Pro pomaleji chápající

Zdeňek Adamík (12.11.2013, 12:35)
DISKUZNÉ FÓRUM - diskuzné je odvozeno od slovesa diskutovat. Dají se tolerovat i příbuzná témata, ale obchodní aktivity patří zcela jistě někam jinam....... Můj názor.
Oldrich Savara (12.11.2013, 16:08)
Ahoj Zdeňku. Máš pravdu, diskusia je jedna vec a predaj druhá. Ale hceš tým povedať, že by mal chovateľ čo chce niečo získať ísť cestou cez veľmi drahé fotografie, v niektorých našich dražbách ?
Zdeňek Adamík (12.11.2013, 18:23)
Ne to nechci, jen bych si přál, aby tady na těchto stránkách byla sekce prodej samostatně. Stejně tak jako zalétlé holuby. Zkrátka obojí na první klik - v jednoduchosti je krása.
Peter Vavrek (12.11.2013, 18:32)
Úplne s Vami súhlasím p.Adamik že tu na tomto DF by sa malo diskutovať !!! Teraz pred zasadaním VZ a návrhu prezídia SZ o zvýšení členského poplatku na rok 2014 na 8 Eur ,mohlo by sa o tom diskutovať ,že kvôli čomu sa zdvojnásobuje poplatok ? ak na stránke SZ CHPH sú zverejnené stanovy SZ ,výsledky OZ a iné potrebné dokumenty pre členov . Môj názor je , že za tie 4 Eura čo dostávame brožúrku pre chovateľa na daný rok je postačujúci aj naďalej . Minimálne ak by sa to zvýšilo tak iba napr.na5 Eur 8 Eur podľa mňa je už veľa ,t.j. môj názor a zaujímal by ma aj názor ostatných chovateľov na SK ku poplatku členského.
Jozef Obselka (12.11.2013, 20:29)
Chapal by som to pred nejakou spolocenskou udalostou ako bola Olympiada, ale takto, ibaze by sme zisklali doveru a budeme ju organizovat este raz.... Uz aj tak to maju chovatelia drahe a navyse je tu vekovy priemer, cize dochodcovia.... tu je to snad jasne.
Zdeňek Adamík (13.11.2013, 07:16)
My sice brožurku nedostáváme, já osobně po ní ani netoužím, ale poplatek máme 100,-- CZK. Tedy přibližně 3,75 Eura.
Tibor Balogh (13.11.2013, 07:27)
Tých 8€ to je uz vydieranie, ani doteraz sme za tie 4€ od SZ nic nedostali a teraz za 8€ a brozurku to je úbohé.
Robert Molnár (13.11.2013, 10:34)
Zdravim vas.neviem co je na tom pravdy ale SZ chce kupit nejaku budovu v kezmarku. Ked uz tak preco v kezmarku. A na ake ucely. S pozdravom robo m.
Zdeňek Adamík (13.11.2013, 16:38)
Tak Svaz by měl mít svoje sídlo, svoji pevnou adresu. Velikost toho objektu, umístění, náklady spojené s jeho pořízením, náklady na jeho údržbu a provoz by měly být zveřejněny a podrobeny veřejné diskuzi. Nebo že by ho členové Prezidia pořídili ze svého a následně darovali Svazu (i tak by někdo patrně musel odvést darovací daň)? I to je samozřejmě možné. Za tohoto předpokladu pak ať rozhodnou sami. Bude to, kromě nákladů na provoz, z jejich peněženky.
Ľubomír Janda (13.11.2013, 18:00)
Transparentnosť v hospodárení je vôbec silnou stránkou nášho Prezídia. Radšej ale späť k členským príspevkom pre rok 2014, ktoré schválil spomínaný orgán na svojom rokovaní v dňoch 18. a 19. októbra 2013. K bodu č. 4 programu rokovania, cit. zo zápisnice: "Návrh prezídia SZ CHPH je 8 eur. Za to člen dostane: 1./ Brožúru dokumentov SZ CHPH – stanovy a všetky poriadky, 2./ Zápisník chovateľa – formát A5, 3./ Výsledkovú brožúru za rok 2014- Poradie MS, NP (prvých 100 chovateľov), poradie majstrovstiev OZ – prvých 50 chovateľov, 4./ Dve čísla informačného spravodaja. V prvom čísle bude podrobný harmonogram všetkých úloh na rok 2014 a termíny úloh narok 2014.“ Jednoducho samé dobré veci, ... čo už, mohlo to dopadnúť horšie, ... je len otázkou, či sa s praktikami nápadne pripomínajúcimi „šmejdov“ stotožní aj členská základňa! Letu zdar! Ľ.J.
Miroslav Ďurana (13.11.2013, 19:14)
Konečne aj v parlamente sa rozhodli bojovať proti šmejdom.Dúfam,že sa to týka aj tých našich.A hlavne nech komisia pre mládež pritiahne ešte viac nových členov.
Martin Polovka (14.11.2013, 04:29)
Dobré ráno p. Janda a p. Ďurana. Zrejme bude zrušený Internet preto to nechápete. Matematika je jednoduchá, dva čísla spravodaja x 4000 členov. Som celý život elektrikár preto si dovolím prirovnanie. Porovnať internet so spravodajom je ako konkurovať sviečku s modernej žiarovke. Že prišiel niekto s takým návrhom, tomu sa nedivím. Smutný som z toho že, nikto nepovedal to že dotovať sviečky je nezmysel. Iste je zložité hľadať prostriedky na činnosť zväzu a je jednoduchšie to navaliť na dôchodcovskú základnú. Je rozdiel 4 tisíc či 40 tisíc členov. Len ak tie prostriedky nemáme či ich nevieme zaistiť napr. od sponzorov, musíme sa zakryť perinou na akú máme. Po čase som si zaplatil členské, ale vidím že som sa z minulosti nepoučil.
František Šimko (14.11.2013, 08:46)
Ja osobne o tie tlačoviny nestojím , ani ich nevyužívam. Mam prehľad o holuboch na jednom formáte A4. Len sa divím že aj tí dôchodcovia či s s minimom za také zvýšenie členského. Ja by som navrhoval prijaté zrušiť a poplatok vyrúbiť ako 1 % z príjmu.
Eduard Buček (14.11.2013, 09:05)
1.Jednoduchšia otázka 4 eura bolo málo ? 2. Tie ďalšie budú použité na....... ? 3. Radi by sme videli tu v diskusii správu pokladné o hospodárení za rok 2011 a 2012. No a chovatelia posúdia či je to naozaj potrebné tých 8 Eu. Je to roboty na 30 minút ,tak čakáme na správu. Za dôchodcov a chovateľskú verejnosť ďakujé Ebu.
Zdeňek Adamík (14.11.2013, 09:20)
Druhá jednoduchá otázka: cca 300%-ní přirážka k nákupní ceně kroužků byla málo?
Ľubomír Janda (14.11.2013, 22:18)
A ešte jedna pozitívna informácia zo zasadnutia Prezídia SZ CHPH v dňoch 18. a 19. októbra 2013: z programu, cit.: „5. Vyhodnotenie činnosti MTC Nitra v roku 2013 - priebeh Ing. Javorček - ekonomika Ing. Mojzeš - dražba Ing. Krajčík, PhD.“ z rokovania, cit.: „5. Vyhodnotenie činnosti MTC Nitra v roku 2013 Vyhodnoteniu činnosti MTC sa prezídium SZ CHPH nevenovalo detailne. Skonštatovalo sa, že na základe predbežného stavu dražby činnosť MTC nebude v strate a činnosť nebude musieť byť dotovaná z prostriedkov SZCHPH. Rozhodlo sa, že v prípade vytvorenia zisku bude vyplatená odmena členom SZ CHPH, ktorí na úspešnej činnosti MTC majú najväčší podiel.“ Po tom, čo som sa dôsledne oboznámil s vyhodnotením priebehu a hospodárenia MTC, si už viem takmer presne predstaviť aj ročnú účtovnú uzávierku SZ CHPH! Konečne!!! Ľ.J.
František Šimko (15.11.2013, 07:05)
... ani jedného člena ktorý by aspoň trochu mal pochopenie pre zvyšovanie členského . Sú to veľmi neuvedomelí holubári ! Možno teraz na výstavach takého nájdem a dám vedieť .

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené