Top ponuka.

Július Vida (27.10.2019, 10:35)
Ponúkam na predaj svoje najvýkonnejšie holuby :
1. 16/01002/806 tk holubica pôvod Pepermans /Fantast, Goen/ Holubica pochádza z vynikajúcej rodiny.
2. 16/0106/1193 mp holub orig. Tahotný pôvod Van Loon x Jansen x VdAbelle.
3. 16/01002/804 mp tepaný holub pôvod Van Loon po orig. x Jansen po orig. brat olympioničky v štandarde.
4. 16/01002/811 mp holub pôvod Chytil /Herboc/ x Zwardoň.
5 16/01002/343 mk holubica orig. Šaliga /Pepermans x Verstrate/
Výkony holubov si môžete pozrieť vo výsledkoch OZ Nitra
Cena po dohode.
Bližšie informácie podá Július Vida, Nitra na tel.: 0949 504 054

Július Vida (03.11.2019, 23:39)
Pokiaľ by sa niekto chcel oboznámiť a poznať ako sú moje holuby vedené tak len v krátkosti.
Lietam s PH vyše 60 rokov. Môj chov volám minimax. Minimálny počet, maximálny výkon. To znamená 10 chovných 24 závodníkov maximálne. S týmito holubami Lietam všetko okrem troch pretekov nad 700 km. Všetky moje holuby tak absolvujú závod každý týždeň bez pardonu. Pri tom nie sú vôbec vyvážané /ani mláďatá/ ani na koniec ulice.
Všetky začínajú len nácvikmi v rámci OZ.
Absolvujú tak iba prelety okolo domu podľa môjho systému. Krmivo vrámci dostupnosti SK / Rosinec, Čenkovce/. Ostatné prípravky Dubaj, Benefeed. Skrátka v možnosti jedného dôchodku čo je cca 380 euro. Hovorím tomu slovenský luxus.
Toto všetko ak chcem mať nejaké výsledky ma núti chovať len kvalitu. Tomu hovorím motivácia, ktorú sa mi darí dosiaľ držať.
Ešte holubník, ktorí tvorí odd vdovcov, miesto pre vdovy, odd mláďat a chovná voliera.

Jozef Toporcer (04.11.2019, 13:34)
Moja krvna skupina toť vsio
Július Vida (14.11.2019, 16:39)
Dávam do pozornosti, že holubice :
16/806 Tk Pepermans
16/ 343 MK orig. Šaliga sú už predané.
Július Vida (14.11.2019, 16:46)
Holubi :16/0106/1193 orig Tahotný pôvod Loon x Jansen x Vd Abelle
16/01002/804 po orig Loon x Jansen, hniezdny brat olympioničky v štandarde a
16/01002/811 Chytil x Zwardoň
Sú ešte stále v ponuke.
Jozef Korec ml. (14.11.2019, 19:45)
Mne osobne sa ušla 16-806ha (kúpila ju a priviezla dnes manželka-darček k Vianociam). Špekuloval som niečo kúpiť, ale... lepšie kúpiť niečo špičkové (3 roky 31 krát %) ako novodobé hity, kde 2-3 generácie ani nelietali. Keď v aukciách vidím ako dlhoročne úspešní chovatelia majú problém predať holuby po 50eur (p. Ponistiak, Matalik atď.), a novinky idú veselo 200-300eur,tak ma pekne trhá.,, klin sa klinom",tak si treba rozmyslieť po akých budete škriabat podlahu.
Šimko František (15.11.2019, 10:28)
Naozaj pozrel so si výsledky OZ Nitra a holubica nalietala cez 4600 km dá sa povedať v špici. Myslím si že či bude chovná nemá nikto istotu , ale svojími výkonami potvrdila že : má v 100 % stave srdce , pľúca , pečeň , obličky. Ak by čo len jedno z týchto koliesok haprovalo nepodá - vala by také výkony. Je tu ešte jej jedna vlastnosť : odvaha resp. schopnosť včas sa odtrhnúť od krdľa. Táto vlastnosť sa však veľmi ťažko prenáša. Ktorého svetového športovca syn či dcéra opakuje výkony rodičov ?Neviem ani o tom žeby víťaz Veľkej pardubickej dal syna víťaza.Samozrejme že víťazi su veľmi drahí , resp. nepredajní preto kupujeme iba ich potomkov. Teda pri odchove z tejto holubice by mali dediť minimálne zdravie , či prenesie aj schopnosť odpojiť sa od krdľa to p. Korec uvidí za rok za dva.Rodokmeň holubice som nevidel , teda neviem či je to iba vydarený kus alebo aj v rodokmeni su dobre holuby. No ak ma holub výsledky aspoň k nim netreba DNA ...
Jozef Korec ml. (15.11.2019, 19:00)
Musím argumentovať : samozrejme ani ja ani pán Vida ešte nevieme aké potomstvo dá, záleží zdravotný stav, aký bude partner a zdr. stav mláďat atď. ale ... všetci chceme odchovať alebo si priniesť z toho naj. K tomu rodokmeňu : otec 7.eso Slov, 12.kat.B Slov., matka 2014 +2015 = 5.výkon ha OZ NR, 23 krát %. Každý chovateľ chce nájsť jedincov (rodinu), ktorá prenáša vlastnosti na svojich potomkov, samozrejme odolnosť voči chorobám, stresu a túžbu byť čo najskôr doma. Neraz je chovateľ sklamaný, že si priniesol z toho naj a nejde to, ale samozrejme hrajú tu viaceré faktory : aký je to chovateľ, zdr. stav, holubnik a možno skutočne potomkovia nemajú zdedenu,, tú "vlastnosť vyhrávať. Preto si myslím, že je veľmi dôležitá celá rodina a potvrdené výsledkami je to pravé orechové. Ešte k tým špičkovým rodičom vs. potomkovia : môj chov je založený na Ekelhardtskych holuboch, na ktoré nedám dopustiť :dvaja bratia národné esá, ich dvaja súrodenci aspoň 1.esá OZ - REG. 1/2 teta,,462" 2 krát 1.c Reg. NR, syn esa 2011 5.najv.rociak Slov., 2012 1.výkon a 1.kat C OZ NR, vnuk esa môj Olymp. Poznaň atď. Spomínaný,, 298" p. Chytila... a toto všetci hľadáme. Ps: manželka hodila poznámku:,, Železník (4 násobný víťaz Veľkej pardubickej) nemohol dať potomka víťaza, lebo bol valach (súťažne jazdila, má prehľad). Pekný večer

Peter Matalik (15.11.2019, 21:17)
Nikto do holuba "nevidí",žiaden chovateľ nie je schopný posúdiť a zaručiť sa za holuba,Už som to niekoľko krát spomenul,keď som bol"profík" u J.Trojanoviča,Stále mi opakoval "Ty sa tomu rozumieš zaplatím 200 000 korún len vyber taký pár ,aby sme boli majstri!Jedno po rokoch chovateľstva môžem potvrdiť.Je zopár chovateľov,ktorí majú dar od Boha tkz.šiesty zmysel.Piet de Werd bol jeden z nich.M.Bačenko doviezol holuby z Nemecka
r .2005 prostredníctvom dcéry od chovateľa ,ktorý bol na invalidnom vozíku a vážne chorý.Po informácii našich zárobkov ,nám predal holuby od 100-200 Eura.Všetky jeho holuby nakúpil P.d.Werd./Wágner p.č.1,Kipp, Berkmos,Padua,Sontjes atd./Z 90% týchto holubov boli vychované perfektné holuby/priamy potomci a vnuci/.Pointa tohto článku?Fakt neviem kde je tá pravda .Len ten talent a pomyselný šiesty zmysel vo výbere,chove,príprave mnohým,mnohým chýba.Potom hľadáme cestičky čo a ako....
Peter Matalik (15.11.2019, 21:28)
Znova mi to nedá.Ako môže niekto uviesť k holubovi ročník 18 chovný dialkar!!!!.Kedy tých diaľkarov nachoval.Veď to formulujem z výborných dlhotraťových holubov ,predpoklad výborného potomstva,alebo nejak tak.To už je choré!
Július Vida (15.11.2019, 22:47)
Pán Šimko. tejto
Kúpa každého holuba je lotéria. Najlepší holubári v belgicku skupujú najlepších holubov v regione. Má to výhodu v tom, že chovy dobre poznajú, majú ich preklepnuté. Má to svoje logické výhody.
Holuby Pepermans lietajú v našom OZ vyše 20 rokov. Každý, kto tieto holuby mal a má vychoval s nich špicové holuby.
Ja ich mám od r. 2000.
Základná pára sú starí rodičia holubice 806. Táto pára hneď v prvom roku vychovala eso mláďa OZ. Pokiaľ mi pamäť slúži za 9 rokov vychovali 11 špicových holubov z toho 1. eso sk C v SR, 6 eso výkon za rok v SR, 7 eso SR atd.... Keď hovorím o rodine tejto holubice musím povedať že sú to špicoví strýkovia, tety, bratranci, sesternice a súrodenci. Hneď teraz mám na holubníku jej sestru 18/401 2 eso ročka OZ a jej brata 19/66 2c. OZ s preteku 286 km.
Tieto výsledky sú p. Korecovi známe. Známe je aj to v akých podmienkach a akým systémom je môj chov vedený. Akú záruku by ste ešte chceli ? Pekný večer.
Šimko František (16.11.2019, 13:54)
Ja som chcel nejakú záruku ?
Jozef Korec ml. (16.11.2019, 16:55)
V tomto prípade nepotrebujem žiadnu záruku. Dnes som vyčistil holubniky, išiel na 4 h. do práce a potom som sa pozeral ako sa holuby kúpu (806 tiež), mal som z toho radosť a teší ma, že po tak skvelej ha môžem škriabat tú podlahu!!!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené