Fantastické výkony ročných holubov.

Šimko František (14.05.2019, 19:41)
Dávam do pozornosti výkony ročiakov p. Dvorového v OZ Pezinok . Bol by som zvedavý z čoho sa také holuby vychovali.Tiež som zvedavý ako dlho v takomto tempe vydržia. Nech Vám robia radosť aj naďalej p. Dvorovy.
Ivan Oravec (14.05.2019, 20:12)
Pekné výsledky holubov pána Dvoráka .
No ročné holuby to budú mať sťažene už túto nedeľu.Regionálny pretek Louny (CZ) očakáva sa viac ako 11000 poštových holubov 380 chovateľov .No západe sa neboja spoločný súťaži aj na stredných tratiach.

Západoslovenský región OZ Bratislava,OZ Trnava,OZ Nitra,OZ Pezinok



Pavol Holka (16.05.2019, 16:08)
Mňa by zaujímalo prečo existuje ZO Pezinok v OZ Bratislava a nie v OZ Pezinok?
Barbirik Igor (16.05.2019, 20:34)
Pán Šimko čo je také zaujímavé na výkonoch ročných holubov pána Dvoráka ktorému ste úmyselne skomolili aj meno ?
Pán Holka prečo vás zaujímajú nepodstatné veci ???
Pavol Holka (16.05.2019, 21:22)
Prečo nepodstatné? Hlavne mi to príde čudné. To ako keby u nás ZO Nitra patrí napríklad pod Trnavu. Koľkokrát nechápem kto tvorí tie oblasti. Potom sa rozčulujú nad veľkým rozpätím km a podobne.
Barbirik Igor (17.05.2019, 05:20)
Pán Holka je nepodstatné ako sa nazýva OZ keď aj horna dolná, podstatné je že chovatelia sa tak rozhodli ako sa bude volať OZ.
OZ Pezinok sa mohla nazývať aj Kúty či Galanta a naviac im neprekáža rozdiel v km . Pezinok patrí polohovo aj geograficky
do OZ Bratislava.
Radislav Harhovsky (20.05.2019, 19:50)
Tak tie ročné holuby sa presadili aj v konkurencií regiónu.
Šimko František (24.05.2019, 07:58)
Dvorákove ročiaky : zapadoslovenský region , 394 chovateľov , 12 243 holubov.Výsledok :Dvorák Miro ml. :36/28 - 78 % , Dvorák Miro st. :60/34 - 57% , po prvom preteku 3. miesto v regione . Spanilá jazda zatiaľ pokračuje . Určite príde aj pokles ale to je u ročných holubov normálne. Myslí že na poznámky typu : čo je na tých ročných holuboch také zvláštne by som reagoval touto epizodou :anglický veľvyslanec v Indii ( v tej dobe kolonia ) sa chcel zavďačiť maharádžovi z územia Pandžáb , pozval ho na najväčšie anglické dostihy . Kone vyrazili z boxov , 70 000 ľudí šalelo , kričalo , povzbudzovalo svojho favorita .Maharadža sa iba prizeral. Večer na slávnostnom bankete sa ho veľvyslanec opýtal na jeho dojem , zážitok z týchto dostihov. Maharádža odpovedal :" videl som iba že jeden kôň bežal rýchlejšie ako ostatné ... !" Nuž aj u nás na Slovensku je dosť takých maharádžov ...
Šimko František (28.05.2019, 07:58)
Naďalej sledujem výkony dorastencov Dvorák Miro st,´a Dvorák Mirko ml. Po piatom preteku sú v OZ - Pezinok na 1. mieste a 2. mieste. Súperi teda musia asi počkať na nejakú dlhú trať aby im tieto ročiaky uvoľnili miesto .
Barbirik Igor (28.05.2019, 14:58)
Pán Šimko som rád že ste pánovi Dvorákovi už neskomolili meno . Mali by sme sa tešiť keď vidíme úspech mladých chovateľov.
Pán Dvorák vsadil na dobrú kartu obrátil sa na serioznych chovateľov od ktorých si nakúpil dobré holuby o ktoré sa aj zo synom
výborne starajú a som presvedčený že s pomocou chovateľov od ktorých si kúpili holuby čo je potešujúce.
Podľa krúžkov majú holuby pôvod práve u vás v Rajci a Tekovskej Breznici.
Ja im prajem aby sa im darilo aj ďalej .
Marián Petrus (30.05.2019, 08:53)
Ahoj Fero.Ja by som dal skor do pozornosti vysledky nasej oblasti.Najvyši čas sa zamysliet.
Štefan Gubric (30.05.2019, 09:51)
Pán Petrus v akej OZ s pánom Šimkom závodíte ?
Marián Petrus (30.05.2019, 10:05)
Michalivce
Marián Petrus (30.05.2019, 12:14)
Pardon.Michalovce
Šimko František (12.06.2019, 21:56)
Dvorákove ročiaky opäť nádherne zaleteli posledný pretek v OZ Pezinok . Je ta 1. c. v oblasti a takmer neskutočná úspešnosť v % . Zaujalo ma veľa holubov s označením 01401 , zistil som že sú to holuby od p. Sudora zo Žiliny. Všetci vieme ako sa trápia prinesené mláďatá na cudzí holubník. Tu to zrejme neplatí. Teraz neviem či gratulovať p. Dvorákovi alebo p. Sudorovi. Inak osobne nepoznám ani jedného z nich aby to nevyzeralo že im robím reklamu , ani netreba pri takých pekných výkonoch .

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené