Objektívnosť?Iba obyčajné slovo dnešnej doby...

Peter Turek (04.02.2020, 14:00)
Číňania za osem,až desať dní,postavili nemocnicu pre tisíc pacientov.Slovensko stavia diaľnicu 46 rokov cez krajinu veľkosti mince.Ak by sme mali čínsky problém,za čas,za ktorý oni postavili,by sa u nás nezačalo ani výberové konanie.Iste,Číňanov je omnoho viac,je možné,že bloky týchto montovaných budov už majú strategicky dopredu pripravené,pre nepredvídané situácie.My sme však šikovnejší v inom.V objektivite,aká nám momentálne vyhovuje.V piatok prebehla správa v médiách o potrestaní bratov,chovateĺov poštových holubov,ktorí BOLI NÚTENÍ vziať spravodlivosť do svojich rúk,kvôli ochrane svojho majetku,ktorý im zaručuje Ústava slovenskej republiky.O vhodnosti spôsobu,sa nebudem rozpisovať,je to známe a už sme sa k tomu vyjadrovali.Zaráža ma však fakt,ako si môže televízia vo verejnom spravodajstve dovoliť uverejniť názor elementa,ktorý nebol ani predstavený,že činnosť vykonávali na území minimálne polovičky Východoslovenského kraja.Predovšetkým,iba pre neznalých-Východoslovenský kraj už dávno neexistuje a obviňovať niekoho iba na základe svojej domnienky,je min.tak neobjektívne,ako finančne lukratívna ochrana dravcov,bez ohĺadu na to,že ako už nie po prvý krát je potrebné uviesť-počet spevavcov poklesol za posledných 30-40 rokov o polovicu a ak bude tento trend pokračovať,zvyšok vyhynie behom jednej ľudskej generácie.Avšak filozofia ochranárov,zabetónovať všetko,čo nám vyhovuje a z čoho máme prospech.Výsledok?Značné peniaze v nenávratne,prudký pokles stavov hlucháňa,spľundrované lesy a objektivita informácií?Ak chytíme jedného-nie pytliaka,niekoho,kto si diskutabilnou formou chránil svoj majetok,hneď sa mu snažíme prišiť čo najviac,aby sme získali na svojej dôležitosti.V minulosti v susednej dedine vykradli krčmu.Páchateľov,príslušníkov etnika sa podarilo vypátrať a dostali takú bitku,že sa priznali aj ku krádežiam-neobjasneným,v obciach o ktorých ani nevedeli,že existujú.A štatistika objasnenosti bola podstatne vylepšená.Bez nejakej obhajoby-žijeme v dobe,ak urobíš niečo pre všetkých,nie preto,že chceš porušovať pravidlá,ale preto,že SPOLOČNOSŤ ti nepomôže,ostaneš sám.Je pekné,že sa holubári angažovali v prípade výbuchu plynu v prešovskom paneláku,ako sme správne predpokladali,straky už čakali na svoju príležitosť...,no prakticky v tej istej lokalite sa holubárov nik nezastal.Je pochopiteĺná kontroverznosť celého prípadu...,tak nikomu nič nevyčítam,aj keď pán Blahovský sa v tel.príspevku,pred časom k tomu vyjadril.
Peter Matalik (04.02.2020, 15:02)
Peter.Je pravdou ,že sa Milan k tejto téme vyjadril,lenže tak ako to už v dnešnej dobe býva,odvysielaný bol iba nepodstatný šot! Teraz odvysielajú šot jedného bezvýznamného tkz.ochrancu.ktorý "vyčlení" škodu na 300 000 Eura!!! To ako na to prišiel!Chcú sa zviditeľniť? Nech zverejnia pravdu,koľko je hniezd sokola na území Slovenska a kľudne môžu spolu s jastrabom povoliť regulovaný odstrel,tak ako to bolo pred r.1989/mesiace november,december,január,február/.Čudujeme sa ,že holuby nám stále lietajú po Poľskej strane/teraz už závodíme z Poľska/ prečo asi?Ak mám dobre info.,tak chovateľ v Poľsku si na svojom pozemku môže chrániť svoj majetok,čiže logicky aj svoje holuby pri napadnutí dravcom.Veľa na túto tému som s bratmi diskutoval .Uvediem len príklad z Brezovice.Je tu cca 70 chovateľov poštových holubov.V priemere každému zmizne cca .20-25 mláďat cez leto!Tak si to prepočítajte.Ak by sme tu boli iba 10-15 tak už neholubárime.Je fakt zarážajúce ,že nikto,okrem Petra chlapcom nevyjadril aspoň morálnu podporu.300 000 Eura?Ak by im to prisúdili ,tak čo by bolo?Verím ,že to tak nenechajú.Kamaráti držte sa.
Pavol Fidrik (04.02.2020, 16:58)
Pán Matalik s tým Poľskom je to asi tak ako v inom príspevku pána Vidholda s rajonizáciou v Nemecku. V Poľsku lietam od roku 2010 s výnimkou jednej sezóny. Problémy s dravcami a aj ochranármi majú tie isté ako my. Dobre sa tára takým čo si to nemôžu overiť. Tým nemyslím Vás ale bratov o ktorých píšete. To že holuby idú lepšie z Poľska je o niečom inakšom a nie o malom počte dravcov. Veď len predsedovi našej ZO (sekcia) tejto zimy zobral 35ks. Veď žijeme v EÚ takže pravidla o ochrane sú ak nie tie isté tak podobné a postihy v Poľsku sa mi zdajú byť tvrdšie.
Jan Vasil (04.02.2020, 20:11)
Pani konečne stym prestante nesme politika SME DOBROVOLNI CHOVATELIA poštovych holubov same naražky a osočovanie dokedy ešte chcete upadok chovatelstva tak sa len j ....e ja som obyčajny chovatel a ASI STYM SKONčIM len kvoli vam majstri lakomi už to nieje koniček ale zavist
Jan Vasil (04.02.2020, 20:13)
berirem to ako nie unas v organizaciji ale celkovo unas v slovensku unas v Sabinove to zatial klape dobre
Peter Turek (04.02.2020, 21:32)
Pán Vasil,čo chcel básnik svojím príspevkom povedať?Žijete vo vzduchoprázdne?A pán Fridrich?To má predseda poľskej sekcie jasať a ďakovať zákonom EÚ,že mu dravce už zobrali 35 holubov?Znova sa mi ujasnilo,prečo bol Peter Matalík viac,ako 10 násobným majstrom v troch oblastných združeniach.Inteligenciou,logikou a vzťahom k svojmu-u neho životnému poslaniu,predstihuje mnohých z nás.Dnes skloníš hlavu pred dravcami,zajtra sa nenapiješ zo studničky,pretože bude ohradená s tabuľkou súkromný pozemok a ako sa chodilo na huby do lesa,budú tvoje vnúčatá čítať v historickej literatúre,pretože pri tomto myslení to budú súkromné lokality so zákazom vstupu...Avšak k veci.Aj keď nemám s týmto prípadom nič spoločné,je potrebné vyjasniť dezinformácie.Predovšetkým bratia žiadneho dravca neotrávili.Fotopasce ich iba zachytili pri návnadách.Či by dravec bol návnadu zožral,je otázkou teórie.Žiadnu náhradu škody súd nepožadoval,pretože žiadny otrávený dravec sa nenašiel.Vyjadrovať sa,že niekto túto činnosť vykonával na území polovice bývalého kraja,to iba ukazuje,ako senzáciechtivé elementy,spolu s neobjektívnou televíziou zavádzajú...Toto nemá byť žiadnym ospravedlnením tejto činnosti,súd v pondelok rozhodol,je to výstraha pre všetkých,ktorí by chceli brať spravodlivosť do vlastných rúk,pretože ostaneš v marazme sám.Prečo?Holubári,ako celok sme v presadzovaní svojho záujmu,oproti ostatným skupinám v hlbokom stredoveku,čo sa týka ochrany pred premnoženými druhmi dravcov-v určitých lokalitách bez diskusie.Jedná sa tu o druhy živiace sa takmer výlučne holubami.Nie je to jednoduché,sme v EÚ a generalita tejto organizácie má celkom iné záujmy,než aby rešpektovala niektoré naše problémy,aj keď nám to prinieslo mnoho pozitív.A záver?Oplatí sa niečo pre holubárov urobiť,alebo sa na všetko vykašĺať a tráviť čas iným spôsobom?Ešte malá poznámka.V Poľsku v mnohých lokalitách existuje spolupráca,medzi chovateľmi a tzv.ochranármi.Medzi múdrymi ľuďmi,žijúcimi v jednej dedine,nie sú mnohé zákony EÚ pre spolužitie potrebné...
Peter Turek (04.02.2020, 21:46)
Dodatok.Za pokus o otrávenie dravca,súd uložil podmienečné tresty,na jeden a na dva roky.Koho tieto informácie zaťažujú,sú posledným vyjadrením k prípadu.Tu je možné už iba parafrázovať pieseň Milana Lasicu-najbohatšieho dôchodcu-bolo nás jedenásť-kamarátov na život a na smrť.Všetci poutekali,keď išlo do tuhého a pieseň končí slovami-Bolo nás jedenásť,ostalo nás desať,pôjdeme sa pozrieť,až ho budú vešať...
Ondrej Bjalončík (07.02.2020, 06:51)
Vážený chovatelia a milovnici holubárskeho športu. Nedá mi aby ako chovateľ poštových holubov nereagoval na túto tému. Holubárim už od svojich 5 rokov, takže 45 rokov sa venujem svojej záľube. Niektorý ktorý ma poznáte bývam v malej dedinke v Pieninskom národnom parku, dá sa povedať najnavštevovanejšom turistickom kúte slovenska, ale vráť me sa k pojintu veci. Ročne vychovám oklo 300 až 350 mladých. Kým príde preteková sezona mladých mi cca zostáva cca 160ks. V roku 2019 mi len okolo holubníka zmizlo 124ks závodníkov. Pýtal by som sa pana Liptáka a pána chavka kde su tie holuby. Mohý z vás si povedia že bratia Gemerovci si zasúžia trest,možno že máte pravdu, ale je to váš osobný názor. VE´d bratia Gemerovci nič zle neurobily,oni si chánily svoj majetok podľa ústavy slovenskej republiky. Niektorý ich odsuzujete podľa medii, ale pravda je celkom iná. Média odvysielaju len to čo im príde za vhodné. Veď ako rozprávajú česi (čiji chleba jíš tu mu píseň spívej). Doporučoval by som vám všetkým prečítať si časopis Korzár zo dňa 3.2.2020. Tam je jasné napísané, že Bratia gemerovci nechcely chrániť len svoje holuby,ale všetky spevávé ptátsvo a tým pádom i chránia ornitologov,rybárov. Vážený pozrite sa okolo seba , koľko bolo spevavého ptáctva pred 10 rokmi a koľko je teraz. Pán Lipták povedal (citujem: že človek vyzabíjal ptvátsvo tým že sa robia postreky a hnojenia. Keď si dopre pametám za komunistov sa robily ešte vetšie postreky než sú teraz napr.hnojenie lietadlo, sypalo sa kde prišlo NPK,Liadok, Syran atď. a bolo ptátsva neurekom. Keď som holubáril ako malý chlapec tak za rok mi zmyzlo okolo 10 až 15ks. Spýtam sa vás vážený prečo je teraz taký rozdiel. Pán Chavko ako predseda na ochranu dravcov pred necelím rokom trvrdil,že je cca 300ks dravcov na celom slovensku, takže na tvrdenie pana Liptáka že Gemerovci otravily Lačnovskej doline 15ks za jeden rok , Vážený zase otázka, prečo na jednom mieste bolo 15ks mali sústredenie alebo chodzu a koľko kusov je na ostatných miestach? a to nespomínam Pieninský národný park a ostavné lokality, ako je orava ,terchová atď. len pre zaujímavosť do roku 1989 bolo povolený v určitých mesiacoch odstrel jastraba veľkého, v tej dobe o sokolovy nebolo možno ani počuť. Možno bol nejakých lokalitách, ale prímeranom množte. Ano suhlasím zo všetkým,veď aj oni patria do prírody a su jej súčasťou ale čo je veľa to je veľa. Len pre zaujímavosť od roku 2008 bolo od EU schváléná dotácia na záchranu sokola sťahovavého a jeho monitorovanie 80tisíc eur na jeno umelo vytvorené hniezdo. Otázka : nebudem chrániť dravce veď to mám zaplatené. Spýtam sa vás ostatných z kadiaľ idú tie peniaze z nás daňových poplatníkov. Pán Lipták z rozhovoru na tel. Markýza povedal že spoločenská hodnota otraveného sokola je 5 300eur.Bolo otrávených poľa neho 15ks, to je celková cena je 79 500eur. okiaľ zobral sume 300 000eur, tak že keď si spočítate to je veľký rozdiel. Vo finále sami vydíte čo je to za banda a ešte i média su s nimi . Tak že vážený priatelia kde je teraz pravda. K záveru by som chcel poprosiť všetkých chovateľov a nielen chovateľov ale všetkých milovnýkov prírody a spevavého ptatsva neodsuzujme tých ktorý za nás všetkých bojuju,ale dajme sa do kopi a poďme ich podporiť , veď oni majú pravdu. Ďakujem.
Jan Vasil (07.02.2020, 08:52)
Pan Bjalončik mate uplnu pravdu . Nech si ochranary pozru film VOJNA VTAKOV a uvidia čo urobili holuby prenas a čo sokoly.Ačo sa tyka bratov Gemeriovcov stojim prinich. A ešte tie dva prispevky predošle nepatrili sem ale inej teme Prestup chovatelov v zlosti som to napisal omylom.
Ivan Oravec (07.02.2020, 09:37)
Dusan Smarik (07.02.2020, 11:00)
40 rokov som pracoval v polnohospodarstve prachovalo sa ale bažantov a jarabic a vtakov bolo neurekom v zime chodili do každeho humna sa nažrat a bolo to v 5tich v Brodne Vrani Budatine Zadubni Zastrani a teraz nič ,jastrabi a sokoli všetko skantrili .Tito novodoby ochranari chrania len predatorov Medvede Vlky Diviaky ktore už chodia po dedinach ako by boli v lese a jastraboch sokolov takisto. Nikto im nevie klepnuť po prstoch,treba spisat peticiu aspon nejako sa braniť.
Milan Blahovský (07.02.2020, 11:12)
Nová doba chlapi, čo sme si navolili to aj máme...liberalizmus nič iné neprinesie a to si musíte všetci aj s vašimi rodinami uvedomiť. To všetko je už iba nostalgia a plač nad vlastnými hrobmi, čo tu prednášate. Daň za slobodu a demokraciu...Nechcem sa miešať do politiky, ale bohužiaľ sa ona mieša do nášho života a sme otrokmi novej doby a politikov, tých politikov, ktorí sú napojení na mimovládky a ktoré im za vďaku z priživovania sa na spoločnosti, robia všetky tieto služby ( akože s cieľom napr.ochrany prírody a životného prostredia...) Peter Turek to píše po lopate a akoby ste tomu nechceli rozumieť. To nie je o prezídiu či celom zväze, je to o spoločnosti, v ktorej žijeme.
Štefan Krescanko (07.02.2020, 13:19)
Pán Blahovský 100 bodov.
Jaroslav Benka (08.02.2020, 19:10)
Ondrej tebe treba naozaj vytvoriť mimo vladku ,keď tak sponzoruješ chov dravcov v tom americky povedané - v kanone.Chavko má steba radosť ,teší sa a ty smútiš .Bol som u teba tak viem o čom píšem.U tebe výrastu dravce a od teba odlietajú do nových končín a páchaju ďalšie zlo.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené