Kam to spejeme ?

Miroslav Vavrek (24.09.2019, 09:50)
Vážení chovatelia.
Myslím si,že nastal čas sa zamýslieť kam to spejeme,prečo tak dehonestujeme naš šport-koníček a ženieme ho do záhuby.V dnešnej dobe,ked sa pozrieme na skladbu chovateľov,tak 40 až 50 % je v dôchodkovom veku z tých avízovaných alebo lepšie povedáne zapísaných cca 4 000 členov na SZCHPH číže je to zhruba polovica.Dalším faktom je,že ked si pozriete počet členov jednotlivých ZO na celom Slovensku a koľko z ních je aktívnych a zučastnuje sa pretekov a koľko je len umelo napísaných,aby si oligarchovia alebo jeden člen udržal ZO,tak nám odpadne dalšia jedná tretina chovateľov.Koľko nás bude o 10 rokov ?tisicka? koľko z toho sa da vytvoriť OZ?Preto si vážme každého jedného člena čo máme.Neviem pochopiť,kde sa nabrala taka nenávisť ba dokonca nevraživosť medzi chovateľmi a kladiem si otázku prečo?Ved každý z nás sa pomýli,niet takého,aby bol dokonalý,to si len myslí sam o sebe.Preto sa zamýslime,či sa nedajú riešiť vyskytnúte záležitosti s chladnou hlavou a dôstojne.Ako som spomínal polovica z nás sú dôchodcovia,tak nemôžu byť nejaký počítačoví experti,ved technologia a systemi sú stále dokonalejšie a zložitejšie,tak nechcíme od 70 alebo 80 ročného chovateľa zazráky,ale budme mu napocní anie hned vyhádzovať z preteku a nadávať mu do neschopných./poznám také prípady/.Nehovorím,že netreba kontrolovať,prave naopak,ale treba nato upozorniť,ved nato máme komisie,vedúcich NS a vycvikárov,ktorí sú nato kompetentní ako aj RKK.Lenže podľa Stanov a PP SZ CHPH,ktoré sú na pŕd,/koľko krát som upozorňoval na zmenú/si vysvetľuje ,každy po svojom,ked si odporuje jeden odstavec z druhým,potom sa nedívme,že sa takéto veci stavajú a najhoršie natom je,ked sa opytate kompetentných tak Vám to ani oni nedokážu vysvetliť,alebo sa tomu vôbec nerozumejú.Tvaria sa ako nám to funguje ,lebo nevieme pozadie a zakúlisné ťahy,príkladom nám je vláda a poslanci,aké svinstva sa napáchali,verím a dúfam,že aj v holubarení sa ráz začne a vyšetri ak chceme ešte udržať si nášho konička.
Jozef Toporcer (24.09.2019, 10:22)
p.Vavrek- až tu budete mať vladu buzikov, fetošov LGBT, a dalšich slniečkarov potom som zvedavi čo tu budete tu vypisovať- dnes ani ti mlady nevedia pracovať z EKS-nebyť školenych členov na EKS tak by ani neboli schopny nakošovať holuby- a čo sa tyka tej nenavisti medzi chovateľmi tak sa podakujte tomu posratemu kapitalizmu-kde veľka ryba zožerie malu dnes to je otom
Miroslav Vavrek (24.09.2019, 11:04)
Pán Toporcer a Vý reku nieste slovák?,že píšete akú vladu budete mať,ale akú vládu ,,My" budeme mať,tak by to malo byť,či nie?Ja som ani jednú vládu nezostavoval a ani žiadnú nebúdem,tak ako som nevýmislel ani socializmus ani kapitalizmus.U nás sa tomu hovorí demokrácia.Tým ste len potvrdili moje slova,je jedno aký je režím,zvolte niekoho a dajte mu moc a on Vás zožerie aj s navíjakom,ved otom je reč.No a tých školených členov na EKS,treba rozdeliť tiež na dve skupiny.Jedná,ktorá má školenie a ovláda EKS a druha,ktorý si len kúpili potvrdenie od predajcov EKS.Neverili by ste koľký z ních neovladajú ani základné veci asú registrovaní na SZ CHPH,upozornoval som nato už niekedy v roku 2015.Ale bavme sa o holuboch a ako dalej.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené