krúžky 2019

Dušan Papaj (07.01.2019, 20:55)
Potreboval by som krúžky 2019 nevie niekto poradiť ?
Richard Baško (08.01.2019, 07:03)
https://allegro.pl/kategoria/dla-golebi-obraczki-90036?order=m
Dusan Smarik (08.01.2019, 08:36)
Asi su potopene v kontajneroch čo popadali do mora?
Jozef Daníšek (08.01.2019, 12:12)
Pozdravujem! Je pre mňa nepochopiteľné,že v Poľsku a i v ostatných krajinách s príchodom nového roku majú chovatelia v predstihu i rodové obrúčky pre svoje holuby.Ako dobre poznám systém v Nemecku, tam odchovávajú mladé už v decembrových termínoch a nemať krúžka to by považovali za úplnú utópiu.Len u nás je, ako sa spieva v tej pesničke "klid pohoda tabáček". Nám asi nedochádza,že po roku 2018,príde rok 2019.Na to nemám ani slov.A som teraz zvedavý,ako budú zodpovední kľúčkovať a vymýšľať si príčiny, prečo to nešlo v normálnom termíne zabezpečiť.
Dušan Papaj (08.01.2019, 13:04)
Pozdravujem presne s vami vo všetkom súhlasím ako hovoríte v Nemecku už majú mlade hádam aj zakrúžkovane ja mam objednané 300 ks a už mam v kójach 20 mladých a ďalších 20 sa mi do 2 dni vyďobú tak musím krúžkovať starými krúžkami je to smutne :(
Pavol Holka (08.01.2019, 16:23)
Mne osobne neprekáža že ešte niesú aj keď samozrejme už by mali byť si myslím. Len som zvedavý aká bude ich kvalita. Dopočul som sa že budú z Číny nie z Belgicka, takže dúfam že kvalita nebude taká ako v roku 2011,2012. Lebo platiť tú istú cenu za rozličnú kvalitu akože nech sa na mňa nikto nehnevá...
Jozef Daníšek (08.01.2019, 16:58)
Pozdravujem! Pán Papaj! Nielen v Nemecku majú už mláďatá nakrúžkované,ale už i na vyletenie.Keď si pozriem Poľsku stránku na internete,tak tam sa predávajú už tohtoročné výletky v plnom prúde a to isté je to v susednom Maďarsku a v Rumunsku.Takže není o čom.
Ján Kováč (08.01.2019, 21:28)
Zdravím Mna by zaujimalo preco je farba zlata na r.2019.Ked by mali byt biele podľa FCI farieb.Ved v roku 2013-2014 sme preto prechádzali aby sme všetky krajiny mali rovnaku farbu a r.2012 boli biele.Tak ako to je vlastne?Cesko,Maďarsko a Poľsko má rovnakého výrobcu tak preco sme aj my nedali rovnakej firme spravit. S pozdravom
Pavol Jaco (08.01.2019, 21:56)
Daniel Krajcik (01.02.2014, 16:07)
Schvalene farby rodovych obrucok do r. 2020:
rok - farba - kod
2015 - strieborna - 428C
2016 - bronzova - 7616C
2017 - cervena - 185C
2018 - zelena - 3395C
2019 - modra - 299C
2020 - zlta - 113C
Ján Kováč (08.01.2019, 22:01)
Poľské a Nemecke krúžky na foto maju zlatu farbu tak my budeme mat modré ...? v r.2016 sme mali modré
Truchly Milan (09.01.2019, 05:19)
Stále som sa nedočítal prečo nemáme tie krúžka???
Pavol Holka (09.01.2019, 06:32)
To ste sem aký zoznam dali prosím Vás? 2016 boli modré nie bronzové a áno tento rok budú žlté. Ten zoznam farieb je zlý, keby sem viem pridať obrázok tak vám sem pridám rozpis farieb ale prepisovať sa mi to nechce. A tiež čakám na odpoveď prečo tie krúžky zase ešte nie sú a prečo sa zase zmenil výrobca. Belgický výrobca mal najlepšiu kvalitu. Za tie "škrupinky" ako majú Česi a Maďari nemienim platiť rovnakú cenu. Ale možno sa mýlim a kvalita sa vyrovná Belgickej. Som zvedavý.
Marián Fibich ml. (09.01.2019, 08:07)
Dobrý deň,

včera som ohľadom krúžkov písal s p. Javorčekom, krúžky boli zaslané výrobcom v polovici novembra, ale zatiaľ na zväz nedorazili, viac informácií som nedostal.
Matej Gergelčík (09.01.2019, 11:21)
Ak je rovnaka cena kruzkov, co konkretne bolo pricinou toho, ze sa dali vyrobit v cine a nie v belgicku?? Mohol by sa k tomu niekto kompetentny vyjadrit? Taktiez k ostatnym otazkam v tomto vlakne... Btw ak tie kruzky budu takej kvality ako 2012 tusim a budu praskat uz po roku, tak je to len zbytocny krok spat. A ak je cena rovnaka a kvalita horsia, tak potom je tu priestor na domyslanie a sp
Matej Gergelčík (09.01.2019, 11:23)
...na domyslanie a spekulacie, ze preco vlastne.
Jozef Daníšek (09.01.2019, 12:57)
Pozdravujem! Po prečítaní príspevku pána Fibicha ml.človek nevie, či sa ma smiať, hoci je to prinajmenšom do plaču.V 21 storočí,keď fungujú kurierske spôsoby dopravy,idú naše krúžky od novembra na Slovensko.To asi idú peši.Môj syn si pred sviatkami objednal materiál z Tajvanu. A od objednávky cez internet, na 4 deň to bolo uňho doma vo Višňovom. Taktiež doteraz nik z kompetentných neodpovedal,kde sa vlastne krúžky objednali a prečo práve tam.Takže nám nič iné neostáva,iba slovami klasika si povedať" Na Slovensku je to tak". A pri takejto robote to bude asi dlho neprestrelné,lebo to svedči o schopnosti našich zodpovedných.
Martin Urban (09.01.2019, 20:01)
ja som niekde pocul ,, ze dobre holubz putuju do ciny " preco by neputovali dobre kruzky z ciny ,?
Martin Urban (09.01.2019, 20:02)
asi niekto pouziva lunarny kalendar .......
Martin Urban (09.01.2019, 20:15)
inac sa stalo v rade za komunistov na tropicke ovocie a teraz sa vstoji v rade na kruzky ...keby boli hlinikove tak by nepraskali a dali by sa este aj roztiahnut .... mam zopar z roku 83 len ci by boli platne
Daniel Krajčík (10.01.2019, 09:34)
Vazeni priatelia,

situacia s obruckami 2019 mrzi aj vedenie SZCHPH.

Vieme aka bola situacia pred rokom, kedy bol dovod omeskania niekolkonasobna porucha vyrobnej linky belgickeho vyrobcu. Vtedy s oneskorenim dostali kruzky Nemci, my a Taliani ... a este dalsie federacie.

Na svete su 4 uznani vyrobcovia obrucok.
- Polska firma, ktorej kapacity ledva postacuju pre samotne Polsko.
- Firma na Taiwane. Kruzky z Taiwanu sme mali v r. 2011 a 2012 ... a pamatame si kolko emocii a ciernych scenarov bolo okolo drobnych "prasklin" na niektorych obruckach. Vyroba v tejto spolocnosti pre sezonu 2019 z dovodu limitovanyh vyrobnych kapacit firmy nebola mozna.
- Firma v Belgicku ... o tej som pisal vyssie.
- Firma v Cine, ktore je nasim dodavatelom tento rok. Firma ma pozitivne referencie.

Tieto 4 firmy su zazmluvneni vyrobcovia pre federacie FCI, zaviazali sa vyrabat obrucky, plnit poziadavky tykajuce sa rozmerov, farby a kvality a dalsich nalezitosti, ktore boli stanovene FCI.

Cinsky vyrobca odoslal obrucky v 1/2 novembra 2018, s dodanim v 1/2 decembra 2018.
Bohuzial termin dodania uz niekolkokrat posunul. Cinska firma v e-mailovej komunikacii tvrdi, ze "obrucky su na uzemi EU a buduci tyzden budu preclene a nasledne dodane SZCHPH".

Pre tych, ktori skutocne urgentne v najblizsich 2 tyzdnoch potrebuju kruzkovat mladata budu od 14.1. k dispozicii nahradne obrucky (z Ceskej republiky), ktore si budu moct chovatelia zakupit/ziskat dobierkou od SZCHPH.
Dakujeme za pochopenie!
Pavol Holka (10.01.2019, 12:05)
Ďakujeme pán Krajčík aspoň za nejaké info. Len sa vyjadrím k situácii vyrobených krúžkov z Taiwanu. Nechcem nikoho uraziť ale buďme úprimní, tých nekvalitných krúžkov bolo v roku 2012 dosť veľa a platili sme rovnakú cenu. Tým chcem povedať prečo platiť rovnako za viditeľne horšiu kvalitu pri krúžkoch kde evidentne neboli rovnaké výrobné náklady. Dúfam že v prípade čínskej firmy bude kvalita naozaj na úrovni.
Barbirik Igor (10.01.2019, 14:30)
Dobrý deň priatelia mám taký pocit že krúžky si chovatelia budú musieť objednávať v predstihu už 2 roky čiže teraz by si mali objednať
už na rok 2021 aby ich mali načas nakoľko každý rok sa opakuje ten istý scenár a je zaujímavé že v okolitých štátoch krúžky vždy majú
len na SK to akosi nejde vždy sa nájde niečo prečo...........
Július Krško (10.01.2019, 15:35)
Dobrý podvečer, na oblastnej konferencii, už hlásime počet krúžkov a materiál na ten ktorý rok.Keď máme už takéto zlé skúsenosti, potom treba zmeniť termín dodávky na október, tak už len prídu do decembra. Lebo je to z roka na rok horšie.
Milan Blahovský (17.01.2019, 15:43)
Krúžky sú na sekretariáte...hrrrrrr na ne.
Martin Dzurák (17.01.2019, 17:08)
Takto by som to neriešil, hrrr na ne, keďže sme prepásli miesto a čas, kde boli všetci zástupcovia všetkých Oblastí na Slovensku, čiže Celoštátnu výstavu v Trenčíne, tak jedno riešenie tu je, lebo to ako máme teraz všetci Oblastní hospodári, alebo iný funkcionári na vlastné náklady cestovať do Nitry, no nie.
Na sekretariáte sú všetky adresy na Oblastných funkcionárov, kuriérom dať rozviesť a náklady na toto zohľadniť dodávateľovi za oneskorené dodanie / meškajú dva mesiace/
Oto Gano (17.01.2019, 17:50)
Suhlasím kto je za meškanie zodpovedný nech sa postará o nápravu.
Pavol Holka (17.01.2019, 18:43)
Hlavne som zvedavý na kvalitu. Lebo tie výhovorky o dôvode zmeny výrobcu sú na smiech. O neskorom dodaní ktoré je už takzvaným štandardom už ani nevravím. Mimochodom videl som tohtoročné české krúžky. Ich kvalita sa mi nepáči čo sa týka materiálu to len tak na okraj,inak popraskané nie sú to je všetko okay,ale keďže vždy majú krúžky menej výrazných farieb (neviem prečo) tak tento rok namiesto žltých ako majú byť majú doslova žlto zelené a s ročníkom 2018 ľahko zameniteľné. Prajem úspešnú sezónu všetkým, letu zdar.
Július Marton (18.01.2019, 10:08)
Pán Dzurák ,pevne verím,že SZCHPH zabezpečí dopravu materiálov pre OZ. Sekretár je len jedna osoba ,kt. má práce nad hlavu. O tom nepochybujte. Ako hospodár materiál ste mohli zabezpečiť aj Vy. Je to jednoduché. Predseda Vám dá cestovný príkaz kt. Vám potom pokladník OZ preplatí. Je to lacnejšie ako kurierom. Na dodatok naštudovať stanovy §3 ods.12 (SZCHPH zabezpečuje centrálnu výrobu obrúčiek , gumičiek atď.) Nikde som sa nedočítal,že má robiť aj poštára. K tej oneskorenej dodávke obrúčok len toľko. S tým sa nedá robiť nič. Podlieha to colným úkonom. K materiálu existuje sprievodný list od doby zaslania až po dobu doručenia materiálu. Musíte si uvedomiť ,že Čína nie je v Šengene. Obrúčky a gumičky som presvedčený ,že sú v dobrej cene.Keď bude dobrá kvalita kt. posúdime až pri dodávke tak to bude z môjho pohľadu v poriadku.Sú to veci na ktoré nemá dosah aj SZCHPH ani členovia prezídia. Pevne verím,že Ing. Daniel Krajčík našiel tú najlepšiu cestu a postaral sa o jej realizáciu. Za to mu treba poďakovať. Z môjho pohľadu nebolo by rozumné sankcionovať dodávateľa pokiaľ nie je v ruke sprievodný list. Treba to brať tak ako sa to stalo, možno sme získali seriozneho a dobrého dodávateľa. To uvidíme až po prevzatí rodových obrúčok.Len toľko páni.
Jozef Daníšek (18.01.2019, 14:26)
Pán Marton! Skutočne neviem,čo ste chceli Vašim diskusným príspevkom povedať a čo to vlastne obhajujete.Môžete mi povedať,ktoré štáty v FCI nemali na konci decembra rodové obrúčky? Pre mňa môžu byť i s Pakistanu,ale musia byť objednané v takom predstihu,aby na konci decembra ich chovatelia už mali.Ja som v minulom diskusnom príspevku napísal,ako sa budú hľadať dôvody,ako tento chaos obhájiť.A dokonca v príspevku ste napísali, budem citovať "Keď bude dobrá kvalita kt.posúdime až pri dodávke tak to bude z môjho pohľadu v poriadku" A to ma byť čo? To kupujeme mačku vo vreci a až pri dodávke budeme zisťovať a konštatovať,ako to vlastne je?Dobrý a seriózny dodávateľ ,by nedodal krúžka s takým oneskorením.A tie colné úkony trvajú maximálne pol hodiny.Dlhé roky som bol účastníkom dovozu z iných krajín,tak viem ako to chodí.Už som bol spomenul,môjho syna ktorý si objednával tovar z Tajvanu a za 4 dni to bolo v Žiline.Veď kurierské služby majú celý letecký park.Spomeniem takú UPS.A ta Vaša predposledná veta nemá chybu."Treba to brať tak ako sa to stalo a možno ............Tak to stým chovateľská verejnosť nemôže súhlasiť !!!!!!. Nehnevajte sa,ale to nás považujete,za mentálne retardovaných,aby sme Vám na toto skočili.
Július Marton (18.01.2019, 14:58)
Pán Daníšek, je to môj osobný názor. Váš pohľad na vec je zavádzajúci. To čo som napísal, za tým si stojím, nebudem si kaziť víkend v deklaráciach o colnom práve. Nájdem si čas v pondelok a budem pri počítači môžeme to rozobrať.
Jozef Daníšek (18.01.2019, 16:31)
p.Marton! Ja neriešim colne právo.Ja riešim ,prečo neboli krúžka v decembri tak,ako v iných krajinách. V iných krajinách to bez problémov ide a krúžka majú načas. U nás sa krútime,ako hadi a hľadáme výhovorky.Treba povedať na rovinu,kto pochybil.Objednávateľ ???
tj. Slov.zväz,že neboli krúžka objednané včas,alebo dodávateľ a potom ho treba penalizovať.To je v súčasnosti bežná prax.A potom není to po prvý krát,čo je problém s krúžkami.To máme byť stále ticho a čakať ,čo bude na budúci rok.Treba sa skutočne prebudiť.
Zubaj Ladislav (19.01.2019, 07:39)
Absolutna kvalita.nie je o čom diskutovať.za TER a RK dakujeme. aj za perfekt dovoz.
Jozef Daníšek (19.01.2019, 08:32)
Pán Zubaj!. Takže podľa Vás je všetko v poriadku.To odkazujete tým chovateľom,čo si museli krúžkovať mláďatka poľskými,maďarskými,českými alebo ak sa k nim nedostali tak starými krúžkami.Takže to bude v poriadku, ak ich na budúci rok dostaneme napríklad v marci.Chcete mi nahovoriť,že v ostatných krajinách ich síce majú už začiatkom decembra,ale sú nekvalitné?
Jozef Toporcer (19.01.2019, 12:38)
p.Danišek- iba tak na odľahčenie problemu pre nas spišiakov by postačoval aj ten Marec čo spominate lebo my pod Tatramy kružkujeme v polovici Aprila - ja viem testovačky atd.
Miroslav Vavrek (19.01.2019, 17:53)
Ja si myslím,že najlepšie by bolo ak by nové kružky boli už koncom septembra.Vtedy končíme súťaž z mláďatami a od oktobra krúžkovať úž na budúci rok a začať pretekať už od februára,veď je globalné oteplľovanie.Nebolo by to super,čo nato poviete?Veď máme podľa evidencie cez 30 OZ xpriemer 10 000 kružkov čo sa rovna cca 3 000 000 a prídu preteky a nemáme čo dať do koša!!Myslite si,že tí čo to majú na starosti z prezídia by neboli radi ak by to bolo včas a rozdali ich na Celoštátnej výstave ako to bolo doposiľ?/a to niesom zastanca prezídia/.To by sme asi neboli Slovaci ak by sme sa nedržali hesla..Keď mne zdochne koza,tak susedovi nech skapú dve.
Július Marton (22.01.2019, 11:58)
Pekný deň prajem pán Daníšek, Mačka vo vreci dorazila,síce oneskorene ,ale živá a zdravá.
Teraz vážne,krúžky sú o.k. ako písal pán Zubaj .Sú vynikajúco čitateľné aj pre nás starých kolíkov,kt. používajú okuliare.Na takúto kvalitu si počkám každý rok.Firma je seriozna,transport nebudem komentovať,lebo som nevidel sprievodné listy. Dôveroval som Ing. Krajčíkovi ,že nájde zodpovedajúce východisko pre výrobu krúžkov.Tak sa aj stalo, za to ja osobne mu ďakujem. Tak isto aj sekretár sa postaral o rozvoz aj tomu treba poďakovať. Viem ,že má veľa práce teraz s tou olympiádou v PL. Je to vidieť ,že máme spoľahlivé vedenie SZCHPH ,kt. je schopné riešiť aj problémy ktoré môžu nastať. Či majú Nemci ,alebo Poliaci krúžky, či predávajú už tohoročné výletky mňa nezaujíma,žijem na Slovensku. Obchodníci z perím si vedia zabezpečiť krúžky ,keď sú im potrebné. Ja osobne nie som typ človeka kt. diskutuje ,alebo obviňuje bez dôkazov,počkal som si dokedy sa mi nedostali krúžky do ruky a posúdil som kvalitu,podľa mňa zodpovedá mojim predstavám. Pred firmou v Číne netreba zavierať dvere ani ju sankcionovať, Konečne podľa môjho osobného názoru preferencie čo zistil pán Krajčík neklamali. Tí ktorý sa oháňajú sankciami sa môžu na budúci rok prihlásiť na konkurz ,že zabezpečia lepšie krúžky ako sú tieto a možno že uspejú (silno pochybujem) .Konečne seriozna kvalita za serioznu cenu.
Len toľko páni.
Jozef Daníšek (22.01.2019, 21:40)
Pozdravujem pan Marton. Nerozumiem vete"Či majú Nemci,alebo Poliaci krúžky,či predávajú už tohtoročné výletky mňa nezaujima,žijem na Slovensku". A potom sa pýtam, prečo zúčastňujeme vôbec akýchkoľvek súťaži a chceme sa porovnávať s ostatnými krajinami,a nepovieme si,že nás to nezaujíma,veď žijeme na Slovensku.Čo poviete tým chovateľom,ktorým sa zvýšili náklady,pretože i museli zabezpečovať kružka,niekde inde.A tým chovateľom,ktorí museli krúžkovať starými krúžkami a fakticky sa nemôžu zúčastňovať pretekov mladých,Alebo tým,ktorí sú automatický vylúčení zo súťaže pretekov ročných holubov,pretože ich holuby hoci sú ročné de jure podľa krúžka sú staršie.
Môžu si iba smutne povedať,že žijú na Slovensku?A čo chovatelia,ktorí si chystajú holuby do testovacích staníc.To je podľa Vás v poriadku? Už sa nejdem k tomu vyjadrovať,sám ste si vystavil zrkadlo,pretože obhajujete neobhájiteľné.Krúžka sme mali mať jednoducho včas,tak ako v iných krajinách.Potom mohla zodpovednému pánovi svietiť i svätožiara nad hlavou.
Július Marton (23.01.2019, 07:48)
Pekný deň,pán Daníšek. Vyžiadajte si sprievodné listy včetne objednávky a potom prídete na iné myšlienky. Testovačky majú ešte čas ,ja tiež dávam,tak preto Vám to hovorím. Neviem aká ceny krúžkov je v Poľsku ,alebo v Nemecku ,alebo inde ani som sa o to nezaujímal. Tých pár dní čo sa to omeškalo z môjho pohľadu sa nič vážne nestalo.Nenapísal ste ako sa Vám páčia Čínske krúžky? Môj predpoklad je ,že dodávka krúžkov sa zdržala pri preprave. Mi sme malý hráči ,aby sme mohli ovplivniť výrobu. Proste sme málo zaujímavý kvôli objednaný počtom krúžkov. To čo som napísal v hore uvedenej diskusií za tým si stojím ostatné veci,bez dôkazov nebudem komentovať a nebudem sa viacej vracať k problémom z krúžkami. Len toľko.Nech sa Vám darí.
Július Krško (23.01.2019, 15:56)
Zdravým Vás pán Marton. Nezdá sa Vám čudné, že len Slovensko má stále tieto problémy? I keď sme malá krajina s malým počtom členov, tak že aj s menším počtom objednaných krúžkov, ale zmluva je zmluva aj na 5 krúžkov. A tá sa má dodržať. Ani ja nepotrebujem ešte krúžky, ale keď je dohoda do konca decembra tak nech sa dodrží.Ale tieto články sme snáď mali písať dodávateľovi, aby sme si tu neskákali do vlasov. Určite ani pán Daníšek nepíše v zlom slova zmysle,len si potrpí na poriadok a dochvíľnosť. S pozdravom Julo.
Jaroslav Benka (18.02.2019, 17:32)
Krúžky sú v dobrej kvalite a čísla pekné veľké . Chcem upozorniť chovateľov aby pri preberaní krúžkov kontrolovali nielen preukážky ale aj čísla krúžkov ako sú zabalené v sáčku . Mne sa stalo pri rozdeľovaní krúžkov ,že v sáčku sú iné čísla krúžkov a iné čísla preukážkou / ta závada je od dodávateľa krúžkov /

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené