farba krúžkov

Marián Kočíšek (22.01.2014, 00:13)
Ťažko nájsť slušné slovo na označenie toho/tých, ktorí spôsobili a dopustili, že farba rodových krúžkov je v tomto roku taká istá ako v roku 2013, mohol by to prosím aspoň niekto vysvetliť? [%sig%]
Štefan Nochta (22.01.2014, 05:56)
Ja osobne vo farbe krúžkov nevidím žiadny problém. V minulosti, keď ešte boli hliníkové krúžky, nebolo čo riešiť...........Taktiež i MDKS má každoročne žlté krúžky a nikomu to nerobí problém. Myslím si, že ten, kto pozná svoje holuby, tomu farba krúžku nevadí......môj názor..
Milan Blahovský (22.01.2014, 08:10)
Farba krúžkov je jednotná vo všetkých zväzových krajinách FCI, je našou smolou, že sme ich mali aj minulý rok také isté. Ak môžem poradiť krúžkujte tento rok na opačnú nohu ako v minulej sezóne. Aspoň doma to takto po roku dešifrujete. No a to menej slušné slovo si kľudne pustite z úst v súkromí. Je možné že sa vám uľaví.
Marián Kočíšek (22.01.2014, 13:27)
Vďaka za vysvetlenie p. Blahovský, čo už; aj to krúžkovanie na opačnú nohu je dobrá rada. ............ V minulosti som mal od rodičov Š 105, bolo to dobré auto, ale už by som sa ku nemu nerád vracal. [%sig%]
Milan Blahovský (22.01.2014, 13:45)
Ja 110 od svokra, užil som si srandy tiež....spomienky ostali.
Ján Hrnko (25.01.2014, 13:51)
Nemǒžem sa dopatrať prečo mi neprišiel časopis letu zdar ,Vždy prišiel okolo 15 teho a ani mailom ani telefónom sa mi to nedarí zistiť ak niekto vie bol by som rád keby podal informáciu ! Ďakujem.
František Šimko (25.01.2014, 17:43)
Žeby p. Matuška Stanislav?
Milan Vrška (25.01.2014, 17:56)
Včera som časopis dostal !!!
Ján Hrnko (27.01.2014, 08:15)
Pán Šimko treba pozornejsie čítať Z mojej otázky jasne vyplýva že som to skúšal ako mi radite .vdaka .
Daniel Krajcik (01.02.2014, 16:07)
Schvalene farby rodovych obrucok do r. 2020: rok - farba - kod 2015 - strieborna - 428C 2016 - bronzova - 7616C 2017 - cervena - 185C 2018 - zelena - 3395C 2019 - modra - 299C 2020 - zlta - 113C [%sig%]
Zdeňek Adamík (02.02.2014, 08:41)
Předpokládám podle kódů že se jedná o barevnici Pantone. K barvám nemá smyslu se vyjadřovat, jednak už byly schválené a za druhé každý to vidíme jinak. Barva čísel, písmen bude potom jaká?
Pavol Ondko (02.02.2014, 09:58)
Dobry den. Ja som kupil kruzky kde oznacenie FCI vobec nieje,len akysi vytvor od umelca ktory sa neda urcit, rozoznat.Farba........... Podla mna zmatok. Ondko Bardejov
Milan Blahovský (02.02.2014, 10:50)
Krúžky sa nekupujú po trhoch či výstavach, krúžky sa distribuujú prostredníctvom Zväzov na základe objednávok ZO. Na obrúčkach nie je iba nápis FCI , je tam logo FCI so samotným textom FCI, samozrejme je to zmenšené a tým pádom možno menej čitateľné. Pri zväčšení zreteľné. Farba identická s CZ,CU, písmo rozdielne u CZ , CZ trocha vyššie, tenšie plexi, zrejme iný výrobca.
Ivan Oravec (02.02.2014, 13:59)
Znak FCI na r.obručke: [%sig%]
Jozef Čuboň (02.02.2014, 16:10)
Krúžky sa ozaj nekupujú po trhoch, či výstavach, ale taký znak, ako sa vydaril na naších krúžkoch sa len tak nevidí. Pozeral som ho i cez lupu, ale akosi sa mi ten znak FCI nepodarilo rozluštiť. Taktiež neviem pochopiť, prečo naše krúžky napr. v porovnaní s ČR sú každý rok drahšie. Je to snaď kvalitnejším materiálom? Znak na ních je tento rok ozaj zvláštny. Že by preto bola cena znova vyššia? Pred rokom sme chápali to, že cena bola navýšená z dôvodu Stredoeuropskej výstavy. Ospravedlním sa, ak napríklad cena krúžkov z dôvodu konania takejto výstavy v ČR bude porovnateľná. Ak bude cena znova u nás vyššia, prosím vysvetlite to.
Ivan Oravec (02.02.2014, 17:22)
Myslím si že logo FCI bol perfektne pripravené len výrobca použil malé rozlíšenie tlačiarne (dpi)
Zdeňek Adamík (02.02.2014, 17:52)
Je to možné, škoda že výrobce tyto stránky nečte, aby se případně mohl bránit nebo svoji chybu omluvit. Stále jsem se ale nedověděl jaká barva písma bude v jednotlivých letech použita. Odpovídající kontrast vůči podbarvení není zanedbaelnou záležitostí. Nebo snad nebyla určena a nebyly podepsány referenční vzorky? Asi ne když tady MB tvrdí že i síla (tloušťka) použitého plexiskla je rozdílná. Asi se nedožiju toho kdy už se to někdo naučí.
Július Krško (02.02.2014, 17:55)
Pán Čuboň u nás sa predávali po 0,20 Euro, čo je oproti ruku 2012 menej.
Jozef Čuboň (02.02.2014, 18:24)
U nás sa predávali po 0,29 E, čo je viac, ako pred rokom. Preto som sa o tom zmienil.
Milan Blahovský (02.02.2014, 18:31)
Asi aj vaša OZ chce robiť nejakú slušnú výstavu v budúcnosti :-o))))))))
Miloš Boron (03.02.2014, 07:08)
Chcel by som vydieť Belgicke- Holanské krúžky či tiež majú tak zdeformovaný znak FCI. Kto vie ako reagoval prezident FCI. Je to na reklamáciu.
Marián Rešutík (03.02.2014, 08:42)
Ja osobne som si prezrel nahmatkovo par kruzkov a ja v tom chybu nevidim....nepotrebujem lupu a vidim to pekne...a myslim ze to nieje tak podstatne na tom kruzku aby sme tu okolo toho plakali a reklamovali to...ked boli dopraskane kruzky,tak ste mali dovod tu plakat nad tym cele dni....
Miloš Boron (03.02.2014, 09:20)
Nemám ešte krúžky takže to neviem osobne posúdiť je to len pohľad z fotografie no a pár rokov budú mať hodnotu Pikasa.
Pavel Ostrolucký (03.02.2014, 14:31)
Tohoto ročné krúžky sú celkom dobré, musíte uznať, že farba je len vecou náhody, že sme mali aj minulý rok rovnakú. Oproti minuločným sa zlepšila čitateľnosť roku krúžku, klubu a aj číslice sú lepšie viditeľné - týka sa to najmä starších chovateľov PH čo používajú okuliare na čítanie. To že hrúbka krúžku je naozaj dosť hrubá a s malými kazmi na obvode má aj výhodu - nebudú tak rýchlo praskať ako vlaňajšie. Čo sa týka zahraničných krúžkov ako napr. Belg., NL a pod. - tak tie sú úplne konštrukčne ináč riešené, lebo majú na jeho obvode zabudovaný držiak na čípy - čo je u nás zatiaľ len v dobe svov a rozprávok o západe, my sme zatiaľ ešte len v čakacej dobe na roky budúce!
Marek Hnilicka (03.02.2014, 17:28)
Porovnal jsem znak - logo FCI na kroužcích CZ a SK, musím konstatovat, že na obou je logo zcela odlišné. Na kroužcích CZ je čitelnější. Velikost písma na CZ kroužcích je větší, ale tenčí. Na první dojem se mi zdají SK kroužky, byť s o trochu menším písmem čitelnější. Po zmáčnutí mezi prsty CZ kroužek zapruží (vratná deformace), SK kroužek se ani nehne. Hnilička
Daniel Krajcik (03.02.2014, 18:36)
Na svete je niekolko producentov rodovych obrucok. Aby sme sa vyhli problemom v buducnosti (uz sme si v minulosti par problemov preskakali ... a nielen my), tak FCI pracuje na dokumente s nazvom "minimalne technicke kriteria pre rodove obrucky". Tieto bude musiet KAZDY vyrobca respektovat. Pan Ostrolucky, Belgicania davno prekliali dobu ked mali tzv. cipove kruzky. Dnes ich kvoli mnohym problemom, ktore priniesli, uz druhy rok nevyuzivaju. V case ked vedenie SZCHPH bolo osocovane za to, ze svojim chovatelom naposkytuje moznost slobodneho vyberu (t.j. moznost objednania si i tzv. iCom-kruzkov), v Belgicku pravnici studovali moznosti o najrychlejsej vypovede dlhodobeho kontraktu medzi Belgickou federaciou a vyrobcom iCom-kruzkov. System tzv. combi-ringov (vystupujuce vratka resp. lista na nasunutie cipu) sa pouziva v Holandsku a v Taliansku a uspokojuje zase len tych, ktori pouzivaju system, ktory tieto nasuvne cipy produkuje (myslim, ze prvy s tym prisiel Unikon a mam dojem, ze taketo cipy robi i Tipes). Ked sa v Holandsku spytate ako su chovatelia spokojni, tak odpoved je casto negativna. Casto sa tieto "vratka" odlomia. Pocas jednej navstevy som pri prehliadke holubov v jednom oddeleni napocital snad 10 holubov (z cca 80), ktore mali kruzok prave takto poskodeny.
Pavel Ostrolucký (04.02.2014, 07:22)
Danko ďakujem za odpoveď - čo z toho vyplýva - snáď je na svete len jedna vec dokonalá a tá i keď sa často používa sa vôbec nederie a už veľa z nich sa práve kvôli tejto dokonalosti poriadne nabalilo !

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené