Preteky 2020

Jozef Brodziansky (10.04.2020, 18:49)
Vážený celý svet je hore nohami aj ľudia v Sk vy tu riešite preteky holubov ci budu toho roku ci nie možno budú ale vláda sk musí dovoliť zhromažďovanie ľudí a potom možné lietať aspoň ako tu píšete východ západ a ja sa bude čudovať chovateľom nad 60 rokov co budu dávať holuby aby pani ktorý majú biznis z holubov sa mali dobre letu zdar
Jozef Brodziansky (10.04.2020, 19:03)
Som zabudol ešte napísať tu môjmu článku že každý v tejto situácii aká je zaplatí evidenciu holubov keď firmy, idú prepúšťať ľudí verí že každý chovateľ porozmýšľa ci sa 200 eur na holuby ci na, život v tejto situácii aká, je teraz v celom svete
Tibor Balogh (11.04.2020, 09:37)
Máte úplnú pravdu pán Brodziansky !!
Jozef Toporcer (12.04.2020, 10:43)
Len fňukajte to vam tak pomôže pre nas je situacia zaujimava tak na SK či CZ a nie čo je vo svete!!!!
Peter Horvath (12.04.2020, 10:59)
Pan Toporcer mate pravdu.
Jozef Brodziansky (12.04.2020, 18:57)
Pani vidíte zase myslíte len na, seba nás zaujíma Poľsko letu zdar
Jozef Daníšek (12.04.2020, 20:03)
Pozdravujem! Začal by som známou vetou" Situácia je vážna nie však beznádejná". Nepozeral by som sa do budúcnosti až tak optimistický.Možno nám ešte všetkým nedochádza,čo sa vlastne deje. Niekto povedal,že v máji už by malo byť všetko v poriadku.No tu je presne vidieť,že optimisti nevymreli.Nikto z nás takúto situáciu ešte nezažil a preto by som bol vo vyjadreniach veľmi opatrný.Podľa mňa tento rok na preteky môžeme zabudnúť.A to i s mladými.Budeme radi keď nebudeme nosiť povinne rúška na tvári.Preto by som sa prikláňal k prvotnému vyjadreniu pána Brodzianského.Ak sa u nás nerozbehne hospodárstvo,tak to bude naozaj veľký problém.Ak naskočí veľká nezamestnanosť,tak s holubmi veľká väčšina skončí.Pretože gro holubárov tvoria dôchodcovia a tí ostanú pred problémom.Kúpiť krmivo pre holuby, a všetky poplatky s chovom spojené,alebo pomôcť svojim deťom a vnúčatám dostať sa zo situácie,aby ako tak z tejto zložitej situácie vyšli.Pre tích,čo sú rodinne založení je výber jednoznačný.Radšej budú chrániť svojich potomkov,ako holubov.Takže ostane nás ďaleko menej.Už sa nebude nasádzať po sto holubov.Každý si rozmysli koľko bude chovať holubov.Vrátime sa k časom keď boli majstrovstva z 21 holubov a bodovalo 7.A aby sa to všetko ustálo,tak sa budeme musieť spájať a začne bitka ,"obrazne povedané "o každého člena.To však za predpokladu ,že sa to tento rok,ako tak skončí.Čo ja osobne nepredpokladám.Takže to není o fňukaní,ale o tvrdej realite.Realita ako tunel, bez zatiaľ žiadneho svetla na konci,ktoré by aspoň blikalo.Žiaden prognostik na svete nám nepovie,kedy to skončí,a aké následky to zo sebou prinesie a koľko obetí si to vyžiada.Takže ja by som si prial, aby sme to v prvom rade čo najlepšie v zdravý prežili a potom až rozmýšľali.Možno som to namaľoval na čierno,ale žiaľ musíme sa držať iba tvrdej reality,ktorú máme pred sebou.Možno nás donúti,aby sme boli na seba lepší a ústretovejší.Zakončil by som to slovami mojej starej mamy"Tak nám pán Boh pomáhaj".
Jozef Brodziansky (12.04.2020, 20:17)
Pan danisek veľmi správna odpoveď na túto tému presne ste to vystihli letu zdar
Pavol Holka (12.04.2020, 20:17)
Depresívne okienko a reči do vetra tak ako okolo dravcov ,náreky na fóre ktoré nikto z tých čo rozmnožovanie dravcov podporuje ani nečíta. Páni dám vám dobrú radu, trávte čas s rodinou, žite normálny život ako sa len dá, s holubmi robte tak ako v bežný rok. Myslím že tu boli aj horšie časy ako napríklad prvá a druhá svetová vojna. Osobne si myslím že to nebude také čierne ako sa zdá. Príjemné sviatky vám prajem.
Miroslav Ďurana (13.04.2020, 10:22)
Holubiari vždy vedia čo bude nasledovať/niektorí/.Ale moja stará mama hovorila,žiadna kaša sa neje taká horúca,ako sa navarí.
Jozef Daníšek (13.04.2020, 10:45)
Pozdravujem.!Nikto nevie čo bude nasledovať a to určite neviete ani Vy.Môžeme iba tušiť a to je rozdiel.A k tej kaši .Len aby sme do nej nepadli a až potom budeme v kaši a celý až po samé uši.Ja by som to až tak nebagatelizoval.
Jozef Toporcer (13.04.2020, 12:14)
p.Danišek- my sa toho koroňara už nezbavime, tak nepište že ked to raz skonči ? nie už sa to neskonči je to vírus tak ako bežny sezonny vírus iba stým rozdielom že jeho inkub. doba je 14 dni preto je aj zakernejši - na jeseň ho tu budeme mať zas , a potom na jar zas podľa Vás to my holubari môžeme rovno zabaliť lebo nás už cez žiadne hranice nikto nepusti no a ten naš TT IDIOT to iba priklincuje
Štefan Gubric (13.04.2020, 16:24)
Páni! Po koronavíruse príde koruna/euro/vírus a zase koronavírus pokiaľ nebude liek,alebo vakcína.Ja som rád,že žijem.Mám 65+.
Jozef Daníšek (13.04.2020, 18:17)
Pán Toporcer! Divím sa ,že ste sa neprihlásili do nejakého klubu virológov a tam im celú problematiku nevysvetlili nech zbytočne netápu a nenadali im tiež do idiotov.Pretože Vy máte na to riešenie a problém vyriešite na počkanie.A čo potom s tými doteraz 70 tisíc mrtvými v Europe,to ich nechali,len tak pre zábavu umrieť.Nehovoriac o ušetrených nákladoch na vývoj potrebnej vakcíny.A na záver iba malú poznámočku.Nikde som nepísal"že keď to raz skončí". Pre upresnenie som napísal,že začne bitka o každého člena ak sa to tento rok ako tak skončí.Myslel som tým opatrenia,ktoré sú v tejto súvislosti na mieste.Či už u nás,alebo inde vo svete.A žiaľ chov pošt.holubov na Slovensku je postavený na kostre dôchodcov,pretože mladým sa do toho nechce a keď sa vrátite dozadu v diskusnom fóre v oznamoch uvidíte ako padáme jeden po druhom.Ja Vám chcem popriať veľa zdravia,aby mal kto v chove pošt. holubov pokračovať.Pretože ta naša riziková skupina to už asi nevytrhne.
Jozef Toporcer (14.04.2020, 11:02)
p.Danišek- do klubu vírologov sa prihlasovať nemusim mne stači ked denno denne čitam čo je to za vírus a jak funguje práve od tych expertov na vírologiu už sa bojím ked otvorim skriňu či nevyskoči na mňa koroňar- ked spominate tych 70,000 mrtvych v europe, tak na sezonnu chripku zomrie podstatne viac ľudi ako na covid19 ked vés budu denno denne krmiť takymi to spravami tak musite nadobudnuť dojem že je ponas aj s holubami, preto som aj napisal že to môžeme rovno zabaliť, lebo podst. časť chovateľov su dôchodcovia - ja by som sa uspokojil aj spolovicou sezony len aby to neležalo doma-zdravim
Peter Turek (15.04.2020, 19:03)
Priatelia, o tejto dobe sa bude hodne a hodne písať,analyzovať a tí,ktorí budú mať odvahu a vedomosti,budú písať pravdu.Kde je odrazu choroba šialených kráv,mor ošípaných,vtáčia chrípka,nílska nemoc?...Okrem poslednej,v každom z týchto období nastalo určité ekonomické zakolísanie u chovateĺov dobytka,hydiny atď.Nie tak dávno v maďarskej oblasti v blízkosti Komárna,bolo zlikvidovaných vo veĺkochovoch cez sto tisíc kusov moriek.Už ich niet a nastal momentálny problém.Kombinácia konšpiračných teórií a reálnej skutočnosti-umierajú hlavne tzv.starí.Už neprodukujú,zaťažujú dôchodkový a zdravotný systém-vraj.Celý svoj produktívny život však do neho prispievali a budovali ho...Takzvane silní a ako sa ukazuje najbezcharakternejší tohto sveta tvrdia,že stačí,aby na svete pracovalo pol miliardy ĺudí,tí vystačia vyotročiť na nich.V mojej mladosti sme sa učili lásky k domovine,rodnému kraju,národu.Dnes sú to zaostalé myšlienky.Rozvíjať národ,zodpovedne populáciu,to už nesedí.Každý narodený tvor spotrebuváva zdroje a produkuje odpad.Ktorých ĺudí má však pribúdať ?Potomkov najbohatších klanov?Destabilizovať morálne,ekonomicky a tým presadiť svoje pravidlá?Pri dnešnej svetovej vede,ak to vezmeme zo svetového hľadiska,neuveriteĺných finančných prostriedkoch,nie sme schopní v dohľadnej dobe vyrobiť účinnú vakcínu?Kde sú Američania,Japonci,Číňania,Nemci,Angličania atď.na vírus,ktorý v prírode mohol vzniknúť iba na prírodných základoch?Ak to tak nie je,aký je zámer tejto pandémie?A čo s tým majú spoločné holubári?No predovšetkým vzťah k domovu,svojmu športu,potrebu určitého kľudu,stabilizácie.A neradi uvoĺňujú priestor v krajine,kde nás zatiaľ nezaleje more,nemáme silné zemetrasenia,ako tak zachovalé,obnoviteĺné lesy ,lúky,pôdu a kvalitnú pitnú vodu,násobenú množstvom minerálnych prameńov.Mnohí sme už príliš dospelí na to,aby sme verili na náhody.Prajem každému pevné zdravie a čím menej dôvodov na podobné konšpiračné teórie.Ak ročne celosvetovo sa pominie na chrípkové epidémie okolo 650 000 ľudí,tak je potrebné vyjsť śťastiu v ústrety,aby sme sa nenachádzali medzi tými,ktorých porazí koronavírus.Je premyslenou náhodou,alebo ľudstvo sa už nachádza za hranicou humanity?
Štefan Gubric (15.04.2020, 20:59)
Priatelia, doporučujem Vám si prečítať knihu od autora Karlheinz Deschner :Utajené dejiny USA.Potom pochopíte politiku tých najmocnejších na tejto planéte.
Jozef Brodziansky (18.04.2020, 19:51)
Pan gubric nič nemusíme čítať o politike velkych kuknem a vidím ze v holubareni vládnu veľký letu zdar
Ivan Nemec (24.04.2020, 12:09)
Vyslo nove usmernenie zo SZ z 23.4. Ak budu platit terajsie obmedzenia, vacsina NS nedodrzi 25 m2/osoba (male klubove miestnosti) a bude potrebne stanovit vynimky z PP, napr. pritomnost 3 clennej komisie pri nasadzovani (v uzatvorenej miestnosti) a pri vyhodnoteni 4 clenovia. Naslene bude potrebne upravit podmienky sutazi napr. MS, ktore by sa podla mna malo zrusit, lebo by bolo neobjektivne (ak sa budu letiet nahradne PP, len zo SR). Myslim, ze kazdy z nas chce pretekat i ked sezona 2020 bude o imprivizacii a kompromisoch. Nosenie rusok a hygienu vieme dodrzat.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené