Pretekove plány 2020

Peter VAVREK (24.04.2020, 17:13)
Mám takú technickú poznámku k tvoreniu pretekových plánov na túto sezónu 2020 samozrejme ak by bola schválená,zaslať v dnešnej dobe momentálne pretekový plán ktorý bude deklarovaný pre sezónu 2020 dva týždne pred prvým pretekom je komplikovane nie sme jasnovidci a nevieme aká bude situácia o deň a nie to o dva týždne otázka na kompetentných v jeden deň je možné uviesť do plánu viacero vypustacich miest napr. PL, CZ, HU, UA, SK ďalšia otázka je nutnosť aby bola deklarácia pretekov, nebolo by vhodnejšie na tento rok ktorý je výnimočný zvážiť deklaráciu keďže väčšina čakáme na uvoľnenie opatrení a sami nevieme aké varianty sa nám naskytnu napr. CZ hranice otvorené PL zatvorené alebo oboje možnosť iba SK, neberte to ako kritiku alebo hejtovanie ale ako hľadanie najvhodnejších riešení nik nemá záujem Prezídium SZ CHPH kritizovať ale nájsť spoločnú alternatívu pre všetky OZ na Slovensku s pozdravom pevné zdravie a spoločne to zvládneme :-)
Milan Blahovský (24.04.2020, 17:53)
Je problém utvoriť ešte jeden či dva stlpce vedľa seba a vložiť pod komentár PLAN B ďalšie miesta? OZ Prešov zaslal plán A aj núdzový plán ( pre uzavreté SK hranice ), ako aj predpretekovú dokumentáciu , je ešte niekde inde problém ? Predsa plán nejaký máte a v prípade komplikácii nie je problém pretek skrátiť či zmeniť. Prečo skoro každý uvažujete formou, že sa niečo nepodarí ??? Pracujte tak ako by sa nič nedialo a riešenia hľadajme až sa preteky neuskutočnia, stále je ešte iba posledný aprílový víkend....
Peter VAVREK (24.04.2020, 18:16)
Tu nejde o OZ Prešov ide aj o ostatné OZ CHPH na SK ok plánov bude koľko chceme A, B, C, D prispôsobíme sa situácii
Jozef Brodziansky (24.04.2020, 21:05)
Pan blahovsky nemozme tak rozmyslat a robiť ako keby sa nič nedialo lebo sa deje verím ze každý chovateľ chce lietať z holubami všetci ktorí tu píšete ako co kedy nič nespravíte ak vláda sk nepovolí zhromažďovanie ľudí a štáty neotvorí hranice a nato co pisem nepotrebujem ani vysokú školu zdar len stačí zdraví rozum
Jozef Brodziansky (24.04.2020, 21:10)
Ešte sa vás tu chcem opýtať ci všetci sk keď by sa lietalo len
Slovensko by mali aspoň 300 km verím tomu ze nie letu zdar
Milan Blahovský (25.04.2020, 08:20)
Keby tu robili paniku chovatelia zo západu či Kysúc tak sa tak trocha nedivím, predsa len musia uvažovať v prípade, že by bola blokácia hraníc z ČR, o zmene smeru tréningov či pretekov, ale východniarom sa aj divím. Splňate podmienku 300 km preteku aj z Rusoviec či Malaciek napr. a pekne po diaľnici si môžte urobiť tréningy či preteky až z Ružomberka....Prečo tu riešiť problém km ? Chovatelia budú radi, keď nasadia aj na 150 km pretek. Ako viete,že prezident či viceprezident nič pre chovateľov nerobia ? Prečo toľko katastrofických scenárov ? Tie budú, až na jeseň či v zime nebude čo do úst, pretože polia ostanú vďaka obmedzeniam neobrobené, ľudia budú bez práce, pretože množstvo firiem vypadlo z výrobného procesu a pod..Toto je v súčasnosti dôležitejšie ako sú nejakí holubári, ktorí polovicu svojej energie venujú vzájomným sporom a útokom voči konkurentom vo vlastných či iných OZ.
Pokiaľ sa uskutoční prvý pretek napr.10.5.či 11.5. ( čo mnohokrát zdôrazňujem, verím že bude) tak sa v našom holubárskom dianí nič podstatné neudeje. Pár rozletových KT z plánov odpadne a s nimi aj dôvody na otázky či je pretek z 150 km spravodlivý a pod... Naše holuby prepravujú kamiony, ktoré nemajú obmedzenia pri prechodoch hraních ( horšie je to s malými vozíkmi) a preto som optimista aj pri letných pretekoch z tratí nad 700 km....
Dôležité je vydržať do chvíle , kedy vládny kabinet s poradcami zruší obmedzenia stretávania sa občanov v takom rozsahu ako ich nastavili od konca marca. Nepodliehajte depresiám a pracujte s holubami, ako sa v tomto období má a hlavne verte....
Šimko František (25.04.2020, 11:51)
Tak v ČR od 24.4.2020 su povolené spoločné nácviky a preteky za vopred stanovených podmienok napr. môže byť prítomných 10 holubárov , asi to porieša na zmeny ak ma klub viac ako 10 učastníkov preteku , resp. vezme kolega kolegovi holuby aby neprekročili 10 prítomných , ale to už sú detaily , hlavne že môžu začať i keď zatiaľ iba v rámci ČR. Dúfajme že aj v SR bude podobný scénar.
Jan Vasil (25.04.2020, 16:36)
Prečo robyte paniku poniektori ja tiež verim že poletime ked to ide podla planu plačete že je to daleko a teraz zase že je to kratke tak čo vlastne chcete špekulanti dajte si na obed tych holubov a jeto a nenariekajte tolko ako ochranari
HOLUBY ZATO NEMôZU ze je korona 19
Milan Blahovský (29.04.2020, 13:52)
Takže "pandémiu" a paniku máme čiastočne za sebou a stratili sa pesimistické komentáre o konci holubárenia pod Slnkom. Asi mi to bude chýbať aj...Niektorí začínajú zaberať naplno, iní sa ešte iba prebúdzajú a hľadajú samých seba a občas aj mňa. Mne sa totiž stane, že testujem správnosť fungovania EKS TOPIGEON a kartu z mobilu používam na prenos dát z EKS , aby som náhodou hneď v prvom ostrom preteku nevybuchol, našťastie bude iba koeficientový - testovací ...Je teda možné, že sa niektorí občas so mnou nedokázali spojiť , kedže karta bola nefunkčná. Počas víkendových dní už druhý rok ( ale aj v bežné dni) mám k dispozícii kartu s tel.číslom 0903/421839 a to je tá ďalšia možnosť ako mi niečo oznámiť. Potom nasleduje ešte niekoľko mail.adries, ktoré mám k dispozícii či sociálne siete ako je Facebook, či Viber alebo Whatsapp či Twitter...nie som teda v anonymite a okrem COVID19 som k dispozícii aj ja.
Takže hurá do sezóny a dúfam, že chladnejšie májové dni, ktoré prichádzajú, nebudú dôvodom na ďalšie komplikácie našej činnosti.
Miroslav Ďurana (30.04.2020, 16:48)
Dobrý deň,páni holubári.Určite by sa nám patrilo poďakovať, členom prezídia za prácu ktorú vykonali.Scenárov ako to bude a či sa bude lietať bolo veľa.Jedným radila stará mama,druhý vedeli,že si už nezalietame atď.Možno im pomohli pri vyjednávaní aj iné osoby a tak vďaka patrí aj tým.Je dobré,že holubiarenie neskončilo na covid-19.Letu zdar a všetko dobré do sezony 2020.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené