Narodne preteky - pre Vychod

Peter Jendrichovský (08.12.2019, 14:58)
Vcera sa konala vystava postovych holubov Regionu Saris, ktoru organizovalo OZ CHPH Michalovce a ZO CHPH Stropkov - vsetkym, ktori prilozili ruku k dielu patri nase srdecne podakovanie. V ramci vystavy sa konalo aj zasadnutie zastupcov OZ-tiek KDTV Regionu Saris (dalej iba: "Region Saris") s cielom dohodnut pretekovy plan na DT a SDT - v sezone 2020 - dohodnute! Ale... Vsetci zucastneni sme vsak "tichym mlcanim" presli cez otazku - deklarovania Narodnych pretekov (dalej iba "NP"). V uplynulej sezone sme mali deklarovane tri NP: - NP Gotha - VCS (NP pre chovatelov SR s rozpatim od cca 520 km do 850 km???), NP Demmin a NP Schwerin. Pri menovanych NP sme mali problem hlavne s regulou stanovenou Prezidiom SZ CHPH - 2000 ks holubov/NP. Bez problemov s touto regulou to bolo iba u NP Gotha - VCS (skutocne spolu nasadenych 1.847 ks za OZ-ky: PO, MI, BJ, SB, KK, PP a LM). NP Demmin - skutocnost iba 2.047 ks - podmienky splnene iba "s odretymi usami" a to len vdaka tomu, ze niektori tzv. "velkochovatelia" nasadili daleko viac holubov ako mali povodne nahlasenych s cielom "zachranit situaciu"... V pretekovom plane deklarovany NP Schwerin: - skutocnost 1.454 ks - podmienka nesplnena, takze chovatelia, ktorym holuby dosiahli popredne umiestnenia mozu zabudnut na dovetok vo vysledkovej listine: x-te miesto v NP Schwerin!?! A sezona 2020. NP Gotha - VCS - chovatelia Regionu Saris letiet nechcu (asi z pochopitelnych dovodov...), do pretekoveho planu zaradeny nieje. V dohodnutom pretekovom plane hore uvedenych OZ-tiek + KE a novovznikajuca OZ Branisko-Sp. Podhradie na sezonu 2020 su preteky: NP Demmin, NP Bad Neubrandenburg a NP Schwerin. Ako to bude s naplnenim hore uvedenej reguly Prezidia SZ CHPH - splnit podmienku 2.000 ks/NP nasadenych holubov - uz dnes sa to zda byt problem (na konci sezony su holubniky poloprazdne, tie holuby ktore "prezili" si potom chcu chovatelia, ktorym uz nejde o body radsej chcu posetrit, okrem toho kazdym dnom bohuzial "vymierame" a je otazne aka bude realita po konferenciach...). Preto sa pytam kompetentnych predstavitelov SZ CHPH, preco mame v regulach stanovenu podmienku: - 2000 ks holubov/NP? Je to stanovene zo strany FCI? Alebo...?
Dusan Smarik (08.12.2019, 15:26)
Spravna pripomienka tak to dopadlo aj pretekom Brusel .
Peter VAVREK (08.12.2019, 16:04)
MS SDT je iná súťaž, ale platíme poplatky na náš zväz tak podmienky by mal mať každý rovnaké na Slovensku k NP , podmienky podľa FCI tiež iná súťaž, ktorú si máme vybrať? ktorá je cennejšia pre chovateľov na SK domáca alebo medzinárodná? Môj názor, ak sme členom FCI tak rešpektujme pravidlá FCI. Ako som už spomínal reálny víťazi tejto kategórie boli poškodený ako na východnom Slovensku tak aj na západnom Slovensku takéto nezrovnalosti by bolo vhodné uviesť na správnu mieru pre pokoj medzi chovateľmi do budúcna s pozdravom
Peter Kmec (08.12.2019, 17:23)
Môj nazor je,že ak na E kategoriu stači150ks a na narodny pretek sa musi zučastniť 7 OZ,jednoducha matematika
1050ks.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené