Oldo Šavara

Peter Matalík (05.11.2014, 19:47)
Obdivoval som ťa s akým zanietením aj cez nemalé zdravotné problémy si zvládal chov.Bol si príkladom pre poniektorých ktorí len stále frlu,ale pre holuby robia veľmi málo.Odpočívaj v pokoji.
Milan Blahovský (05.11.2014, 20:25)
Odišiel chovateľ, ktorý to vedel v chovateľstve rozprúdiť, aj v dobrom , aj v zlom. Mal kopu priateľov a ešte viac neprajníkov, jeho myšlienky propagované aj v tomto diskusnom fóre mnohým spať nedali, mnohých povzbudili k ďalšej chovateľskej či pisateľskej aktivite. Odišiel enfant terrible nášho športu, odišiel človek, ktorý sa v celej svojej osobe obetoval pre rozvoj chovateľstva pod Bielymi Karpatmi. Možno jeho funkcionárske a chovateľské pohľady boli blízkemu či vzdialenému okoliu občas nepríjemné či neprijateľné, napriek tomu nájdime v sebe čas pre odpustenie a pochopenie jeho krokov. Položme si otázku či by sme to dokázali napriek podlomenému zdraviu aspoň sčasti tak ako to dokázal Oldo. Nezabudnuteľné pre mňa ostanú chvíle keď som ho spoznal ako nováčik v starom Ústrednom výbore SZ, keď som ho spoznal ako priekopníka novej éry chovateľskej zábavy - Testovacej a porovnávacej stanice TAPS Budmerice, keď sme sa stretávali pri poháriku vínka počas mojich návštev svokrovej chaty pri budmerickom rybníku. Skúšal to zriadením Chovateľského centra a do poslednej chvíle sa obetoval pre chovateľov. Oldo, vďaka za všetko a odpočívaj v pokoji. Česť tvojej pamiatke.
Miroslav Pažítka (05.11.2014, 20:33)
p. Šavara byl a navždy zůstane VELIKÁNEM našeho sportu!!! Bude se na nás dívat z holubářského nebe, kam právem patří. Je teď na nás, aby jsme jeho činy, lásku k holubům a k propagaci chovu poštovních holubů nesli dál do našich řad a přestali, nebo lépe řečeno vzpamatovali se z těch všech nešvárů, hádek, osočování, závisti...Odpočívejte v pokoji. [%sig%]
Jozef Daníšek (05.11.2014, 20:38)
Oldo,Oldo,čo si mi to spravil.Dnes popoludni som prišiel k dcére do Vištuku,som možno 2 km od Budmeríc.Zajtra som Ťa chcel pozrieť,ako som to robieval.Ostávaj s Bohom Oldo Jozef
Daniel Krajcik (05.11.2014, 21:10)
Z môjho pohľadu špičkový chovateľ so zaujímavými názormi, zakladateľ a propagátor maratón klubu, priekopník porovnávania a testovania mladých holubov. Už pri mojej návšteve pri príležitosti víťazstva národného preteku Oostende v auguste 2010 mal veľmi podlomené zdravie. Jeho slová ... ‘Ja sa predsa musím na národný pretek tešiť. Ja si musím dať kravatu, keď idem čakať! Ja musím stáť v pozore! Ja by som tam mal nie sedieť na stoličke! Ja by som tam mal stáť!!!’ ... mi v ušiach znejú doteraz. Odvtedy zorganizoval ešte niekoľko akcií, zúčastnil sa aktívne porovnávania v testovačkách, v sezóne 2014 ešte pod jeho taktovkou boli porovnávané holuby viacerých slovenských i českých chovateľov na jednom z pezinských holubníkov. Jeho holuby ešte poslednýkrát poletia v TS v Tenerife. In memoriam. R.I.P., Oldo. [%sig%]
Štefan Nochta (06.11.2014, 06:35)
Odpočívaj v pokoji Oldo. Česť Tvojej pamiatke!
Ján Bučo (06.11.2014, 07:46)
Tratia sa tratia, naši milí bratia! Odpočívajte v pokoji pán Šavara! Jano Bučo s rodinou
Pavel Ostrolucký (06.11.2014, 10:47)
Posledné zbohom od kamaráta Paľa a od chovateľov zo ZO - Banská Bystrica. Tvoj elán a lásku k holubom som vždy obdivoval a veľa vecí sme spolu predebatovali. Smútiacej rodine prajem úprimnú sústrasť zo stredného Slovenska a nech Ti to v tom pomyslenom nebíčku letí tak ako doteraz.
František Ištvánek (06.11.2014, 12:31)
Oldo, ty již víš... a možná, vzkazuješ nám: Už mě víckrát neuvidíš, jenom snad, vzpomínky vám zůstanou... Na cestu pro tebe, i zarmoucenou rodinu, a snad i pro nás, jedna perfektní... od krásné NATY http://vimeo.com/106259119

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené