Dokumenty zväzu - zdrap papiera?

Miroslav Vidhold (10.02.2020, 13:47)
Vážení kolegovia,
žijeme "v novodobej demokracii",ktorá nás ako holubárov ovplyvňuje a pre niektorých zdá sa,otvára "dvere k myslenému raju"...Demokracia je systém,systém,ktorý by mal dovolovať všetkým vyjadrovať sa rovnako slobodne ku všetkému,čo nás obklopuje,s akými problémami sa moríme a čo by sme chceli v živote zmeniť.Tento systém má však svoje pravidlá a spôsobuje,že nie je anarchiou a ani systémom "vyvolených".
Keď to však zoberieme z nášho holubárskeho poznania,hlavne v posledných cca 10 rokoch,zistíme,že našu holubársku spoločnosť,čím ďalej,tým viac zaplieňuje systém "vyvolených"a pomaly aj anarchia...To,čo môžme čítať na diskusii v posledné mesiace, je toho odrazom .ZO,OZ a aj vyššie vznikajú určité záujmové skupiny,ktoré sa snažia stále niečo meniť,rozbíjať,hrať hry a stavať chovateľov proti sebe...Pred tromi rokmi sedeli zástupcovia všetkých OZ na zjazde,kde schválili naše základné dokumenty,ktorými sa máme riadiť,ak chceme byť zaregistrovaní na MV Slovenskej republiky.No nie sme ešte na konci 4 ročného obdobia a už sa snažíme masívne napádať jednak členov,dokumenty a rozbíjať medziludské vztahy.Najhoršie pre členskú základňu je,ked Stanovy a ostatné dokumenty,nedodržiavajú a verejne proti nim broja samy funkcionari..Je pravdou,že nie všetci dokumenty ovládajú a preto sa často stanú resp.stávajú "čriedou oviec",ktorých" bačovia" ľahko oblbnú a ovládajú...Najľahšie je to vtedy,keď sa ako terč vyberie ten,komu väčšina závidí a pamflet je hotový..Keď sa poobzeráme dozadu,budeme trochu poctivo skúmať históriu tých,ktorí to najviac manipulujú a stále menia svoje miesta v ZO,OZ,zistíme,že sú to stále tí istí,tí,ktorí stále hladali chyby v iných a neprispeli rukou k dielu ani raz,len kritizovali a poukazovali...zadarmo už vôbec nie!Ďalšou veľmi špatnou vizitkou týchto ľudí je,že za každú cenu,vplývaním na svojich"kamarátov"/ niečo za niečo/,sa snažia obchádzať naše paragrafy...Nebolo by to až tak zlé,keby títo ľudia neboli funkcionármi od ZO,cez OZ až po Prezídium.Ak funkcionár nedodržiava Stanovy a dokumenty zväzu,nesmie byť funcionárom !!! Títo ľudia svojím konaním spôsobujú rozvrat v systéme/ v tomto prípade nášho / a potom ešte vyžadujú,aby bežní členovia dodržiavali všetky dokumenty .Ako je možné,že v tom najvyššom orgáne člen nedodržiava Stanovy,ako je možné,že sa hlasuje, aj napriek tomu,že boli porušené Stanovy.Ako je možné,že v našich výsledkoch na My pigeons,figurujú za rok 2019 výsledky ľudí v rozpore so Stanovami? No ak to takto má byť,tak je naozaj otázkou do pléna...čím sa ideme riadiť tento rok? Kto to má na "starosti"?...no niet ho,pretože može pri hlasovaní potrebovať toho,koho sa to týka !!! Politika v tomto štáte je prehnitá korupciou,čím je holubárska politika u nás? Ak neplatia pre nich Stanovy,neplatia pre nikoho,neplatí tu potom ani Pretekový poriadok,proste nemusíme nič dodržiavať.Alebo neplatia len pre "vyvolených"?.Napíšte sem na diskusiu prosím, pre koho teda platia a pre koho nie...Zaujímalo by ma,čo urobili niektorí členovia najvyššieho orgánu / až na výnimky/preto,aby to tu takto nefungovalo.Funkcionár,aspoň holubarsky,by nemal zneužívať svoju funkciu pre osobné záujmy,ale zastupovať členov a prispievať k čo najobjektívnejšiemu a najkvalitnejšiemu vyžívaniu sa členskej základne,pri svojom koníčku.Nerozoberám tu "drobnosti"typu,ked jeden člen ušiel zo ZO resp.OZ,píšem tu o veciach,ktoré možno patria aj inde ako pred Disciplinárny senát zväzu...A nakoniec,čo kontrolné orgány zväzu?..tiež strkajú hlavu do piesku,aby sa náhodou nepohašterili s tými ,čo nemajú?...
Ľubomír Janda (10.02.2020, 22:49)
Pán Vidhold,

dokedy ma neopustila „viera“ v zmenu praktík, ktoré vo svojom príspevku pertraktujete, prispieval som na tomto DF obdobne ladenými príspevkami, len s jedným podstatným rozdielom, ... , bol som oveľa konkrétnejší!

Na rozdiel od mojich príspevkov, dokonca až celých tém, Váš príspevok vymazaný nebol, aj keď veľmi výstižne charakterizuje aktuálne pomery, najskôr z toho dôvodu, že sa v ňom pre jeho neurčitosť nikto z tých, na ktorých ste chceli poukázať neidentifikoval a práve preto nápadne pripomína prístup kontrolných orgánov, ktorý kritizujete v jeho poslednej vete.


Štefan Janíček (11.02.2020, 12:02)
Pán Vidhold, prepáčte ale jeden dôvod prečo som sa vzdal funkcionárčenia boli VAŠE blbosti, a hlavne VAŠE ruky za chrbtom.
Radi by STE chytali kobry cudzími rukami. Myslím , že ešte napíšete zopár blbosti a začnem radšej na dvore prehadzovať moju kopu
piesku a 5m ďalej. To čo STE VY navymýšľali nemá obdobu.
Miroslav Vidhold (11.02.2020, 12:21)
Len toho ste sa vzdal?...tak Vám podobní to sem dostali.
Štefan Janíček (13.02.2020, 06:03)
Miro, že si blbec to si myslí , 75% slovenska. Daj jednú jedinú vec čo si vymyslel a takzvaný TI to schválili a je v prospech chovateľa.
Miroslav Vidhold (13.02.2020, 08:27)
Som rád,že patríš aj ty medzi nich...lebo blbec väčšinou "Tyká" aj tomu,kto si s ním nikdy nepotykal.A ja vôbec neviem kto si "Ty",ale určite si človek,ktorý toho "veľa dokázal"pre holubársky šport....ja tykám len tomu,kto mi je priateľ,lebo s blbcami sa viac nerozprávam.Ďakujem tým 25%...to je strašne veľa,niekomu stačí 1%...
Miroslav Vidhold (13.02.2020, 08:56)
Nepísal som to kvôli podobným "znalcom"ako je ten vyššie uvedený,ale kvôli tomu,že viem,čo sa deje medzi chovateľmi a tiež na "úrovni"funkcionárskej.Nemám záujem sa tu prekrikovať s ľudmi,ktorí sedávajú v krčme a neopustili "svoj okres",preto nebudem reagovať na tých 75%.S ľudmi,ktorí holubom a tomuto športu rozumejú si vždy spoločnú reč nájdeme a viem o čom to je.U mna sú a budú holuby vždy na prvom mieste,intrigy a krčmové reči ma nezaujímajú,no napriek tomu človeka znechucujú...Títo ľudia aj tak najviac škodia samy sebe,ale tiež tomu nerozumejú,že ich to denne zožiera.Tieto "hry",vytvárajú ľudia,ktorým potom neostáva nič iné,len mať "moc"vo svojich rukách a ovládať na dosiahnutie svojich cieľov okolie,ktoré im na to pristúpi.
Myslím si,že "tí správni",sa v mojom prvom príspevku našli a o to mi hlavne išlo.
Jaroslav Benka (13.02.2020, 19:16)
Miro nepopusť.
Ľubomír Janda (13.02.2020, 23:36)
Presne tak pán Vidhold, ... „Nepopustite!“, ... a pokojne pomenujte tých, na ktorých poukazujete v úvodnom príspevku tejto témy vyjadreniami, cit.:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„... hlavne v posledných cca 10 rokoch,zistíme,že našu holubársku spoločnosť,čím ďalej,tým viac zaplieňuje systém "vyvolených"a pomaly aj anarchia...“ ,
„... určité záujmové skupiny,ktoré sa snažia stále niečo meniť,rozbíjať,hrať hry a stavať chovateľov proti sebe ...“ ,
„... Stanovy a ostatné dokumenty,nedodržiavajú a verejne proti nim broja samy funkcionari ...“ ,
„ ... Najľahšie je to vtedy,keď sa ako terč vyberie ten,komu väčšina závidí a pamflet je hotový...“ ,
„... sú to stále tí istí,tí,ktorí stále hladali chyby v iných a neprispeli rukou k dielu ani raz,len kritizovali a poukazovali...“ ,
„... špatnou vizitkou týchto ľudí je,že za každú cenu,vplývaním na svojich"kamarátov" ...“ ,
„... sa snažia obchádzať naše paragrafy...“,
„... Nebolo by to až tak zlé,keby títo ľudia neboli funkcionármi od ZO,cez OZ až po Prezídium. ...“ ,
„... Ak funkcionár nedodržiava Stanovy a dokumenty zväzu,nesmie byť funcionárom !!! ... ,
„... Títo ľudia svojím konaním spôsobujú rozvrat v systéme/ v tomto prípade nášho / a potom ešte vyžadujú,aby bežní členovia dodržiavali všetky dokumenty . ...“ ,
„...v tom najvyššom orgáne člen nedodržiava Stanovy,ako je možné,že sa hlasuje, aj napriek tomu,že boli porušené Stanovy. ...“
„ ... v našich výsledkoch na My pigeons,figurujú za rok 2019 výsledky ľudí v rozpore so Stanovami? ...“
„ ... Ak neplatia pre nich Stanovy,neplatia pre nikoho,neplatí tu potom ani Pretekový poriadok,proste nemusíme nič dodržiavať.Alebo neplatia len pre "vyvolených"?
„ ... Nerozoberám tu "drobnosti"typu,ked jeden člen ušiel zo ZO resp.OZ,píšem tu o veciach,ktoré možno patria aj inde ako pred Disciplinárny senát zväzu...“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chovateľská verejnosť Vám za to určite poďakuje a myslím, že až na 99 %! No priznám sa, mne to zatiaľ vychádza tak, že skupinu „nespratníkov“, ktorú kritizujete, zároveň aj chránite tým, že jej doprajete úplne komfortnú mieru anonymity na to, aby v popisovaných praktikách naďalej pokračovali.
Ľubomír Janda (15.02.2020, 01:11)
Keďže doteraz „NIČ“, ... , dovolím si na perspektívu „NAŠEJ BUDÚCNOSTI“ použiť jednu, ... , v tejto téme už cit. frázu:

„ ... Ak neplatia pre nich Stanovy, neplatia pre nikoho, neplatí tu potom ani Pretekový poriadok, proste nemusíme nič dodržiavať.“

No a potom nám asi zostáva len tá stará dobrá ANARCHIA!!! Alebo je opäť pred dákymi voľbami? Už som to s ohľadom na ich výsledky akosi prestal registrovať!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené