Novy vypoctovy program

Dušan Konečný (03.02.2014, 11:54)
Na zaklade dohody a rozhodnutia predsedu komisie pre EKS a vypoctovy program by v sezone 2014 mali clenske organizacie SZCHPH prejst na novy vypoctovy program mypigeons.eu Aby bol prechod plynuly a co najmenej problemovy, je potrebne vcas vykonat urcite akcie. Pre zaciatok chcem poprosit vsetkych slovenskych vypoctarov, aby: - sa zaregistrovali na strankach mypigeons.eu - emailom mi poslali zoznam OZ, pre ktore budu v sezone 2014 pocitat vysledky + emailovu adresu (prip. tel.c.) pre priamu komunikaciu V priebehu tohto tyzdna bude dokonceny nastroj na spravu databazy chovatelov. Kazdy vypoctar bude mat pravomoc spravovat zoznamy chovatelov, suradnice a detaily pre svoje OZ. V databaze su aktualne chovatelia OZ a organizacii, ktore sa zucastnili aspon jedneho narodneho preteku 2013. Od OZ, ktore sa narodnych pretekov nezucastnili potrebujem nasledovne zoznamy: 1/ zoznam klubov (oznacenie + nazov) 2/ zoznam chovatelov (ID SZCHPH, meno, mesto, klub, suradnice) idealne v exceli. Navody pre pracu s vypoctovym programom budu dostupne priamo na strankach mypigeons.eu, odkazy budem pridavat aj do tejto temy [%sig%]
Dušan Konečný (04.02.2014, 23:25)
Rad by som dal do pozornosti 2 nove uzitocne nastroje. 1/ Centralna databaza slovenskych chovatelov - umoznuje velmi jednoduche vyhladanie konkretneho chovatela podla OZ, klubu alebo mena - zobrazuje aktualne suradnice holubnika pouzivne pre vypocet vysledkov v hexadecimalne sustave - zobrazuje ZO, kde je chovatel aktualne zaradeny, + mesto/adresu, ktoru ma zadanu vo vypoctovom programe - umoznuje jednym kliknutim zobrazit polohu holubnika na mape Databaza aktualne obsahuje udaje, ktore boli importovane v roku 2013 za ucelom vypoctu narodnych vysledkov. Udaje budu korigovane vypoctarmi po dokonceni nastrojov pre spravu databazy. V konecnom dosledku by mali odzrkadlovat odovzdane evidencie Aktualne chyba OZ Ruzomberok a 4 OZ Saris. Vyhladavanie chovatelov by malo bez problemov fungovat vo vsetkych aktualizovanych prehliadacoch 2/ Nastroj pre vypocet vzdialenosti - nastroj umoznuje vypocet vzdialenosti alebo rozsahu vzdialenosti pre OZ/ZO/konkretneho chovatela z konkretneho oficialneho vypustacieho miesta - uzitocne pri zostavovani pretekoveho planu pre urcovanie rozsahu vzdialenosti pre celu OZ. Su pouzivane zaznamy chovatelov z centralnej databazy + databaza vypustacich miest - databaza vypustacich miest aktualne obsahuje vsetky slovenske a ceske oficialne vypustacie miesta podla stranok SZCHPH, niekolko nemeckych + Oostende - v nasledujuich dnoch prejde nastroj pod novy dizajn, podobne ako databaza chovatelov, pribudne moznost pridavania novych vypustacich miesto pre vypoctarov V pripade chyb, pripomienok, navrhov mi prosim napiste na holubar@holubar.sk
Jaromír Patera (05.02.2014, 10:01)
Kto to schvalil?
Dušan Konečný (05.02.2014, 11:09)
Tak ako som pisal - predseda komisie pre vypoctovy program a EKS. Pisomne by to mal potvrdit do 15.2.2014 (podla zapisnice 02/2014, Uznesenie IV, bod 4) Este poznamka k databaze chovatelov - Vyhladavanie chovatelov nefunguje (ani nebude) v starsich verziach Internet Explorer (8 a nizsie). Problemy s tym mozu mat najma pouzivatelia operacneho systemu Windows XP (ten nepodporuje vyssie verzie IE ako 8 a Microsoft oficialne konci podporu pre Win XP tento rok). Najjednoduchsie riesenie je prejst na Mozilla Firefox, Google Chrome alebo Operu. Vsetky su po slovensky a zadarmo Usetrite si kopec starosti a problemov aj na tisicoch dalsich webov. [%sig%]
Eduard Buček (05.02.2014, 12:09)
Konečne sa ľady pohli a Slovenske výsledky sa týmto posunú o kus dopredu. V Poľsku v OZ kde závodia moji kamaráti majú niečo podobné a výsledky majú večer po závode. Je to super že napredujeme.
Štefan Nochta (05.02.2014, 12:38)
Vďaka p.Konečnému, ktorý je ochotný obetovať svoj voľný čas pre naše dobro....
Dušan Konečný (06.02.2014, 11:45)
p. Barbirik: 1/ poznate dovod problemu (stary prehliadac) 2/ poznate riesenie (instalacia noveho) 3/ neviete ako na to Mozne riesenia: a/ poprosite znameho, aby Vam pomohol s instalaciou noveho prehliadaca b/ budete verejne kritizovat pouzitie novych technologii pre webdizajn a sprijemnenie prace s internetovymi aplikaciami a nutit vsetkych naokolo, aby s Vami ostali 10 rokov pozadu s vyvojom Vy ste si z nejakeho dovodu povedali, ze "B je spravne"...
Zdeňek Adamík (06.02.2014, 12:30)
Pane Šmárik, nepochopil jsem Vaši narážku k mojí osobě ve Vašem příspěvku z 11:05. Můžete mi to vysvětlit? Klidně i mailem.
Milan Blahovský (06.02.2014, 17:37)
Mal som rozpísaný príspevok ale nedopatrením som ho zmazal. Možno to bolo znamenie aby som ho v tomto znení nedal, ale predsa aspoň časť z neho. Mne osobne nevadí, že sú "mini"OZ, skôr ich obdivujem ako dokážu zvládať ekonomiku pre spokojnosť členov, som prekvapený ak fungujú, že si nájdu funkcionárov, ktorí majú tú energiu sa obetovať. Aj "posledný" Poprad bol taký. Mňa ale trápi ak sa takéto celky izolujú od spolupráce s okolím, ak sa vytvárajú priestory pre porušovanie PP v "mini"ZO pri nasadzovaní holubov a pod. Pre mňa je mini OZ také, v ktorom súťaží 20-50 chovateľov na KT a ST... Máme posledné týždne na to aby sme dotiahli kooperácie a tvorby spoločných plánov pre novú sezónu. Trápi ma, že tieto regionálne celky nie sú stabilné a stále sa nájdu takí, ktorí znevažujú takúto spoluprácu a antikampaňov vo svojom okolí nabúravajú vzťahy medzi nádejne sa rysujúcimi celkami ( aj to bol jeden z dôvodov zrušenia niekoľkých príspevkov v tejto téme) Odklaňáme sa od témy, ktorá znie Nový výpočtový program... Igor snáď už našiel kto j zodpovedný za výber autora nového spracovania výsledkov PH. Ja som sa verejne na VZ vyjadril, že som za novú, modernú a hlavne rýchlu formu spracovania výsledkov. Môj čas ako spracovateľa má svoju cenu a viem ho aj užitočnejšie stráviť. Spracovanie koef. a súťaží pre MS či výstavné karty to je zase pozitívum, ktoré prináša. Spracovanie všetkých org.zložiek do ZO až po regiony je rýchle a to čo sme vždy chceli a síce komunikáciu a prenos dát prostredníctvom internetu je tuŽ Ešte dokončiť prenos dát z EKS a bude to zase krokom dopredu. Pre tých, ktorí majú problém s internetom je tu varianta tvorby tlačových zostáv, ktoré môžu predložiť menej zdatným funkcionári ZO, atď.
Štefan Nochta (08.02.2014, 07:41)
V á ž e n í ! Ak ste si nevšimli, bola zadaná téma o novom výpočtovom programe! Svoje "belgické" problémy si diskutujte v novej téme.............
Milan Blahovský (08.02.2014, 08:21)
Web stránka SZ je optimalizovaná pre IE a Mozillu Firefox !!! Používajte tieto a nebude mať problém, to odpovedám každému pri jeho podobných otázkach. Svojho času som navrhoval prestavbu tejto webovej stránky ( a nielen týchto skvalitnení v SZ ) a dostalo sa mi negatívnych odpovedí. Možno sa na novú košeľu ťažšie občas zvyká, ale ak zistíme, že je navrhnutá a vyrobená v novšiom módnom trende, zrazu sa nám v nej akosi príjemnejšie kráča. Pán Barbírik ( aj ďalší dvaja ) mal odstránené posledné diskusné príspevky z dôvodov emotívnych útokov pod vplyvom nežiadúcich prostriedkov a poprosil by som ho aby rešpektoval moje súkromie v podobných stavoch. Zatiaľ som správcom tejto webovej stránky ja a rovnako aj tejto diskusie. Všetky príspevky, v ktorých sa objaví osočovanie a vulgarizácia budú stiahnuté, v prípade opakovania bude diskutérom odobrané prístupové heslo.
Milan Blahovský (08.02.2014, 18:07)
Malé zmeny v hlavnom menu, snáď to bude lepšie ako posledné. Sobotu som namiesto venovaniu sa rodine či holubom opäť raz venoval chovateľom a to som sa už raz uriekol , že ....
Vilém Černý (09.02.2014, 21:33)
Zdravím Vás, je až paradoxní kam se nastolené téma dostane. Nebýt p.ing.Milana Blahovského, který emoce, nesrovnalosti v otázkách a odpovědích narovná, což potvrzuji poslední příspěvky, stačilo by zde pouze napsat a probralo by se vše. Proč se nevyjadřujete pouze k zadanému tématu ?
Dušan Konečný (10.02.2014, 00:00)
Milan Blahovský (10.02.2014, 10:24)
Dušan, bolo by vhodné dať právo výpočtárom vložiť do databázy svoje trate či to v ČR alebo Nemecku či PL aby si mohli kontrolovať podmienky pri tvorbe plánov v OZ. Nemusíš potom vkladať také miesta, ktoré sa ani neletia.
Milan Blahovský (10.02.2014, 21:23)
Pridaj mazanie chovateľa v ZO, prechod sa dá urobiť cez úpravu - prepis čísla ZO, ale mám prípady kedy je jeden chovateľ v dvoch ZO.
Milan Blahovský (12.02.2014, 13:42)
Asi začnem upratovať , téma je Nový výpočtový program !!!
Július Vida (12.02.2014, 14:41)
Pri tom upratovaní nezabudni doplniť na tejto stránke chýbajúce národné preteky Oostende, VCS Gotha ako i Cheb KM chovateľov SR za rok 2013. Na tie sa akosi zabúda.
Milan Blahovský (12.02.2014, 15:00)
Otvor si stránku www.szchph.sk
Vilém Černý (12.02.2014, 20:36)
Zdravím Vás, zdá se, že přísloví "....kdo nepochopí toho nakopni" - opravdu platí a potom se to srovná !
Dušan Konečný (28.02.2014, 16:44)
Dokoncene nastroje pre spravovanie evidencie holubov a pretekovych planov OZ. Registrovanym vypoctarom boli poslane detailne informacie. OZ, ktore zatial nemaju zaregistrovaneho vypoctara: OZ Ruzomberok OZ Kysucké Nové Mesto OZ Liptovský Mikuláš OZ Brezno OZ Bytča OZ Prešov OZ Košice OZ Bardejov Co nasleduje: Vytvorenie pretekovych planov OZ Definicia regionov Vytvorenie pretekovych planov regionov a narodnych pretekov Urcenie suvisiacich pretekov OZ -> Region Definicia typov vysledkov (NP, regiony, OZ, pasma, kluby) Praca so specialnymi organizaciami (MDKS, PKKT...) Vytvorenie manualov pre import udajov [%sig%]
Dušan Konečný (10.03.2014, 15:01)
Prerobeny pouzivatelsky system - prihlasenie, registracia, zmena hesla, parovanie konta - sucasti prehodene pod novy dizajn, zjednodusena zmena hesla pri zabudnuti, prihlasovanie pomocou e-mailovej adresy namiesto pouzivatelskeho mena. Tu este ostava dokoncit pridavanie fotografii chovatelov pre vysledky - obrazok si bude moct pridat registrovany chovatel so sparovanym kontom alebo klubovy/oblastny vypoctar. Pripravene to bude zrejme az v aprili. Vytvaranie regionov - potrebujem zoznam deklarovanych regionov pre 2014. Nie vsetkych, iba tych najvacsich celkov Zatial mam: Zapadoslovensky, Malokarpatsky, Sever, Spis, Saris. Najlepsie by bolo, keby mal kazdy region vlastny nazov. Ku kazdemu najvacsiemu regionu by mal bmat pridelene pravomoci jeden alebo viac vypoctarov (podla dohody) Ulohy vypoctara pri regione su: 1/ Vytvorit pretekovy plan regionu 2/ Zadefinovat suvisiace preteky pre jednotlive preteky regionu: Regionalny pretek-> preteky zucastnenych OZ 3/ pocas sezony spustit vypocet/prepocet regionalnych vysledkov po nahodeni (1 kliknutie/pretek) Odkazy: S Milanom spolupracujeme na vytvoreni priamych odkazov z hlavnej stranky SZ priamo na vysledky na mypigeons.eu Pre organizacie na mypigeons.eu je mozne pridat odkazy na vlastne webove stranky. Dnes som pridal odkazy pre organizacie, ktorych weby som nasiel. Ak by boli nejake neaktualne, alebo chybajuce, staci mi napisat na holubar@holubar.sk Odkazy na stranky organizacii sa zobrazuju priamo na stranke s vysledkami Caste otazky, ci tvrdenia: 1/ Nefunguje mi databaza chovatelov ani vypocet vzdialenosti, nenacitava mi zaznamy, stranka nereaguje a/ Ak Vam nastroje predtym fungovali a prestali, malo by stacit niekolko krat za sebou stlacit klavesu F5. V tychto dnoch prebiehaju pomerne caste zmeny skriptov, prehliadace maju tendenciu pamatat si stare verzie, co moze sposobit neocakavane chyby. Nutene obnovenie prinuti prehliadac nacitat najnovsie skripty. Akonahle budu nastroje vyladene, taketo problemy by sa nemali vyskytovat b/ Ak Vam nastroje vobec nefungovali ani nefunguju, uistite sa, ze pouzivate moderny prehliadac. Podporovane su vsetky novodobe prehliadace a stranky by sa mali bez problemov zobrazovat a pracovat aj na mobilnych zariadeniach. Problemy mozete mat najma pri pouziti starych verzii Internet Explorer - 8 a nizsie. Pri nich nie je mozne garantovat korektnu funkcionalitu 2/ Je pravda, ze do tohoto programu si musia nahadzovat udaje kluby? Nie, nemusia. To, ze to program umoznuje neznamena, ze to tak musi byt. Decentralizovane nahadzovanie je organizacnou zalezitostou kazdeho OZ. 3/ Potrebujeme pre pouzivanie tohto programu v klube pocitac a internet? Nie, cely postup s pretekovou dokumentaciou ostava presne podla platnej dokumentacie SZCHPH. Vytlacene doletove listy mozete nadalej posielat vypoctarovi alebo spracovavat ako doteraz. Program vsak umoznuje elektronicky import z niektorych typov eks. Ak mate v klube pocitac, pomocou ktoreho dokazete stiahnut udaje o doletoch z EKS v elektronickej podobe, vyrazne pomozete Vasmu vypoctarovi s rychlostou a presnostou vysledkov. Ak mate v klube dokonca aj moznost pripojit sa na internet (napr. pomocou mobilneho internetu), existuje moznost nahrat udaje stiahnute z EKS priamo na web po otvoreni hodin a vypocitat si klubove vysledky (ci je to hudba buducnosti, alebo realita je len na chovateloch) Program Vas vsak nijak priamo nenuti zabezpecovat novu techniku, iba dava moznost ju vyuzit. 4/ Umoznuje program lahsie podvadzat pri manipulacii s doletmi? Asi tak ako kazdy iny program, ktory umoznuje rucne zadavenie udajov. Vedenie pretekovej dokumentacie sa vsak nemeni a vsetky nahodene dolety je mozne skontrolovat. Program ponuka tyzdenny prepocet sutaznych kategorii a tym dava kontrolnym komisiam moznost priebezne sa sustredit na holuby v poprednych prieckach tabuliek, co by malo moznosti podvodov vyrazne zredukovat a zvysit transaprenciu vysledkov. [%sig%]
Dušan Konečný (11.03.2014, 22:40)
1/ Pridana moznost vyhladania konkretneho chovatela vo vysledkoch (vyledky preteku zoradene podla chovatelov) - vyhladavanie podla mena. Pomoze najma pri objemnych vysledkoch (narodne, regionalne) 2/ V pretekovych planoch organizacii pribudla ikona pre zobrazenie detailu pre dane vypustacie miesto a datum - po kliknuti sa zobrazi zoznam organizacii, ktore tam v ten den planuju vypustenie holubov. Ked sa zadefinuju spolocne preteky, pribudne k zucastnenym organizaciam aj symbol oznacujuci, ci bude pretek vyhodnoteny v spolocnych vysledkoch alebo nie
Dušan Konečný (13.03.2014, 13:52)
Dalsi uzitocny nastroj: Vypustacie miesta Nastroj je dostupny z horneho menu pod polozkou Nastroje. Pomoct by mal najma startovacim komisiam, ktore si mozu pozriet, ci sa s niekym stretnu na danom mieste (ak sa nejedna o spolocny pretek) a dohodnut si podmienky vypustenia. Zobrazi zoznam pouzitych vypustacich miest pre aktualnu sezonu s poctom pretekov, ktore budu odtial vypustene, zoradi ich podla vytazenosti. Pre kazde pouzite vypustacie miesto umoznuje zobrazit: - celkovy pocet planovanych vypusteni pre sezonu (1 OZ = 1 vypustenie ) - zoznam organizacii, ktore tam maju planovany pretek, zoradeny podla datumu - odkaz pre zobrazenie vypustacieho miesta na mape - pouzite suradnice - pre miesta so zobrazenou informacnou ikonou sa po umiestneni kurzora na nazov miesta zobrazi dodatocny popis k vypustaciemu miestu Udaje su dynamicky natahovane z vytvorenych pretekovych planov OZ, kazda zmena sa premieta do prehladu automaticky. V pripade problemov, chyb alebo navrhov na vylepsenie staci napisat
Dušan Konečný (15.03.2014, 02:10)
Vytvorena moznost prepojenia regionalnych/narodnych a oblastnych pretekov. Prepojenie sa zobrazuje aj v pretekovych planoch. Viac informacii [%sig%]
Milan Blahovský (15.03.2014, 09:41)
Dobrá práca Dušan. Ako vidím do neskorej noci tu niečo chovateľom pripravuješ, ale čo z toho keď väčšina výpočtárov akosi slimačím tempom napreduje v skladaní plánov ( je možné, že niektoré OZ ešte nemajú jasno čo poletia a s kým...) a ťažko sa testujú tvoje kroky, keď chýbajú podklady. OZ Košice,Prešov a Bardejov ešte nemajú výpočtárov ? Čo nevidieť tu budú preteky a potom sa naháňať na poslednú chvíľu asi nebude príliš ideálne.
Ivan Oravec (15.03.2014, 10:00)
Ešte doladiť nepresne zameranie súradníc niektorých OZ CHPH Senica,P.Bystrica,Topoľčany,Kysucke Nové Mesto,Brezno,Bytča,Kežmarok,L.Mikuláš,Terchová,Zvolen,Čadca,Žilina (absencia desatinnej čiarky v súradniciach) a bude to paráda.
Dušan Konečný (15.03.2014, 21:00)
OZ Bardejov caka na oficialne potvrdenie SZCHPH, ze bude program v sezone 2014 pouzity. OZ Presov uz ma v databaze aktualne zaznamy chovatelov, v kratkom case by malo pribudnut aj OZ Kosice. OZ KNM a Brezno zatial nepotvrdili vypoctara. Ziadne informacie zatial nemam z OZ Bytca.
Dušan Konečný (18.03.2014, 00:21)
Pridana podpora pre sportove kluby: - sportove kluby boli pridane do programu (TKDT, MDKS, KKTS) - je mozne pre ne vytvorit pretekove plany - je mozne spravovat zoznamy clenov (princip opisany v navode pre spravu databazy - posledny odstavec) - pridani clenovia sa budu zobrazovat aj v databaze chovatelov (sportove kluby su na vyber medzi organizaciami na konci zoznamu) - pridana moznost vybrat sportovy klub pre vypocet vzdialenosti z oficialnych vypustacich miest [%sig%]
Dušan Konečný (21.03.2014, 11:13)
Na zakladnej stranke so zoznamom organizacii pribudli dve tlacidla - nastavenie zobrazenia. Je mozne zvolit si tabulkove zobrazenie zoznamu organizacii, ktore je kompaktnejsie a lahsie sa v nom orientuje. Pri zmene nastaveni si prehliadac pamata nastavenie aj pre buduce navstevy (pokial nie su vypnute cookies) [%sig%]
Milan Blahovský (08.04.2014, 19:56)
Tak ako Bytča ???? PS: ak by ste mali kontakt na vypoctara alebo funkcionarov OZ Bytca, skuste im prosim pripomenut, ze zatial nikto nema pravomoci pre ich organizaciu a nema kto urobit vsetky potrebne ukony pre zaradenie ich chovatelov do vypoctov.
Dušan Konečný (08.05.2014, 17:52)
Dnes bolo opravene priebezne poradie v regionoch a zaroven vypocet regionalnych vysledkov. Nechal som vypocitat vysledky R3 (NR + Sered) pre Zapadoslovensky region a R1 pre Podunajsky region (SU + KN) Prosim o kontrolu a v pripade chyb/nedostatkov ich nahlasenie Pre dalsie regionalne preteky uz bude mozne sledovat priebezne poradie hned pri nahadzovani udajov aj v ramci regionov. Stav importu dat pri priebeznych vysledkoch (zelene stlpce) nahradim pri regionoch prehladom OZ namiesto ZO. Este par veci doladit a zacnu aj priebezne vypocty MS a rocnych kategorii
Dušan Konečný (10.05.2014, 11:49)
Pridana moznost zmenit/pridat si fotografiu do vysledkov. Fotografiu moze pridat vypoctar alebo chovatel, ktory je zaregistrovany a ma sparovane konto. Zmena fotografie cez Horne menu -> Nastroje -> Nastavenia [%sig%]
Dušan Jánošík (26.05.2014, 07:25)
Vypúšťacie miesto Ružomberok sa zobrazuje na vodnej hladine Liptovská Mara ,žeby to bola príprava na TS-Derby Arona na Tenerife
Ivan Oravec (26.05.2014, 07:38)
Kontaktujte štartera....
Dušan Konečný (26.05.2014, 10:14)
Podla nahodenych pretekovych planov by tam mali pustat mlade holuby zo Sabinova v auguste. Dovtedy je dost casu na opravu. Opravu je potrebne nahlasit na SZCHPH, odkial nasledne pride pokyn na korekciu vo vypoctovom programe
Ivan Oravec (26.05.2014, 13:03)
Chcem poďakovať Ing. Dušanovi Konečnému za program pre výpočet výsledkov poštových holubov MyPigeons . Export údajov z EKS TIPES funguje na 100% Ivan Oravec výpočtár ZO Chtelnica a OZ Pezinok.
Dušan Konečný (31.05.2014, 15:17)
Vcera v noci bol dokonceny celoslovensky prepocet rocnych kategorii. Poradie najlepsich holubov najdete bud pod SZCHPH alebo pod regionmi a OZ v casti Oficialne sutaze. Aktualne boli pocitane kategorie Vykon H + A, kat. F a H. System je nakonfigurovany na automaticky prepocet poradia raz za 24 hodin medzi 02:00 a 06:00, kazde rano je mozne prezriet cerstve poradie v ramci vsetkych celkov, ktore by malo reflektovat aj posledne prepocty vysledkov, upravy doletov a pod. - z predchadzajuceho dna. V kategoriach sa zobrazuje vzdy najlepsich 500 holubov v ramci vybraneho celku. Zajtra rano by malo byt dostupne aj prve poradie MSKT + MSST, buduci tyzden uz budu prve udaje aj pre MSDT. Do 2 tyzdnov pribudne podpora aj pre Intermajstrovstvo 2014. 2-rocne kategorie budu doplnane priebezne. Prejst na kategorie pre SZCHPH [%sig%]
Dušan Konečný (01.06.2014, 00:46)
Ak sa nic nestane rano budu dostupne prve priebezne poradia MSKT, MSST,MS Rociakov, simulacia prebehla v poriadku. Kedze sezona este nie je ani v polovici, mame malo holubov, ktore splnaju minimalne poziadavky MS. Pre ucely vypoctu priebezneho poradia boli minimalne pocty pretekov docasne ponizene nasledovne: MSKT: 5 holubov po 4 preteky MSST: 5 holubov po 2 preteky MS ROC: 4 holuby po 3 preteky S pribudajucimi pretekmi budu parametre postupne zvysovane az na hodnoty oficialnych propozicii. Pozn.: Aby prebehol vypocet na urovni OZ, vypoctari musia vybrat preteky, z ktorych budu kategorie MS pocitane (podla oficialnej deklaracie). Pre kazdeho holuba je mozne skontrolovat, ktore preteky sa mu do kategorie rataju, preto prosim overte, ci tam nie su preteky, ktore su mimo deklaracii - predidete tak neprijemnym prekvapeniam pri uzavierke MS. Na nedostatky upozornite Vasho vypoctara
Dušan Konečný (07.06.2014, 10:15)
Novinka - pridavanie doletov / vypocet rychlosti / zoradenie prvych holubov v realnom case Medzi odstartovanim preteku a importom prvych udajov vypoctarom je mozne manualne zadavat dolety holubov (chovatel + cas doletu) pre ucely vypoctu rychlosti / poradia prvych holubov v oblasti a pri regionalnych pretekoch aj v regione Pre narodne preteky (v ramci narodneho poradia) pridavaju hlasene holuby koordinatori SZ, ak vsetko pojde ako ma, zajtra by sme tak mali vidiet prve hlasene holuby pre pretek KM Cheb ~ Krajkova Zobrazit manual
Dušan Konečný (03.07.2014, 17:33)
Pri zobrazeni kategorii MS v ramci oblastnych zdruzeni sa na pravej strane oddnes zobrazuje aj zoznam deklarovanych pretekov pre danu kategoriu. Vypoctarom sa tu zobrazuje zaroven aj tlacidlo pre upravu vyberu (podobne ako v administracii sutazi) Da sa tak jednoducho skontrolovat, ci Vas vypoctar nastavil v programe spravne preteky podla deklaracie Vasho OZ. Priklad: MS ST OZ Bratislava Ak niektora z kategorii u Vas nie je vobec pocitana a neda sa ju zobrazit, znamena to, ze v programe nemate vybrane ziadne preteky.
Dušan Konečný (07.07.2014, 12:47)
Aktualizovany system zobrazovania prvych holubnikov na mape: 1/ prvych chovatelov na mape je mozne zobrazit pre ktorekolvek vypocitane vysledky, oddnes aj pre priebezne poradie + hlasene dolety 2/ opravene zobrazenie pre vysledky, kde je menej chovatelov ako 10 3/ legenda zobrazuje poradie najlepsieho priletenho holuba pre chovatela, meno chovatela, vzdialenost na holubnik 4/ na body na mape je mozne kliknut, nad bodom sa zobrazi info z legendy Do hlasenych doletov boli zaroven doplnene odkazy pre rychly presun na poradie v regione alebo inom OZ (plati pre regionalne preteky) Priklad: Hlasene dolety z NP Cheb ~ Krajkova Pozn: Pod SZCHPH sa zobrazuju iba oficialne hlasene dolety zadane funkcionarmi SZ / u nas Dusan Kasan, pod regionmi sa zobrazuje spojene poradie z jednotlivych OZ, kde si mozu hlasene dolety pridavat aj sami chovatelia. [%sig%]
Dušan Konečný (12.07.2014, 00:54)
Dokonceny vypocet poradia pre Intermajstrovstvo 2014 Ukazka z OZ Bratislava Tymto by som rad poprosil funkcionarov OZ, kde su prihlaseni chovatelia, aby svojim vypoctarom dorucili zoznam prihlasenych chovatelov a zoznam deklarovanych pretekov, aby mohli sutaz pre Vase OZ spravne nastavit. Vypocet bude prebiehat denne, podobne ako kategorie MS, po dotiahnuti detailov bude sutaz pridana aj pod SZCHPH pre zobrazenie celozvazoveho poradia
Dušan Konečný (18.07.2014, 17:23)
Opravene narodne poradie pre Intermajstrovstvo 2014 opravena moznost zobrazit preteky pre chovatelov mimo Top 10 [%sig%]
Dušan Konečný (04.08.2014, 16:57)
1/ Nove moznosti tlace vysledkov: Vysledky podla chovatelov je mozne filtrovat podla ZO alebo podla mena chovatela - vysledky hladania sa premietnu aj do verzie pre tlac - je mozne vytlacit oblastne vysledky iba s chovatelmi konkretnej ZO - alebo vytlacit hlavicku vysledkov + vysledky konkretneho chovatela = vhodne pre chovatelov, ktori si chcu archivovat svoje vysledky v tlacenej podobe a nechcu tlacit cele vysledky 2/ Opraveny vypocet percentualnej uspesnosti. V poradi sa zobrazuju chovatelom vsetky holuby, ktore nasadili (aj z pretekov, kde neumiestnili), na konci tabulky su aj chovatelia, ktori v sezone neumiestnili ani jedneho holuba, no na preteky nasadzali. Priklad: Percentualna uspesnost OZ BA 2014 3/ V hornom menu pribudla polozka "Moje holuby". Kazdy chovatel, ktory je zaregistrovany a ma sparovane konto ma moznost zobrazit si zoznam vsetkych jeho holubov, ktore sa objavili vo vysledkoch alebo boli nahodene vypoctarmi spolu so suhrnnymi poctami cien, kilometrov a priemerneho umiestnenia v %. Podla spomenutych parametrov je mozne holuby aj zoradovat. Na kazdeho holuba je mozne kliknut a zobrazit si jeho suhrnne vykony pre ktorykolvek typ vysledkov, kde sa holub objavil 4/ Program podporuje vypocet bodoveho majstrovstva s moznostou vyskrtnutia najslabsieho preteku. Pre chovatelov, ktori sa zucastnili vsetkych pretekov vyradi ich bodovo najslabsi pretek, pre tych, ktori sa nezucastnili celeho planu pocita body bez zmeny. Pre aktivaciu takejto moznosti vypoctu kontaktujte Vasho vypoctara
Juraj Tahotný (05.08.2014, 13:00)
Pan Konečny ten vaš program nema chybu .Super posunuli ste slovenske holubarstvo ovela dopredu dik za všetkych.
Dušan Konečný (07.08.2014, 18:20)
1/ Do zobrazenia bodoveho majstrovstva (Organizacia -> interne sutaze -> Bodove majstrovstvo) pribudla moznost zobrazit detail pre kazdeho chovatela = zoznam pretekov s bodovymi ziskami, minimum/maximum a sucet bodov pre jednoduchsiu kontrolu 2/ V sekcii Moje holuby pribudlo tlacidlo pre tlac zoznamu - vygeneruje PDF subor, ktory je optimalizovany pre uspornejsiu a prehladnejsiu tlac zoznamu holubov Jedna, mozno dolezita poznamka - pocty uspesnych pretekov pre holuby platia pre oficialne vysledky podla FCI, nie interne ani experimentalne Pre chovatelov, ktori nevedia robit s internetom budu moct vytlacit zoznam ich holubov vypoctari, to vsak az buduci tyzden, napisem, ked to bude pripravene
Dušan Konečný (14.08.2014, 15:06)
Oddnes maju vypoctari moznost zobrazit a vytlacit zoznam holubov pre vsetkych chovatelov z organizacii, ktorym spracuvaju vysledky.
Dušan Konečný (29.08.2014, 22:32)
Vcera/dnes pribudla na stranky organizacii sekcia "Statistiky", v nej zatial polozka "Prve ceny". Umoznuje zobrazit: 1/ rychly prehlad ziskanych prvych cien pre organizaciu (tabulka s chovatelmi, ZO, konkurencia) pre vsetky typy vysledkov 2/ suhrnne tabulky podla chovatelov a ZO 3/ moznost filtrovat podla ZO Priklad: Prve ceny OZ Nitra [%sig%]
Dušan Konečný (02.09.2014, 12:27)
Dnes v noci boli spustene prve vypocty kat. F a MS - mlade holuby Priebezne poradie v ramci SZCHPH: Kategoria F - Eso mlada Majstrovstvo Slovenska - mlade holuby

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené