MS

Peter Matalík (09.08.2013, 12:22)
Na podnet chovateľov som si ešte raz prečítal všeobecné ustanovenia k vyhodnoteniu MS,nie je tam jasne uvedené resp.zadefinované vyhodnotenie holubov.Poniektorí si urobili výklad po svojom a počítajú napr. na KT 5 rôznych holubov z 5 pretekov.Ja som to osobne pochopil,ale veľa chovateľov ,ako som už uviedol si to vysvetľuje po svojom.Nebolo by od veci upresnenie od kompetentných,aby sa predišlo nedorozumeniam.
Milan Blahovský (09.08.2013, 13:01)
Podmienky MS 2013 - 2016 schvaľovalo Valné zhromaždenie. Predpokladám, že aj OZ Sabinov má svojho zástupcu vo VZ. Nie je jednoduchšie sa ho to priamo opýtať ? Predsa to sú ľudia, ktorí vás zastrešujú na pôde SZ a teda by sa vám mali zdôveriť a to nie iba v takom to bode ako sú podmienky MS. Možno sa mýlim ako obvykle.:o))))))))))))))
Dušan Konečný (09.08.2013, 17:13)
Nam v Bratislave to tiez nebolo jasne, overil som si to s Tiborom Gornalom a jednoznacne ma usmernil, ze sa jedna o 5 konkretnych holubov, ktore priniesli z pretekov v danej kat. po 5 koeficientov. Po lopate povedane, treba mat doma 5 ESO holubov.
Peter Matalík (09.08.2013, 19:39)
Mne je to, ako som už uviedol jasne,len poniektorí začínajú špekulovať.
Miroslav Ďurana (10.08.2013, 00:23)
A toto je problém.Keď chceme niečo prijať, tak by to malo byť jasné aj na východe a tiež na západe.Pán Matalík,veď vy ste to už raz napísal.MS je pre 1percento chovatelov a 99 percent to nezaujíma a určite stým nebudú mať problém ani teraz.Kedysi to počítal M.Bláhovsky ak sa nemýlim a niektorý sa tam ocitli ,aby o tom vedeli.A takto si potom porovnajme MS.To už nechávam na každom ,aby si spravil o tom úsudok sám.
Marián Kočíšek (10.08.2013, 12:26)
Naozaj vyzerá byť jednoduchšie spýtať sa zástupcu OZ, ktorý bol na VZ,avšak položme si otázku: je jeho výklad smerodajný/záväzný? Určite nie, ide iba o názor tohto zástupcu (problémy by nastali napr. aj vtedy, keď by sa rôznili názory viacerých zástupcov). Na to má byť niekto kompetentný - ako uvádza p. Matalík, dopredu učený, nejaká autorita. [%sig%]
Zdeňek Adamík (10.08.2013, 16:54)
Chcete tím říci, alespoň tak to z Vašich slov chápu, že Váš, Vámi zvolený, zástupce ve VZ byl či je nekompetentný? To snad ne.
Marián Kočíšek (10.08.2013, 17:28)
To som určite nechcel povedať, vďaka za otázku, aby som svoj názor mohol upresniť. Žiadneho zástupcu neoznačujem za nekompetentného, myslím to všeobecne; ani v parlamente po prijatí zákona nerobia jeho výklad poslanci (zástupcovia ... pri jeho prerokúvaní a hlasovaní), ale predkladateľ zákona.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené