Ticho ako pred búrkou....či?

Ing.Miroslav Vidhold (04.04.2013, 22:05)
Vážení priatelia, v sobotu sa koná v NR IX.zjazd SZCHPH.Oficiálne to poznáme z info na VZ SZCHPH,zasadnutí Prezídia atď.Chýba tu však konkrétna informovanosť chovateľov o tých,ktorí majú byť volení do našich najvyšších orgánov SZ- kandidáti na Prezidenta,do Prezídia .....Načo je tu časopis?Je to zámer? Nepoznám žiadne voľby,ktoré by nesprevádzala volebná kampaň a "predvádzanie sa" kandidátov,ich volebné programy,čo chcú v prípade zvolenia pre plebs urobiť...U nás nič !!!!Je to jasné,nechcú pre nás urobiť nič a preto sa aj skrývajú...Najdôležitešie je urobiť pre seba všetko a dostať sa tam cez lobing na delegátov z OZ....však všetkých sme im ich dali na papieri z konferencií dostatočne dávno dopredu,či nie?Čítal z Vás niekto niekde oficiálne,že kto sú kandidáti za Prezidenta,či do Prezídia?Ja nie...viem to len z kuolárov...a som zhrozený.Kandidáti na Prezidenta...naozaj je z čoho vyberať.Jeden lepší ako druhý.Dotiahli zväz tam kde je teraz...Všetko je rozdrobené,každý sa háda,preskakuje z jednej OZ do druhej,vyhľadáva čo najslabšiu konkurenciu, máme už majstrov miestnych pieskovísk...ďalší zneužíva svoj prístup k databázam výsledkov vo svoj prospech...Toto sú kandidáti na Prezidenta a oficiálne je to v podstate ich volebná kampaň,ktorou sa prezentujú na verejnosti...dokedy????Kým sa to tu totálne nerosype a nebude tu už žiadny člen čo preteká,ale len zoznamy mien v evidenčných listoch ZO,ktoré budú tvoriť tzv.Oblastné združenia,kde z 80 povinných členov bude cca 20 pretekajúcich a ostatní dopísaní.Toto je tiež volebná kampaň budúcich kandidátov....to "kreslo "je dôležitejšie,ako chovateľstvo na Slovensku a obchod je obchod.Pomaly je potrebné podľa nich zrušiť aj VZ SZCHPH,pretože je jedinou prekážkou na to,aby už nebolo kontroly nad ničím,nad žiadnym "lenonovým" rozhodnutím. Áno,väčšinou platí,akí sme samy takých si volíme...no nie všetci sú takí.Politika funguje a medzi holubármi ešte viac,neuvedomujúc si,že robíme proti sebe v prospech tých,ktorí nás už pár rokov vedú nesprávnym smerom. Kto navrhol upraviť Stanovy SZ tak,aby sa do funkcií dostal nový smer,nová krv,ktorá by ukludnila prostredie a nastolila konečne poriadok od ZO až po samého Prezidenta.Dovolím si navrhnúť úplne samozrejmé veci do Stanov a verím,že aspoň niekto z delegátov si to všimne...! Doplniť Stanovy: - Prezident a členovia Prezídia môžu byť volení maximálne na dve volebné obdobia po sebe/ 2 x4 r./ - hmotná zodpovednosť Prezidenta a členov Prezídia za prostriedky zväzu - členom SZ môže byť len ten, kto preteká s poštovými holubami- hlasovacie právo - čestný člen- poradný hlas,ošetriť kto môže byť - sympatizant - nie je členom - jasná definícia členstva - znížiť kompetencie Prezídia a zvýšiť kompetencie VZ SZCHPH - nová OZ môže byť schválená len zjazdom - min.počet pretekajúcich družstiev v OZ stanoviť na 60 t.j.členov - komisie zväzu určuje a schvaľuje VZ SZCHPH- nezávisle od Prezídia V diskusii na fóre každý nadáva,že niekto chce rozdeľovať ludí na aktívnych a pasívnych...Zväz predsa nemôže fungovať na nejakých "pasívnych" členoch.Klamania a podvádzania s členskou základňou je už predsa dosť,nie?Pozrite si Evid.listy ZO a potom počty chovateľov zúčastnených preteku tej ktorej ZO...!!!!A hneď si spočítate,že ich tam preteká možno len polovica. Ďalšia vec,ktorá vyplýva z členstva je nielen nárok na majetok OZ,rozhodovať na OK hlasom,ale aj rovnako prispievať na chod OZ,pretekovej sezóny atď. A čo tvorí,ako sa podieľa...vymyslený zaplatený tzv.pasívny člen ? Je to len obyčajné zneužívanie postavenie členstva tých,ktorí to potrebujú a tým spôsobujú dopušťať tento stav v chovateľstve na Slovensku,aký je teraz. Viem posúdiť aký "odvar " vznikol z OZ B.Bystrica....že každý chce byť majstrom dvora,majstrom tých slabých,a potom ešte slabších.No a samozrejme obviníme z toho toho,kto nám prekáža byť majstrom....Typická slovenská disciplína a návod "Ako byť Majstrom". To bol jednoduchý prípad toho,čo sa tu podporuje a čo dovoľujú "pasívni chovatelia"....vznik oblastí,kde nepreteká pomaly len 20 chovateľov a kde sú peniaze, tak za tých 30-40 sa zaplatí členské na Zväz a máme OZ. No a ak to chce niekto zmeniť? Spŕška kritiky na likvidáciu holubárstva....A akého si to vravíte holubárstva,haa? Nepokladám za chovateľa PH / okrem čest.členov- tiež treba definovať,kto je čč/ tzv.člena pasívneho....jednoducho,kto nepreteká je sympatizant .Nikto nech tu nechodí na city tým,že niekto nemôže z finančných dôvodov a iných dôvodov pretekať...Nechcem sa ich dotknúť,ale ak má niekto takéto problémy,môže predsa prerušiť členstvo jednoduchým nezaplatením členského v tom roku atď a neskôr,ked sa situácia zmení znova požiadať o členstvo...Čestné členstvo je samostatná kapitola a to musí byť presne definované....u nás by za chvíľu bolo, ako to poznáme, 2/3 čestných členov v ZO,ak treba.. Jednoducho sa zobuďme a rozlúsknime tento orech na prospech slovenského poštového holubárstva a nie na prospech špekulantom. Nebudem tu hodnotiť 4-ročné obdobie funkcionárov....majstovstvá sveta,testovačka,Olympiáda a " iné ich aktivity".Slovensko je známe tým,že tu zisťujeme veci "po funuse",pretože každý si každého vo funkcii zaväzuje a tým mu zväzuje ruky...a tým sa stávame nedôveryhodní a falošní. Zostáva nám málo času holubáriť...sme vekovo vysoko a mlaď neprichádza...Nepripravme sa o tie posledné x-ročia,dostať sa tam,kde nás budú čo len trochu uznávať...
Pavel Ostrolucký (05.04.2013, 11:41)
Miro zasa si sa ukázal v pravom svetle. V piatom riadku si našich chovateľov nazval že sú " plebs ", to svedčí , že všetkých potrebuješ len využívať nič iné. Ďalej ma naozaj zaujal jeden odsek, kde píšeš o vzniku " odvar z OZ - Banská Bystrica ". To píšeš sám o sebe, veď z OZ Banská Bystrica vznikla predsa OZ - Zvolen, do dnešnej doby si nevyplatil peniaze za vozík pre odchádzajúcich členov zo ZO - Banská Bystrica, sám pre seba si zhrabol 56.-tisíc v tom čase ešte Kčs, čo boli od sponzora pre OZ BB a minulý rok na jar v roku 2012 si so svojím výborom predal vozík do OZ Prešov za 5000.-€ a zasa sa peniaeze tentokrát už v OZ - Zvolen záhadne stratili. Na vyrovnaní veci za to čo si si uchmatol a obral slušných chovateľov čo sa na prepravný vozík skladali sa už pracuje a bude podaný návrh na vyrovnanie majetku cestou súdu. Zatiaľ stačí ak bude niečo potrebné doplniť tak ešte doplním, preto by som prosil, aby si slušných ľudí čo kandidujú do vrcholových funkcií SZ-CHPH neoznačoval za nečestných a že robia veci len pre seba, veď ty si nikdy nič pre druhých chovateľov nespravil a hrabeš len sám pre seba. Paľo !
Jaroslav Boros (06.04.2013, 22:54)
Palo nemôžem s Tebou suhlasit lebo ZO BB odišla z OZ BB sama a dobrovolne a vysporiadanie bolo v sulade znení stanov SZ CHPH a vznik OZ Zvolen bolo len premenovanie,lebo prečo by mal ostat názov OZ BB ked ste ZO BB už v tejto oblasti neboli a čo sa týka tých finančných zaležitostí bol by som vo vyjadrovaní a obvinovaní opatrnejší lebo sa Ti môže lahko stat že na tom sude môžeš lahko skončit skorej Ty ako bývalý výbor OZ Zvolen lebo Tvoje obvinenie nie je ničím podložené a myslím že tam pracovalo a pracuje i ked v inom zložení vela čestných ľudí.Palo konečne by sa mal holubarsky svet povzniesť do vyšších sfér a prestať stým osočovaním ...to platí pre každého pozdravuje Ta Jaro.
Pavel Ostrolucký (08.04.2013, 08:14)
Jaro ja proti výboru OZ a premenovaniu na OZ Zvolen nemám nič. Iné je to so ZO B.Bystrica aj keď sme my odišli ako píšeš dobrovoľme, máme nárok na majetko-právne vyrovnanie. Na majetko-právne vyrovnanie majú nárok tí členovia, ktorí sa v roku zakúpenia na vozík skladali po 1000.-Kčs a tak isto máme nárok z odpredaja vozíka, ktorý bol v roku 2012 odpredaný a to zo sumy 5000.- € / počet skladajúcich sa členov = XY, čo činí spolu cca vyše 1200.- € o tom som ja vyšie písal a to som Mirovi vytkol - iné veci ma nezaujímajú a ja nikoho ani neosočujem, píšem len to čo je pravda, celá bývalá OZ-BB a členovia o tom vedia a mal by sa s tým urobiť poriadok a riadne majetok vysporiadať, aby bol do budúcna pokoj !
Jaroslav Boros (08.04.2013, 22:22)
Stanovy SZ CHPH & 5 odstavec3

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené