Prosba o pomoc

Milan Blahovský (07.09.2019, 17:48)
Touto cestou sa obraciam na všetkých chovateľov, ktorým nie je život priateľa ľahostajný a sú ochotní pomôcť. O čo ide ?
Pred niekoľkými týždňami diagnostikovali nášmu kolegovi, členovi ZO CHPH Spišské Podhradie - Jaroslavovi Longauerovi ( r.1962) v tele nádor, ktorý mu bude po dlhých týždňoch čakania na operáciu , budúci týždeň operačne odstránený. Ide o veľmi náročnú operáciu, pri ktorej bude potrebné dodať množstvo krvi. Jeho krv je výnimočná tým, že ide o skupinu A, negatív a krvné banky na Slovensku ju dosť náročne zháňajú či poskytujú.
Veľmi pekne Vás prosím ak viete o niekom, kto má krvnú skupinu A negatív a je potencionálny darca , aby šiel darovať vo svojom okolí s odkazom, že ide o Kvapku pre Jaroslava Longauera. V súčasnosti leží priateľ Jaro v Bratislave v Národnom onkologickom ústave a čaká na našu pomoc . Nemusí to byť ani uvedená skupina, tí ktorí sú darcovia vedia ako to chodí, každá skupina môže zachrániť život.
Veľmi mu tým pomôžete. Viem, že keby som vás oslovil pre nejakú charitívnu dražbu, tak by ste pre záchranu života obetovali nejakého holuba, ale teraz je potrebné čosi hodnotnejšie ako sú naše holuby.

Ďakujem v mene všetkých, ktorí ho poznajú, ale aj ostatným.
Barbirik Igor (07.09.2019, 22:53)
Milan veľmi rád by som pomohol len nemôžem darovať krv ak sa dá nejak ináč veľmi rád pomôžem .
Peter Turek (08.09.2019, 09:26)
Veľmi šľachetné Milan,nemalo by to nechať chladným nikoho zodpovedného,identicky však s Igorom Barbírikom,opýtam sa amatérsky,sú medzi nami i lekári,pár jednoduchých informácií,už som to s najbližšími prejednával.Je možné, aby bol darcom niekto,kto berie lieky na vysoký tlak,cholesterol,riedenie krvi?Pokiaľ sú správne informácie,tak skupina 0,či už plus,alebo mínus,je skupinou od darcu,ktorá sa hodí k všetkým krvným skupinám.Ak by to bolo v poriadku,stačí zájsť do nemocnice v mieste bydliska s tým,že darca chce darovať krv konkrétnej osobe-v tomto prípade p.Longauerovi?
Pavol Holka (08.09.2019, 11:49)
Iba 0 negatív môže darovať všetkým krvným skupinám. Takže pánovi pomôže buď A negatív alebo 0 negatív. Som viacnásobný darca ale bohužiaľ ani jednu z menovaných skupín nemám.
Milan Blahovský (08.09.2019, 14:02)
Asi ste to niektorí nepochopili chlapi, tu ide iba o "obyčajné" darovanie krvi, kde nehrá rolu skupina. Bohužiaľ na Slovensku to funguje tak, pomôžeme ti ak ty pomôžeš nám....Stačí jednoducho prísť na transfúznu stanicu, dať si odobrať párd dcl krvi a uviesť, že túto krv darujem v prospech Jaroslava Longauera zo Spišského Podhradia. Transfúzky sú už v tomto prepojené a navzájom kooperujú, dnes potrebujú A , zajtra niekto iný AB atď...Ak sa vás nájde napr. 10 z 4000 , tak aj to bude úspech a veľké gesto pre dobrú vec. Dostal som mail od českého chovateľa, ktorý by bol ochotný darovať svoju krv, hoci inej skupiny. Ďakujem mu, avšak zrejme to medzinárodne takto nefunguje.
Odpoveď pre Petra, profesionálny darcovia krvi vedia aký musí byť zdravotný stav darcu a ten záver ako sa pýtaš je už hore zodpovedaný.
Jaroslav je synom nášho nedávno zosnulého chovateľa Štefana a pokiaľ bol jeho zdravotný stav v poriadku, tak pre otca robil všetko pre to aby si užil chovateľstvo do poslednej chvíle svojho života. Lekári ho najprv liečili zo zápalu sedacieho svalu, neskôr skúmali stavce či nie je problém tam a až po 2 mesiacoch problémov mu urobili CT vyšetrenie, ktoré zistilo čo zistilo....po dvoch mesiacoch problémov....operáciu mu odložili o ďalší mesiac, asi ešte nebol na neho rad...a teraz ide o život....
Takže nielen v holubárení si môžme povedať, že na Slovensku je to tak...
Peter Turek (08.09.2019, 21:38)
Ďakujem pekne za vysvetlenie obom pánom.Zhodou okolností máme v rodine krvné skupiny 0 pozitív,nula negatív-posnažíme sa pomôcť.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené