číslo parcely pod holubníkom

Július Krško (03.02.2014, 17:19)
Ďalšia byrokracia. Nechápem načo je to potrebné? Už je len pár dní do odovzdania evidencie a takúto vec požadujú. Určite bude veľa výcvikárov prekvapených z tejto úlohy.
Milan Blahovský (03.02.2014, 17:48)
Dúfam, že aj potešených.
Zdeňek Adamík (03.02.2014, 18:07)
Snad se to týká, podobně jako u nás, jen těch chovatelů kteří mají rozdílnou adresu holubníku od místa bydliště. Pokud totiž je holubník někde na zahradě, v sadu, vinohradu, apod. kde není číslo popisné je číslo parcely pomůckou pro zaměření holubníků a získání přesných souřadnic případně jejich kontroly. Tak je tomu alespoň u nás a nevidím na tom nic nerozumného. Nebo nechcete hrát fair-play?
Dušan Konečný (04.02.2014, 09:34)
Podla textu v obezniku to plati pre vsetkych chovatelov. Prave som skusal ziskat cislo parcely z internetovej aplikacie katastralneho portalu, pozeram na to uz 20 minut a neviem prist na to, ktory pozemok je nas. Ma niekto nejaky navod?
Jindřich Šídlo (04.02.2014, 09:44)
Jednoduše pane Konečný. Jako majitel pozemku máte určitě list vlastnictví (nevím jak se to jmenuje na Slovensku), tam je číslo uvedené.
Milan Blahovský (04.02.2014, 09:54)
Je to číslo parcely jednojednoznačné resp.jedinečné ????
Moje je napr. 1121 ,stačí takto ???? Mám holubníky na dvoch parcelách vedľa seba, ktoré číslo uviesť v evidencii? Uviesť oba ? Prečo odpoveď resp. výklad nedá autor myšlienky, ale člen ČMS ?
Jindřich Šídlo (04.02.2014, 11:07)
Předpokládám, že když jsme byli jeden stát, tak se rozdělením systém značení neměnil. Každá parcela má své jedinečné číslo, jen v případě, že se parcela dělila z nějakého důvodu (prodej části parcely), dostane parcela další číslo za lomítko. Např. parcela 1121 rozdělená dostane číslo 1121/1, 1121/2 atd.
Daniel Krajcik (04.02.2014, 12:32)
Na webe "Katastrálny portál" - http://www.katasterportal.sk/ ... umožňuje prístup k údajom katastra nehnuteľností, získať základné informácie okamžite a bez návštevy príslušného Okresného úradu, katastrálneho odboru, získať oprávneným subjektom súhrnné a detailné informácie bez zložitej korešpondencie ... je možné parcelné číslo nájsť vcelku jednoducho - podľa súpisného čísla stavby. K otázkam - Čo koho k tomu motivovalo? ... Kto a kedy to vymyslel? ... Hmmmm ... Schválil to však náš najvyšší orgán. :( [%sig%]
Július Krško (04.02.2014, 14:09)
To je jasné pán Krajčík, ale kamarát býva v bytovke ktoré postavilo bývalé JRD na ornej pôde. Do roku 1989 tu nebol žiadny problém, ale teraz je o to väčší. Nie sú vysporiadané pozemky, tak že tá bytovka neleží na žiadnom parcelnom čísle, myslel som to v úvodzovkách. A teraz čo, ako ďalej?
Daniel Krajcik (04.02.2014, 14:51)
Pán Krško, ja netrvrdím, že to funguje u všetkých a tiež mám dosť inej práce ako sa vŕtať v databázach katastra ... Chcel som len dat navod a poukazat, ze ziskat cislo parcely nie je neprekonatelny problem. Je tam este moznost zobrazit mapu a z nej odcitat cislo parcely ... ale pisu, ze to funguje len cez IE, tak by mozno stalo za to vyskusat.
Július Krško (04.02.2014, 14:58)
Ďakujem.
Igor Barbírik (04.02.2014, 15:08)
Daniel tvoja posledná veta to vystihla uplne presne.Ten najvyší organ zostane stale len orgán..... Každy pozemok má popisné číslo,čo sa stane ked chovatel nemá gde chovat holuby a chova ich u priatela na jednej spoločnej adrese-súradnici!!! Takéto niečo mohol schválit len velmi aktivny .Bl.....C
Dušan Konečný (04.02.2014, 15:09)
Ja som skusal prave tu mapu, ale z nej som nic nevycital. Zobrazuje to iba hranice pozemkov, ak nepoznas parcelne cislo, je velmi tazke identifikovat konkretny pozemok. Ten sposob, co si sem dal je lepsi, prehliadol som ho. Vo vseobecnosti by som namiesto uvadzania cisla parcely privital premeranie vsetkych suradnic na Slovensku jednotnou metodikou pomocou online map, podobne ako v CR. Da sa to pohodlne skontrolovat na mape, vdaka satelitnym zaberom sa pekne da rozoznat aj holubnik. Niekde su k dispozicii dokonca aj zabery z lietadla namiesto druzice... Snad o rok
Ivan Oravec (04.02.2014, 15:09)
Katastrálna mapa: TU Vyskušané na MSIE 11
Igor Barbírik (04.02.2014, 15:15)
Tak sa mi zdá že demokracia,už naozaj niektorým pomútila rozum. Od farby krúžkov až takéto niečo!!!!
Milan Blahovský (04.02.2014, 15:34)
Typický príklad práce v Európskej únii , nič nerobí len narieka o tom aká je tu kríza a viaže ruky byrokratickými rozhodnutiami komu len môže , od podnikateľov až po nezamestnaných. Kto sa má v takom systéme dobré ? Zlodej a človek bez chrbtovej kosti. Stále nechápem dôvod zháňania čísla parciel a ich uvádzania do evid.listov ? To, že je to rozhodnutie orgánu som dávno pochopil, k tomu výklad nepotrebujem.
Daniel Krajcik (04.02.2014, 16:32)
Milan, pokial si pamatam, tak clenom toho organu si bol aj Ty ... a dalsich +/- 40 ludi. Urcite to bolo v dobrej viere myslene (... zaznamenane, odhlasovane, overene, ... ). Dnes nam to stazuje pracu a v konecnom dosledku to vobec nic neriesi.
Zdeňek Adamík (04.02.2014, 16:50)
A hlavně chlapci si to dejte do pořádku, pokud chcete mít s námi společné závody a společné výsledky. Pan Konečný 15:09 to vystihl naprosto přesně a do 1. závodu to lze stihnout. Naše zkušenosti v OS to potvrzují.
Milan Blahovský (04.02.2014, 17:17)
Nejako mi v poslednej dobe neslúži pamäť a asi aj zrak, keďže som si prešiel uznesenia "veľkého orgánu" za posledné obdobie a žiadne podobné uznesenie som neobjavil. Dvojzmyselne resp. všeobecne napísané je tam toho dosť. Myslíš, že je to smerodatné čo riešime ?
František Šimko (04.02.2014, 17:21)
p. Adamík treba uvažovať aj o výpise z registra trestov , a doložení potvrdenia od psychiatra atď.
Zdeňek Adamík (04.02.2014, 18:15)
p. Šimko, pochopitelně možné je všechno.
Martin Polovka (04.02.2014, 23:06)
Dobrý večer ďalší podarený kúsok ako znížiť členskú základňu, ak dobre rátam tak tretí za posledné obdobie. O všetkom potrebnom pre náš šport hovoria súradnice chovného zariadenia. / Dopredu hlásim, ak by bolo treba, že môj otec bol slovenskej národnosti a nosil topánky č. 10 /
Marián Kočíšek (05.02.2014, 01:02)
Stavovy SZ CHPH, § 8, bod 6, citujem „V prípade, že člen ukončí v jednej ZO, OZ CHPH členstvo, v nasledujúcich štyroch rokoch nesmie zo súradníc, parcely a adresy holubníka v inej ZO, OZ CHPH pretekať s poštovými holubmi žiadny iný člen Zväzu.“ Tu, a možno aj v iných častiach dokumentov Zväzu je zrejme súvis s touto požiadavkou. .............................. Som toho názoru, že by sa príspevkami na tomto diskusnom fóre mal aj niekto kompetentný občas zaoberať, aby sne sa zbytočne o niektorých veciach nedohadovali; to by však niekto musel presvedčiť pána prezidenta Zväzu a možno aj iných členov prezídia, že príspevky diskutérov neslúžia len pre ich vlastnú zábavku, ale ich možno chápať aj tak, že sa snažia záležitosti chovateľov PH posunúť aspoň kúsok dopredu..... [%sig%]
Tibor Balogh (05.02.2014, 07:01)
Aj ked holubník ma niekto inde ako bydlisko neni to problem, u nas sa merali súradnice pri kazdom holubniku a bolo jedno ze majitel bíva inde,tak naco ten cirkus s parcelním číslom.
Zdeňek Adamík (05.02.2014, 07:32)
Lepší je ale jednotná metodika měření - zaměření holubníku. U nás dle mapy.cz, u vás asi dle google. Tam jsou rozdíly minimální, při společných závodech , kterými nejsou KT, zanedbatelné. Pořádek dělá přátele, přátelé.
Ing.Stanislav Matuška (05.02.2014, 08:02)
Mohu jen potvrdit. Jedna ZO-MO hotova za půl hodinky. Pohodlné, rychlé a dostatečně přesné.
Dalibor Duľa (05.02.2014, 16:00)
Ak som dobre pochopil príspevok p.Kočíška,to znamená že ak sa dnes rozhodnem skončiť s pretekaním na mojich súradniciach,(trebárs práca v zahraničí)tak ak môj syn sa na začiatku sezóny rozhodne pretekať s týchto súradníc, tak mu to nebude dovolené až o štyri roky? No to je riadna blbosť to by chcelo napadnúť ale zrejme uspieť sa dá len s právnikom,no toto ak som dobre pochopil ....nemá obdoby.
Daniel Krajcik (05.02.2014, 16:30)
Dalibor, kludne moze pokracovat, ... ale nie v inej ZO, OZ CHPH ... Umyslom bolo zamedzit prestupom clenov - t.j. turistike. A aj ty si to, pokial si pamatam, ako delegat za OZ SNV, schvalil.
Peter Matalík (05.02.2014, 17:38)
Daniel-správne tak to má byť!
Igor Barbírik (05.02.2014, 19:35)
Koneče sa ktomu postavte ako chlapi
Ľudovít Jančok (05.02.2014, 20:37)
Neskutočné.
Dalibor Duľa (05.02.2014, 20:55)
Tak ,ak to je tak Danko,tak je ok ,len mňa ešte stále máta ,že ZO,ak keď nebude chcieť byť syn tam kde som ja, ale pôjde do susednej ZO (ja som napr. v strede dvoch ZO-čiek)ale ostane v tej istej OZ?No ako delegát som zato hlasoval len vtedy som to chápal, že prechod z jednej OZ do druhej OZ nie ZO.
Marián Kočíšek (08.02.2014, 00:31)
Mne ustanovenie § 8 bod 6 Stanov pripadá prinajmenšom čudné (má zastrašiť člena, aby si nedovolil ukončiť členstvo v ZO, lebo aj tak nebude môcť pretekať 4 roky v inej ZO?), pritom samotný prestup je možný a povolený. V prípade úmrtia člena - tiež sa ukončí členstvo, nebude môcť jeho „nástupca“ pretekať 4 roky v inej ZO. [%sig%]
Ernest Kováčik (08.02.2014, 08:46)
Podľa môjho názoru !!! Podľa veľa pripomienok . Ako také vedenie SZ CHPH , MALO si vstúpiť do vedomia , a prebudiť sa že ktorom storočí žijeme . A tie § ako 4 - a ako je 8 , ešte veľa , tých staroveké § , bolo by na čase doplniť s Novelami ! Meniť a doplní zákony ( stanovy ) jedine vedenie SZ CHPH má právo !!! Vedenie by mali brať príklad : z Parlamentu -- ti komunisti tak menia Novely že ich nestíhame , sledovať . ( chudáci sa snažia za Demokraciou ) A SZ CHPH stále sú len pri tých § čo im naší prá predkovia z totality ponechali Pán Adamík : a Páni ďakujem nepotrebujem pripomienky , je to môj názor !!!!!!!!!! Pokoj a Boží mier na celom svete - Letu zdar !! [%sig%]
Zdeňek Adamík (08.02.2014, 14:03)
Vedení SZ kritizujete a sám připomínky odmítáte. Rozpolcená osobnost?
Miloš Boron (12.02.2014, 08:33)
Premýšľam na čo vlastne potrebujú číslo parcely, ak úplne postačuje úplna adresa kde je súpisne číslo. Tak ako pridal pan Daniel Krajcik tabuľku prispevok Dátum: 04.02.14 12:32 v píšete súpisne čislo s adresy napr. moja adesa Spišske Podhradie Prešovská 1085/70 -čiže v píšete súpisne číslo 1085 v katastrálnom územi v Spiškom Podhradí a naskoči vám zostava-údaje o vlasníkovy pozemku. Músím podotknúť že ďalšiu zostavu môžte vytvoriť až po 5 minútach takže neviem kto to bude chcieť kontrolovať.
Ľudovít Jančok (12.02.2014, 15:19)
Zdravím Vás. Som presvedčený že v tomto prípade sú rozhodujúse len a len súradnice holubníka, ostatné veci rieši Občiansky Zákonník. A zase nerozumiem. Pozdravujem Ludvik.
Zdeňek Adamík (12.02.2014, 16:20)
Ale napřed ty souřadnice musí někdo přesněji změřit a ne stát s "klackem" před holubníkem, tento způsob dosud vámi prováděný je zastaralý a méně přesný. No a parcelu, jak už jsem tu jednou psal potřebujete tam, kde popisné číslo NEEXISTUJE. Pro pomaleji chápající: tedy tam kde žádná nemovitost neexistuje a stojí tam jen nějaký holubník. Až to konečně dáte správně dohromady tak někde uvidíte ty rozdíly oproti stávajícímu stavu. My už to máme tři roky za sebou tak vím o čem píši. Jinak mi také není jasné proč po vás chtějí číslo parcely i tam kde máte číslo popisné a holubník vedle domu.
Ľudovít Jančok (12.02.2014, 20:00)
Ja preto nerozumiem, lebo holubník mám na časti domu s popisným číslom. Pozdravujem Ludvik. Dnes pýtal odo mňa predseda číslo parcely .

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené