NA ZAMYSLENIE!!!!!........

Ľudovít Dziak (28.07.2013, 12:29)
AJ TAKTO KONČIA NAŠE HOLUBY: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4583849132834&set=a.4583844452717.1073741825.1790160434&type=3&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4583849172835&set=a.4583844452717.1073741825.1790160434&type=3&theater [%sig%]
Juraj Tahotný (30.07.2013, 11:12)
NA ZAMYSLENIE je či je vhodne pretekať v takom počasi ake bolo v nedelu.
Zdeňek Adamík (30.07.2013, 11:18)
Já bych to rozšířil o sobotu a pondělí.
Robert Molnár (30.07.2013, 11:52)
obidvaja ste mi to zobrali z jazyka.
Dušan Konečný (30.07.2013, 12:27)
Bratislavske holuby leteli v nedelu z Gothy (cca 550 km), padol navrh na skratenie preteku kvoli extremnym teplotam, no vela priaznivcov si nenasiel, najma z dovodu, ze pretek bol velkym finale velmi vydarenej sezony a sancu na majstra malo viacero chovatelov. Chovatelia vedeli tyzden dopredu ake bude pocasie, podla toho sa mohli rozhodnut, ci holuby nasadit, ak ano, ake holuby vybrat a snad aj ako ich pripravit. Start skomplikovalo pocasie v mieste startu, kvoli dazdu boli holuby pustene az 6:30, prve dolety pred 15tou. Pretek mal z casti charakter maratonu, v spici sa umiestnili aj holuby, ktore mali na standardnych pretekoch problem dostat sa do percent. Prvy den prislo cca 10 % holubov, percenta budu koncit okolo 8:00 druheho dna, kedy sa dotiahla aj velka cast ostatnych holubov. Straty v pondelok vecer boli v priemere hlasene na urovni 10 - 15 %, co nehovori o krachovom preteku. Startovacia komisia OZ Bratislava na cele s Pavlom Korbasom ma za sebou velmi dobru sezonu so starymi holubmi, nepochybili ani jediny krat, za co im patri nasa vdaka a verim, ze im to vydrzi aj na preteky mladat a do dalsich sezon
Milan Blahovský (30.07.2013, 12:55)
Všetko je to výsledok "pralesných" majstrovstiev OZ, kde sa nepozerá na holuby, ale na poradie v ňom. Pokiaľ to nepochopíte, tak sa nedivte. Schodné to bolo ešte v sobotu, ale to by sa museli brať dovolenky na nasadzovanie a pod. takže prednosť dostal opäť chovateľ pred holubami. Tie sú iba akýmsi nástrojom na jeho potešenie, ktoré sa často stáva utŕpením. Ale ako sa hovorí, kto chce kam, pomôžme mu tam.
Dušan Konečný (30.07.2013, 13:47)
Podobne by sa dali odsudit maratonske preteky, dlhe trate v protivetre, kategoria Vykon a pod... Proti tomu vzdy vyvstanu argumenty, ci chovame holuby len do dobreho pocasia... Ak mam napisat za seba, holuby by som nenasadil, no nebranil by som ostatnym, aby pokracovali v sutazi bezomna. Urobili to tak viaceri chovatelia a svet ide dalej.
Zdeňek Adamík (30.07.2013, 14:44)
Ano, holubářský svět ide ďalej, a to je ten problém.
Peter Matalík (30.07.2013, 16:49)
Súhlasím s D.Konečným,že tento víkend to bolo aj o výbere holubov.AK sú holuby 11 a viac hodín na krídlách,tak to nezvládnu hocaké holuby.Ja osobne som si daný pretek/Gotha/750 km/"vychutnal".Je to celkom iné ,ako hromadné dolety zo 150km. Staré osvedčené línie potvrdili svoju dominantu a nesklamali,skôr excelovali!
František Šimko (30.07.2013, 21:59)
Nemam prehľad snáď pomôže pan Adamík ako sa rieši Barcelona ak hlasia horúco či ju skracujú alebo ako .
Jozef Jakubčák (31.07.2013, 08:43)
Milan to pekne vystihol a ak sa možu preteky rušit kvoli daždu a PP umožnuje aj skrátiť trať tak sme dali prednosť MS a bodom do tabuľky.Matalik si ako piše dokoca vychutnal pretek bol sice v sobotu ale mal svoje čaro nasadenych bolo až okolo 200 holubov v OZ.V nedeľu ak by sme neleteli spolu z regiónom a nedalo sa odštartovat skoro ráno stiahli by sme holuby aspoň na kratsiu trať tak to navrhol náš vycvikár ale nikto nezareagoval dokonca chovateľ roka vyhodnotil svoje šance tak, že na 530km trať Sadki3 nasadil 66 borcov ktorý ho mali bodovo spasiť.A výsledkom snahy vycvikára OZ Bardejov boli uražky na diskusii ze či nám z tej horúčavy nezmokli aj mozgy...... Ak toto dokáže napísať predseda klubu ktorý nebol schopný sa pridať k návrhu aby sa skrátila trať! Čo mám nato povedať...........
Peter Matalík (31.07.2013, 09:26)
Jozef.Ja som myslel celý region Spiš-nas.cca 1000 ks.holubovChovatelia OZ Sabinov nas.250 hol. a percentá boli v deň doletu.Žiadna katastrofa-ťažký pretek.Mne chýbajú zo16 nas-3 ks.Zvládli to aj 4ks dvojročné.
Milan Blahovský (31.07.2013, 10:05)
Peter sobotňajšie počasie bolo predsa len málo odlišné od toho nedeľnajšieho, ktovie ako by sme si vychutnávali dolety v nedeľnajšom úpeku. Holubári by to riešili po svojom, dali by si chladený drink, holuby ktoré by dreli do úmoru a nevedeli nájsť zdroj vody mimo holubníkov záškodníkov čo sa holubármi nazývajú by boli k....y lenivé či hlúpe a takým je treba krkom zatočiť...to sú holubári egoisti. Žiaľ je ich dosť na tejto Zemi. Honba za bodmi a koeficientami je dôležitejšia ako život obyčajného opereného živočícha.
Dušan Konečný (31.07.2013, 10:58)
Taketo preteky budu vzdy vecou nazoru, zo zvedavosti som spustil maly "verejny prieskum" Na strankach holubar.sk spustene hlasovanie, co robit pri takomto preteku. [%sig%]
Jozef Jakubčák (31.07.2013, 11:20)
Peter zareagoval som na túto tému len preto aby som poukázal aké sme mali možnosti a nevyužili sme ich, že si mal dobrý pretek a staré rasy dominovali to je super.Nato, že sme tie holuby odštartovali o 7,30 a dolety boli po 16tej tak sme to tiež nemali najhoršie a tiež neplačem, ak som z 10tich nasadených v mojom pripade iba za trest aj to s tažkym srdcom som sa zatiaľ nedočkal iba dvoch.To ale nie je o tom, aj keby si mal z tých 250tich prvých 5 holubov v OZ tak koeficienty maš slabučke už 4- ty holub okolo 20,00 ak počitam rýchlosť tak tiež nič s čím sa možme chváliť.V dnešnej dobe ked lietame tie slávne štreky 700km a aj na tých sa nevieme dohodnuť aby sme ich leteli spoločne nemusi to byt holub starých osvedcených línii ktorý vyzerá ako havranček a má chvost ako pávik.My si tu nemusime niečo odkazovať dúfam..
Zdeňek Adamík (31.07.2013, 11:39)
Barcelona: na startu se čeká na příznivější počasí, ale při kvalitním ošetřování (plnohodnotné krmivo, napájení snad co 6 hodin, z toho údajně jedenkrát elektrolit) odhadem s polovinou holubů v boxu oproti našim "zvyklostem". My, jedno jestli Slováci nebo Čechomor., chceme "z hovna uplést bič" a ještě to, jako např. Peter Matalík, vydávat za přednost! O dopravě na místo startu ani nemluvě.
Juraj Tahotný (31.07.2013, 12:12)
Som rad že vas tema chytila na slovensku je to tak všetko za každu cenu aj za stratu chudaka holuba .Ved ked´ ho nasazdam na pretek davam tam kus seba a svojej roboty.NA ZAMYSLENIE ešte stoji pretek dvoj zavod GOTHA550km a NIRNBURG770km jak Milan napisal pralesne majstrovstvo kde sa nepozera na holuba a v dôsledku na sameho chovaťela.Ved´ kolky stym maju problem vpraci rodine či ponocovanim v nasadzovaco stredisko.Ale na Slovensku je to tak
Zdeňek Adamík (31.07.2013, 12:23)
Já na Matuškovém webu nepotřebuji diskutovat, diskutovali jsme telefonicky o možnosti zkrácení závodu Bad Bentheim už před závodem samým, dokonce další den následovalo hlasování předsedů OS. Náš předseda je v lázních, tak jsem ho coby designovaný místopředseda zastupoval a snad jsem byl jediný kdo hlasoval pro zkrácení závodu. Takže tak. Kdo má potřebu někoho virtuáolně "nakopnout" teď z mého příspěvku možná už ví. Následně údajně po mém hlasování pro zkrácení zavolali i předsedu do lázní, který ač holuby sám nenasazoval, a ač byl mnou zastupován, tudíž do toho "neměl co kecat" odkýval (což pochopitelně nemělo žádnou platnost) původní místo startu. Až se vrátí, tak to na výboru budeme řešit.
Peter Matalík (31.07.2013, 12:38)
Tak ešte raz a naposledy, dolety si pozri keď budú spoločné výsledky regionu. To už viac nekomentujem.Čo sa týka prepravy a ošetrenia/auto so strednou chodbou-ventilácia s kapacitou 1940 hol. Nas cca 1000 ks. v boxe po16-18 holubov,viac krát po ceste napájane,zber začal v piatok ráno o 7 OO hod,,štart sobota ráno 5 30 hod./aj to malo vplyv na dolety.Samozrejme ,že sobota bola schodnejšia ,hlavne ten dážď okolo 16 00 hod, im veľmi pomohol.Jozef ja tiež tu nespomínam tie "cvičené opice"za kopu Eur,ktoré dokážu priletieť naráz/7-10 ks/ z 200-350 km a pri prvej prehánke sú fuč.To už v dnešnej dobe nie je žiadny fenomén. Keď je však rýchlosť v preteku okolo 1000 m/m,alebo nebodaj nižšia tak už nastáva problém ,či už pri starých ,ale aj pri mladých holuboch. Apropo o tých havrančekov s pávičím chvostom je stále záujem,len už akosi nie je odkiaľ doniesť posily.
Juraj Tahotný (31.07.2013, 13:10)
pan Konečny to nie je krachovy pretek,ked´z 550km prvy den´ pride10¨% tie straty su klamanim sam seba malo ktory chovatel sa prizna kolko stratil.Nemyslim vas osobne.nespochybnujem pracu startovacej komisie bodaj by bolo viac chovatelov ktory si vazia holuby ako pan Korbas,Kvala ost... uvedenych som videl pri nasdzani na Nirnburg
Jozef Daníšek (31.07.2013, 14:16)
Pozdravujem! Meteorológovia dávali už niekoľko dni pred tým, výstrahy o extrémnych horúčavách,ktoré nás v dobe pretekov budu očakávať.Myslím si osobne,že nebolo na Slovensku chovateľa,ktorý by o tom nevedel.Takže,každý sa mohol slobodne rozhodnúť,či holuby nasadí,alebo nie! Treba však brať do úvahy i veľmi závažnú skutočnosť,že holubov bolo treba v týchto extrémnych horúčavách na miesto štartu aj dopraviť a po ceste aj patrične ošetriť. A hlavne napojiť.Nepreplňovať,koše.Ale o tom sa tu už zmienil i pán Matalík.Avšak podľa môjho súkromného názoru sa mohli holuby odštartovať už o 5 hod.Pretože čím dlhšie v aute tým horšie už i tak pre čiastočne dehydrované holuby.Samozrejme záleží to od stavu dopravného prostriedku a jeho tech.vybavenia+ošetrovateľa.Je to však iba môj názor.Rozhodnutie o štarte bolo na usporiadateľovi preteku.
Peter Blanarovič (31.07.2013, 15:12)
Zák. Národnej Rady Slovenskej republiky č.115/1995 z.O ochrane zvierat a zák č 300/2005 z. Tieto zák. sú nadradené nad stanovami a aj pretekovým poriadkom. Je až ponižujúce kam nás MARKETING dohnal. Kladiem všetkým otázku.Sme my vlastne oprávnený chovať PH?
Peter Blanarovič (31.07.2013, 15:21)
Zák. Národnej Rady Slovenskej republiky č.115/1995 z.O ochrane zvierat a zák č 300/2005 z. Tieto zák. sú nadradené nad stanovami a aj pretekovým poriadkom. Je až ponižujúce kam nás MARKETING dohnal. Kladiem všetkým otázku.Sme my vlastne oprávnený chovať PH? [%sig%]
František Šimko (31.07.2013, 15:24)
Niekedy ak pretek trval viac dni , a takych v minulosti bolo dosť sa hovorilo o skrachovanom preteku. Dnes ak pretek trvá viac hodín je už ťažký ,ak do večera veľmi ťažký a ak percentá končia druhý deň ráno tak skrachovaný. Je to vec názoru . Skrachovaný pretek je ak nepríde možno polovica holubov. A čo sa týka ľutosti nad holubami , ľutuje niekto robotníkov na dialnici ? Ale ako piše p. Konečný každý vedel ako bude , ak však mam súcit tak tam svoje holuby nedam a kašlem na všetky body či koeficienty. Apropo keď budeme odtínať hlavy holubom čo nám nenosili body , spomenie si niekto na súcit ?
Miroslav Luhovy (31.07.2013, 15:30)
U nas pretek Weimar/moje km 541,50/ trval cca 70 minút. Patril medzi ťažšie preteky , ale straty sú minimálne.Podľa mňa to bolo dobré zakončenie sezóny.Kto nechcel nedal,ja osobne som dal len 19 ks a mam doma všetko.
Dušan Konečný (31.07.2013, 15:33)
p. Tahotny: nedelna Gotha mala velmi podobny, ak nie rovnaky priebeh ako prvy Nienburg, kedy sa percenta uzavreli az na druhy den a nikto ho nenazval krachovym. Vypustit holuby zo 700ky pri predpovedi 34 °C je ludske ale 500 km pri 38 uz nie? Kto pise tieto pravidla?
Milan Blahovský (31.07.2013, 15:48)
Miro asi mohol ešte dopísať, že pretek skrátili a aspoň takto sčasti uľahčili dolet. Každý km v takej teplote býva na hrane rizika. Správne riešenie, ústretové holubom.
Juraj Tahotný (31.07.2013, 17:04)
pan Knečny podla vas je 38.C ludske? K prvemu Nienburgu podla vas nebol krachovy ked zostalo vonku 70%holubov.Ja vas ani nikoho neobvynujem len som vyzval či to nieje na zamyslenie ale jak hovori pan Adamik zoberem škrabku a idem do holubnika niečo naviac urobiť pre holuby . pan Simko vaš prispevok nepotrebuje komentar.
Dušan Konečný (31.07.2013, 17:55)
Ze bol prvy Nienburg krachovy na Vasom holubniku neznamena, ze bol v celej oblasti. Bol to tazky pretek a ostali vonku aj dobre holuby, ale v ktorej sezone to tak nie je? Ak mame pisat o ludskosti, napisem nazor mojej priatelky: "Holuby nalozite do kamiona ako fasisti zidov za druhej svetovej, pustite ich daleko od domova ako nechcene psy a tie, co sa nevratia nacas po sezone zabijete. A este to nazyvate sportom..." Podla mna tych 38C nebolo o nic menej ludske ako ktorakolvek narocna DT alebo maratonsky pretek. Hovoria o tom aj dolety holubov. Ani ja nauznavam maratonske preteky, ale neznamena to, ze idem napadat clenov MDKS a fanusikov pretekov cez noc za neludskost, jednoducho ich respektujem. Jediny problem tu vidim v tom, ze sa Vam nepaci, ze bol pretek sucastou majstrovstva OZ. Mnoho chovatelov sa vsak nad majstrovstvo dokaze povzniest a ak nechcu, holuby nenasadia. Tak ste to urobili aj Vy, no akosi zabudate respektovat, ze majstrovstvo pokracovalo aj bez Vas...
Ľudovít Jančok (31.07.2013, 21:25)
Zdravím Vás. O preprave je na mieste hovoriť a určite sa dá vylepšiť. Ale akonáhle sa holuby vypustia, majú tsíc možností sa napiť a tiež aj niečo zobnúť. Hovorím o poštových holuboch samozrejme. Pozdravujem Ludvik.
Zdeňek Adamík (01.08.2013, 06:48)
Jistě v cizích holubnících možná i více.
Juraj Tahotný (01.08.2013, 09:47)
panKonecny ešte raz si prečitajte moje prispevky ja nikoho nekrityzujem vy sa nestarajte o môj holubnik. Este raz ja som sa verejne zamyslel či vtom teple bolo vhodne pretekat plus dvoj zavod Gotha Nirnburg. Pre vašu informaciu nemci v ten vykend neletely
Branislav Barčin (01.08.2013, 12:05)
V DE sa letelo - vid: http://www.pipa.be/de/races/news/blick-auf-die-woche-deutschland-27072013-28072013
Zdeňek Adamík (01.08.2013, 14:04)
Letělli převážně tratě kategorie "A" a "B" ostatní přesunuli na pondělí či úterý tedy s úrovní počasí jaká byla u nás v úterý a středu tento týden. Traťě kategorie "E" tam nevidím. A jedná se jen o zlomek z celkového počtu organizací v BRD. Ale to není podstatné podstatou by mělo být: jak v takových případech postupoovat příště a zakotvit příslušné parametry do PP (ZŘ), pokud to necháme jen na (ne)-zodpovědnosti chovatelů tak SDT definitivně pohřbíme.
Oldrich Savara (01.08.2013, 16:06)
Chce to zabudnúť na "Generálne majstrovstvá " a zamerať sa na jednotlivé kategórie samostatne. Potom bude všetko ako má byť. A to pre to aby si každý už s predstihom mohol vybrať, ktorú kategóriu holubov bude chovať. O toto nám išlo i v r. 1992 keď fungovať Slovenský maratón klub a pozrite sa ako dlho nám trvá aby sa vychytali všetky nedostatky. V tom čase si málokto vedel predstaviť majstrovstvo OZ - CHPH bez dlhých tratí nad 900 km a SMK na tom vlastne skončil. Dnes však je tu realita, ktorá sa uberá inou cestou a trate nad 900 km v pretekových plánoch už takmer nenájdeme. Je vecou každého z nás aké holuby budeme chovať je to na nás a netreba jeden druhého odsudzovať. Ak niekto chce lietať krátke trate - nasádzať okolo 100 holubov a má na to tak popri kvalite dnešných holubov má v priebehu pár minút po preteku. Ale dokedy ? Dovtedy kým to menej solventných a prestárnutých členov zväzu prestane baviť . A v tedy i ostatné kategórie postihne rovnaký osud ako dlhé trate. A až potom nastane bolenie zubov lebo nás už bude málo, alebo už vôbec nebudeme. Možno preto by bolo dobré podporovať všetko nové progresívné na prospech zachovania nášho koníčka a záujmovej organizácie ako takej.
Daniel Krajcik (01.08.2013, 17:32)
V sobotu som telefonoval do Nemecka štartérovi, či nám potvrdí štart. Povedal mi, že to bude pre neho komplikované, keďže v nedeľu ráno ide nasadiť vlastné holuby na pretek. Leteli v pondelok. Keď som sa ho spýtal prečo letia v pondelok, jeho reakcia bola: "wegen Hitze". Leteli najdlhší pretek sezóny 660 km. Tiež to bol ich posledný pretek. Bolo to rozhodnutím regiónu, ktorý pretek letel. U nás sa mnohí čudovali ako dopadol pretek a prečo tak dopadol. Leteli sme v protivetre, leteli sme v horúčave ... ale protivietor a zároveň spaľujúce teplo bola vražedná kombinácia. Počul som z úst viacerých dlhoročných chovateľov, že taký pretek ešte nezažili (večer chýbali mnohí top pretekári, ktorí vždy doteraz leteli štart-cieľ a s takýmto pretekom nemajú skúsenosti). Je to výsledok našich systémov chovu, ... Šedivejú nám vlasy z toho, keď holub čo i len sadne na zem, ... Argument typu "tisíc možností sa napiť a tiež aj niečo zobnúť" ... teda nie veľmi obstojí. Holuby sa poláriť ani nemali kedy a kde naučiť. Chemizácia poľnohospodárstva a využitie modernej a výkonnej poľnohospodárskej techniky (moja skúsenosť z posledného víkendu - v sobotu kosili, v nedeľu už diskovali) a s tým súvisiace nízke straty pri kosení obilia ... riziko úhynu holubov ... premnoženie dravcov, atď. hovoria jednoznačne proti takýmto metódam chovu a nepraktikuje ho dnes už takmer nikto. Ďalší nie veľmi vydarený argument - "sa mohli holuby odštartovať už o 5 hod.". Pán Daníšek, slnko v Bayreuthe vychádzalo v posledný víkend o cca 25 minút neskôr ako v Žiline. Tí, ktorí cestujú na západ toto veľmi dobre poznajú. Ráno o 7:30 v Kasseli (koniec októbra) otvoríte okno a tma ako vo vreci. Ak mám do úvahy brať Marburg (leteli TO, LE, ...), tak je tento rozdiel ešte markantnejší. Darmo budem teda chodiť doma po dvore a hromžiť, prečo holuby nie sú o 05:00 na krídlach ... Je jasné, že i keď by sme to našim pretekárom chceli uľahčiť ... toto nie je cesta. Čím viac na západ, tým je to so skorým štartom komplikovanejšie ... K tlakom majstrovstva OZ i (hurá)majstrovstva Slovenska, ktoré načrtol O. Šavara ... to by bolo na samostatný článok. [%sig%]
Ľudovít Jančok (01.08.2013, 19:14)
Zdravím Vás. Pán Krajčík,moje holuby aj pili, aj zobali, lebo som na Marburg nasadil také, ktoré neboli ani celý týťďeň vonku, nie to ešte trénované. Sú to ale poštové holuby. Som veľmi spokojný z ich výkonom. Pozdravujem Ludvik.
Zdeňek Adamík (01.08.2013, 21:25)
Njn, možná je krmiči ve výsledcích ani pořádně, na netu, nenašli....
Jozef Daníšek (01.08.2013, 21:51)
Pozdravujem! Pán Krajčík,keby som nebol takým malým svetobežníkom,tak by som Vám na ten argument vypustenia o 5 hod.ráno skočil.Keďže som skoro pravidelne niekoľko rokov chodil do Nemecka,Holandska a Belgie,tak ma prosím Vás nepresviedčajte,že tam je o 5 hod. ráno tma. Viete ja som pri holuboch už niečo zažil,a môžem Vám zodpovedne povedať a doložiť to i starými výsledkami zo Žiliny/ vtedy nebo letný čas/že sa holuby vypúšťali bežne o 5 hod.ráno a prvé holuby do Žiliny napr.z Chebu boli konštatované okolo 10 hod. Ak si zajtra prvistanete ráno o 4 hod.tak je vidno ako v nebi a vtáčence sa idú roztrhnúť a pripočíatjte si kľudne tých 25 min.A to už nehovorím,že holuby boli veľa krát konštatované už ráno o 3 či 4 hodinách.To mi snáď nechcete povedať,že keď by boli holuby vypustené ráno o 5 hod a pritom leteli smerom proti slnku na východ,že by ich/ako Vy tvrdíte 25 min rozdielu/ zabilo.Ja som v mojom príspevku povedal iba svoj názor za ktorým si však na 100% stojím.Mne sa veľ páčilo tiež ako p.Matalíka niekto kritizuje,že jeho holuby vyzerajú ako páviky a pritom on si naozaj ten závod vychutnával/čo dokazujú i výsledky/,tak potom sa pýtam, kde boli "Tí"napudrovaní krásavci,keď im nestačili.Predsa neexistuje norma,alebo nariadenie,že závod musí byť ukončený v trvaní preteku do jednej hodiny.Alebo áno?Najviac sa mi páči,keď tvrdíte,že v októbri je ráno 7.30hod v Kasseli tma.Ale veď my sme leteli pretek v Júli!!!
Miroslav Ďurana (01.08.2013, 23:32)
Pán Danišek ja verím tomu ,čo napísal Krajčík.Vy ste svetobežník a ja som bol už aj v Amerike/býva tam ženy brat/ a tiež tam vychádza slnko.Holuby v Nemecku nie je možné pustiť 0,5hod.rozdiel u nás a tam.A trváte na tom,že by ste mali lepší dolet, figu borovú.Je to o holuboch.S pozdravom Miro.
Jozef Jakubčák (02.08.2013, 08:38)
Tak ešte raz. a nie naposledy pre p.Daniška ak nerozumiete o čom je reč tak to nekomentujte žažil ste pri holuboch aj to aby ste ku nim dochádzal 25km skoro 25rokov? Myšlienka tohto článku bola a aj moj príspevok bol o tom ako kompetentný usporiadateľ preteku a špičkový chovatelia ked ide o MS alebo o umiestnenie v rebríčku dajú prednosť bodom.Prečo by sa mali zamyslieť a urobiť niečo aj pre tie holuby...reklama s tým spojena stojí zato!!Moje snaženie naučit tie moje opice lietať hádam netreba komentovať ale ak ja stihnem urobiť tak dva tri nácviky pred sezónou a ani raz v priebehu sezóny nevyvážam tak, Matalík ich stihne aj zo20.To že som ich nazval havrančekmi a pávikmi to je o i nom.Ak sa niekto snaží upriamiť pozornosť na dominanciu tzv.starých rás tak mi to pripadalo nič iné len ako cielený marketingový ťah.Nemám záujem znehodnocovať výsledky ktoré sa dosiahli tento výkend.Ak niekto vyhrá pretek a hoci to je ovplivnené dažďom, vetrom alebo horúčavou - ten ťažko uverí že nemá tie najlepšie holuby.
Peter Matalík (02.08.2013, 09:17)
Jozef. Nazavádzaj a nesplietaj bludy,ak nie si v obraze o tom vyvážaní.Nie je žiadnou tajnosťou,koľko krát boli vyvezené moje holuby a koľko krát ich mala konkurencia.
Jozef Jakubčák (02.08.2013, 09:46)
Nezujima ma a ani ma netrápi čo robí konkurencia a Ty! Či to bolo viacej alebo menej 3-krat to za sezónu nebolo a opisal som len ako ja pripravujem tie cvičené moje opice a priklad ako to praktizuješ Ty s tými starými osvedčenými líniami.To je celé. Ak som uviedol 20 tréningov a mal si ich menej tak prepáč, že som to prehnal.
Jozef Daníšek (02.08.2013, 09:58)
Pozdravujem!Pán Ďurana ja som sa v prvom rade nebavil o Amerike ,ale ak ste pozorne môj článok čítali tak o Nemecku.A môžem Vám zodpovedne povedať,že som si to dnes ráno i otestoval.Ráno som skutočne vstal o 4 hod.ráno a šiel som na letisko nad Višňovým, a dokonca s fotoaparátom,pretože som predpokladal rôzne reakcie.Včera som sa dopustil chyby keď som napísal,že treba pripočítať 25 min.Treba pripočítať v skutočnosti 35 min,pretože rozdiel je v časovom pásme 25 min.Lebo hodina ma 60 min.Takže ako bol dnes vidno o 4 hod 35min v Žiine, tak by malo byť vidno v Bayeruthe o 5 hod. .A pravdu povediac holuby sa dali bez problémov vypustiť.Ale aby sme platonicky nemudrovali tak som si zobral časopis die Brieftaube,ktorý mi chodí každý týždeň a tam je veľa štartom o 5 hod ráno.Nie je to však pravidlo.Chcem však byť konkrétny a tak som si zobral posledné číslo z 27,7,2013 pod poradovým číslom 30. str.11.Reg.200 pretek Schwerín štart 5,15 vzdialenosť 713,km pretek trval 26 min.Pretek Kiel štart 5,15 vzdialenosť 742 km pretek trval 36 min,tento pretek letelo RV 502 Rosen.A tak si traz zoberme kde sa nachádza Bayerruth,Kiel a Schwerin. A zároveň si položme otázku prečo naši záp.susedia s takýmito štartami nemajú problém a my v to problém vidíme.
Zdeňek Adamík (02.08.2013, 10:20)
Pokud chcete řešit kdy a kde vychází slunce tak prosím nevařte z vody a sledujte weby spojené s předpověďmi počasí. Startoval jsem např. v sobotu Schweinfurt (Bavorsko) v 05:35 a oficiálně tam slunce vycházelo v 05:41. Vedle stálo auto OS ČB a pro ně to podle jejich tvrzení bylo ještě tma! Já jsem vycházel z nejbližších webcam a tvrzení našich řidičů a startera že se startovat dá. A takové ty kecy o tom že je ráno slunko na východě jsou naprosto nezajímavé podstatné je jak to vypadá na startu samém. A propos v našem krají vychází slunce na VVS a ne na východě, ale to někteří zřejmě vůbec nepochopí.
Jozef Daníšek (02.08.2013, 15:16)
Pozdravujem pán Adamík!Už som si myslel ,že nezareagujete.Nemyslím to ironicky,ale úprimne kamarátsky.Nedá sa s Vami nesúhlasiť.Takže mi neostáva nič iné ako "Súhlasim". S pozdravom Jozef
Daniel Krajcik (02.08.2013, 15:47)
Vážený pán Daníšek, pokiaľ viem Vaše OZ bolo v Bayreuthe ... a nie v Kiel či Schwerine. Necítim sa byť svetobežníkom a isto ani nemám také bohaté holub. skúsenosti ako Vy, predsa len by som si dovolil Vám oponovať. Za naše OZ, spriatelené OZ, atd. volám do Nemecka cca 10-15 x ročne kvôli štartom. Funguje to takto: V piatok mi volá výcvikár OZ a prosí ma ... "zavolaj štartérovi, aby v nedeľu potvrdil štart. Štart plánujeme o 5:30 ... bolo by dobré keby tam prišiel načas." Volám nemeckého štartéra a vysvetľujem mu, že keby prišiel o 5:15. ... Pre istotu 5:15, veď i tak bude meškať. Často sa ma opätovne pýta ..."Funfzehn oder funfzig?" (pätnásť či päťdesiat?") ... overuje si, či dobre počul ... a zväčša neveriacky komentuje náš zámer takého veľmi skorého štartu. Nakoniec i tak holuby púšťame o 5:30, 5:45 alebo o 6:00. Čítate Die Brieftaube a hovoríte o štarte o 5:15 v meste Kiel a Schwerin. Obidve štartovacie miesta sú cca 450-500 km na sever od Vášho Bayreuthu. Rozdiel pri východe slnka je cca 13 minút v prospech Kielu. 27.7.2013 - východ slnka: - v Kiel o 5:24 - v Bayeruth o 5:37 - v Žiline o 5:11 Pozrite si zaujímavý web - http://www.suncalc.net - a na minútu presne budete mať všetko zmapované. Je veľmi nepravdepodobné, že ako píšete vo svojom príspevku z 01.08.13 21:51, "by tých 25 min. rozdielu holuby zabilo". Nerobia to však nikde na svete. Ani v Nemecku. Podarený štart je jedným z podstatných elementov každého dobrého preteku. Ale holuby boli už konštatované, opäť citujem z vášho príspevku, "i o 3 či 4 hodinách" ... Mimochodom - Kassel som v mojom prvom príspevku spomenul pre tých, ktorí sem chodia v októbri na trhy a časový rozdiel pri východe slnka zreteľne zaznamenávajú. Najlepšie to človek pochopí na "vlastnej koži". V októbri to býva so železnou pravidelnosťou jedna z tém rozhovorov posádky nášho auta pri raňajkách v Kasseli.
Miroslav Ďurana (02.08.2013, 20:57)
Pán Krajčík myslím,že p.Adamík podal vysvetlenie a kto nepochopil nepochopí.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené