A čo moja klietka???

Jozef Boka (07.09.2014, 22:51)
Minulý rok som bol majster OZ Terchová v mladých a jeden môj kamarát Miro Ďurana mi k tomu povedal: Gratulujem za 10 rokov majstrom nebudeš. A dá sa to takto? http://www.youtube.com/watch?v=eTbbiJO6_Vg&feature=youtu.be Teším sa na video z Brna ak nejaké bude. S pozdravom
Jozef Obselka (09.09.2014, 09:29)
To si myslíte, že to urobil šofér naschvál? Pozrite si videá s ostatných OZ a uvidíte, že sú ešte horšie vypustené holuby ako to vaše vypustenie. Čo by dali za takéto auto a vypúšťanie. S pozdravom Letu Zdar a nech vyhrá ten najlepší!!!
Zdeňek Adamík (09.09.2014, 12:18)
Jj, "... a vy zase bijete černochy!" Zůstaňme na stromech, však někteří tam také ještě jsou....
Jozef Boka (09.09.2014, 22:28)
Pán Obselka ja vôbec nenarážam na auto ja som rád, že také máme. Len mi nejde do hlavy to, že klietku mam zabezpečenú a žiadny papier sa nemohol prilepiť o vrátka ako sa vždy šofér vyhovára. Pán Adamík do autu to vie uhrať každý...
Zdeňek Adamík (10.09.2014, 07:34)
Škoda, že jste mne nepochopil, no co už.
Anton Chovan (13.09.2014, 11:44)
Jozef video je na webe takže máš možnosť si ho pozrieť. http://youtu.be/0oW_zia4xcw Jozef, čo Ti kto povedal je jedná vec ale obviňovať celý realizačný tím OZ z manipulácie s klietkami je dosť silná káva. Preto prebehlo šetrenie stavu a výsledok je na webe http://youtu.be/WFgTrKGqrbo Dúfam, že to objektívne posúdiť a dokážeš napísať ospravedlnenie. [%sig%]
Jozef Obselka (13.09.2014, 13:29)
A máme po probléme, že p. Adamík ... ono niekedy je potrebné si najskôr pozametať doma pred domom... skontrolovať a neobviňovať, že pán Boka... Verím, že tento prípad otvorí každému oči a začnú chovatelia triezvo uvažovať bez urýchleného jednania a osočovania.... PS: Letu Zdar
Zdeňek Adamík (13.09.2014, 19:41)
Takže pokud to dobře chápu tak ve Vašem OZ je každý box ve vlastnictví chovatele a nikoliv OZ či ZO? A boxy (klietky), jak vidím, nemusí být jednotné? U nás tomu tak není.
Jozef Boka (13.09.2014, 23:43)
Tono ty chceš odomňa ospravedlnenie pre celý realizačný tím, ale ja som ho celý neobvinil neviem kto ti to povedal. Keď som mal podozrenie tak to bolo na dve osoby, ktorím sa teraz ospravedlňujem. Keď som tu prepážku do stredu robil, bola klietka ako nová. Doma som to skúšal minimalne 15x ta kliekta sa super otvarala tak neviem kde na stala chyba hneď na prvý závod. Bol som dnes u predsedu OZ pre klietku on mi ju ukazoval a zároveň som sa opýtal kto ju na ľavej strane pokrčil ako to je vidieť aj na videu. Zostal prekvapený a povedal, že nevie. Keď som to hore u neho napravil tak klietka sa otvarala, čo videl aj on sám a aj dvaja členovia bratia Radočanovci. Keď ste tam ukazovali na tých pantoch, že sú pri sebe to je tak od výrobcu a keď je plexisklo na ľavej strane na doraz a na druhej strane je vôla tiež je to podľa mňa od výrobcu. Bodaj by to bola pravda s tými dvierkami obrusel som ich a dúfam, že to bude dobre. Ospravedlňujem sa len kvôli predsedovi, lebo ho to trápilo tak isto ako aj mňa.
Anton Chovan (14.09.2014, 00:35)
Jozef mne osobne úplne stačí že sa to vyriešilo. :-) [%sig%]
Július Krško (14.09.2014, 09:52)
Zdravím Vás priatelia. Ja ako nestranný to vidím,takto. Bola klietka na pravej strane auta čo sa otvorila v 44 sek. natáčania resp.vypúšťania, ale na ľavej strane to bolo už 1,7 min. Len kameraman zámerne odchádzal s kamerou, aby to nebolo vidieť. Nemienim týmto nikoho kritizovať, ale pán Boka má niekde pravdu. Nebolo to najregulárnejšie. Nuž ale takýto je náš život, samí problém a prekážka. Musíme sa s tým zmieriť a riešiť to.
Ivan Oravec (14.09.2014, 13:32)
Jednoduché otváranie (zatiaľ neevidujeme žiadne sťažnosti ) https://www.youtube.com/watch?v=UMtvh1zuktM&list=UUho6kpjLirvu6d9R7b-a2qQ
Jozef Boka (16.09.2014, 23:21)
Pán predseda OZ Terchová po prečítaní tvojho nariadenia som zistil, že si sa nezachoval fér. Keď som bol u teba pre klietku, tak si mi povedal, aby som sa ospravedlnil, aby sa všetko udobrilo a na Slovenskom zväze o nás nehovorilo. Tak som aj urobil za čo si mi poďakoval smskou. A na druhý deň si rozdal toto nariadenie: Na základe sťažnosti chovateľa p. Jozefa Boku, kde sa tento chovateľ sťažoval na neotváranie boxu pri štarte holubov, bolo šetrením zistené, že bol chovateľom prevedený zásah do prepravného boxu. Po prešetrení sťažnosti bolo rozhodnuté výborom OZ CHPH Terchová, že chovateľ, ktorý urobí úpravu na prepravom boxe je sám zodpovedný za jeho funkčnosť. Výbor a prepravca OZ CHPH Terchová nenesie zodpovednosť za neotvorenie boxu pri štarte. Preto si mi dal dostatočný dôvod na to, aby som svoje ospravedlnenie stiahol. Šetrením ste zistili, že som previedol zásah do prepravného boxu čo nie je pravda. Urobili ste pár zásadných chýb. Zobrali ste klietku bez môjho vedomia, neprizvali ste ma ako majiteľa holubov k šetreniu. Vinu ste zhodili na prepážku v klietke, že je vysoká. Pri tom ste tam mali klietky, na ktorých ste ju mohli vyskúšať a videli by ste, že by pasovala na všetkých. Skúšali ste to len na klietke, ktorú niekto úmyselne poškodil. Moje podozrenie je na ZO Gbeľany z ktorej som odišiel. Prepážku som si vyrobil prvý aj na staré holuby, čo odcenil aj výcvikar OZ a požiadal ma aby som ju urobil aj jemu. Nie som jediný, ktorý ju používa vyrobili si ju viacerí členovia OZ. Používam ju už 4 roky a nikdy nebol problém. Touto prepážkou som dosiahol to, že nemusím mať dve klietky, ktoré v OZ chýbajú. Píšem to tu preto, aby som uviedol problém na pravú mieru.
Jozef Boka (16.09.2014, 23:24)
Pán Krško ďakujem za Vašu podporu videli ste to čo iní nechceli vidieť. Letu zdar
Jozef Obselka (17.09.2014, 21:20)
Tak ako vidím, bude nutné otvoriť oči širokej chovateľskej verejnosti. 1. Predseda - Viktor Holúbek, mimochodom môj krstný otec. 2. Pri preberaní koša nebol iba predseda, ale aj iný chovatelia, lepšie povedané videli to všetky ZO, vo vašom OZ, ktoré osobne navštívil, aby uviedol všetko na pravú mieru... 3. Nebral len vašu klietku, ale mal aj svoju, čo ste videli aj na videu... 4. Áno, list bol odovzdaný osobne na všetky ZO vo vašom OZ, ale ako vidíte sám, ide tu o opatrenie do budúcnosti, aby nedochádzalo už žiadnemu osočovaniu, ohováraniu a krivému obvineniu, tak ako ste urobili vy sám. Takže, keď si niekto svojvoľne upraví, zasiahne do prepravného koša = zodpovednosť za vzniknuté problémy pri nefunkčnosti, preberá sám chovateľ na seba. Toto nariadenie, opatrenie, ktoré vydalo OZ, vidím ako veľmi rozumné riešenie situácie do ktorej ste ich dostali... 5. ZO Gbeľany? p. Boka, zamyslite sa nad tým, ako je možné, že nikde nevydržíte ako stabilný chovateľ, vždy si nájdete problém a len migrujete po kluboch, myslíte si, že je chyba vo všetkých a vy ste ten najlepší? Odpovedzte si sám. 6. Niečo o vašom predsedovi: - keby mali takých ako je on všetky OZ boli by radi a vážili by si jeho prácu.. - vy ani neviete, že tento CHOVATEĽ, sám na svoje náklady bol skontrolovať vypúšťanie holubov, keď vy ste ešte snívali o dolete on už mal za sebou 200 km.... - tomuto CHOVATEĽOVI nejde o peniaze, ani o to aby ste ho nosili na rukách, alebo, aby ste ho vyspevovali, jemu ide len o to, aby boli vaši členovia spokojný a mali pocit, že je tam konečne niekto komu na človeku záleží, a chce byť pre všetkých rovnako nápomocný.... - ... PS: dá sa to liečiť a Viktor má aj tu dobrých známych, ak budete chcieť, vie Vám pomôcť.
Július Krško (20.09.2014, 11:49)
Chcem sa spýtať, či sa predseda nevie obhájiť sám. Alebo má na to ľudí? Doktora, právnika, hovorcu.atď.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené