Je to primerane alebo podvod?

Marián Rešutík (24.08.2014, 20:27)
Odkupim zazračny elixir,krory bol použity pri prvých dvoch holuboch...http://www.mypigeons.eu/sk/results/view/by-fancier/r-223-t-5339-martin/
Ján Kováč (24.08.2014, 21:03)
Všetko je možne,niekedy motyka vystreli :-D
Marián Rešutík (24.08.2014, 21:05)
noo..im asi aj zo zadkov strieľalo ked sa nahodou do koša dostali...:D
Ladislav Garamsegy (24.08.2014, 21:34)
kajšmentke https://www.youtube.com/watch?v=WCRfgO1NT2c
Zdeňek Adamík (25.08.2014, 10:33)
Ať je to co chce; je to, podle mého názoru, nepřiměřený náskok.
Marián Švarc (25.08.2014, 13:45)
1:48.... 115.458 km najkratšie kilometre...nič na tom náskoku nie je...s tolkého počtu nasadeních holubov katastrofa!
Zdeňek Adamík (25.08.2014, 18:30)
Pořadatel závodu by to měl vyřešit; pane Švarc, mám nějaké zkušenosti, jak z práce výcvikáře, tak s nepřiměřenými náskoky a vždy se po čase přišlo na to jak to vlastně bylo. A i když by se náhodou na to nepřišlo je klauzule nepřiměřeného náskoku určitým typem obrany a ochrany ostatních účastníků závodu. Nebo na ty nemyslíte? Hájíte jednoho a co ti všichni ostatní? I kdybyste, čistě teoreticky, náhodou vyřazením jednoho či dvou holubů poškodil jednoho účastníka závodu, nepoškodíte dalších x chovatelů, kteří hráli fair-play. Pokud nepřiměřený náskok nevyřadíte můžete poškodit zbylé účastníky závodu. Co je větší a naopak menší zlo?
Marián Švarc (25.08.2014, 19:51)
Keby ste teoreticky chceli niekoho vyradiť, tak musíte mať na to dôkaz. Nasadzovacia komisia sa podpísala za správnosť údajov, takisto aj otváracia komisia. Ja neobhajujem nikoho, len si myslím že 10-15 min náskok aj ked do mechanických hodín moc nesmrdí podvodom. Čudujem sa chovatelom čo ešte v dneštnej dobe používajú pretekové gumičky ved to už dávno vyšlo s mody. Gratulujem P. Blahovský za krásny výsledok vašých holubov je vydieť, že šťastie praje pripravením.
Milan Blahovský (25.08.2014, 21:08)
Ja zase blahoželám víťazovi preteku, už sme si telefonicky pohovorili...
Ján Skaličan (25.08.2014, 21:16)
Na štarte bolo všetko v poriadku. K súprave som prišiel 7.45.Rolety na aute boli stiahnuté a na prívese boli páky zaistené. Tesne pred štartom sa zdvihli rolety a čakalo sa na povel k štartu . Holuby odštartovali bez problémov dali sa do troch kŕdľov a bez zakrúženia sa vydali smer východ. Môžem potvrdiť, že v čase od 7,45 do 8,30 nevyletel zo súpravy žiadny holub . Ak by sa tak stalo tesne pred štartom, určite by som dal ihneď vypustiť celú súpravu.
Zdeňek Adamík (26.08.2014, 09:12)
Klauzule "nepřiměřený náskok" je právě pro případ kdy neexistuje přímý důkaz nicméně nepřímé důkazy možnosti pochybení někoho či v něčem tomu nasvědčují. Více se v tom nechci hrabat. Je to věcí pořadatele závodu. Ale čas možná ukáže jako že i u nás i u vás již několikrát ukázal.
Lubomír Jasovský (26.08.2014, 09:15)
Dobré deň, Skutočne pekný dolet.Matematicky násko od tretieho holuba v SNV (ak by leteli na holubnik prvého) 11min 45s,ak by pokračoval rovnakou rýchlosťou tak v Spišskom Podhradí by mal holub náskok 13min a 27s.Rýchlosť prvého holuba 87,138 km/h a tretieho 75,910 km/h. Tiež gratulujem.
Marek Hnilicka (26.08.2014, 10:35)
Pan Adamík někde na diskuzi psal o hrachu a následném zrychlování díky uvolňujícím se plynům. Nemůže ten náskok být zapřičiněn hrachem?
Alojz Timko (27.08.2014, 15:57)
Dobrý deň, ako tajomník OZ SNV som zisťoval ako to vlastne bolo a dospel som k nasledovnému: chovateť Ján Hudran doniesol holuby do klubovne na nasadenie. Nasadzovacia komisia zobrala holuby a priradila im gumičky. Chovateľ v nasadzovacej komisii nebol, ani holuby v ruke nedržal. Hodinu mal požičanú od kamaráta z klubu, ktorý mu hodinu nastavil a zatvoril ( chovateľ Ján Hudran hodinu nevlastní a ani s ňou nevie narábať ). Na druhý deň v čase otvárania hodín hodinu doniesol, vedúci strediska hodiny prekontroloval a zistil, že nebolo s nimi manipulované. Pri otváraní hodiny v ktorej boli konštatované holuby Pána Hudrana nebola dierka v páske medzi konštatovanými holubami a páska je k dispozícii u výcvikára OZ SNV. Takže si to zhrňme: hodina uzatvorená iným chovateľom, skontrolovaná vedúcim strediska, na druhý deň skontrolovaná nebolo s ňou manipulované, v páske nie je dierka, je to hodina značky STB. Takže nesúďme a nerobme unáhlené závery. Ak sa príde na to že Pán Hudran manipuloval s hodinou, tak potom to nechajme na kompetentných a kým sa to nevyrieši platí prezunkcia neviny. Ing. Timko tajomník OZ SP. Nová Ves
Alojz Timko (27.08.2014, 16:08)
oprava: hodina značky benzing plastová. Timko
Zdeňek Adamík (28.08.2014, 09:34)
V pořádku, pane tajemníku, jen na závěr malý dotaz: kontrolu jste provedl fyzicky osobně, nebo po telefonu?
Július Marton (28.08.2014, 11:30)
Zdravím kolegovia.Mne by vyhovovalo moje holuby zrýchliť a súperove spomaliť. Poradte(nožnice vynechať).K tým gumičkárom,nemá každý peniaze na EKS a ešte aj na čipy,hlavne tí čo majú malé dôchodky majú problém s krmivom a nie tak ešte s čipmi. Gumičkár ,ktorý by podvádzal by podviedol hlavne seba a to by nebolo férové.Sú aj rýchle holuby a 15-20 min. náskok v tom nevidím žiadny problém.(možno že ho prehnal jastrab.)

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené