Svojvoľné vypustenie mladých holubov OZ Žilina

Ľubomír Štaffen (31.08.2014, 17:15)
Dobrý deň, pán Sudor, napíš nám, čo Ťa viedlo k tomu, aby si svojvoľne pustil mladé holuby OZ Žilina pretek Vyškov konaného dňa 29. 8. 2014 v čase 7.15 hod., bez dohody ostatných členov štartovacej komisie a hlavne bez štartéra. Nemohol si počkať aspoň hodinu, keď tam údajne nebolo ideálne počasie (bútľavy, hmla). Taktiež bola hmla pri príchode holubov na niektoré materinské holubníky. Máme straty 30 %. Asi si potreboval severný vietor, aby si vyhral. Píšem to tu preto, keď nikomu neberieš telefón. Máš, čo vysvetľovať. Vieš, že na Teba nadávajú skoro všetci chovatelia OZ Žilina. Prosím Ťa, odstúp a vzdaj sa všetkých funkcií, čo súvisia s holubmi. Buď len radovým členom. Poznámka: Terchová vypustila pretek Vyškov v ten istý deň o 8.00 hod.,závod ideálny bez väčších strát. S pozdravom Štaffen Ľubomír
Vladimír Sudor (31.08.2014, 18:43)
Ľubo neviem odkiaľ berieš informácie ,že neberiem telefón.Našiel som si zmeškaný hovor iba od Porubčanského,ktorému som volal naspäť. Čo sa týka preteku Vyškov.Už večer deň pred nasádzaním som sa dohodol s Mirom Ďuranom OZ TERCHOVÁ,že ak nebude na štarte a po trase hmla možeme vypustiť holuby Žilina o 7:00 hod. a Terchová o 7:30 hod. Ráno sme si zavolali a dohodli sme sa ,že Žilina vypustí o 7:15 a Terchová pol hodiny po nás čiže 7:45,aby sa nám náhodou holuby nespojili ako sa to niekedy stáva a tým je pretek znehodnotený. Nakoniec mi Miro volal ,že vypustili až o 8:00 pre tento prípad a nie preto ,že bolo na štarte zlé počasie. To ,že bolo azurovo modré nebo na štarte mi potrvdil aj šofér Valíček Ľubo ml. a koniec koncov aj Miro Ďurana resp. vodič Terchovského vozidla. Keby bola na štarte iba OZ ŽA tak určite by som holuby pustil neskoršie.Niekedy sa na štarte stretnú viaceré OZ vždy musí byť dohoda kedy ktorá OZ holuby vypustí,ale to ty nesleduješ lebo si nikdy v štartovacej komisii nepracoval. Ďalšia skutočnosť,že dolet z preteku Vyškov nebol "ideálny",sedmičky nie za 2-3 minuty,ale za 30-60 min.určite môže aj skutočnosť,ktorú som sa dozvedel až poobede,že náš vodič na strnisku zapadol a čo sa robilo pri jeho vyťahovaní druhým vozidlom to by mán mohli povedať tie mláďatá,ktoré boli v košoch.Ďalšia vec ,ktorú som sa dozvedel je tá ,že vodič Valíček Ľubo ml. po vyprostení nášho vozidla nešiel s holubami na miesto vypustenia,premiestnil sa až ráno keď som mu zavolal ,že ideme štartovať,ba dokonca nepripravil vozík do štartovacej polohy/odšrobobanie líšt/ tým pádom bolo menej vzduchu na vetranie vo vozíku. Tieto skutočnosti keby som bol vedel tak určite by som dal povel ku štartu možno až o 9:00 hod.aby sa mláďatká ukľudnili. Keď som staré holuby vypustil o 6:00 hod.všetci ste nadávali ,že prečo tak neskoro!!! Vo výbore OZ ŽILINA pracujem od roku 1998 a vo funkcii predsedu OZ 8 rokov. Pozri sa čo naša OZ za toto obdobie nadobudla. Usporiadali sme 3 CV a teraz máme odsúhlasenú štvrtú. Funkcie v OZ Žilina sú dobrovoľné a pracujeme zadarmo. Čo sa týka štartovacej komisie. Pracujem v nej taktiež od roku 1998 a väčšinou ako predseda,lebo málokto si chce túto ťarchu na seba vziať. To ,že som X pretekov chovateľom holuby zachránil, za to mi nikdy nikto za tých 16 rokov nepoďakoval. A čo sa týka ďalšej mojej práce vo výbore? Môžeš sa spýtať toho vášho manipulátora,že som na minulom zasadnutí výboru OZ povedal pred všetkými,že konferencia OZ bude niekedy koncom októbra až začiatkom novembra a ja do žiadnej funkcie kandidovať nebudem. A ak si myslíš,že som 16 rokov holuby štartoval zle tak by som poprosil kolegov z výboru,aby sa spojili s Milanom Blahovským,aby im dal nové prístupove heslo k nahlasovaniu štartov já už budúci pretek neštartujem a aspom sa konečne vyspím!!! [%sig%]
Miroslav Ďurana (31.08.2014, 20:50)
Dobrý večer.Nakoľko bolo spomenuté moje meno tak sa vyjadrím tiež.S pánom Sudorom som volal deň pred štartom a dohoda bola 0,5 hod.pauza po vypustení,čo mi aj vyhovovalo,lebo chovatelia radi porovnávajú rýchlosť holubov a nakoľko sme susedné OZ tak radi kibicujú či bol štart prevedený dobre.To,že štartér je problém to sa vedelo vopred,ale to nikoho nezaujíma a nejdem to rozoberať .To čo napísal pán Sudor o počasí je pravda,lebo aj náš šofér mi to tak opísal.Viete my to robíme len od počítača,takže nejaká chyba sa vždy môže stať.S pozdravom výcvikár OZ Terchová.
Juraj Porubčanský (31.08.2014, 22:27)
Páni,keď idete na niekoho kydať ..najskor sa opytajte prečo a čo sa deje..a potom...karhajte....Vlado..držim palce ale ty s tým nič nemáš..Počasie bolo idealne aj iné OZ maju velké straty...ale to nik už nevidi.. a nečita.. Páni može dalši štat...Velká Bíteš..odšartovať..a hlavne ked odštartujte napíšte mena kto štartoval od domu potom sa uvidí kto má pravdu..a kde je chyba..........a ked sa až po štarte dozviete podrobnosti..príchodu auta na štart...aj pán _Valiček je len človek...a tiež za to že zapadol nemôže..a kde je zhon robia sa aj chyby...hľadajte chybu niekde inde a nie u pána Sudora a pána Valička.
Ján Bučo (01.09.2014, 07:53)
Mne chýba len 1 ks. Nebolo to ideálne, ale sú doma. Jano Bučo
Štefan Nochta (01.09.2014, 08:18)
Maratonci sa nezaprú........:-))
Ľubomír Štaffen (01.09.2014, 09:03)
Dobrý deň, Vlado nás nezaujíma nejaký Ďurana z OZ Terchová, čo si sa s ním dohodol. Ty si sa mal dohodnúť s našou štartovacou komisiou. K tomu počasiu. Mám tam kamaráta, ktorý býva priamo vo Vyškove. Volal som mu okolo 7.30 hod., keď som našiel štart našich holubov na internete 7.15 hod. Pýtal som sa ho, aké tam je počasie, povedal mi, že je tam slabá hmla, bútľavy. Nemal žiadny dôvod si vymýšľať. Ďalej tu píšeš, že ráno nemal p. Valiček mladší pripravený vozík do štartovacej polohy. Tým bolo potom menej vzduchu na vetranie. Asi nestihol, keď si náhlil so štartom (kde bol sprievodca). Ako poznám p. Valička ml., lepšieho šoféra ako je on by sme nikdy nenašli. Príkladne sa stará o obidve vozidlá, pomáha pri nakladaní holubov, vykladaní košov, čistí prepravné koše a pod. Nechce sa mi to veriť, že nemal pripravený vozík k štartovacej polohe (nemal asi čas, keď si náhlil so štartom). Porubčanský, čo to tu píšeš, nikto tu nič na nikoho nekydá. Je to holá pravda. Ty sa tu do toho nestaraj, veď ty ani nevieš, koľko má holub nôh. A k tým tvojim paľcom, čo píšeš v tvojom príspevku, ty máš paľce na niečo iné. S pozdravom Štaffen
Miroslav Ďurana (01.09.2014, 12:47)
Pre pána Štaffena.Nie nejaký Ďurana z OZ Terchová.Pre Vás pán Ďurana a na moju osobnosť radšej pribrzdite emocie.S pozdravom.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené