GENERÁLNÍ ZKOUŠKA TS TALENT

Ing.Stanislav Matuška (24.08.2013, 06:32)
Vážení sportovní přátelé, včera, v pátek 23.8.2013, proběhla v Testovací stanici Talent Šternberk generální zkouška před finálovým závodem. 290 holoubat odstartovalo v 6:45 hodin z maďarského města Körmend, vzdáleného od místa TS Talent 305 kilometrů. Startovací místo vybral a vlastní start provedl člen místního klubu, pan Tibor Baksa. Holoubata se vydala bez zakroužení správným směrem. V místě startu bylo klidno, ale ve Šternberku již od ranních hodin foukal silný severovýchodní vítr. Otázkou bylo, v jakém bodu návratu tento vítr zasáhne i naše "Talenťáky". Stalo se tak až za Brnem. Ale i tak je třeba dodat, že po celé trase bylo silně kouřmo a to, jak známo, holoubatům moc nepomáhá. Byl jsem značně nervózní, ale spolujezdec mne uklidňoval. Mne však uklidnil až telefonát ze Šternberka, ve kterém nám do auta pan Petr David oznámil, že dorazila první skupinka 24 holoubat. Dolet sledoval spolu s panem Josefem Večeřou, Mikulášem Vargou, Františkem Vaculčíkem, Františkem Králem, příchod avízovali také ing.Přemysl Duda a Dalibor Macháček. Ti však nakonec nedorazili. Po nějaké době pak telefonovala Bohdanka a oznámila mně, že je konstatováno již 140 mláďat. Teprve tehdy mně spadl kámen ze srdce. Generálka nebude propadákem. A jak všechno dopadlo? Detailní informace najdete na našich www.ecoteam.cz pod klapkou TALENT. Chci na tomto místě pogratulovat hned dvěma vítězům, kterými se shodným časem konstatování stali pánové Vlastimil Konečný a Zbyněk Dvořák. Fantasticky generální zkoušku složila holoubata pana Petra Evina, která dokázala v TOP skupině prvních přilétlých získat 6.,8.,12. a 15.cenu. Obdivuhodné a pro finále velmi nadějné !!! Až budete "listovat" v dosavadních výsledcích TS Talent, jistě si všimnete dvou super holoubat, kterými jsou 13-0237-103 pana Vlastimila Konečného a 13-05110-1294 německého chovatele Josefa Heilmeiera. Klikněte si na jejich čísla a v grafech jejich výkonnosti uvidíte, že jde o hlavní kandidáty na titul Eso holoubě. Mohou výrazně promluvit i do soutěže Time Eso a samozřejmě figurují v kandidátech soutěže Knock Out pro finálový závod. Závěrem bych chtěl poděkovat za pomoc při získávání kontaktů v Maďarsku chovatelské dvojici Wiedermann + Bárdos, která spolupracuje a závodí na Slovensku. Pan István Bárdos je současně presidentem maďarského svazu, takže věřím, že v dalším ročníku TS Talent budeme moci vidět i nějaká holoubátka z Maďarska.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené