Zaletené holuby

Oto Gano (25.06.2020, 18:46)
Túto sezónu som stratil moju najlepšiu holubicu aj holuba.Pozrel som sa na stránku Zaletené holuby , ale nič tam nieje nahlásené.Len ma zarazilo hlásenie pána Gemery Petra ,ktorý nahlásil asi 25 mrtvých holubov.Zaujímalo by ma či pán našiel krúžky,alebo toľko holubov ?
Ján Palguta (25.06.2020, 19:54)
Pán Gano nepoznám p. Gemeryho, ani Vás, ale pred obviňovaním doporučujem Vám kliknúť vždy na históriu celého oznamu, t.j. na + na konci oznamu, tam sa Vám to zobrazí. V tomto prípade sa Vám všade zobrazí hniezdo sokola. Nech Vám to letí.
Miroslav Gemery (25.06.2020, 20:45)
Pan Gano co Vas zarazilo na tom ze chodime zbierat kruzky pod hniezda sokolov?A cakate ze tu vasu najlepsiu holubicu a holuba nahlasia na Zaletene holuby sokoli?Asi tazko.Doporucujem vam zopar krat si precitat prispevok pana Palguty.Moje tel.c.0908344542
Peter Turek (25.06.2020, 21:27)
Pán Gemery,veľmi dobré.V tejto republike sa prekliate dobre darí každému,kto ťaží z práce iného.Tak je to aj s neziskovkami,pseudoochranárskymi združeniami.Všetci zachrańujú svet,tým viac,čím vyššie dotácie berú a čísla krúžkov obetí ich milovaných dravcov zverejňujete vy.A prečo nie oni?Aby sa
odborná verejnosť nepoburovala nad počtom ulovených,ušľachtilých zvierat?Niekedy nás v škole učili hovoriť pravdu.Dnes sa vraví-nehovor pravdu,lebo ťa zavrú...
Oto Gano (25.06.2020, 21:42)
Pán Grmery po príspevku pána Palguta som zavolal Vášho brata.potvrdil ,že krúžky sú zozbierané spod hniezda dravca a okolia.Takže moje holuby už nečakám, musím vychovať ďalšiu potravu?
Peter Turek (25.06.2020, 22:46)
Ak neboli krúžky vašich šampiónov,pán Gano medzi zozbieranými, spod ktoréhokoľvek hniezda,čakať na svoje holuby môžete vždy,nádej zomiera posledná-viď.pozitívny príspevok ing.Jendrichovského,na inom mieste.Dôležitá je posledná opytovacia veta vášho príspevku...Akým právom si niekto dovoľuje terorizovať chovateĺskú verejnosť,aby sa na vlastné náklady vzdávala produktu svojej práce a svojho majetku,za účelom množenia dravcov,v situácii,keď počet spevavcov za posledných 30 rokov,poklesol o polovicu?Samozrejme,máme na mysli jastraba a sokola,predovšetkým sťahovavého.Vždy je tu argumentácia užitočnosti.Sokol sa živí takmer výhradne vtákmi,ktoré sú omnoho užitočnejšie,ako on sám.A vôbec,niekedy až fanaticky obdiv dravcov tohto typu,rozsievačov krvi a smrti neraz svedčí o tom,že ľudia už dávno nepoznali vojnu a pozíciu obetí...Množstvo týchto vykoľajených,vidí iba predátora,akoby obeť nebola tiež živým tvorom...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené