. Už som videl aj pretek , kde sa chovatelia na najkratších vzdialenostiach až tak dominantne nepresadili, ale to je o niečom inom.
Nakoniec ešte sme na Slovensku neprekonali počtami nasadených holubov pretek Gotha ročníky ako boli 2012-2013-2014, že by skutočne bol o tento pretek slabší záujem len preto, že časť východu Slovenska sa ho nezúčastňuje ?
Boli roky kedy sa ho zúčastnili všetky OZ - to bol teda skutočný národný pretek, aj keď iba v limite nad 500 km. Na podobnom princípe by som si vedel predstaviť aj pretek Lübeck napr., len aby sa nakoniec nestalo to, že pri možnom neúspechu niektorých "dlhotraťových" majstrov v jednotlivých OZ sa napokon z neho nestal iba pretek pre niekoľko OZ.
Trpezlivosť a schopnosť prehrať ( zniesť pocit prehry) je u veľkej časti chovateľov na nízkej úrovni.
Peter VAVREK (19.12.2020, 13:04)
p.Blahovský splnilo pásmo nad 700 km podmienku 2000 ks nasadených ? splnilo inú podmienku účasť OZ viac ako bolo nariadene ale ostatné OZ NP nemáju iba VCS a 3-4 OZ NP majú toto sú jablká-hrušky na koho podnet toto sa schválilo alebo kto presadzoval tento pretek jedny môžu druhý nie ....asi tak takéto praktiky a nezhody schválilo prezídium alebo VZ t.j. ale bolo bolo pozerajme dopredu a napravme to tak aby to bolo spravodlivejšie ok
Milan Blahovský (19.12.2020, 13:24)
https://www.postoveholuby.sk/storage/documents/ivXVQbUQaNoYqpKbvqQgb2kHPoTA0OtERUlAqD1P.pdf

Citujem: "Prezídium rozhodlo, Národný pretek v roku 2019 sa vyhodnotí ako NP a víťazí budú ocenení iba v prípade, že na pretek bude nasadených viac ako 2000 holubov a účastníci dodržia smernicu preteku, ktorú vydá Prezídium SZ CHPH."

Takže váš argument, že tí čo splnili nad 700 km nenasadili viac ako 2000 ks, je mimo - na štarte nimi použitého preteku Gotha bolo viac ako požadovaných 2000 ks. Opakujem ešte raz, že číslo 2000 nebolo z mojej hlavy, keby bolo aj 5000, tak ak sa schváli väčšinovo, tak mi ostane iba možnosť ho rešpektovať, prípadne vypisovať v DF aký to je nezmysel...
Peter VAVREK (19.12.2020, 13:43)
........ no coment nemá význam ďalej to rozvádzať VCS a NP nech si každý spraví svoj úsudok aký chce .... A k tomu NP ak by sa podaril na budúci rok tak Lübeck je schodný pre celé Slovensko ale keď budú takto naďalej lobovať a hájiť si svoje záujmy určite skupiny v SZ a predstavitelia SZ tak dohoda nevznikne nikdy viac už k tejto téme nemám čo dodať záujem chovateľov na celom Slovensku je tak ich podporte .....


Rudolf Čmarada (19.12.2020, 17:31)
Myslel som, že sa už nebudem k tejto téme vyjadrovať, ale musím. Svoje príspevky som písal v presvedčení, že sa tu už konečne niečo zmení, čo sa týka NP.Nenecham sa však vťahovať do osobných atakov, z ktorými ja nemám ani nechcem mať nič spoločné. Len pripomeniem o čom som písal.Takze toto sú výňatky z mojich príspevkov.Milan Ty máš dosť vysoký mandát na to, aby si sa k tejto aj vyjadroval aj navrhoval miesta či termíny NP. Nemôže predsa o takýchto návrhoch rozhodovať napr.predseda komisie pre štandard.Viem veľmi dobre, že Ty zase nerozhodujes pri výbere do kolekcie v kat.. štandard.Na to sú tam iní ktorí sú za to zodpovední.Takze, ešte raz,je to tvoja parketa a zároveň aj Tvoja zodpovednosť aTvoji kolegovia z prezídia by Ťa mali plne rešpektovať, pretože potom to vyzerá tak, ako to vyzerá.Neviem si to ani predstaviť ako by som mohol fungovať, keby som nemal akú takú podporu. Z vlastnej skúsenosti za tie roky viem, že bez podpory aspoň niektorých kolegov čo tomu rozumie sa žiadna funkcia robiť nedá tak, aby to bolo čo najobjektívnejšie pre väčšinu členskej základne.Na záver dva výroky,Hodnota človeka nie je v tom čo urobil pre seba, ale čo urobil pre druhých. Nešťastný je ten človek na zemi, ktorý nepozná pohyby svojej duši. Je mi úplne jedno kto si z toho čo vyberie.
Milan Blahovský (19.12.2020, 18:06)
Bolo toho popísaného dosť, niečo k veci , pár príspevkov od veci. Takže ešte raz pre tých, ktorí sa v tom strácajú.
Posledné obdobie konštrukcie národných pretekov boli postavené tak, že prišli podnety od regionov - v podstate tých 3 hlavných - Sever, KDTVR, Západoslovenský - ktorých zástupcovia ( hovorcovia) v prezídiu predložili dohodnuté termíny a trate a tie sme doladili aby nekolidovali s VCS Gothou, ktorá bola akýmsi odrazovým bodom pre tvorbu PP vo väčšine OZ. Žiadne loby či presviedčanie na nejaké iné trate tam neboli. Najväčší problém bol so škrípajúcou dohodou v KDTVR, kde OZ Košice ťažko nachádzali pochopenie napr. pre pretek Schwerin v minulosti alebo Demmin, leteli si Witstock či Neuruppin. Posledný rok sa dohoda aj tu našla. Rovnako skupine Regionu Tatry boli výhodnejšie preteky s regionom Sever ako KDTVR....Žiaľ v minulom roku došlo ( bol som rád ak iba ) zrejme posunom štartu pretekovej sezony skrz opatrení okolo koronavírusu v časti "západ" a ich 2 skupiny sa rozišli v termínoch Hille, poškodili sa obe skupiny a to čo v pohode naplnili v minulosti ( 2000 NH ) to už teraz nesplnili a tak bolo tých vyhodnotených v MS SDT iba toľko koľko bolo. Nezapričinil to ani Blahovský, ani prezídium. Miešame teraz ale NP a MS...
Jedna skupina si to predstavuje tak, aby "Blahovský" napísal na tabuľu v najbližších rokoch sa poletia tieto NP a v tieto termíny, v dané dni sa nesmú organizovať žiadne preteky na DT , ak to niekto nedodrží, tak pretek v tento víkend bude vyradený z MS.
Ďalšia skupina si to predstavuje tak, že na DF napíšu pre Slovensko má najmenšie rozpätie pretek Niš a tak ho prezídium schváli, ďalšia skupina napíše , že ich priaznivci si predstavujú NP ako pretek Brusel či Oostende , kde nedoletí prvý deň ani jeden holub ani pri rannom štarte, ďalší zase , že NP bude aj taký ak si nad 700 km odvezie nejaký region holuby v počte hoci aj 500 ks. Jednoducho čo hlava to názor.
Predstava prezídia pre tvorbu NP a ich termínov je, že príde návrh od jednotlivých OZ ( cez zástupcov VZ ) , tento ich návrh bude zrejme dohodnutý v regionoch kde kooperujú jednotlivé OZ a tieto preteky sa prerokujú v prezídiu - nastaví sa termínovník a schvália sa.
Podmienka štatútu NP je pre nasledujúce obdobie min. 6 zúčastnených OZ na štarte preteku, pričom každé z nich nasadilo minimálne 150 holubov. V prípade, že sa na preteku zíde viac ako 6 OZ, pričom aspoň 6 OZ splňajú podmienku 20/150 , môže byť s nimi účastníkom preteku aj ďalšie OZ, ktoré túto podmienku 20/150 nesplňa.
Minule som sa stretol s chovateľmi nemenovaného OZ a tí boli prekvapení, že je takýto návrh 20/150 a nie 2000 ks na štarte....Takže je jasné ako sa posúvajú informácie zo sekretariátu v OZ smerom nadol ....
Jaroslav Benka (20.12.2020, 09:28)
Toto sa už nedá čítať.Keby tak uvažovali západný chovatelia ako mi tak nikdy by nelietali Barcelonu .Kto má záujem tak ide do toho.
U nás je to tak,že sa stále mení a preto nemáme stálicu vytvoriť trvalé preteky pre chovateľov aby si nachovali holuby a išli do toho.
Chyba je na SZ ,že sa dáte stále ovplyvňovať inými názormi a svoju stratégiu meníte.Boli vypočuté OZ s návrhmi na preteky tak to postavte a uzatvorte aspoň na 10 rokov lebo toto nikám nevedie. Či už tam budu pásma je to druhoradé pre ocenenie - víťaz preteku je len jeden.
Peter VAVREK (28.12.2020, 13:22)
Pozdravujem širokú chovateľsku verejnosť nechcel som sa už k tejto téme vracať ale nedá mi ešte aby som nereagoval na túto tému požiadal som mailom prezidenta SZ o stanovisko za región Tatry ako aj o jeho osobný názor k organizácii spoločného NP pre SK aký majú alebo má názor doteraz odpoveď nedošla možno že žiadam veľa a neoficiálne cez SZ ale takto cez diskusné fórum jediný kto sa za prezídium vyjadril je p.Blahovský a aj naznačil ako to funguje návrh návrhy regiónov atď atď mňa osobne ale aj viacerých chovateľov na SK zaujíma názor aj ostatných členov prezídia aký majú názor na organizáciu jedného spoločného NP žiadam žiadame veľa od Vás môžte sa vyjadriť slobodne aby sme nemali domienku že každý si tam ťahá svoju......s pozdravom Letu zdar !!!
Miroslav Gemery (23.01.2021, 10:26)
K teme NP 2021 ktoru otvoril p.Vavrek kde bol spomenuty NP SWERIN 2017 ktory sa letel s poobednym startom o15:00 a niektorym chovatelom sa zdal byt neobjektivny preto odporucam pozriet regionalne vysledky s tohto preteku.Pre zaujimavost v skratke uvadzam pocty nasadenych a umiestnenych holubov:JACKO-10/8 BALOGA-11/7 MATALIK-11/5 STERBA-9/5 ZELENAK-15/6 LIPTAK-12/5 HOJSAK-10/6 HOVANCIK-13/8 SUROVY-12/9.Este stale sa vam to zda neobjektivne!!!!!!alebo je pricina niekde inde?????Toto bol objektivny pretek a taky isty bude aj NP FLENSBURG 2021 ak ho funkcionari zvazu odhlasuju a zaradia do pretekovych planov vsetkych OZ.A do buducna by to mohol byt aj pretek s medzinarodnou ucastou chovatelov z Ciech, Polska, Madarska,Rakuska,Rumunska.....podobne ako je v zapadnej Europe Barcelona.
Jozef Jakubcak (23.01.2021, 17:28)
Miro ty čo tým Schwerinom chces porovnávať....objektivitu?Každý pretek aj ten keď Ty nasadis100 ks a neumiestnis ani pero je objektívny!Tu nešlo o to či niekto umiestnil 10 alebo nič.Chapes čo je štatút preteku? To je to čo si môžeš precitat dopredu a zariadiť sa.Ak pretek ako Schverin ktorý má na mňa 840km sa pustí za normálnych okolností z rána dolet by mal byť 1 deň , to nie je Flensburg....ktorý navrhujes ten je cez 1000km..Ty ako maratónec vysvetlí prečo v ňom navrhujes poobednajsi štart kto ho praktizuje a preco.Vo svete sa lietaju každý rok preteky nad 1000km v NL ich majú 6...pozri si štarty tie sú ak dovolí počasie ranné, potom sa mozu oslavovat nočný letci, podľa teba budeme oslavovať zúfalcov ktorý prežijú noc a dokracaju domov.
Toto sú veci ktoré mi dokážu dvihnúť tlak.
Peter Tokoš (23.01.2021, 17:51)
Chlapy ak sa holuby nepustia skoro rano tak to budu vždy nespravodlive.Zamozrejme ak to počasie dovoli,pustit skoro rano.
Jan Vasil (23.01.2021, 19:38)
Prečo sa každy boji poobednajšich vypusteni. Zeby večerneho odchytu.
Miroslav Vidhold (24.01.2021, 09:36)
Na Slovensku máme veľa sebeckých ľudí,ktorým záleží v prvom rade na vlastných záujmoch...Pokiaľ sú v riadiacich orgánoch,tak ich tam aj presadzujú.Vôbec im nejde všeobecne o rozvoj a meno v zahraničí našich holubov,ale o "svoj"rozvoj vo funkcii...Zmeny v NP tu sú stále a dajte si otázku,prečo to tak je?...no ak nebudete vediet na to prísť,stačí si pozrieť dlžku obdobia určitých funkcionárov,ktorí sedia v Prezídiu nášho zväzu.Myslím,že ryba smrdí od hlavy...pokial aj vo firme bude sedieť slabý manažér,nikdy táto firma fungovat vo vysokej kvalite nebude...Viem,čo tu píšem,od r.1995 môžem sledovať diane na "holubárskej"scéne a nič sa nezmenilo...Uz vtedy som sa snažil o "nové"veci...no pokiaľ nie ste "rovnako mysliaci",ako hlavní" vlci vo svorke",nemáte šancu presadiť nič...Preto tu funguje len "ruka ruku myje" a pokial sa v Prezídiu nevymenia "názorové"prúdy na budúcom zjazde,naše holubárstvo skončí v úplnom rozvrate a v rovnakom režime ako doteraz.Nemám dojem,že by sa tu vybudovala nejaká tradícia,ktorá by trvala stále a trvalo...či sa tu jedná o NP preteky resp.MS.Je to preto,pretože je tu x-ľudí,ktorí celé "zimné večery" prepočítavajú spôsoby,km a smery pretekov,ktoré by im vyhovovali a potom toto všetko pretláčajú vo funkciách resp.cez funkcionárov OZ resp.Zväzu...no na konci nie je prospech Vás,Vašich holubov,ale naopak,prospech tých,ktorí to vymýšľajú(oni si to myslia,no aj tak im to nepomôže ).Tých príkladov je tu mnoho,nemá význam to rozoberať...základom pre zmen,je zmena myslenia vo vedeni SZ,ináč tu môžte písať čokolvek..
A ešte môj názor na NP ..znova je to len v jednej otázke:chceme mať NP,alebo ich chceme mať rozbité na malé preteky?...chceme mať jednodňové dlhé NP resp. dvojdňové?
Keď sa na tomto dohodneme,všetko bude fungovať...
Odpoveď na tú hore otázku je určujúca,ináč tu nemá význam navrhovať vypúštacie miesta a taktiež nema význam označovať pretek Národným pretekom,pokiaľ sa ho nezúčastní mi 1/2 OZ t.j.východ resp.západ...
Miroslav Gemery (24.01.2021, 10:10)
Ahoj Jozef-tlak pojde este vyssie.1.Ak nasadime "sto"holubov a neumiestnime ani jedneho tak neplaceme a neriesime aky bol start-PRE KAZDEHO BOL ROVNAKY.A ani netancujeme ked nasadime 10 a umiestnime sestdesiat percent.2.V kazdom preteku ide o to aby chovatel umiestnil aspon seriu lebo v konecnom zuctovani tieto body kandidatom na MAJSTRA chybaju.3.To ze si precitam statut preteku do predu a zariadim sa podla neho este neznamena ze sa dodrzi vzhladom na vyvoj pocasia a ine faktory.A ani pretek nad 800km nikto nedokaze zarucit ze bude jednodnovy.4.K startu poobede-len a len preto aby aj chovatelia v TREBISOVE,ROZNAVE,KOMARNE a podobne mali rovnake podmienky ako my na kratsich kilometroch.5.Pretek BARCELONA praktizuje ho zapadna Europa a nezabubnime dodat ze holuby su od casu kosovania do casu startu 5 dni a noci v prepravnom aute. A pocas tychto dni sa vsetky holuby vycistia od dovolenych aj nedovolenych pripravkov-KAZDY HOLUB PIJE ROVNAKU VODU A ZERIE ROVNAKE KRMIVO!!!!!Tomu sa hovori OBJEKTIVYTA!!!!!A takychto pretekov je v NL viac.6.A este k tym ZUFALCOM s preteku SCHWERIN 2017-takze holuby p.JACKA a ostatnych menovanych aj nemenovanych su ZUFALCI?!!!Asi kazdy z nas by takychto zufalcov potreboval.A nakoniec tam boli aj chvatelia ktory umiestnili 100%napr.-JOZEF ZALETA...
Jozef Daníšek (24.01.2021, 14:17)
Pozdravujem! Chcem sa vyjadriť k dvom príspevkom.Pán Vidhold,trafil ste klinec priamo po hlavičke.Je to presne tak,ako píšete.Len,ako som počul,prezídium sa už snaží zabetónovať na dva roky,a chce zjazd posunúť,údajne pre koronakrízu.Tak by som v tejto súvislosti chcel vedieť,či bude i pretekanie holubov tiež posunuté o dva roky.No a ta druhá vec o ktorej by som chcel napísať,je tak trošku úsmevná,ale ako čítam príspevky tak začína byť aktuálna.Keď som robil vo výskumnom ústave,tak sme mali v kancelárii taký veľký plagát ,ktorý mal 5 bodov. 1 bod.Počiatočné nadšenie
2.bod.Realizačné vytriezvenie
3.bod.Hľadanie vinníkov
4.bod.Potrestanie nevinných
5.bod.Odmeny zoberú nezúčastnení.
Tak, teraz sme podľa diskusie v realizačnom vytriezvení.K ostatným bodom si spravte každý úsudok.Len treba dať pozor,aby sa ten 5 bod nenaplnil a ostalo všetko po starom,a to by bola tá odmena, že by prezídium ktoré je skostnatelé ostalo,na svojich postoch.
Jozef Jakubcak (24.01.2021, 15:11)
Odkazovať si tu a ešte popisovať v bodoch blbosti to som naozaj nečakal.Najst s prstom na mape bod navrhnúť ho aby sa letel to môže každý aj Gemeryovci ale trepať o Barcelone či o štatúte preteku to je už o inom....
Chcel som počuť argumenty poobedňajších štartov no márne...ak niekto rozmýšľa dať šancu všetkým zúčastneným tak fajn, len verim že k tomu nebude aj potreba voziť holuby 5 dni aby sa všetky vyčistili od dovolenych aj nedovolenych prípravkov....
Už rozumiem ak som nazval zufalcami holuby ktoré sú nútené pre poobedňajší start prenocovať aby dosiahli domova prečo nepochopis co som tým myslel.
Rudolf Čmarada (24.01.2021, 17:54)
Už som sa k tejto téme vyjadrovať prečo podporujem ranné štarty.Aspon v tomto sa zhodneme s p.Jakubcakom.Ti ktorí ste nezažili nočné dolety nemáte ani potuchy aké nástrahy tých holubov čakajú.Pre tých čo podporujú poobedne štarty len toľko....... skúste si vyviesť holuby len na 20 km a vypustiťe ich o 22 hod a potom pochopíte o čom sú nočné lety za jasnej noci.
ROMAN NAHALKA-Romannasport (24.01.2021, 19:07)
Dobrý večer, chcem aj ja niečo prispieť svojím názorom,. Podľa mňa pretek Gotha je ideálnym národným pretekom rozdeleným do pásiem. Aj v OZ Martin sme mali prilety veľmi spatne, ale usmialo sa aj šťastie druhá neuznana cena kvôli neskoremu nahlásenie, a myslím, že 3,4pekne ceny v prvej päťdesiatke v rámci SR. Ak chcete navyšovat km na národnom preteku, tak treba zvyšovať aj km na SDtratiach, zdá sa mi, že všetko za nás aj tie špekulácie zariadi za nás príroda.
Peter VAVREK (24.01.2021, 19:53)
p.Nahalka NP pretek má byť sviatok pre chovateľov a v podmienkach MS a FCI je to pretek nad 700 km ,pretek Gotha je VCS t.j. zase iný pretek ktorý nespĺňa podmienku NP a tento pretek mal by byť vylúčený z MS SDT ale ..... niekto v prezídiu si to vysvetľuje po svojom a mieša.... jablká a hrušky .a schvaľujú podmienky také ako im vyhovujú .... uvediem príklad Holub vyhodnotený v kategórii E nad 700 km nesplní podmienku MS SDT 6 OZ a počet nasadených 1500 ks ako môže byť vyhodnotený v tejto kategórii keď nesplnil podmienky MSSDT ostatné zúčastnené OZ majú Km pod 700 a neplnia podmienku NP ....ale zúčastňujú sa VCS ...spravte si svoj v obraz či to je spravodlivé ,tieto naťahovačky su tu dlhodobo prezídium to nevyriešilo iba pokuskovalo regióny aby si vytvorili svojej NP a plniť podmienku MSSDT je čoraz ďalej zložité a komplikované ,NP má byť jeden pre celú republiku a daný v podmienkach MSSDT ak sa ho nezúčastní OZ nebude vyhodnotený v tejto kategórii a tento pretek má byť v réžii SZ organizátor , nesme schopný takéhoto preteku sa dohodnúť na SK lebo poniektorí predstaviteľa zväzu majú svoju predstavu takú akú v predošlom príspevku napísal p.Vidhold a je už potrebná výmena aby sme sa niekam posunuli dopredu lebo strácame aj šmrnc v zahraničí ..... prečo napr.PL OZ majú 14 pretekov v pretekovom pláne a splnia všetky kategórie od Apo I žiadne dvojpreteky intermajstrovstvo aj Koeficient majú ďaleko lepší ako my na SK a v našich pretekovych plánov sa nachádza aj 20 pretekov len aby sme malí čím lepší koeficienty a nemáme čím to je .... máme asi iné holuby a kvalitu tak pouvažujte-me čo treba do budúcna zmeniť ....s pozdravom
Šimko František (24.01.2021, 21:26)
Vyjadrim svoj názor na túto tému hoci holuby na dlhé trate som prakticky zlikvidoval predsa keby sa letel jeden národný pretek a v ten víkend by sa nič iné neleteli pár holubov by som dal. Jasné že by ho letel iba kto chce ,ale dal by som ho do MS , je až protestné ako sa holubari boja že by tam mohli stratiť holuba a doma majú ďalších 100. No mohlo by to vyzerať že niekoho nutime letiet NP , ale bohužiaľ ak Schifrinova nenastúpi na zjazd nezíska body , zjazd je riskantný. Kto chce vyhrať Tour de France ,musí do Pyreneji , kto by chcel byť MSSDT musel by letiet NP. Viem že mnohí so mnou nebudú súhlasiť ale mne to nevadí , je to iba môj nazor , ja rešpektujem aj iné , a nedávam ak má niekto lepšie nápady ,inak takéto témy sú dobre iba dlhé zimné večery , veď na DF sa každý rád pozrie .Veľmi by som bol zvedavý aký názor by mal p. Adamik a ako je to.u nich.
Peter VAVREK (25.01.2021, 07:46)
p.Šimko možno pre niekoho ako píšete sú to témy na dlhé zimné večery ale bez vetra sa ani lístok nepohne, chodíte medzí chovateľov poznáte problematiku pretekov na SDT ? väčšina chovateľov zdieľa názor letieť spoločný NP stačí iba jeden spoločný nechceme 3 tu na DF návrh z prezídia nepribudol ani jeden pracujú v utajení a vytvárajú podmienky aké ? ... takto to funguje už zopár rokov,ak podáte návrh zmietnu Vás nereálne dôvod je aký....biznis ...nezmyselné ťahanie doletovych čiar také a také pohorie atď atď.... SZ má OZ spájať a nie kuskovat SK ak budú aj naďalej tam pôsobiť funkcionári ktorý obhajujú svoje záujmy ......pred záujmami chovateľov tak...... posúďte sami ....
Rudolf Čmarada (25.01.2021, 12:06)
Pán Vasil aspoň jedna odpoveď na Vašu otázku, áno aj to je jedna z príčin prečo nie poobedne štarty.Precitajte si môj včerajší príspevok a dúfam že to pochopíte a keď nie,tak si to vyskúšajte na vlastných holuboch.Ten čo neskúsil ani neuverí.Na Slovensku je veľa schopných funkcionárov či je to na východe v strede, alebo na západe, čo dokážu takýto pretek zorganizovať,len sú rozdelení do dvoch skupín, tí čo to vedia a chcú a tí čo to vedia a nechcú. O tých druhých si urobte vlastný názor je na to jednoduchá odpoveď. Posledný NP organizoval člen prezídia p.Pazur.Vsetko si organizoval sám od nahlasok holubov, platby, zabezpečenie prepravy,nakladacie strediská harmonogram zberu a zvládol to. Aj toto svedčí o tom, že slovíčko nedá sa nemá žiadne opodstatnenie .Som si istý, že tým čo nevedia ako sa to má robiť rád poradí už aj vo vylepšenej verzii z predchádzajúcich skúseností.To je jasný príklad toho ako sa to dá a nie ako zato nedá, tak sa nad tým už konečne zamyslite.
Július Marton (25.01.2021, 12:45)
Pekný deň prajem kolegovia. Upresním kolegu Vavreka kt. napísal ,že v PP sa nachádza aj 20 pretekov. Ja som sa vrátil do rokov
2016- 22 pretekov - 8 dvojzávodov
2017- 24 pretekov - 6 dvojzávodov
2018- 28 pretekov - 8 dvojzávodov
2019- 25 pretekov - 8 dvojzávodov
2020- 19 pretekov - 6 dvojzávodov
Chovateľ ktorý si načipuje 30- 40 ks nepotrebuje veľké množstvo závodov. Nie som proti množstvu závodov ,ale nech si ich zaplatia tí čo chovajú 300-400 holubov a majú načipované 200 -250 ks. SZCHPH by mal stanoviť počet závodov ktoré by boli započítané MS a ostatné si môžu lietať ako hobby z dlhej chvíle bez bodovania. DT - SDT by sa mali realizovať skoro každý chovateľ s tým súhlasí. Je nemysliteľné aby sme leteli Brusel ako voľný pretek ,potom chovatelia strácajú záujem . Nebudem tu rozpisovať tie bicyklové a kolobežkové závody okolo kostolnej veže. Bolo by načase aby SZCHPH (kompetentné osoby ) rázne zakročili a stanovili podmienky pretekov. Nepamätám sa ,že by sme v 60 -70 r. keď sme lietali Nemecká alebo aj Čechy púšťali poobednajšie štarty. Boli to ranné štarty 4,30- 5,00 -6,00 holuby boli odštartované. Kto mi neverí, nech si dá TS Řečany ( zdelení TS ,tam p. Cihák našiel štarty s 59 roku a budete sa čudovať,že to potvrdzuje na čo roky upozorňujem). Ja som bol v tej dobe mladík ,tak som nemohol starým pánom do toho mudrovať ,ale zrejme mali pravdu v každom rozhodnutí. V tej dobe sa nenasádzalo 100-130 holubov ,ale nasadzovalo sa na chovateľa 5-10 holubov .Nechovali sme 300-400 ks ,priemer bol 40-60 ks a kto mal viac tých bolo málo a boli to už v tej dobe špekulanti.
P.s. na SDT - maratony vždy by sme nasadili ,ale nie ako voľný pretek. Holub kt. zvládne 1000 km a viac je poštový holub,kt. si každý váži. KT- ST sú len POČTOVE (z väčšej časti veľkochovatelia).Tým je to jedno stratí 50 na druhý závod doloží 50 a pokračuje ďalej. Bolo by načase stanoviť evidenciu ako bolo za starých čias. Je to môj súkromný názor.
Len toľko páni: Marton Julo
Jozef Daníšek (25.01.2021, 14:29)
Pozdravujem! Pán Marton 100% pravda.Ja si tie časy veľmi dobre pamätám.Dokonca i časy keď holuby a chovatelia patrili pod Zväzarm.Boli dokonca kontroly na chovateľov,ktorí chovali poštové holuby a neboli registrovaný.Evidencia bola maximálne 40 holubov.Bol daný plán pretekov a nebolo o čom diskutovať.No a predstavte si i stým malým množstvo holubov,boli slovenskí chovatelia víťazi rôznych súťaži i olympiád.Nik nechoval holubov,ktorý sa neosvedčili.A už vtedy sa lietal Brusel,Gdyňa,Suwalky,Bukurešt.S ranným štartom a bez pátosu,že sú to maratónske holuby.No a potom prišiel bum z predajom holubov a z normálnych holubárov sa stali obchodníci.Začali sa deliť oblastné združenia,pretože všetci chceli byť majstri.No a dopadlo to do takého stavu v akom teraz sme.Ja si pamätám keď do OZ Žilina patril ešte Ružomberok i Lipt.Mikuláš.Najviac sa mi páči momentálne diskusia o jednom národnom preteku.Keď si dobre pamätám ,tak počas zimných večerov, to už je pomaly 10 rokov každú zimu.A výsledok.?Iba si vybíjame baterky a čo sa dosiahlo "NIČ". Pokiaľ niekto nenariadi ,centrálne,že to bude ten, alebo ten pretek, tak táto diskusia je iba o krátení dlhé chvíle.Preto som napísal v predchádzajúcom príspevku ironických 5 bodov,pretože to vždy tak skončí.Možno niektorí nepochopili o čo ide,ale myslím si,že sa im časom rozsvieti.
Rudolf Čmarada (25.01.2021, 16:47)
Pán Danisek úplne súhlasím s tým čo píšete na túto tému a som rád, že máme úplne rovnaký názor. Ja sa snažím v mojich príspevkoch o to, aby ľudia už konečne pochopili o čom to momentálne na Slovensku je. Súhlasím s Vami, že rozhodnúť o NP nie že má, ale musí prezídium a musí ho aj zorganizovať. V predošlom článku som písal, že ako sa to dá a dokázal to jeden človek.Dostali dva výborné nápady k spokojnosti celého Slovenska.Chcem veriť tomu, použijem Vaše slová, že ich už konečne osvieti a vyberú jeden z týchto návrhov a urobia na dlhšie obdobie tradíciu akú si NP zaslúži.Myslim, že aj my starší by sme si to zaslúžili, len neviem či sa toho dožijeme.Skuste nad tým aspoň trochu porozmýšľať páni z prezídia. Zostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (25.01.2021, 16:57)
Vyberám z listu členom VZ SZ CPH ....
.....
"Celoštátne súťaže na rok 2021

Podľa § 13 Stanov SZ CHPH prezídium riadi a organizuje športové súťaže. Podmienky MS aj na rok 2021 schválilo VZ SZ CHPH, prezídium ich meniť nemôže. Je potrebné sa ale zamyslieť nad kategóriou MS SUPERDLHÉ TRATE, pretože v roku 2020 kvôli stanoveným podmienkam veľa úspešných chovateľov v tejto kategórii nebolo vyhodnotených. Prezídium upravilo podmienky NP. Pôvodne NP bol vtedy, ak sa do neho zapojilo 7 oblasti. V súčasnosti sa za NP považuje pretek nad 700 km, ak bolo
naň nasadených 2000 holubov . Prezídium túto otázku prerokovalo a pripravilo schváliť novú verziu Národných pretekov 2021.
Za Národný pretek by sa považoval pretek, ktorého by sa zúčastnili chovatelia minimálne zo šiestich oblasti a z každej oblasti by na pretek nasadilo holuby minimálne 20 chovateľov.
Model by sa meniť nemal: 9 NP + VCS (3 NP západ, 3 NP stred a 3 NP východ). Prezídium miesta štartu NP 2021 na základe návrhov regiónov schváli na zasadnutí vo februári 2021.
Vyzývam aj Vás členov VZ SZ CHPH, aby ste sa do prípravy NP 2021 zapojili aj v týchto sťažených podmienkach." ......toľko asi z listu prezidenta.

Ďalej vyberám z vyhodnotenia odpovedí členov VZ SZ : .......
"D/ K organizácii NP – SDT (aj MS) a VCS prišiel jeden návrh od dvoch členov VZ:
Organizovať 3 NP pre západ SR, 3 NP pre východ SR.
VCS Gotha organizovať pre celú SR, za podmienky, že preteku sa zúčastní minimálne 12 OZ CHPH. ".....

Pýtam sa teda ešte raz verejne, kde sú ostatní členovia VZ resp. ich pripomienky k NP ? Vyplýva mi z toho, že sú so stavom spokojní.

Z počtu príspevkov a hlavne z počtu diskutérov k téme je zjavné, že vás organizácia NP ( ale aj iných vecí ) trápi, len je si treba aj odpovedať, akú váhu a hlavne akú rokovaciu hodnotu majú vaše komentáre. Je to čo sem predložíte záväzne pre členov prezídia ?
Určite to nie je vec, ktorú si netreba všímať, ale ešte raz sa pýtam, prečo neprišiel od vášho zástupcu vo VZ komentár k tomuto bodu ?

Môžem si aj odpovedať ? Asi to budú výkriky do tmy zopár jednotlivcov, ktorí majú rozdielny pohľad na vec ako ich štatútari.

Niekto si možno myslí, že som za dal zabetonovať do pozície člena prezídia, nech sa páči, rád si to s vami vymením. Môj život nie je postavený na konfrontáciach s diskutérmi v DF, či členstve v prezídiu...

Už som to niekoľkokrát naznačil , že rešpektujem návrhy vo forme emailu či listu, ktoré budú predmetom rokovania o NP v roku 2021.
Doteraz som dostal iba návrh Regionu Sever a Podunajského regionu k ich predstave o miestach a termínoch NP . 18 OZ podporilo tento návrh a pri otázke ako vidia možnosť spoločného preteku Flensburg, ktorý navrhuje východ či pán Gemery ( ???? ) , sú reakcie asi v tejto polohe - Pretek Flensburg či akýkoľvek z toho smeru je pre Podunajský region neprípustný ( prekážka Krkonoše a pod. ) a pokiaľ by Sever išiel tento pretek, odstúpi z kooperácie na všetkých pretekoch....
Západoslovenský region a KDTVR Šariš doteraz nepodal žiaden návrh pretekov. Dosť komentárov je práve z východu SK a sám nemám jasné, čo vlastne poletia moje holuby z Nemecka...
Poďme teda späť do doby Zväzarmu a od stola povedzme, že budú 3 NP a to napr. Koblenz - Hille - Schwerin , tak ich určí prezídium a do MS sa použijú koeficienty z týchto pretekov. Koľko chovateľov splní podmienku MS ???? Koľkí začnete nadávať na diktátorský spôsob riadenia súťaží a pretekov vo vašich OZ ??? Koľkí začnete nadávať na neobjektívne podmienky súťaží ?
Možno nie všetci ste vedomí veci, ktoré sa prejednávajú vo vašich OZ a z toho plynie váš pohľad na NP či ďalšie súťaže v SZ . Čo vám teda ostáva ? Len spomínať na to ako to bolo, keď to a to bolo ...





Miroslav Gemery (25.01.2021, 18:41)
Pan Blahovsky nerozumiem tym otaznikom-pretek FLENSBURG ako NP navrhujem ja a tieto prispevky su uvadzane pod mojim menom neviem co za tym hladate.Nemam najmensi problem ak konecne funkcionari zvazu doslovne nariadia NP od stola kludne aj Koblenz,Hille,Schwerin-co je 800km ale podme aj na dlhsie kilometre a to je prave pretek FLENSBURG ktory by sa pravom nazyval NARODNY.Preco sa "MAJSTRI"a" FUNKCIONARI"zvazu boja zaradit takyto pretek do pretekovych planov?Pravdepodobne preto lebo takyto pretek moze vyhrat hocijaky chovatel ktory nepotrebuje predavat holuby alebo strata bodov ak nechytia seriu?A ze podmienky ktore schvalilo VZ SZ CHPH sa nedaju zmenit-pekna vyhovorka. Len sa treba STRETNUT-SADNUT-DOHODNUT.Ak treba zmenit USTAVU SR tak to poslanci NR dokazu -AKE ZAHLASOVAT ZA FEROVE PODNIENKY PRE CHVATELOV FUNKCIONARI ZVAZU NEDOKAZU!!!!!
Rudolf Čmarada (25.01.2021, 19:18)
Milan z tých podmienok, čo si tu opísal sa môže stať,že tých 120 chovateľov nemusí splniť ani olym.podmienky, alebo sa mýlim? Nevedel som, že Krkonose sú vyššie ako Tatry. Rád by som poznal toho delegáta z podunajskeho regiónu,nech ma douci niečo zo zemepisu preto že som zistil, že mám veľké medzery. Dopredu ďakujem a ostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (25.01.2021, 19:28)
Pán Gemery, NP Flensburg osobne schvaľujem ( pre prípad, že by sa pridali aj kolegovia zo západu či stredu, len nemám istotu či to chce aj východ), ale som realista...otázniky preto lebo som si nebol istý či je to váš návrh alebo niekoho iného - tému ste ale otvoril vy. Na ďalšie otázky si dá snáď odpoveď každý sám. Rudo, je to logické v prípade, že každý z účastníkov nasadí jedného holuba, o tom je matematika...
Peter VAVREK (25.01.2021, 21:34)
p.Šimko a aj iný diskutujúci máte pravdu že to bola téma na dlhé zimné večery , hlavný predstavitelia sz už dobredu dávajú stanovisko že to a to prejde to a to neprejde presondovane sú všetky regióny ,pre spoločný NP pochopenie nie je ......a takto to funguje vo vedení sz dlhodobo špekulácie a .... spravte si obraz samí treba zrušiť Krkonose Tatry všetky pohoria ktoré zavádzajú v dolete na SK a pomalý a isto sa zrušíme samí na SK ,do návratok ktoré žiada prezident sz od členov VZ ste mali dať aj otázku,kto dôveruje prezídiu v ich činnosti a výkone funkcií .....jeden úspešný Nemecký chovateľ sa vyjadril o Slovenských chovateľov a ich holubov das ist banditen....dnes som to počul po tel.a má úplnú 100% pravdu ....a je to ...
Milan Blahovský (26.01.2021, 08:01)
Pán Vavrek, vážte svoje slová skôr ako ich verejne vypustite z úst...Otvorene vám predložím to, aký je pohľad na vašu snahu v iných lokalitách ako je východ a vy tu začnete slovákom v mene svojho nemeckého vraj úspešného chovateľa nadávať do banditov...Dúfam, že máte podporu v OZ Prešov a nominujú vás do vrcholných orgánov SZ v budúcnosti. Bola by vás škoda a nemali by sa komu tí banditi raz revanšovať. Možno aj v tomto diskusnom fóre...
Peter VAVREK (26.01.2021, 08:45)
Ja svoje slová p.Blahovský vážim nikoho neuražam neosočujem ak som na niečo kritický a poukazujem na nezhody je to zlé ....že som poukázal ako nás berú v zahraničí o Slovenských chovateľov a holubov ? ja som sa takto nevyjadril na Slovenských chovateľov,kto sa takto vyjadril si zistíte samí sú to popredný chovatelia na Slovensku oni Vám to potvrdia ktorý Nemec to bol ,či ja mám podporu v Prešove to nie je Vaša vec aj keby som mal tak ďakujem pekne ........ stav aký je v SZ do očí sa .... myslíte ,že mi sme slepý a ..... môj osobný názor čo robí neplechu v SZ podmienky MS a sú aj ďalšie ale mne neprináleží sa o nich vyjadrovať kto to pozná tak vie čo je to......s pozdravom
Jozef Toporcer (26.01.2021, 09:27)
Raz sa vyjadril v takejto teme p. Vidhold - čo by mal urobiť SZ a určiť trate na slovensku max. tak od 100- do 600km pre OZ-tky na SK. Ostatne preteky nad 600km založiť klub dlhotratiarov kde by sa mohli realizovať tito chovatelia ktory maju holuby na dlhe trate bez v plivu SZ na ich usporiadanie a vyber trati - podľa mňa celkom rozumne riešenie a každy sa môže rozhodnuť čo ma na svojom holubniku chovať niečo ako v minulosti GKS
Miroslav Gemery (26.01.2021, 10:03)
Pan Toporcer v predchadzajucej sezone ste na jedinu trat cez 700km nasadili -2ks a na dalsiu nic a viac takychto trati v PP plane ani nemate.Viem ze Vam body s takychto trati chybaju ak neumiestnite.Ja ked neumiestnim tak neplacem.Podla Vas by mal SZ schvalit -"ZABETONOVAT"-trate max.do 600km?Pekny napad zasa len pre spekulantov.
Jozef Daníšek (26.01.2021, 11:03)
Pozdravujem! No nedá mi sa neprihlásiť.Po prečítaní príspevku p.Blahovského,sa začína naplňovať bod bod č.3.Hľadanie vinníkov.Všetci sú na vine, len nie žiaden funkcionár Slov.zväzu.Pýtam sa preto ešte raz.Ako je možné,že pred 40 rokmi to išlo a v dnešnej dobe NIE ? Prečo sa neurčí jeden pretek direktívne a povie sa, toto bude národný pretek.Ale radšej tu budeme zdôvodňovať a kľučkovať,len ,aby sme si nepokazili vzťahy s vrchnosťou a zachovali si akýsi pomyselný názor" však ja som chcel". No a potom príde ďalší bod Potrestanie nevinných.To budú všetci dôchodcovia,ktorí silou vôle a lásky k holubom,ešte pretekajú a bez nich by preteky na Slovensku s poštovými holubmi skončili.Nik sa ich na nič nepýta a vrchnosti stačí,ak zaplatia členské poplatky za krúžka,za preteky atď.Ironický by som poznamenal "na kávu máme a to nám stačí"Tu by som povedal,že sa už hazarduje s dobrými mravmi a zdravým rozumom.Nikomu na Slov. zväze nevadí,že odíde z organizácie 30 členov,ktorí celé desaťročia chodili okolo holubov a nakoniec holubov zlikvidovali a vzdali sa členstva.Príde tam dokonca predseda zväzu, spraví si fotku do albumu a to je všetko,čo pre tých 30 odchádzajúcich členov spravil.Ja by som to nazval hanbou.No háčik je v tom,že keby im dal za pravdu, tak to by sa mohlo stať v Topoľčanoch,v Senici v Lipt.Mikuláši a ja neviem,kde inde.No a tam máme predsa svojich ľudí.Nenadarmo hovorí jedno známe Slov.príslovie" ryba smrdí od hlavy". No žiaľ pre nás všetkých je to krutá realita.No a nakoniec by mal prísť posledný bod.Odmenu zoberú nezúčastnení.Tí sa hrajú na mŕtvych chrobákov a ich odmenou je zotrvanie vo funkciách.Ale to, už záleží iba na nás.
Jozef Toporcer (26.01.2021, 11:20)
No vidite p. Gemery -iba som podporil myšlienku p. Vidholda a už my idete po krku, a v takom duchu sa vedie tato diskusia aj tu- ja SDT sa nezučastňujem max. do 600km tie dva holuby čo tu spominate som nasadil iba preto, že už boli stare a vydrete tak som ich nechal čestne padnuť v boji na trati-zdravim
Miroslav Gemery (26.01.2021, 11:36)
Pan Toporcer urcite by som si nedovolil ist Vam "po krku".Skonstatoval som len Vasu ucast na pretekoch nad 700km a myslienku "ZABETONOVAT"preteky na max.600km-hodnu spekulantov.Ak sa Vas to dotklo-ospravedlnujem sa.
Július Marton (26.01.2021, 13:11)
Pekný deň prajem.Pán Daníšek naprostá zhoda. Nemôžem inak ,len súhlasiť s vašimi názormi. Zväzarm pamätám aj ja. Plány boli nastavené-schválené a nebolo o čom. Kto chcel letel, kto nechcel nemusel. Bolo to demokratické. Tí čo sa nezúčastnili v žiadnom prípade neboli diskriminovaný. Spomenul som si ,že sme dostávali aj prídeli krmiva. Boli úmerné k počtu registrovaných holubov.Bol by to dobrý obchodný artikel pre veľkochovateľov. Teraz k veci. Usporiadateľ a organizátor NP je SZCHPH kt. by mal určiť štartovacie miesta a bol by za to zodpovedný. OZ keď sa nevedia dohodnúť nemusia sa zúčastniť, čiže nebudú vo výsledkoch.
Keď to nejde po dobrom tak direktívne stanoviť NP prezídiom SZCHPH. Oblastný výbory by mali vedieť kto je ich nadriadená zložka a mali by to rešpektovať. Väčšina členov prezídia má vysokoškolské vzdelanie a preto by som očakával od nich striktné rozhodnutia kt. by boli nemenné. V opačnom prípade sa mi zdá, že sú ovplivňované OZ a ich výbormi.
Stále verím, že sa to skonsoliduje a prezídium SZCHPH rozhodne v prospech členskej základne a nie v prospech jednotlivcov.
Len toľko páni.Pekný deň :Marton Julo
Július Marton (26.01.2021, 13:56)
Pekný deň prajem. Na dôvažok Vám znova odporúčam prejsť na stránku TS Řečany v sekcií zdělení TS,tam p. Cihák zobrazil mapu československa ktoré smery sa používali za bývalej ČSSR. Sú tam zakreslené aj pohoria a holuby lietali. Tak tiež je tam aj článok ,že vtedajší top holuby by si zrejme vytreli zadok s terajšími top holubi. Neviem o tom ,že by sa v tej dobe delili holuby na maratoncov a tých druhých. Staré linky lietali 700-1000 km normálne z ranným štartom.
P.s. človek keď hľadá v minulosti tak aj nájde.Keď to lietalo vtedy malo by to aj teraz.
Pekný deň.
Peter Matalík (26.01.2021, 14:03)
Chcel by som napísať zopár postrehov na tému Národné preteky.Som trochu prekvapený,že na túto tému nereagujú chovatelia,ktorí sa venujú dlhým tratiam,skôr naopak.Chápem návrh ,resp. postoj M.Gemerýho,čo sa týka preteku Flensburg v najnižšom rozpätí km v rámci Slovenska.Viem o čom píšem,pretože keď som závodil v Maraton klube,tak rozpätie z Aachenu,resp,Lieve oprotii Flensburgu bolo od západu ku mne cca 80km viac!Má to svoju logiku,len jeden zádrheľ,že chovatelia od Žiliny na západ sa toho preteku nezúčastnia!Bodka!Taktiež alternatíva s tkz. Národnými pretekami ,6-7 OZ nas .1200-1500 hol. nemá punc Národného preteku a je zbytočné až dehonestujúce nazývať víťazného holuba Národný víťaz.Tu je zapotreby hľadať riešenie,ktoré by vyhovovalo aspoň 3/4 chovateľov na Slovensku.Rozprával som s mnohými chovateľmi z celého Slovenska.Alternatívou,ba mohli byť preteky Lubeck resp. Hille .Skôr by som sa priklonil k závodu Hille.Myslím si ,že by pre 3/4 chovateľskej základne bol schodný.Ak z 35 OZ budú za napr.26 tak to odklepnúť a ostatní sa musia prispôsobiť. Inak to nejde.VCS Gótha nech ostane ako memorial J.Kureka,ale nemôže to byť národný pretek vzhľadom na rozpätie km.Ja osobne sa ho zúčastním.hoci nebude v majstrovstve OZ.Porozmýšľajte nad týmto návrhom!
Jozef Daníšek (26.01.2021, 14:07)
Pozdravujem! Pán Vavrek, žiaľ Slováci sme taký,aký sme.Tu sa dobrovoľne nik nechce dohodnúť.My tu riešime národný pretek,riešime tu otázku,ako sa o nás vyjadrujú v zahraničí.No ja mám takú istú skúsenosť.O Slovákoch nič dobre.Nejdem sa tu rozpisovať o olympiádach a následne o zisteniach,že sa jednalo o podvody.Vieme kto a kedy.Ja som si tiež vypočul od nemeckých ,či holandských chovateľov názor.Nič lichotivé.Nevracajme sa do ďalekej minulosti.Stačí sa vrátiť na Olympiádu v Bruseli,kde sa rozhodovalo o zaradení dlhých trati do letových plánov jednotlivých zväzov.Tam sa ukázala holá pravda o našich funkcionárov,keď naši delegáti zo Slovenska hlasovali proti.Podrazili tým Rumunov,Poliakov ,Holanďanov Nemcov atď.To neboli,radoví členovia ,to boli delegáti Slov.zväzu a doteraz sú funkcionármi nášho zväzu..A hlasovali úplne v rozpore so zdravým rozumom.Tak potom sa nedivme,keď Nemci o nás hovoria "Slowakische zuchter,alles falsch."V preklade slovenský chovatelia všetko podvod.Na jednej strane úmyselne nepodporíme preteky na dlhé trate a podrazíme tým celú Európu a teraz sa bijeme do prs,že chceme dlhé trate organizovať.Najtrápnejšie je to ,keď jeden z delegátov p.Valíček našim účastníkom tvrdil,že nás prehlasovali.A za dva dni keď sa zverejnili výsledky hlasovania,tak sa ukázal pravý opak.Veď to je priam na prášky.Ja tomu skutočne nerozumiem.Alebo si funkcionári zväzu myslia,že ľudia nemajú pamäť.Majú a podotýkam veľmi dobrú.Tak nech nám nik neťahá medové motúzy popod nos a poza chrbát robí niečo celkom iné.
Peter Matalík (26.01.2021, 17:18)
p.Daníšek pri všetkej úcte,aj keď mám kamarátov v SZ,ktorým som zaviazaný/nie po holubárskej ,ale osobnej stránke/ ,písal som o tom aj ja ,že Česi aj Slováci sa v tomto hlasovaní /800 km/ zachovali nezodpovedne.Však to bolo na 110% "sľúbené",že ten limit 800 km je už hotová vec.Skutek utek.Čo sa týka DT.Ten 89-viatý rok nám doniesol veľa pozitívnych veci/čo sa týka holubov/,ale aj spustu negatív.Všetci sme sa "pojansenili". Zrazu prišli koef.,hľadali sa resp. dovážali rýchle holuby zo zahraničia ,nie len rýchle aj tkz.DT.Ruku na srdce,ako dopadli V.Roy holuby ? S holubami prišli nie len nové choroby,ale aj chorobné vzťahy medzi chovateľami.Pomaly každý z nás sa videl na olympiáde a hlavne predaj víťaza do číny za XY korún!Slová holub,párenie ,príprava na sezónu na schôdzach ZO,OZ zmizlo!Jedine smer závodov,km, ským ideme spolu s kým ani b....y.Aj cesto naši chovatelia/až na výnimky podvodov/ dosiahli mimoriadne výsledky v tomto športe.Bohužial realita na západe je iná.Mám krajana v Montáne D.Smetanu.Holubári v tvrdých podmienkach .Mrazy hory.Skúšal za 15-rokov spústa holubov rôznych preslávených línii.Nič.Mláďatá cviči na 600 km.Trate cez 1000 km bežné.Ak ide s ostatnými organizaciami,rozpätie aj 400 km!?Vo vlastnom klube nemá konkurenciu,stále ho držia naše Slovenské holuby./dobre mi padlo,ak bola o tom reportáž v Anglickom rádiu! a padlo tam aj moje meno/.Čo je však pointa?Ak im prídu "prednášať" chovatelia z Bl,NL,DV,tak východný blok PL,ČR,SL.... je tabu.Ak sa spýtal na tieto holuby nekomentujú.Biznis je biznis.Pozrite na pipu p.Handerek 1,hol kat."E" na 2.katg."E" Olymp.Budapešť,zatial 1000 Euro!Ak by to bol Bl.NL tak už je to 100 000EUR.V prvom rade sa musí chovateľská verejnosť uvedomiť a tú nevraživosť,závisť,ktorá tu pred r. 89 až taká nebola,to si musíme priznať,musí skončiť.Priznať si prehru,resp.že na to nemám/časovo ,finnačne,talent../ je náročné,ale psychike to pomôže.Slováci majú jednu veľmi zlú vlastnosť. Za krátku dobu chcú zbohatnúť za každú cenu v reálnom živote aj v tom holubárskom?Byť majstrom Olympioníkom za každú cenu.Ja som holubom obetoval celý život.Bez rodiny slobodný.Z holubov som nezbohatol.Na Slovensku je len pár profíkov,čo žiju z predaja. Či chovať holuby na KT,ST,alebo DT holuby je dilema.Z krátkej trate v dnešnej dobe /pri tej konkurencii ,ktorú mám vo vlastnom klube/,je každá sekunda vzácna.Dolety nevidím,lebo okamžite pri dolete prvých holubov,som v holubníku a zatváram doletené H+He do budníkov.Za cca 10 min som viac"spotený",ako doletené holuby.Niektorí argumentujú.Závod 10-20 min. a môžem sa venovať svojim aktivitám.Pri tratiach okolo 700 km si dokážem" vychutnať" dolety,ako za starých čias.A nočné dolety?Spomínam na situáciu,keď sme mali posvietené holubníky celú noc,opekačka na dvore do svitania,ráno o 5 oo dolet.To bol adrealín.Pointa je však v tom,že sme sa celú noc rozprávali o holuboch,varianty tipy párenia....Každý ma svoje a nikomu svoj názor nevnucujem.Len zvlášť v dnešnej dobe chaosu skúsme zvážiť svoje možnosti ,schopnosti a nedržme sa porekadla"ak mne zdochlo teľa,nech susedovy zdochne krava".
Jozef Daníšek (26.01.2021, 19:05)
Pozdravujem! Pán Matalík,ale česky zástupcovia neklamali.Naši tvrdili,že boli prehlasovaný a pritom opak bol pravdou.Hlasovali PROTI.Keby to prešlo a rozhodol o tom jeden hlas,tak dnes sme nemuseli riešiť dlhé trate,pretože by sme ich už mali zakomponované v pretekových plánoch.A ostatné štáty by na nás nepozerali cez prsty.
Takže pointa je v niečom inom.Keď klamali v takejto závažnej chvíli, neklamú nás i v niečom inom?
Peter Matalík (26.01.2021, 19:48)
Však to hlasovanie niekde existuje.Bol by som zvedavý či máte pravdu.Tak poprosím pošlite to na môj Email.
Jozef Jakubcak (26.01.2021, 20:28)
Dobre si to napísal Peter, to ako teraz holubarime je výsledok ambícií dvoch chovateľov a ich prisluhovačov ktorý dovtedy mútiili vodu až kým sa nerozdelil veľký Presov.Zastupcovia nasich OZ z východu, niektorý sú aj dlhoročnými funkcionarmi SZ nikdy nemali spoločný cieľ, výsledkom bolo rozbitie celeho Regiónu Saris.Konflikt záujmov - funkcia a reálne podnikanie z nich urobilo súperov na úkor nás vsetkych...Ked sa teraz dielo dokonalo rozbitim veľkého Spiša a Michaloviec, tak tu máme zopár drobných Ozetiek ktoré samy budú mať a už aj majú problém nasadiť 200 ks na DT.Ak toto je cesta a všetko to toleruje SZ tak fajn...Este že máme stálu akvizíciu v muzeu....pekná blbosť! To sú kroky aby to tu nezaniklo? To je pomoc chovateľom? Legislatívne riešiť dravcov a škody ktoré nam týmto sposobuju vedenie SZ odsúva a nerieši.
Prepáčte ze je to mimo tému....
Peter Matalík (26.01.2021, 21:34)
Jozef.Do dnešného dňa rozmýšľam,kto je zodpovedný za rozpad KDTVR.ČI moje výsledky či arogancia ľudí,ktorí sa na tej schôdzi to rozdelii. Nebudem menovať.To čo som písal v prechádzajúcom príspevku-závisť,neschopnosť a hlavne úspech sa neodpúšťa.Dnes chceme 40-tku evidenciu.Na ekonomiku nikto nepozerá?Poľsko iné kafe.Ty si dokázal poraziť "veľkého" Matalíka" s 32 ks klasických vdovcoch !Kolín n/rRýn.1025 km si nasadil 3ks 3 um.!Jasné starý Prešov-kamión 5 500 hol-.reálna cena na holuba.V dnešnej dobe,nie sme schopní ničoho.Ja už som v holubárskom športe svoje ciele dosiahol,zástával som rôzne funkcie od 21 rokov.Doba je chaotická,nekomentujem system,len zdá sa mi že pred rokom 89 čo sa týka holubárenia,bolo to" ľahšie".
Rudolf Čmarada (26.01.2021, 22:17)
Zdravím Ťa Milan. Od začiatku sa v tejto téme vyjadrujes, že podporujes NP pre celé Slovensko no zároveň poukazujes na nezáujem určitých regiónov.Z tých množstva príspevkov, ktoré sa tu objavujú je jasné ako sa to jednoducho dá dosiahnuť. Rozhodnutím prezídia a bodka, zobrať na seba zodpovednosť.Kto chce nech letí a kto nechce nech neletí.Mne z toho vyplýva len jedno.Neni medzi Vami človeka, ktorý by si to zobral na zodpovednosť. Teraz otázka priamo na Teba.Ty si není tak schopný funkcionár ako pán Pazúr, ktorý to dokázal a to bez nároku na nejakú odmenu. Pýtam sa to preto, že si jeden z mála funkcionárov ktorým ešte dôverujem.Dakujem Tí za odpoveď a ostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (26.01.2021, 22:58)
Rudo, otázka nepadla...vážim si tvoje otvorené slová, ale urobili si niektorí zo mňa vhodný terč, ako takmer vždy, keď sa k niečomu vyjadrím. Možno si to zosobňujem viac ako ostatní, ktorí majú tu vlastnosť, že jedným uchom dnu a druhým von. Nalinajkujú sa tu body a hľadá sa ten, do ktorého sa vyjadrením vložím....
Takmer dookola tie isté mená, túžiace po zmenách, ale nech za nich ktosi iný ťahá tigra za chvost. Tak jednoduché by to bolo, keby sa vyjadril verejne za každé OZ ich štatútar a hneď by bolo jasné odkiaľ a kam vejú vetry. Sú urobené priebežné dohody v regionoch a východ ide ponuknúť západu alternatívu spoločného preteku. Ak by taký istý krok urobila druhá strana boli by sme opäť bližšie k spojeniu. Lenže tu sa hľadá vinník ( či obeť ? ) , ktorý má presadiť postoj istej skupiny proti postoju väčšiny . Klobúk dole pred Milanom Pazúrom, ako sa vložil do organizácie Bruselu. Tento pretek mal aj finančnú dotáciu zo strany SZ a pozri ako dopadol. Prihlásilo sa naň toľko chovateľov a nasadilo toľko holubov, že stratil váhu preteku menšieho regiónu, až sa nakoniec nezorganizoval v minulom roku. To mám dopadnúť podobne ? O podlomenom zdraví radšej ani nepíšem. Nalejme si čistého vína konečne a priznajme si, že pokiaľ sa pretek nezaradí do súťaže v OZ , tak je na 90 % odsúdený na neúspech. Práve toľko účastníkov túži mať z neho body do súťaže v OZ a sme pri koreni problému ( pralesné majstrovstvo ako to pokrstil Z.Adamík v Čechách ) ... Písať tu o slávnostnom čakaní holubov ,chovateľov, ktorí si ctia pretek, kde holuby siahajú na dno svojich síl dokáže možno tých zvyšných 10 % členov. Je teda otázka, či práve ta menšina dokáže presvedčiť tú masu naháňačov bodov, že je cťou sa takéhoto národného preteku zúčastniť ?
Žiť zo spomienok je síce pekné, ale urobiť niečo pre budúcnosť je náročné. Hlavne ak je mizerná podpora. Počet príspevkov nie je odrazom záujme , nech to čitateľov nemýli. Píšu či volajú mi niektorí a ja ich vyzývam k preneseniu svojich túžieb sem a ????
Peter VAVREK (27.01.2021, 06:24)
p.Blahovský súper myšlienku ste napisal a zároveň Vy ako predsedá výcvikovej komisie SZ môžte vyzvať štatutárov OZ od BA po MI mohli ste
aj skôr....apropo aj pandemicka situácia je aká je a komunikácia je cez verejné siete ....nech vyjadria tu na DF verejné stanovisko súhlas alebo nesúhlas k organizácií spoločného NP pre SK ,a k zmene podmienky MSSDT ktorú navrhuje prezídium direktívne ,ale inak to nejde , prezident sz vyzval členov VZ k navratke k stanovom k predĺženiu mandátu Vy môžte vyzvať štatutárov k vyjadreniu k NP kto druhý by to mal urobiť Ferko Ďurko Janko.... Vy ste členom prezídia a predseda športovej komisie máte na to právomoc a rešpektovať to musia všetci .....s pozdravom
Peter VAVREK (27.01.2021, 06:41)
Pozabudol som netreba si to brať ako útok na Vašu osobu v žiadnom prípade
Milan Blahovský (27.01.2021, 08:21)
Pán Vavrek, vy ste asi z inej planéty. Koľko štatútarov sa zapojilo v minulosti na tomto DF a to nie iba k téme NP ??? Boli tu veci ako návrhy na zmenu Stanov, doplnky resp. zmeny v Pretekovom poriadku, preberali sa témy okolo prestupov členov atď. Koľkí sa zapojili ?? Dvaja, traja ???
Jednoducho to nie je ich štýl komunikácie a možno je to občas na škodu, a tak to ostáva na pár jedincoch, ktorí sú v prezídiu a sú vhodným terčom na následnú konfrontáciu s verejnosťou. Hlavne v prípadoch, že rozhodnutie "nevonia" tým odvážnejším, ktorý sa tu vyjadrujú.
Pozabudol som - neberte to ako útok na Vašu osobu v žiadnom prípade.
Jozef Daníšek (27.01.2021, 09:17)
Pozdravujem pán Matalík.! Výsledok hlasovania majú určite naši dvaja zástupcovia,pretože výsledky boli určite v zápisnici.Ak by ste si nevedeli spomenúť na mena našich delegátov,ktorý tam išli i iným poverením, tak to boli páni Krajčík s Valíčkom .Ja som výsledky hlasovania čítal v časopise Die Brieftaube.Ale keď týchto pánov oslovíte ,budete to mať z prvej ruky.
Peter VAVREK (27.01.2021, 09:44)
p.Blahovský spôsobov ako vyzvať štatutárov OZ k vyjadreniu k NP je viacero v dnešnej dobe pandemie aj napríklad mailom telefonicky atď....nemusi to byť tu na DS ak sa nechcú takto verejne vyjadrovať štatutári môžu sa vyjadriť iným spôsobom hore uvedenom na Váš mail napríklad ,otázka je či vôbec ste ochotný to spraviť Vy ?ak nie tak ako predsedá výcvikovej a športovej komisie dajte návrh Vašej komisií či sú za takýto návrh a nech vy sa vyjadria aj oni aby ste potom nemali a alebo na Vás nemal niekto narážky a iné.... námietky, výsledok môžte zverejniť tu na DS po OZ ako sa vyjadrili,a budeme vedieť všetci na čom sme a či to má význam .....potom si chovatelia na SK povedia čo a ako.....vidíte p.prezident sz našiel spôsob osloviť VZ lebo situácia si to žiadala a Vaša komisia nenájde spôsob? verejnosť holubarska si to žiada ,a na odľahčenie som z takej istej planéty ako Vy a celá populácia čo obýva túto planétu bytosť z inej planéty na zem ešte nedorazila .....
Rudolf Čmarada (27.01.2021, 11:26)
Milan moja odpoveď na Tvoj večerný príspevok lebo ako sa hovorí, ráno múdrejšie večera.Moja otázka bola jasná len odpoveď takmer žiadna.Na jednej strane pochvala pre človeka ktorý sám dokázal zorganizovať NP, ale zápätí spochybnenie tohto preteku aj všetkej roboty, čo to obnášalo.Treba zabudnúť na myšlienku, že takéhoto NP sa zúčastní 3.alebo 4 tisíc holubov,na to nech zabudnú aj tí najväčší optimisti, pretože treba vždy vychádzať z reality v akej sa nachádzame.Treba sa pozrieť pravde do očí, že to bude ešte horšie.Podla mňa by sa mali niektorí držať bližšie pri zemi,ako mať veľké oči potom by to sklamanie tak nebolelo.Uspechom by bolo už aj to keby sa dalo dokopy 300 chov.a nasadilo by sa 1500 holubov. Aj Vami navrhované NP a podmienky hovoria o tom čo tu píšem,lebo počty jednoducho nepustia. 6 OZ minimálne 120 chov.to sa rovná min. 900 holubov, aby boli splnené podmienky FCI pre všetky zúčastnené OZ. Tým chcem poukázať na rozdielnosť posudzovania NP. Milan otázka daná bola, ale keď nechceš odpovedať ja to budem plne rešpektovať je to tvoje právo. Zostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (27.01.2021, 11:52)
Rudo, napísal si toto : "Teraz otázka priamo na Teba.Ty si není tak schopný funkcionár ako pán Pazúr, ktorý to dokázal a to bez nároku na nejakú odmenu. Pýtam sa to preto, že si jeden z mála funkcionárov ktorým ešte dôverujem."

Každá otázka končí otáznikom ....

Moja odpoveď : "Rudo, otázka nepadla...vážim si tvoje otvorené slová, ale..."

Pýtam sa teda ja. Načo som mal odpovedať aj keď som de facto odpovedal ???

Ale nechytajme sa za otázniky či čiarky.

Odpoviem ešte raz p.Vavrekovi, ak to nevie pochopiť od začiatku. Športová komisia ( či ja ??? ) dostala v dokumente od prezidenta SZ zverejneného 4.1.2021 na stránke SZ.

Obežník č. 1/2021 pre OZ CHPH bude vydaný do 20. januára 2021.

Konferencie OZ CHPH – na základe opatrení vydaných vládou SR sa momentálne organizovať nedajú.

Zasadnutia výborov OZ CHPH – nie je ich možné organizovať prezenčnou formou. Dá sa využiť online forma, telefonická forma, internet a pod. Rovnako odporúčam, aby sa pracovalo aj vo výboroch ZO CHPH. V žiadnom prípade by sme nemali stratiť kontakt s vlastnými členmi. Rovnako je potrebné pri rozhodnutiach aj v týchto ťažkých podmienkach dodržať demokratické princípy.

Príprava pretekovej sezóny na rok 2021

Pripraví Športová komisia SZ CHPH. Návrh bude v písomnej podobe predložený členom prezídia minimálne týždeň pre februárovým rokovaním.
Okruhy, ktorých by sa mali navrhované zmeny dotýkať:
1/ Doplnky a zmeny Pretekového poriadku SZ CHPH. Je potrebné určite inovovať, doplniť smernicu o používaní EKS.
2/ Schválenie nových systémov EKS, spresniť používanie softvérových verzií. Vymenovať, čo môžu a čo nemôžu účastníci pretekov používať.
3/ Doplnky a zmeny Pretekového poriadku o organizovaní pretekov.
4/ Vo februári uzatvoriť NP na rok 2021. Musí to urobiť prezídium.
5/ Pripraviť verziu časti Pretekového poriadku SZ CHPH, pre prípad obmedzení pri organizovaní pretekov počas nejakých opatrení. (Pandémia, nepriechodnosť štátnych hraníc a pod.) Presnejšie smernicu o organizovaní pretekov poštových holubov za nepredvídanej situácie.

Najdôležitejšie, kto môže povoliť úpravy a aké úpravy môže povoliť.

Komu sa zmeny nahlásia.

Všetky návrhy zmien budú vypracované na základe návrhov výborov OZ CHPH, regiónov a členov Športovej komisie SZ CHPH.
Jednotliví členovia svoje podnety, návrhy a pripomienky môžu predostrieť výborom OZ CHPH. Po prerokovaní a schválení výborom OZ CHPH môžu byť zaslané športovej komisii.

Všetky návrhy je potrebné zasielať priamo predsedovi športovej komisie Mgr. Milanovi Blahovskému. Do úvahy (kvôli zdokumentovaniu) sa zoberú iba návrhy zaslané v písomnej podobe alebo e-mailom.

Čo ešte viac mám komu písať , keď tu je to čierne na bielom a stále o tom píšem v príspevkoch ???? To vyjadrenie prezidenta SZ je málo hodnotné ? To mám každému vyvolávať či ho čítal a či ide posielať nejaké návrhy ???? S koňom som sa ešte teda nezrazil ....


Peter VAVREK (27.01.2021, 14:09)
Netreba už nič písať do tejto diskusie k NP , podnetov návrhov odporúčaní bolo dosť,26 diskutujúcich prispelo svojím názorom a pohľadom k NP ostatný mali postarane o dlhé zimné chvíľky a aj poznámok a nech si píšu aj tak sa nič nevyrieši .......,nech si ľudia samí spravia pohľad k....NP , prezídium navrhlo na rok 2021 9 NP či je nutné 9 NP pre Slovensko to posúdia oni aj zmenu podmienok k MSSDT ,predseda športovej komisie dostáva návrhy od OZ , regiónov ,ktoré prednesie prezídiu a oboznámia nám výsledok ,aký ?necháme sa prekvapiť ,môžme byť v očakávaní, že rozhodnutie bude správne ,ktoré by neobmedzilo hocijaký región k plneniu podmienky MSSDT ak obmedzí nejaký región k plneniu podmienky MS tak táto súťaž nie je celonarodna ale iba regionálna a reálny víťazí sú zabudnutí ,tak ako to bolo minulý a predošlý rok
Ing. František Gaško (28.01.2021, 09:25)
Pre zaujímavosť informácia z Die Brieftaube č. 3
V Nemecku majú v roku 2021 naplánované 14 národných pretekov. Z toho 12 pretekov je 500 km a 2 preteky sú 600 km. Preteky sú z rôznych smerov- východ, západ ,juh. napr: Paríž, Wiedeň ,Mníchov atď. Tieto preteky sú súčasťou pretekových plánov jednotlivých regiónov. Súčasne v pretekových plánoch RV a regiónov nie sú dlhšie preteky so strednou vzdialenosťou ako 600 km. Do majstrovstiev RV, regiónov a majstrovstva Nemecka sú zaradené iba preteky so strednou vzdialenosťou 600 km a menej. Čiže do majstrovstiev, ktoré my voláme "pralesné" lietajú maximálne 1-2 600 km trate a ostatné kratšie.
Je tam ešte skupina chovateľov , ktorá lieta maratónske trate so vzdialenosťou aj nad 1000 km. Tieto preteky sú vyhodnocované osobitne.
Zamyslite sa nad tým , či v tom Nemecku majú holubári v porovnaní s názormi našich chovateľov také spiatočnícke myslenie, alebo či náhodou špecializácia nie je zaujímavejšia.
Marián Petrus (28.01.2021, 09:54)
Ok nech budu NP kolkokolvek ale VELKA CENA SLOVENSKA =GOTTA?. Nulova sanca pre polovicu slovenska na prvu cenu.Vytaztvo v pasme? HA HA HA
Letu zdar
Miroslav Gemery (28.01.2021, 10:18)
Pre zaujimavost p.Gasko.V predchadzajucej sezone 2020 ste z NP GRUNBERG-1 neumiestnili seriu co Vam zabranilo stat sa majstrom OZ.Caro tohto nasho pekneho konicka a spravodlivost je v tom ze majster OZ dokaze umiestnit seriu v kazdej kategorii vratane kategorie"E".
Šimko František (28.01.2021, 11:53)
Iba v skratke a - k chce zväz organizovať NP nech určí termín a podmienky. Nech sa tak urobí iba raz . Ako píše p. Vavrek v ten deň žiadny pretek do MS . Oblasti sa ako vieme nedohodnú nikdy ! Aký typ trate napr. MS v lyžovaní sa pôjde nejde na návrh jednotlivých štátov to by sa tiež nikdy nedohodli , ale múdri ľudia sa snažia aby to pasovalo väčšine , všetkým sa jednoducho nedá . Ak Sagan posúdi že preňho profil nepasuje , dopredu vie že nevyhraje ale na preteky pôjde, hoci dopredu vie že body nezíska . Sagan je športovec. Oblasti by možno pomohli tým keby tento Národný pretek zaradili do súťaže MS a keby dali že boduje iba jeden holub a max. za 50 bodov , tak jednoducho by to znamenalo že naši holubári , to by sme sa možno divili čo dokáže takých 50 bodov do súťaže o majstra oblasti urobiť ... Ako v píšem úvo de aby zväz tak poproboval iba raz , a ak by na takýto pretek nikto neprišiel tak to by znamenalo že nám taky typ preteku netreba a zväz by mal o jednu robotu menej.
Šimko František (28.01.2021, 12:00)
opravujem : zaradili do súťaže nie MS ale ,OZ . Inak už je tu dosť návrhov , ak treba tak nehodiace vyškrtnime a nech ostane iba nejaky čo by stal za úvahu.
Daniel Krajčík (28.01.2021, 12:36)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pani, bolo by dobre keby ste neprekrucali fakty o mandatoch delegatov kongresu a o preferenciach slovenskych chovatelov.
Kazdy funkcionar by mal poznat spektrum nazorov svojich clenov, funkcionar OZ na Valnom zhromazdeni by mal presadzovat zaujmy vacsiny clenov svojho OZ, rovnako funkcionar SZCHPH by mal presadzovat zaujmy vacsiny clenov SZCHPH.

Zaznievaju tu tvrdenia, ze vacsina podporuje preteky 800+ a ze delegati SZCHPH hlasovali proti voli vacsiny nasich chovatelov. Je mi luto, ze podsuvanim polopravd zo strany niektorych diskutujucich sa kreuje takato atmosfera.
Mozem napisat za seba a aj RNDr. Dudzika (druhy delegat), ze by sme si taketo nieco nikdy nedovolili.
Jasny mandat VZ sme na stole nemali, podmienka 700+ vsak zabezpecuje moznost realizacie pre obidve skupiny. Este by som chcel pripomenut, ze pretek cez 800 km znamena, ze 800 km je vzdialenost na najkratsi holubnik. Pri geografickom rozlozeni regionov (resp. Slovenska) by to znamenalo to, ze OZ na najdlhsich kilometroch v regionoch by sa dostali do pasma 900-1000 (1000-1100km).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K nekonecnej debate o aktualnych preferenciach slovenskych chovatelov (k teme 700+ vs. 800+) Vam davam vynatok z hlasovania delegatov Valneho zhromazdenia = Vasich delegatov, ktori poznaju najlepsie zaujmy svojich clenov.



Pytam sa teda - nepoznaju delegati nazorovu vacsinu svojich clenov ... ci ako sa odklonili delegati od zaujmov vacsiny clenskej zakladne SZCHPH, ze nas tu niektori oznacuju za neviem co?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Snad je jasne, ze podmienka kat. E (viac ako 700 km) znamena, ze pretek moze mat aj 800+ km. Teda win-win situacia pre oba "tabory".
K technickej otazke moznej participacie a naplneniu potrieb chovatelov na pretekoch 800+:
Narodny pretek SZCHPH vo svojej definicii zahrna moznost ktoremukolvek clenovi SZCHPH/OZ zucastnit sa hociktoreho narodneho preteku (samozrejme za podmienky vcasneho nahlasenia - nie tak, ze 3 dni pred pretekom sa rozhodnem pre ucast).
Ak teda plati, ze zaujem v niektorom OZ na vychodnom Slovensku je taky velky, kde bol (je) problem nahlasit si holuby napr. na narodny pretek Grunberg a mat ho napr. v Sabinove 862+, v Presove 880+? Resp. ak by bol zaujem ekonomicky dostatocny, preco nezrealizovat ucast aj vlastnou dopravou na vypustacie miesto? Dali by sa poriesit aj regionalne deklaracie, narodna deklaracia je pre NP automaticka.
Myslim, ze pred rokom tak ucinilo OZ Kezmarok ci OZ Poprad a preteku sa zucastnili (prepravu tusim zabezpecoval RS a holuby si chovatelia nasadili v svojom OZ).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Len pre poriadok uvadzam, ze tento moj prispevok je mimo povodnej temy "NP Flensburg 2021" za co sa zakladatelovi tejto temy ospravedlnujem ale okolnosti a niektore urazlive prispevky aj voci mojej osobe si vyziadali uvedenie niektorych veci na spravnu mieru.
Rudolf Čmarada (28.01.2021, 13:18)
Pán Gasko neviem,o čo sa tu snažíte, či upútať pozornosť, alebo reštartovať svoju nie veľmi príjemnu kariéru.......Ja chodím do Nemecka už 30 rokov a mám tam veľmi veľa priateľov takže poznám veľmi dobre ich mentalitu.Vy tu chcete porovnávať niečo, čo sa ani zďaleka porovnať nedá,tak tu nezavádzajte chovateľov s niečím, čo tu nikdy nebude. Nie všetko čo robia na západe je dobré to ani zďaleka.To je len naivita ľudí, ktorí nepoznajú skutočnú realitu.My sa musíme riadiť tým, na čo bežní ľudia majú a nie pár zbohatlíkmi čo sa snažia o svoj biznis za každú cenu. Treba si láskavo uvedomiť, že bez obyčajných chovateľov by ste Vy a Vám podobní nedokázali absolútne nič !!!! To, že Vám E kat nevyhovuje to je Váš problém. Moja rada je , zožeňte si na to holuby. Zatiaľ len toľko, ale keď chcete môžete pokračovať aj o inom.......PS. Jediné pozitívum ,že aj v Nemecku sa lieta z rôznych strán a nemajú s tým žiadny problém.
Milan Blahovský (28.01.2021, 15:21)
Pomaly ale isto sa téma NP odkláňa iným smerom a je dobré, že Daniel Krajčík sem vytiahol uznesenie VZ, teda väčšinové rozhodnutie o hlasovaní v podpore min. dĺžky pre kategoriu E. Obvinenia ľudí, ktorí si pravdu nezistia a radšej sem hodia hoax či polopravdu ( ak už nie doslova lôž ) sú totiž vždy postavené na vode. Mňa iba mrzí, že sa pri tak vážnom hlasovaní neurobil presne zápis o tom kto ako hlasoval. Je možné, že by ste sami otvárali očí a zatvárali ústa niektorí. A možno by pri zavedení takéhto spôsobu informovania o hlasovaniach by nebola prítomná potrebná nadpolovičná väčšina prítomných...Zápisnice z rokovania mestských zastupiteľstiev sú napr. u nás robené tak, že je menovite uvedené ako ktorý poslanec o každom bode hlasuje, nám to bohužiaľ chýba a potom si myslíme, že to všetko má na svedomí prezídium či zapisovateľ zápisnice.
Úvahy o tom, že v dátumoch NP by sa nemohol organizovať, žiaden pretek sa my zdajú scestné, ako aj úvahy o tom, že iný pretek organizovaný ako dvojpretek zo ST v termíne preteku nad 700 km sa nezaradí do MS sú skôr kontraproduktívne.
Išli by sme proti všetkým OZ .
Ak to nebude brané ako vynášanie z domácej kuchyne, tak prezradím, že sa formujú 3 termíny pre NP a to 27.6. - 11.7. - 25.7.2021 a MJK Gotha - 4.7.2021
Peter Matalík (28.01.2021, 17:30)
Ak je to takto ,ako píše D.Krajčík,tak potom sorry.Jedenoznačne som však za to,aby sa zverejnilo,ako hlasovali zástupcovia jednotlivých OZ,v tak závažných rozhodnutiach.Či hlasovali za svoju členskú základňu/podotýkam nie len za kluby /,alebo za svoje vlastné predstavy ,záujmy!Dúfam,že existuje zápisnica z hohto hlasovania a raz si ju pozrieme!28 za návrh je veľmi všeobecné a možno sa nám/ako píše Milan/,mnohým" otvoria oči"!
Miroslav Ďurana (28.01.2021, 18:52)
Dobrý pán Gemery.Len pre zujímavosť ten p.Ing.Gaško na SDT na Slovensku 9.miesto.Celkom slušne nie?
Milan Blahovský (28.01.2021, 19:19)
Ja len jedno nechápem, prečo tí holanďania letia spolu s francúzmi či belgičanmi spoločne Barcelonu, keď to majú od 200-300 km ďalej a mohli by si povedať, že sú takmer bez šance sa presadiť ??? Jasne, je to pretek nad 800 km, čiže prvý deň nemá nik doma holuba...
Ďalej sa divím tým francúzom, či belgičanom, že letia spolu s holanďanmi spoločne pretek Barcelona, kedy je možné pri dobrom počasí aby si to nadleteli noční letci a tým im nedali šancu na najkratších vzdialenostiach atď...
Ale predsa som asi odpoveď našiel - nie sú to slováci, ktorí si na všetko nájdu svoje riešenie či odpoveď a hlavne tí, ktorí ani na podobný pretek nikdy nenasadili, prípadne po prvom nezdare si povedia nikdy viac , lebo nemám šancu. Tu bude asi pes zakopaný, prečo taký postoj k NP z Flensburgu , Lübecku či Bruselu a im podobným v našich kruhoch.
Peter VAVREK (28.01.2021, 21:05)
Ja som optimista a verím že každý región prižmuri jedno oko a takyto NP sa podarí zorganizovať na Slovensku bude to naozaj holubarsky sviatok a toto si chceme nechať ujsť ? rok čo rok nás je menej a menej a menej tu nik pre nikoho nehľada výhodu takého alebo takéhoto smeru tu je nádej spojiť sa ako národ pre dobrú vec a môžme tento pretek venovať a vzdať hold k 15 výročiu holubarskej katastrofy v PL Katowiciach odhodme vo všetkých regiónoch predsudky hádky skriepky výhody nevýhody a spojme sa v jedinom spoločnom preteku na Slovensku za pokús to stojí nevyskúšaš nevieš vyskúšaš budeš mať skúsenosť držím palce k správnemu rozhodnutiu
Javorček Pavol (29.01.2021, 14:50)
Na pokyn Prezídia SZ a z dôvodu porušenia pravidiel prispievania do DF SZ CHPH a písaním nepravdivých príspevkov sa zmazáva príspevok p. Jozefa Daníška a táto vec bude riešená disciplinárne. Tak isto sa chovateľovi odoberá dočasne prístup na prispievanie do DF SZ CHPH až do vyriešenia a záverov disciplinárneho konania .
Miroslav Gemery (30.01.2021, 10:13)
Zdravim siroku holubarsku verejnost. Moze niekto potvrdit alebo vyvratit tvrdenia p.Daniska ktoreho prispevok bol vcera na zaklade pokynov Prezidia zvazu vymazany a odobrany mu pristup na toto diskusne forum?Bolo by vhodne aby sa k tomu vyjadrili priamo zucastnene osoby ktore p.Danisek menoval.Ak mal pravdu tak je to VELMI SMUTNE ze ste mu takymto sposobom zatvorili usta.Ryba smrdi od hlavy no v tomto pripade je zhnita cela.A KLUDNE SKUSTE ZATVORIT USTA AJ MNE!!!!!Gemery Peter tel.0905 107 686
Miroslav Gemery (30.01.2021, 10:17)
Este by som rad doplnil ze prispevky mnohych z vas mali hlavu aj patu napr.p.HOJSAK,p.VAVREK.p.DANISEK a dalsi.Dakujem Gemery Peter a Miroslav.
Daniel Tomáš (30.01.2021, 11:24)
Dobrý deň, neviem, kto je to pán Daníšek a osobne ho nepoznám, ale dúfam, že raz budem mať tú česť. To, ako ste ho tu zrušili je také, povedzme matelkovské. Práve naopak, pánko, ktorému je priklepnutý doživotný dištanc lieta znovu a nemá hanbu tu prispievať. Ak mu bol raz udelený takýto dištanc, tak pán Daníšek mal pravdu. A to s tým holubom v tom kufri auta, tak to snáď nemyslíte vážne. Pán Gemery, súhlasím s vami. A s tou zhnitou rybou súhlasím tiež, aj keď asi celý výbor hádzať do jedného vreca nie je na mieste, ale je najvyšší čas na zmenu.
Miroslav Gemery (30.01.2021, 12:37)
Ziadam Prezidium SZ o vratenie prispevku p.Daniska ktoremu bol jeho prispevok v tejto teme velmi rychlo-takmer okamzite vymazany nakolko si jeho obsah holubarska verejnost nestihla precitat a urobit si vlastny nazor kvoli comu bol vymazany.Pokial sa nemylim este stale na Slovensku plati SLOBODA SLOVA.Alebo ste to tu uz poniektory stihli zmenit?
Peter VAVREK (30.01.2021, 18:03)
Na podnet iného p.chovateľa ktory ma včera večer kontaktoval a dnes mi poslal MMS a prefotenu zápisnicu VZ tak ten výpis čo zverejnil p.Krajčík je z celkom iného obdobia zápisnica VZ 28.10.2018 toto čo vypísal p.Kračík sa týkalo hlasovania na kongrese Olympiády v Poznaní a nie hlasovania v Bruseli o dva roky neskôr .. podmienky kategórie E..bolo by vhodné uviesť všetko na správnu mieru čo a ako presne bolo tento môj príspevok neberte vo vedení sz že niekoho podozrievam je to na podnet chovateľov čo nemajú prístup na DF
Peter VAVREK (30.01.2021, 18:03)
Ospravedlňujem sa za preklep p.Krajčík
Ľubomír Janda (30.01.2021, 22:57)
Kauzou „Daníšek“ nastáva zvláštna situácia. Má byť disciplinárne riešený za príspevok, ktorý bol v rámci „prevencie“ vymazaný, namiesto toho, aby boli v ňom uvedené tvrdenia objektívne konfrontované s realitou, napr. zverejnením príslušnej zápisnice z hlasovania. Ak sa teda jedná o tento problém.

Potom by boli relevantným spôsobom očistení spomínaní funkcionári, čo zakladá dôvod na následné disciplinárne konanie. Ak si dobre pamätám malo sa jednať o p. Valíčka a p. Krajčíka. Hlavne pre toho druhého by to bol vhodný darček, keď práve dnes v inej téme oslavuje.

Inak to celé pripomína Ústavou SR zakázanú CENZÚRU a iné charakternosti, ktoré som už v tomto DF zažil, keď mi boli príspevky rovnako slušným spôsobom pripomínajúce „hriechy“, on-line odstraňované! A to do minúty!!!
Daniel Krajčík (31.01.2021, 10:06)
Pan Vavrek. V mojom prispevku z 28.01.2021, 12:36 som oddelil moje jednotlive odstavce ciarou, pretoze sa tykali, tak ako pisete, inych obdobi. O mandate pre Brussel pisem v prvej casti, o vyjadrenych preferenciach hovorim v druhej casti prispevku.
Odporucam citat s vacsim porozumenim. Nebolo mojim cielom niekoho zaviest a ak sa to podarilo, tak sa ospravedlnujem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Velmi ma mrzia prispevky typu "Slowakische zuchter,alles falsch" a oznacenie slovenskych chovatelov a holubov "das ist Banditen" ... predpokladam, ze uvedeny zahranicny chovatel mal s niektorym SK chovatelom/jednotlivcom/prevadzkovatelom zlu skusenost.
Su to velmi silne slova, ktore moze clovek vyriect v navale zlosti, ale celkom urcite ich nemozno generalizovat.

Ja Vam uvediem ovela pozitivnejsiu prihodu spred 2 rokov, ked som sa zucastnil na finalovom preteku v Algarve Golden Race. Holuby boli uz nakosovane na finalovy pretek a ja pozeram, ze Chris Sutton, reporter najvacsieho britskeho magazinu o postovych holuboch si aktivoval slovenskeho holuba spomedzi vsetkych volnych holubov, ktore bolo mozne aktivovat tretou stranou. Holub dovtedy nemal nejake oslnive vysledky, preto som a ho spytal ci pozna majitela toho holuba, prip. rodokmen a preco ho aktivoval.
Jeho odpoved ma naozaj mimoriadne potesila: "Som tu sice sluzobne a holuby tu nemam, ale chcem aj ja zajtra citit to finalove napatie. Nepoznam majitela, ale Vy Slovaci mate velmi dobre holuby!"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prispevok p. Daniska za ktory mu bol odobraty pristup sa netykal narodnych pretekov, hlasovania, nazorov, podmienok kategorie E, apod. ale tykal sa uvedenia niekolkych informacii, ktore poskodzovali inu osobu a dotknuta strana a rovnako aj pamatnici tychto udalosti oznacili tieto informacie (obvinenia) za nepravdive.
Miroslav Gemery (31.01.2021, 11:19)
Prispevok pana Daniska ste vymazali a pravdebodobne je zmazany trvale ale bolo by vhodne aby sa p.Danisek mohol adekvatne vyjadrit nakolko vacsina z nas chovatelov nema ziadnu vedomost o co v tejto kauze ide.Prosim Vas vratte menovamemu pristup na DF nakolko plati pravo slobodne sa vyjadrit.Co ak napisal pravdu tak mu dovolte branit sa a nie mu zatvarate usta.A my ostatni si potom mozme urobit vlastny nazor.
Miroslav Gemery (31.01.2021, 12:55)
Vazeny funkcionari SZ CHPH fakt uz STACILO!!!Nechcete sa nahodou nad sebou uz konecne zamysliet?Zatvarate si oci aj usi pred pravdou a tych ktory vam ju hovoria a pisu by ste najradsej nahnali do uranovych bani.Ak vam to doteraz vsetko hladko prechadzalo tak to po informaciach ktore sa ku mne dostavaju od slusnych holubarov zo Slovenska ale aj Ciech musi zmenit.Slovo ako BANDITA,SPEKULANT,PARAZIT,PODVODNIK a ine je v tomto pripade slusny vyraz.A ak si myslite ze zatvorite usta aj mne takto SKUSTE!!!!S pozdravom Gemery Peter.
Vladimír Michalčík (31.01.2021, 14:53)
Ja som príspevok p. Daniš ka nečítal. Pravdy sa každý boji, alebo ak ma dobre srdce, tak sa za ňu hambi, niektorí su bez dobreho srdca, tak sa jej boja. Ja osobne som sa hambil, keď som napísal príspevok a p. Daníšek mi tam počítal pravopisné chyby. Mal pravdu!!! Nerád píšem kovly pravopisu a preto som ho požiadal, aby sme si to vydyskutovali telefonicky, tam nemusím dávať (čiarky bodky atď) zistil som že je to veľmi dobrý človek, navrhol mi tykanie, aj keď je oveľa starší, naša každá debata, ktorú sme mali sa tykala 99%holubarstva, keď som mu povedal, že mám holubi iba na kratke trate a mne sa viac páčia holuby čo letia dlhé trate, neváhal a hneď mi podaroval a poslal po kamarátovi dva holubi na dlhé trate. Preto si myslím, že je to veľmi dobrý človek, ktorého baví holubarstvo, nerobí to z vypocitavosti, chce pomôcť a poradiť v holubarstve. Všetci si vážne ľudí, čo píšu do týchto príspevkov, ak týchto pánov stratíme a prestanu tu písať, budeme mať menší prehľad, čo sa deje v holubarstve na Slovensku. Ja osobne, ako začiatočník som vďačný za každú vetu, čo sa tu napíše o holuboch. P. Gemery pripajam sa k vám, že p. Danisek by sa mal brániť odpoveďou a nie zmazať mu príspevok a vymazať ho z holubarskej diskusie. Pán ktorý daruje druhému koho nepozná dva holubi, ktoré môžu mať hodnotu aj 200 euro, nemôže byť klamár a zlý človek. Na budúci týždeň zavolám p. Daniskovi a spitam sa ho, ak sa chce vyjadriť cez môj status, tak mu to umoznim nech aj mňa zmazete a samozrejme tým dňom končím s holubarstvo na Slovensku
Ľubomír Janda (31.01.2021, 16:41)
Pán Krajčík,

... ak sa príspevok p. Daníška skutočne týkal, cit.: „ ... uvedenia niekolkych informacii, ktore poskodzovali inu osobu a dotknuta strana a rovnako aj pamatnici tychto udalosti oznacili tieto informacie (obvinenia) za nepravdive.“ ...

... potom rozrušenú chovateľskú verejnosť určite upokojí, keď budete vo svojom zdôvodnení konkrétnejší. Teda o aké informácie sa vlastne jedná, kto je osobou, ktorú poškodzovali a v akom rozsahu, kto je dotknutou stranou, kto sú pamätníci označujúci skutočnosti uvádzané p. Daníškom za nepravdivé a hlavne na akom základe ...

... a verte, bude v našich radoch pokoj! Som presvedčený, že Vám, ako TOP-funkcionárovi SZCHPH a FCI, má ísť aj o to!!!
Ján Tisoň (31.01.2021, 20:19)
Ďakujem touto cestou všetkým chovateľom a možno aj nechovateľom ,ktorých bolo 176. Zo SR, Moravy a CˇR ,za vyjadrenie podpory , či už formou telefonovania ,poslaním SMS , mailom , alebo na sociálnej sieti ,ktorí ma požiadali o priateľstvo . Dˇakujem moc pekne .
Daníšek
Ľubomír Janda (31.01.2021, 22:33)
Pán Krajčík, teraz len za seba. Už netreba byť konkrétnejší, volal mi kamarát z Moravy, stihol si stornovaný príspevok prečítať, preto som v obraze. Nejedná sa teda o to „nezabudnuteľné“ hlasovanie na Kongrese FCI spred štyroch rokov k podmienkam kategórie „E“, ako som si pôvodne myslel. Viem kto je dotknutou osobou a bol som oboznámený aj s obsahom udalostí, ktoré mali byť „úrazom kameňa“! Ale úprimne - „To nevymyslíš!“.

Kto sú pamätníci označujúci skutočnosti uvádzané p. Daníškom za nepravdivé je v tomto prípade celkom nepodstatné, pretože v rámci avizovaného disciplinárneho konania sa určite nájdu aj opačne si pamätajúci pamätníci a potom nastupuje zásada „in dubio pro reo“, teda v pochybnostiach v prospech obvineného.

Z informácii, ktoré som vyššie uvedeným spôsobom získal, usudzujem, že p. Daníšek cez vlastné poznanie, zrejme naďalej vníma nevykonanie sankcie „doživotného vylúčenia“ na dotknutej osobe, ako všeobecnú nespravodlivosť, čo mohlo spôsobiť „pošmyknutie“ jeho klávesnice, ktoré cez istú mieru nevhodnosti môže dokonca obsahovať aj morálny rozmer.

Ako som už uviedol, naše DF čítajú minimálne v Českej republike a pokiaľ sú informácie, ktorými disponujem k príspevku autentické, pokladám jeho odstránenie za legitímne, pretože na základe excesu, ktorý obsahuje, by si naši priatelia v zahraničí mohli na našu adresu začať klásť otázku: „Kto sme a kam kráčame!?“

Nepokladám ale za správne p. Daníška riešiť disciplinárne, pretože náš právny systém poskytuje dostatočný priestor dotknutému pánovi na satisfakciu, či už podaním trestného oznámenia za ohováranie v prípade uvedenia nepravdivých údajov, v rámci občianskej žaloby na ochranu osobnosti, alebo podaním návrhu na prejedanie priestupku spáchaného ublížením na cti. Rozhodne by som predmetnú vec ponechal v tomto priestore.

Podľa môjho názoru, každá sankcia uložená disciplinárnym orgánom Zväzu, bude najskôr chovateľskou verejnosťou vnímaná ako demonštrácia sily, normalizačné snahy, či pomsta mocných, čo ale nemôže v období, ktoré prežívam nikomu prospieť.
Jozef Zaleta (01.02.2021, 15:21)
Súhlasím s pánom Gemerym,Jandom,Vavrekom,Daniškom a ostatnými takto mysliacimi chovateľmi na celom Slovensku. Ďakujem
Ján Tisoň (02.02.2021, 17:24)
Pozdravujem! Chcem oznámiť prezídiu SZCHPH,že v ZO-CHPH- Višňove bolo uskutočnené hlasovanie chovateľov o znovu prijatie p.Ing Gašku do ZO Višňove.Chovatelia svoji hlasovaním a každý vlastnoručným podpisom rozhodli,že ho v ZO nechcú.Oni nestratili pamäť a dobre vedia čo sa robilo a navyše boli nevinne potrestaní tým, že spolu s trestom p.Gašku bola potrestaná i celá organizácia tak ,že celú jednu sezónu pomaly cez 30 chovateľov muselo chodiť nasadzovať svoje holuby na preteky do susednej obce Turie.Takže Títo pamätníci rozhodli,tak ako rozhodli.Zároveň prezídiu oznamujem,že pri tom ako sa vyberal holub z kufra pána Gašku,som bol prítomní,ako očitý svedok,ktorý stál jeden a pol metra od auta.Preto viem kto tam bol,ako to prebiehalo,kto čo hovoril a kto mal dokonca ruky za chrbtom.Navyše by som si spomenul aj na to, kto mal čo oblečené.Takže žiadne prezídium na svete ma nepresvedčí o tom ,že to bolo ináč pretože celú akciu som videl na vlastné oči.Som veľmi rád,že za pomoci slušných chovateľov cez ich prístupové hesla sa môžem takýmto spôsobom obhajovať.
Svoju pomoc mi takto ponúklo pomaly 20 chovateľov. Daníšek
Ján Bučo (02.02.2021, 17:33)
Pozdravujem priatelia,
Skúsme tému vrátiť tam kde sa začala. Ako tu už niekto uviedol, preteky Flensburg nie sú reálne pretože Flensburg nie je aktuálne oficiálnym vypúšťacím miestom v Nemecku. Preto sa hľadá možnosť vypustenia holubov v Dánsku, za hranicami s Nemeckom. Prosím buďme trpezliví a pevne verím, že čoskoro sa dozvieme pozitívne informácie, ktoré možno rozprúdila práve táto téma.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Oto Gano (02.02.2021, 18:04)
Ja som za Nórsko, aspoň ím nebude horúco.hm
Rudolf Čmarada (02.02.2021, 21:14)
Myslel som, že sa už nebudem vyjadrovať k tejto téme, ale musím.Som veľmi rád, že sa našiel spôsob ako sa p.Danisek môže brániť a tí, ktorí mu to chceli znemožniť pochopili, že všetkým ktorí ho podporujú nemôžu zakázať prístup na DF . Právo na vyjadrenie mal aj p.Gasko no on radšej využil svoje konexie na prezídium a svojim vplyvom prinútil niektorých funkcionárov, aby okamžite zasiahli.Chcem len pripomenúť, že p.Gasko mal doživotný zákaz činnosti za iné závažné porušenie pretekoveho poriadku.Som presvedčený, že by sa mali vyjadriť aj tí dvaja páni , ktorých p.Danisek spomínal v tom vymazanom článku.Tak že páni, naberte odvahu a vyjadrite sa nech táto kauza skončí raz a navždy.Potom sa niektorí čudujete, aký obraz majú o nás chov.vo svete.Ja sa tomu nečudujem vôbec.
Ľubomír Janda (02.02.2021, 23:46)
Vyzerá, že sa asi našli aj „opačne si pamätajúci pamätníci“ ako som vo svojom poslednom príspevku predpokladal. A zdá sa, že ich nie je málo. V tejto situácii je ale na škodu, že p. Daníšek nemá prístup na DF, pretože z tohto sprostredkovaného vyjadrenia, nie je zrejmý časový údaj, kedy sa uskutočnilo, cit.: „ ... hlasovanie chovateľov o znovu prijatie p.Ing Gašku do ZO Višňové.“

Janko Bučo, ... , nemyslím, že treba „tému vrátiť tam kde začala“. Podľa mňa je v celkom správnej fáze, len treba čítať medzi riadkami. Pokiaľ niekedy eliminujeme klientelizmus a prospechárstvo, ktoré túto kauzu priniesli, celkom určite sa otvorí priestor aj pre organizáciu skutočných NP. Možno aspoň takých, aké boli schopné organizovať predchádzajúce vedenia SZ CHPH a na týchto základoch treba stavať. Niekomu sa tento predpoklad, či túžba môže zdať ako krok späť, no verte, že vzhľadom na súčasnú podobu NP, by popisovaný návrat do minulosti predstavoval minimálne dva kroky dopredu!

A možnosť vypustenia holubov v Dánsku?! No je neviem, ... , to tu asi ešte nebolo, ... , z môjho pohľadu, ... , zase niekto šaškoval s pravítkom na mape!
Peter VAVREK (03.02.2021, 10:33)
p.predseda športovej komisie otázka na Vás poprípade na Vašu komisiu ,môže vedieť chovateľská verejnosť návrhy určitých regiónov a OZ k NP, poprípade k spoločnému NP ,ktoré sa mali podať do konca januára podľa zápisnice ,ak sú spracované ,ak nie rešpektovať budeme Vaše rozhodnutie aj komisie, holubarsku verejnosť takéto informácie zaujímaju dátumy NP ste nám oznámil cca orientačné resp.vyniesol z kuchyne to :-) s pozdravom
Milan Blahovský (03.02.2021, 11:47)
Nikdy som netajil veci, ktoré sa týkajú aj ostatných...
Region Sever(ZA+BY+PD+MT+KNM+DU+RK+BREZNO) + Podunajský region(KN+LE+ZV+SU+TO) + Region JÁNOŠÍK (TE+OR+CA)+ LM + KK ( spolu 18 OZ ) - 3 NP z Grünbergu
Region Považský + Malokarpatský ( TN+PB+SE+BA+TT+PK) - 3 NP z HILLE
Region KDTVR Šariš ( PO+SB+BJ+KE+MI+SP) + SNV+PP - DEMMIN (resp.WITTSTOCK - čaká sa na dohodu štatútarov) + SCHWERIN ( LUBECK- ak dôjde k zhode celého SK ) + DEMMIN
Nevyjadrili sa OZ NR, RS,GEM.
V termínoch je zhoda takmer na 99 % - 27.6. - 11.7.-25.7.,( dolaďuje sa termínovnik okolo HILLE) , pretek GOTHA - MJK - 4.7.2021
Termín či miesto pretekov nad 900 km bude jasný po rokovaniach MDKS ( je možné, že aj tu bude schválený nejaký pretek ako NP )
Verím v možnú dohodu na druhom NP dňa 11.7. pre celé Slovensko - LUBECK - rozpätie 714 - 974 km. Len musí každý ubrať zo svojich ambícii a snažiť sa o nájdenie kompromisu. To bola vždy moja cesta k úspechu v rokovaniach a rozhodnutiach.
Peter VAVREK (03.02.2021, 12:57)
Ďakujem pekne za odpoveď a informácie veríme že sa to podarí zorganizovat každý región mohol by prižmúriť jedno oko a nájsť kompromis v spoločnom NP
Milan Blahovský (03.02.2021, 13:35)
A toto vám píšem od svojho prvého príspevku, len niekto si myslí, že si svoj názor presadzujem....

Milan Blahovský (16.12.2020, 17:41)
Takže povedzme si rovno, že niečo také ako "NP Flensburg" je skôr utópia ako možnosť...Za niečo reálnejšie vidím zhodu na aspoň 1 národnom preteku , kde všetci budú mať nad 700 km ( podobne ako VCS kde majú všetci nad 500 km) - vytvoriť vyhodnotenie v 3 pásmach ako je to vo VCS ( do 800 km - do 900 km - nad 900 km ) , dohodnúť sa na spoločnom termíne - napr. uprostred plánov pre 700 km preteky regionov - teda ako druhý v poradí - ak by som vychádzal z termínu posledného ročníka tak to môže byť v termíne 4.7. resp. 11.7. - podľa termínu VCS Gotha.
...............................................................
Ján Tisoň (03.02.2021, 17:00)
Pozdravujem! Pán Janda hlasovanie o ktorom som sa zmienil sa uskutočnilo v januári tohto roku. Danisek
Ing. Rastislav Vincenty (03.02.2021, 19:04)
Ahoj Milan, Region Juh t.j. OZ Gemer a OZ Rimavska Sobota keďže sme čakali na termín Gothy MJK, keďže si to zverejnil v týchto dňoch, že to bude 4.7.2021, tak predpokladáme odletieť tento pretek. Možno este sa k nám pripojí aj časť OZ Michalovce... budeme ta ako predsedu športovej komisie informovať... čau Rasto
Milan Blahovský (03.02.2021, 19:21)
Rasťo, téma bola NP Flensburg, resp. iné preteky nad 900 km pre Slovensko, spoluúčasť na preteku Gotha je vecou vašich dohôd s prepravcom.
Ing. Rastislav Vincenty (03.02.2021, 20:50)
Ok, ja len preto som uviedol daný príspevok, lebo si tam uviedol, že sme sa nevyjadrili. Počkáme si čo vlastne prezídium schváli. Pretek Gotha 780 km pre nás. Takze asi ďalej do Lübecku nepôjdeme. Je to pre nás 950 km cca. Ale veď uvidis koľko OZ sa pridá na prípadný pretek Lubeck. Z tvojej analýzy vyplýva že 18 OZ združujúcich sa v poddunajskom regióne plus Región Sever chce pretek Grunberg pre nich cca. nad 700 km..., malokarpatsky a Povazsky pretek Hille zasa iba cez 700 km.... takze neviem kde tu ma niekto z týchto OZ nad 900 km....jedine Vás región KDTVR tam vidím Schwerin cca.900 km... ale drzim paľce nech sa to Vám to podarí..., možno sa v budúcnosti pridáme.. čau
Daniel Tomáš (03.02.2021, 22:42)
Takže takto, ja som za Paríž. Paríž je úžasný. Pustíme to pod samotnou Eiffelovkou. Park princov, mám tam kamaráta, robí tam hospodára. Perie tam dresy, kosí tam tú umelú trávu a tak. Vybaví tam štartérov, Neymara s Rafinhom. Možno v tom čase tam bude aj Matelko. On si ich možno pomýli s Pelem a zo Zicom, ale to nevadí. Osobne som za večerný štart. Nočný Paríž je krásny a nech majú z toho dačo aj naše holúbky. Do rána tam podriemu na tej obrovskej konštrukcii a nad ránom počkajú na západný vetrík a hybaj na krídla.
PS: poprosil by som vás o vrátenie pána Daníška do DF. Verím tomu, že sa ešte dozvieme veľa o minulosti nášho nádherného koníčka.
Ľubomír Janda (03.02.2021, 23:04)
No pri pohľade na to, aká sa črtá budúcnosť, ... , bude zrejme vhodnejšie zamerať sa práve na minulosť, ... , len či si takto orientované príspevky stihneme aj prečítať?!
Miroslav Gemery (04.02.2021, 08:53)
p.Daniel Tomas.Velmi "ZAUJIMAVY"a"ODBORNY"prispevok od chovatela ktory za mininalne poslednych 8 sezon vobec nenasadzuje svoje holuby na preteky a ani sa necudujem tomuto Vasmu prispevku.Ste pravdepodobne len jednou z mnohych "MRTVYCH DUSI"na zozname jednej zo Zakladnych Organizacii a skusme sa spolu zamysliet nad tym preco stale clenska zakladna klesa a ziadny mladi chovatelia sa k nam nepridavaju.Cudujeta sa im .....JA VOBEC NIE.Ak sa v niecom mylim tak ma opravte a dajte recept ako to robit lepsie.Myslim si ze by sme sa mali spajat a nie rozdelovat.Nerobme to preto aby sme bojovali VYCHOD PROTI ZAPADU a SEVER PROTI JUHU ale hladajme cestu ako sa spajat a tesit sa s tohto konicka spolu.
Daniel Tomáš (04.02.2021, 09:51)
Vážený pán Gemery. Nie pán Gemery, nemýlili ste sa v ničom, len v jednej veci. To s tou mŕtvou dušou ste trochu prestrelili. Som členom ZO Beluša OZ Považská Bystrica a u nás v klube máme toľko členov (nasádzajúcich), že tie mŕtve duše tam nepotrebujeme. A pre upresnenie, nelietam už 12 rokov. Len neviem, prečo ste potrebovali o tých mŕtvych dušiach písať. Nemôžete dobre spávať, alebo vás ,nedajbože, niečo hryzie? Vidím, že túto diskusiu ste otvorili vy 6/12 2020 a záleží vám na tom, aby to bolo OK a neprajete si, aby som ju nezhadzoval, ale verte mi, že som to nemyslel zle. Len tak trochu na odľahčenie. A to, že členská základňa klesá je chyba nás všetkých. Propagácia nášho koníčka je nulová, takže sa nie je čomu čudovať. A to s tým spájaním sa, no ja neviem. Je tu 163 príspevkov za 2 mesiace a ešte sa tu nikto na ničom nedohodol a nespojil. Alurát tu bol, podĺa mňa, nespravodlivo odspojený pän Daníšek.
Július Marton (04.02.2021, 12:47)
Pán Gemery do teraz to bolo v poriadku, ale s mŕtvymi dušami ste to prestrelil, tie hľadajte na cintorínoch.Ja tiež v OZ lietam sporadicky ,nie je u mňa priorita trápiť holubov kt. nie sú ošetrené. Keď nasadím tak ročné holuby lietajú 700km a viac. Nemám obavy ani z 1000km ,ale preteky nemôžu byť ako voľný pretek. Do práce som chodil aby som zarobil peniaze a nie aby som išiel na prechádzku. To isté platí aj u holubov. Voľné preteky nech si lietajú špekulanti kt. na to nemajú holuby. Každého preteku nad 500km kt. bude bodovaný sa zúčastním aj moji kolegovia, všetko starý chovatelia kt. chovajú a závodili ešte v 60,70 rokoch. Zdravotný stav je taký aký je a podľa toho sa chovatelia zariadia. Náš člen najstarší mal 91 rokov nemôžeme po ňom vyžadovať aby sa zúčastňoval pretekov ako pred 50 rokmi. Veľa mojich kolegov sa venujú TS ,SK,CZ,Portugalsko atd. K tým mŕtvym dušiam ,len toľko: STANOVY § 1- treba si ho prečitať. Nechcel som Vás uraziť ani Vám niečo vyčítať ,ale vždy zvažujte slová. Kolega Tomáš tak isto lieta v TS.
Pekný deň :Marton Julo
Miroslav Gemery (04.02.2021, 13:15)
Vazeny kolegovia.Ak sa vas to poniektorych dotklo tak sa ospravedlnujem .Chcel som len tymto upozornit na prispevky chovatelov ktory nasadzuju svoje holuby sporadicky alebo vobec a radi sa vyjadruju k tejto teme.A preco sa nespajame?...Len preto ze isty ludia nam hadzu polena pod nohy a vobec ich nezaujima propagacia tohto krasneho konicka.A k tomu osetreniu sa dozviete viac uz v kratkom case nakolko s tymto problemom budem kontaktovat STATNU VETERINARNU a POTRAVINOVU SPRAVU.S pozdravom GEMERY Peter tel.0905 107 686.
Július Marton (04.02.2021, 14:12)
Ospravedlnenie sa prijíma . Presná adresa: Štátna veterinárna a potravinová správa SR. Botanická č. 17, Bratislava 842 13.
Sekcia: ochrana zvierat.
Pekný deň prajem
Miroslav Gemery (06.06.2021, 14:39)
Ahojte kolegovia-holubari.Po dlhsom case sme tu znova nakolko nam zostavaju necele dva tyzdne do spravodliveho a objektivneho preteku pre cele Slovensko v kategorii MARATON-NP-ESBJERG konaneho z Danska.Pevne verime ze sa v kazdom OZ najde mnozstvo fanusikov ktory sa tohto sviatku aktivne zucastnia.Dufame ze aj niektory neprajnici takychto pretekov zmenia svoj nazor a tiez budu ucastnikmi tohto NP.A aby sme nezabudli:Velmi pekne dakujeme organizatorom tohto preteku a prajeme vsetkym ucastnikom krasny holubarsky zazitok a uspesny dolet.S pozdravom Peter a Miroslav Gemery.tel.0905 107 686.
Ján Bučo (09.06.2021, 11:15)
Je mi to ľúto pán Gemery a zároveň ma to veľmi mrzí aj za ostatných chovateľov, ale ani v jedných pretekoch sme nesplnili podmienku NP nakoľko na žiadne z pretekov nie je ani prihlásených viac ako 900 holubov. Vlastne ich nie je prihlásených ani 500, takže podľa mojich dlhoročných pozorovaní a skúsenostiach budem hovoriť o šťastí keď sa v Esbjergu na štarte stretne 400 holubov. Je mi to ľúto hlavne preto, lebo cez zimu tu bolo X diskutujúcich, ktorí chceli preteky tohto formátu. A nakoniec dôvody neúčasti? Zlý termín, nie je to v súlade s termínom SDT, nie je to zaradené do OZ, Zväz to mal nariadiť povinne a podobne. Takže je to vlastne ako každý rok. A okrem toho, ostatný víkend holubom neprial, takže aj to určite zaváži.
Napriek tomu sa na maratónsku sezónu veľmi teším.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Milan Blahovský (09.06.2021, 11:41)
Vážení, letieť 13.6. pretek nad 900 km si asi netrúfnu ani Belgičania, hoci štartujú sezónu mesiac pred nami...Pri chaotickom "pandémickom" štarte sezóny sa ani niet čomu diviť, že sa nájdu aj také OZ čo ešte neleteli ani pretek nad 500 km. Holuby, ktoré zvládajú preteky SEMK je treba dlhodobo vychovávať na holubníkoch a v rámci pretekov OZ ( nad 700 km ) ich na to pripravovať ( selektovať). To nie je iba o odvahe sa prihlásiť, resp. to v diskusii presadzovať. Je to o realite, ktorá žiaľ mnohým uniká. Sám som si zakúpil desať M55 krúžkov ( podporil som projekt SEMK), to však neznamená, že o rok s nimi budem letieť Brusel a keď sa ho nezúčastním, znamená to, že nepodporujem myšlienku maratónov( niektoré OZ ich majú čo sa týka doletov aj z pretekov nad 500 km...). Nik ma nemôže do ničoho nútiť, je to na báze dobrovoľnosti a záujmu. Ak sa nájde v OZ väčšina , ktorá je schopná zakomponovať do PP maratónsky pretek, potom ak nechcem stratiť kontakt s "majstrami", musím nájsť odvahu a zúčastniť sa takéhoto preteku aj s ostatnými členmi OZ.
Sedieť na dvoch stoličkách je však náročné, ak nie občas nemožné. Aj preto dopadnú ambície zimných hejterov tak ako dopadli.
Luhový Miroslav (09.06.2021, 12:01)
Ja sa pripájam k Milanovi,taktiež som sa chcel tento rok zúčastniť nejakého preteku,ale pre mňa sú to nevhodné termíny a taktiež si myslím,že letieť za 4 týždne 3 "tisícky" je hodne odvážne a to nehovoriac 2 Brussely obtýždeň.Košovať holuby na Brussel 10 dní po dolete z Brusselu/a to musí byť relatívne dobrý dolet/je skutočne odvážne.Každopádne držím palce.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené