Naša nedôslednosť

Jozef Daníšek (02.09.2016, 12:03)
V poslednej dobe som si všimol,že pri hlásení zaletených poštových holubov,sa objavujú rôzne chyby.Neexistujúce ZO, ktorých príčina je v zlom prečítaní údajov na rodovom krúžku holuba,alebo preklepom pri zadávaní údajov do počítača.To beriem.Ale postrehol som,že ZO na Slovensku existuje,ale v príslušnej kolónke je vyhodnotená ako nedostupná./ako neexistujúca?/.
Pri možno mojom chabom postrehu sa jedná o ZO s číselným kódom 3105,3106,3107,3108.Pritom ale v zozname ZO CHPH na stránke Slov.zväzu sú uvedené,okrem ZO 3108 tu som tam nenašiel.Sám som tento rok z tejto organizácie hlásil zaleteného holuba.Niekto si povie je to chybička krásy,ale prečo by sa to nemalo dať na pravú mieru.Ak ZO existuje,tak by nemala byť vyhodnotená,ako nedostupná.Ďakujem.
Barbirik Igor (02.09.2016, 13:00)
Pan Daníšek niektore OZ si dalo vyrobiť krúžky naviac pre potreby OZ ta ako sú aj zväzove 0999 alebo 0777
Jozef Daníšek (02.09.2016, 16:23)
Pozdravujem pán Barbirík.Tu sa nejedná o krúžka 0999 o tom je predsa záznam kto,ktoré čísla dostal menovite.Tu sa jedna o to,že keď nahlásite zaleteného holuba o označením ZO 3105.3106,3107,3108 tak v kolónke zaletených holubov sa Vám objaví nápis "Nedostupné"
Keď si prezriete zoznam ZO CHPH tak zistíte 3105-ZO Spišské Bystré
3106-ZO LM-Okoličné
3107-ZO Poprad-Spišská Sobota
3108-ZO ????????? v zozname organizácii není
Pritom dvaja chovatelia zo Spišskéj Soboty pán Patrinak a pán Ďurgel nasadili v tomto roku holubov 2015-3108-302.a pán Ďurgel 2015-3108-1380.To znamená už v minulom roku musela existovať ZO s číslom 3108.Z čoho jasne plynie že je tu nedôslednosť.Či nemám pravdu?
Zdeněk Adamík (02.09.2016, 18:01)
STANOVY SZ CHPH
§ 3
Hlavné úlohy Zväzu

12. Zabezpečuje centrálnu výrobu a rozdelenie rodových obručiek, preukazov, pretekových
gumičiek, iných materiálov a zabezpečuje predaj potrebných tlačív.

Na základě tohoto ustanovení pochybuji o tom, že by si někdo něco nechal vyrobit. Bylo by to hrubé porušení Stanov. A rovněž zůstává otázkou kdo by, takovéto právnické osobě, tak malou sérii vyrobil.
Barbirik Igor (02.09.2016, 19:22)
Ma to viac OZ pre potrebu svojich členov a nič neporušujú vyrobiť ich dal Zväz,priklad OZ ma 8 ZO a kružky objednali pod číslom 9, priklad 16-3109-1 až 500
Jozef Daníšek (02.09.2016, 19:44)
Pozdravujem.Tak toto je pre mňa novinka.Tak sa preto pýtam.Ako je potom možné,že Zväz nezabezpečí na stránke zaletených holubov v kolónke organizácia príslušnosť k OZ.Tak napr.3107-Spišská Sobota.Patrí do OZ Lipt.Mikuláš?Ak patrí tak v danej kolónke musí byť napísané OZ.Lipt.Mikuláš a nie údaj "Nedostupné". A ak 3108 není ani zozname ZO na stránkach Zväzu,tak patrí kde? K akému OZ?Tiež k OZ Lipt.Mikuláš. Alebo len tak visí vo vzduchu.Takže tu je ta naša nedôslednosť.Podľa môjho názoru v tomto by mal byť poriadok.Ak máte argumenty môžete mi môj názor vyvrátiť
Barbirik Igor (02.09.2016, 20:07)
Myslím si že v tomto máte pravdu aby sa to dalo nájsť komu to patrí .
Peter Grék (02.09.2016, 20:17)
3108 môže byť zrušený klub v OZ LM - Poprad-Tatry.
Jozef Daníšek (03.09.2016, 09:05)
Pozdravujem pán Peter.Ak bol zrušený v minulom roku tak by som to akceptoval.Ale ako je potom možné,že mám na holubníku tohtoročné mláďa s označením 3108.Teda ,akože zrušenej organizácie ZO-CHPH? To je ta naša nedôslednosť.Pozrime sa za rieku Moravu.Majú stránku zaletených holubov,ale okrem toho i dostupný zoznam všetkých ZO s uvedeným menom konateľa,jeho tel.číslom a dokonca pokiaľ je to možné i mailovou adresou.Jednoducho jasne a prehľadne.Stále hovorím v jednoduchosti je sila.Nahláste holuba v ktorý ma označenie 01409.Objaví sa Vám OZ-Žilina.A pozrite sa na stránku OZ-Žilina,pretože máte záujem sa dopátrať majiteľa.Zistite,že sú tam i dnes uvedený funkcionári,včetne vycvikára,ktorí už dva roky túto funkciu nezastávaju.Ako príklad uvediem pan Komačka, Ing.Kučera i ja.A tu je ta naša nedôslednosť v praxi.Niet toho kto by to zmenil a uviedol na správnu mieru.A platí všeobecné pravidlo,kde není poriadok,začína chaos.
Peter Grék (03.09.2016, 13:49)
Skôr by sa mali vyjadriť funkcionári OZ LM, krúžky sa hlásia do výroby rok dopredu, takže asi krúžkovali mladé týmito krúžkami.
Skúste zavolať na 0902332315-Lukáš Ilavský.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené