Predaj chovu - R. Slováček

Daniel Krajčík (30.10.2019, 18:36)
Info od p. Slováčka:

"Zdravím Vás priatelia,
viacerí viete, že holubník mám postavený na prenajatom pozemku od Istrochemu už 33 rokov, no stalo sa to čo som nepredpokladal. Istrochem predal pozemok susediacej firme ktorá ide rozširovať svoj areál. Pôvodne som mal vypratať pozemok do marca budúceho roku. Po dohode s novým majiteľom som sa dohodol, že môžem ostať do konca budúceho roka (2020) pokiaľ si nevybavia patričné povolenia na ich zámer. No dnes mi prišiel doporučený list s tým, že so mnou na budúci rok neuzavrú žiadnu zmluvu o prenájme, ako bolo pôvodne dohodnuté na osobnom stretnutí. Tým pádom som nútený holuby zlikvidovať. Ak by mal niekto záujem o kúpu niektorých jedincov môžete ma kontaktovať na t.č. 0905 706 391, alebo osobná návšteva by bola najlepšia.

S pozdravom Rudolf Slováček"
Peter Turek (31.10.2019, 07:02)
Tu stačí jedna veta-smutná realita dnešnej doby...
Peter Turek (31.10.2019, 07:07)
Snáď sa nedožijeme situácie,že niekto príde a prehlási-vypratajte Slovensko,už si dlho užívate jeho prenájom,máme s ním iný zámer...
Peter Kyzek (31.10.2019, 09:08)
Veľmi aktuálne pán Turek. Vyberajme správne vo voľbách.
Peter Turek (01.11.2019, 09:26)
Bratislava bude mať vlastné stádo oviec-skutočných a pribudnú k nim i kozy-skutočné.Majú fungovať,ako prírodné kosačky.Bombastická správa,na prvý pohľad z iného súdka,ako množstvo súčasných káuz,ku ktorým je možno dodať iba jediné-Ak by sa o tom učili deti z histórie,ťažko by bolo uveriteľné,že niečo podobné bolo možné v krajine,ktorá si prívlastkuje-civilizovaná,vyspelá,kultúrna...Práve my chovatelia -aj poštových holubov,sme boli neraz pranierovaní a vykresĺovaní ako zaostalí,slušne napísané gadžovia,ktorí si neidú kúpiť do supermarketu,nemulčujú,nenechávajú ladom záhrady,lúky,ale tradične podľa svojich možností využívajú zdroje na chov hosp.zvierat,pestovanie ovocia a zeleniny.Okrídlená veta zo začiatku 90-tych rokov-Nič nám netreba v rámci vlastnej poľnohosp.produkcie,všetko nám dodá západ,dostala veľmi vážne trhliny.Druhotná produkcia kvality pre nás,mulčovanie a tým ničenie vitamínov,bielkovín,minerálnych látok a množstva drobných živočíchov,ktorými sa živili spevavce,počet ktorých klesol za posledných 30-40 rokov o polovicu...Vznik tzv.BIO oddelení v potravinárskych obchodoch a tzv.BIO potravín.Jedna obrovská nehoráznosť,ukazujúca na prechemizovanie pôdy,vďaka nedostatku prírodného hnojiva,ktorý vznikol samozrejme likvidáciou hosp. zvierat-hlúposti,za ktorú nenesie nik zodpovednosť.Predovšetkým-POTRAVINY MAJÚ BYŤ ZDRAVÉ,TAK,AKO ICH DOKÁZALI PESTOVAŤ NAŠI PREDKOVIA,ZDRAVÝM SEDLIACKYM ROZUMOM.Nič medzi tým-ty si pri lepších financiách,tak si kúp BIO,ty žiješ vďaka systému v hladovej doline a ak máš prácu,tak za min.mzdu, tvoje deti sa môžu stravovať na druhotriednej chémii...Princíp BIO ukazuje,že značné množstvo potravín je nezdravých,je to zlyhanie spoločnosti a dôsledkom toho sú žiaľ preplnené čakárne onkologických ambulancií.Celá pohraničná oblasť poľsko-slovenského regiónu a goralská tradícia,nielenže udržiava chov oviec a tradície,ale aj poštové holubárstvo v Tatrách,Pieninách,horských oblastiach,kde sa na prvý pohľad zdá,že tam športový chov poštových holubov nemôže reálne fungovať kvôli dravcom a funguje to.Je záujem.To je podstatné.Dva týždne dozadu sme mohli stretávať stáda oviec s pastiermi v krojoch,muzikou,špecifickou atmosférou,sťahujúcich sa z pastvín,na zimné ustajnenie.V tomto kontexte vyznievajú bratislavské kosačky,ako objavenie niečoho,dávno fungujúceho...Bez kritiky-lepšie teraz,ako nikdy.Dôvod?Máme sviatky,niektorí prišli na nákup autami,rovno s prívesnými vozíkmi.Bude chvíľu zatvorené...Ak by dva-tri týždne nepriviezli tovar do supermarketov?Tu sa úplne mení pohľad na chovateľstvo a slogan-nič nám netreba,všetko nám dodá západ.Ostáva dúfať,že ľudská hlúposť mení svoju podobu,že kohút kikiríka,holub lieta,pes občas zabreše a hádavá susedka zmĺkne.Neziskovky-neraz vysoko ziskové,nebudú mať patent na rozum vzťah ku zvieratám,tak ako dlhodobo,znova nadobudne reálny charakter.Kto nemá rád zvieratá,nie je ani dobrý človek.V poštovom holubárstve to platí viacnásobne.Vedie k mnohým činnostiam,pri výchove mladých,neskôr potrebných pre život-vedomosti,pracovitosť,pravidelnosť,znalosti výživy,genetiky.To tu bolo a čo sa dozvedáme?Mládež nemá pracovné návyky,slabú fyzickú kondíciu,droguje v mnohých prípadoch.Kto urobil chybu?Iste nie my chovatelia,ktorí fungujú v mnohých prípadoch vďaka zanieteniu a nepriazni prostredia.
Daniel Krajčík (01.11.2019, 18:56)
Niekoľko holubov p. Slováčka i na aukcii: https://www.holubar.sk/aukcie/rudolf-slovacek-a-701/
Daniel Krajčík (12.11.2019, 09:41)
P. Slováček ponúka v dražbe posledné holuby po zlatom Olympionikovi v kat.E ARAMISOVI https://www.holubar.sk/aukcie/rudolf-slovacek-a-707/

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené